Očkovat před nástupem do školky. Co myslíte?

silvik
22. črc 2008

Ahojky.. Chtěla bych se vás, zkušenějších maminek, zeptat, zda jste před nástupem do školky nechávaly své ratolesti očkovat.... Při dnešní návštěvě pediatra jsem se zmínila, že starší dcera půjde od září do školky... lékař mě informoval, že je vhodné před nástupem do školky nechat dítko očkovat proti meningokokovi a žloutence... jako rodiče máme o tomto popřemýšlet...
Přiznám se, že jsem s očkováním nepočítala... Co myslíte, očkovat či ne? ¨
Díky za váš názor....

silvik
autor
23. črc 2008

😉

johanda
24. črc 2008

silvik - já jsem svou dceru očkovar nenechávala, měla jen povinné očko. Meningokoka mi dr. doporučila když tak až v pubertě, proti hepatitidě B by tvoje malá měla být očkovaná povinně. Žloutenku A někteří doporučují, jiní ne, prostuduj si pro a proti - lékař by tě o vedlejších příznacích a možných komplikacích očko měl vždy informovat.

silvik
autor
24. črc 2008

Johando, díkes, ještě pouvažujume... 😉

mikca
26. črc 2008

ahoj taky jsme nedávali oškovat..malá to zvládád dobře...jasn že byla ze začátku docela nemocná, ale nějak dramatické to nebylo....takže taky do toho nejdem ani u malého až příšti rok pofrčí do školky 🙂

jankatr
2. srp 2008

ahojky - já to probírala s dětskou a nám doporučila před školkou Prevenar - ale to hlavně proto že jsme měli problémy se záněty uší, a u těchto dětí je pak vyšší riziko co se toho pneumokoka týče. Pak prý tak kolem 5. roku klíšťovku a v pubertě toho meningokoka 😉