Od 1. září jdeme do čtvrté třídy ZŠ

mufinka26
20. srp 2011

Ahojky, je tady taky nějaká maminka školačky-školáka, který se letos chystá do čtvrté třídy? 🙂

ivanavorlickova
12. zář 2011

@mufinka26 Tak držím palce, ať se na testíku objeví ty krásné // 🙂 A přeju pevné nervy na třídních schůzkách 😀 Nás první čekají až ve čtvrtletí 🙂

mufinka26
autor
12. zář 2011

@ivanavorlickova no já právě moc nechápu, proč máme třídní schůzky hnedka takhle na začátku, když budou chtít něco zaplatit tak si to stejně děti píší do žákovský. Pro klid duše tam teda půjdeme, ale bude to zbytečná ztráta času 😠

mufinka26
autor
13. zář 2011

takže třídní schůzky byly opravdu super, nejom, že sme poznaly naší novou pani učitelku, která je pro výuku dětí z dislexií a jinýma dis zcela na prd 😠 byl tam semnou i manža a již sme na 100% přesvědčení, že příští rok, bez ohledu na to jestly budu těhule nebo ne přestoupí Danielka na školu sem k nám do Záběhlic, přeci jenom, už bude v páté třídě a školu odsat máme blýzko, takže bude moct chodit domu sama. Ráno to bude OK, jelikož já mám práci od devíti. manžel bývá doma v šest, tak by ani dlouho nebyla sama. Ted dojíždíme přes celou Prahu, jenom kvůli tomu, že sme tam ještě loni bydleli a máme tam mojí babičku, která, když sme v práci mladou hlídá a manža jí večr vyzvedává. Tohle nám odpadne a myslím, že to bude lepší pro všechny. Pani učitelka se nám totiž celou dobu třídních zchůzek svěřovala, jak učila nadprůměrné děti a že ikdyž maji děti nějaký dis. ta prostě jsou to něco jako výmysly a úlevy sice dávat bude,ale nerada 😠 hned nám oznámila, že v říjnu se bude platit ŠvP 3500kč, protože ona je aktivní důchodkyně a ráda lyžuje, takže děti pojedou na hory, což znamená, že musíme si někde sehnat úplnou výbavu na lyže. Na horách sme totiž nebyly. jak škola nemá peníze a co všechno musíme zaplatit, no popravdě šly sme slušně do kolen a to nejenom my, ale polovyna rodičů, jelikož polovina dětí má nějaký problém. 😠

mufinka26
autor
24. zář 2011

tak se u nás začíná projrvovat velký problém, budeme muset pro Danielku sehnat někoho, kdo by jí doučoval český jazyk, jinak jí to ve škole baví 😀

irbi
17. říj 2011

ahoj, nic si z toho nedělej, my zase bojujeme s matikou 😠 . Doma jí to jde, vypočítá všechno, přijde do školy a neví. Už si nevím rady, učím se s ní celé odpolko. Je mi jí líto, vím, že se snaží. Má novou učitelku, abych pravdu řekla, moc jí neznám, první tři roky měla skvělou učitelku, byla rázná, ale opravdu děti naučila. Kdykoliv jsem za ní mohla přijít, řekla mi vše na rovinu. Ale byla jsem ráda, věděla jsem na čem jsem. Nová paní učitelka toho moc nenamluví, sotva pozdraví.

mufinka26
autor
18. říj 2011

@irbi tak to sme na tom podobně, z tou pani učitelkou, do třetí třídy měly skvělou, dokonce dělala i to, že za 200kč k ní Danielka a ostatní děti z dis. chodily 1x týdně na doučování čj a to jí hodně pomohlo. Ted přemýšlíme, kde sehnat někoho na doučování ☹

irbi
18. říj 2011

Tak to jste měli dobrý. Dcera je s ní sice spokojená, ale mě prostě něčím nesedí - nemůžu si pomoc. Malej je v první třídě, ten je úplně v pohodě. Pokud to takhle bude zvládat, tak jsem spokojená. Je levák, trošku písmo je horší, ale má výbornou učitelku, tak to moc neřešíme. Sama mi říkala, že leváci to mají těžší a že ona na to kouká a bere ohled. 😎

klarusa23
2. led 2012

Ahojky my by jsme měly jít teď v únoru k zápisu a měla by jít dcerka do první třídy,ale obáváme se,že nám jí nevezmou,máme problémy s řečí a tak dojíždíme k logopedovo,ale nějak nám to nepomáha,je to furt stejny...☹máte některá z vás s tímto zkušenost?

miawa
8. led 2012

@klarusa23 Ahoj, jaký máte problém s řečí? První, kdo by měl posoudit, jestli může jít dcerka do školy, je právě logoped. Pak byste měli absolvovat psychologické vyšetření. A to nejlíp před tím zápisem.

Jinak já mám synovce ve třetí třídě, má těžkou vývojovou dysfazii (specificky narušený vývoj řeči), studuji speciální pedagogiku se specializací logopedie a mám obchůdek s logopedickými a jinými pomůckami. 🙂

jeudi
9. led 2012

@miawa dobry den ,mohla bych se vas zeptat? ted v lednu jdeme do zapisu a zajimalo by me ,co musi umet dite u zapisu ,na co se ho budou ptat atd.dekuji

miawa
9. led 2012

@jeudi To se dost liší škola od školy... Určitě by mělo umět základní barvy, tvary, napočítat do deseti, a mělo by být schopné povídat si s paní učitelkou. Ta se nejspíš bude ptát, jak se jmenuje, jak se jemnují sourozenci, rodiče, kde bydlí, kam chodí do školky... Někde se ptají např. jestli se dítě umí podepsat a jestli pozná čísla, ale to určitě umět nemusí. 🙂

jeudi
9. led 2012

@miawa moc dekuju 🙂 syn je sikovnej ale radeji se ptam aby na necem treba nepohorel aby se ho neptali na nakou zaludnou otazku 🙂 moc dekuji 🙂

miawa
7. únor 2012

Zdravím všechny maminky školáků 🙂

Dnes jsem trochu rozšířila nabídku e-shopu pro Základní školy. Jednou z novinek je vlak s vyjmenovanými slovy (na fotce). V e-shopu jsou i kartičky s násobilkou, příklady do 100 a další věci.

Všechno najdete v kategorii Základní škola http://www..../6-1-Zakladni-skola