Od 1. září jdeme do čtvrté třídy ZŠ

mufinka26
20. srp 2011

Ahojky, je tady taky nějaká maminka školačky-školáka, který se letos chystá do čtvrté třídy? 🙂

rampouch
25. srp 2011

Ahoj, ja mám školačku, letos jde do páty 🙂

mufinka26
autor
25. srp 2011

@rampouch Ahoj já už se lekla, že tu nikdo ze školákem nebude 😅 😅 těší se do školy? ta moje treperenda se tam vůbec netěší 🙂

andrissek
25. srp 2011

Naše jde do třetí a už se těší . Jak dlouho jí to vydrží 😅 😅 😅

ivanavorlickova
26. srp 2011

Ahojky, taky se přidám, jestli to nevadí 🙂
Naše sice nejde do čtvrté, ale do třetí, těší se moc a upřímně řečeno, my se těšíme snad ještě víc 😀 Už od začátku srpna říkám, už aby děckám zase začala škola 😀 😀 😀

dasulag
26. srp 2011

Ahojky, my jdeme do druhé. Ale malé se moc nechce. Zítra přijede z tábora, tak mám 4 dny na to, abych ji vrátila do reality. 😉

etinka
26. srp 2011

Ahoj, mám doma školačku, jde do čtvrté. Na kamarádky se těší moc, na učení už míň. 🙂

rampouch
26. srp 2011

@mufinka26 Těší se na kamarády, na učení už méně. Jsme zvědavá, jak to letos bude, protože po MD nastupujem do práce.

rampouch
26. srp 2011

@ivanavorlickova Já se na to taky těší, jedna do školky, druhá do školy. Už si lezou na nervy co jsou spolu doma 😠

mufinka26
autor
26. srp 2011

to je super jak se nám to tady rozrostlo, ta moje se vůbec netěší a já teda taky dvakrát ne, jsem zvědavá co si na nás ve škole zase vymyslí 😝 U nás na začátku roku máme vždycky třídní schůzky, kde na nás pani učitelka vychrlí miliony věcí 😝 ale už se na to vždycky připravujeme od června 😀 abysme to v září ustály, jako rodičové 😀 😀

irbi
29. srp 2011

Ahoj mám dcerku jdedo 4.třídy a malej nastupuje do 1.třídy. To bude mazec 😀

mufinka26
autor
30. srp 2011

@irbi tak to budeš mít pěkný školní kolotoč 😀

irbi
30. srp 2011

Ani mi nemluv. Už teď z toho mám hrůzu. Ještě mám v živé paměti dceru, když nastoupila -to byl masakr. Ze začátku vůbec nechápala co se po ní chce. Nejhorší bylo psaní, psali jsme pořád , ze začátku to bylo hrozný, na konci roku měla nejhezčí písmo ve třídě. Učitelka mi sama na rodičáku říkala, že před náma smeká jak to zvládáme. Syn snad bude lepší. Přes prázdniny jsme se naučili dost písmen i číslic tak snad to nebude tak hrozný. 😀

mufinka26
autor
30. srp 2011

@irbi u tý mojí berušky dijagnostykovaly dislexii, disgrafii atd... bohužel to má po mně. ☹ takže nejvíc úkoli dělá z manžou, já spíš tu matiku, přírodovědu atd... češtinu ne ☹ když ona se tak snaží, tak uvidíme jak jí to letos půjde, doufáme, že tak dobře jako loni 🙂

irbi
31. srp 2011

To je hlavní, že se snaží a sama chce. To je polovina úspěchu. 🙂

mufinka26
autor
31. srp 2011

@irbi to máš pravdu 🙂

lumixii
31. srp 2011

Ahoj, můj malej jde též do 4. třídy, a vůbec se netěší. 😒

mufinka26
autor
31. srp 2011

@lumixii 😀 tak to sme na tom stejně 😀 přijde my, že se těší opravdu jenom prvňáčci 😉 ty straší děti pak už max. na kamarády 😀

lumixii
31. srp 2011

@mufinka26 přesně tak, :D no u nás je to ještě trochu složitější... já už se nemůžu dočkat na příští prázdniny až bude zase doma :D :D, ale to mu raději ani neříkám

mufinka26
autor
31. srp 2011

@lumixii to já se taky těším na prázdniny, máme pro sebe pak tolik času, přes ten rok je to šíleně hektycké, já dělím směnový provoz, krátký-dlouhý týden od 9:00 do 21:00 takže než dorazím domu je 22:00 a to už spinká, takže se vidíme jenom ráno, když jí vezu do školy ☹ ale pak mám zase třeba tři dny volna tak můžeme si to vynahradit 🙂

lumixii
1. zář 2011

@mufinka26 No u nás je to taky tak. Až na to, že momentálně jsem na MD, ale přitom i pracuji. Malej bývá hodně nemocnej, už od doby, kdy začal chodit do školky, takže celý rok, jen doháníme učení. To je fakt šílený. ☹ Proto jsem nejštastnější, když jsou prázdniny 😀 😀

dckami
1. zář 2011

i my jsme dnes vyprovodili naší velkou školačku do 4. třídy. Já jsem na rodičáku s ročním klučinou. 🙂 Elí se do školy vůbec netešila, chtěla napsat omluvenku, že o prázdninách bylo špatné počasí, tak si je prý zopakujeme 😀 .....

mufinka26
autor
2. zář 2011

@dckami šikovná holka, tohle by mě samotnou nebapadlo 😀 😀 Já sem měla včera, když mladá zapadla do školy takovej stav úzkosti 😅 hrozně ten čas letí a ani se nenadějeme a oni budou dospělí ☹

ivanavorlickova
2. zář 2011

Tak u nás pohoda, jak se předpokládalo 🙂 Teda pohoda pro Páju, ta už se konce prázdnin a začátku školy nemohla dočkat. Ale já si pohodu představuju jinak, než: "Vybíráme na to a na to, donést do konce příštího týdne." nebo "16. září začátek plaveckého kurzu, kurzovné uhradit do konce týdne." Odvčera jen lítám a dokupuju, posílám peníze a platím a platím... Už abychom měli po maturitě, po vysoké a finanční dotace jsme mohli vypustit 😀

mufinka26
autor
5. zář 2011

@ivanavorlickova to my povídej, pani učitelka si nadiktovala takovejch věcí, hrůza, hnedka platit třídní fond a pracovní sečity... atakují nás kroužky a ve finále máme příští pondělí třídní schůzky, kde na nás vychrlí další placení. Jinak z Danielky spadnul stres, ve třídě se to očividně zlepšilo a spolužáci jsou v pohodě 😀

ivanavorlickova
7. zář 2011

Tak a už jsme doma a marodíme... To brzo 🙂
Pája odkudsi přitáhla impetigo, takže do konce týdne musí zůstat doma, nesmí do kolektivu. Je z toho chudák nešťastná, včera ještě stihla flétnu, než lehla, dneska už ji musím jít omluvit z hudební nauky a kdoví, jestli ji doktorka pustí příští týden na plavání a roztleskávačky...
A do toho ještě ten můj porod. Teď prosím malýho Davídka, ať vydrží do termínu, než se Pája zaléčí a odbydeme si kontrolu u doktorky 🙂

mufinka26
autor
7. zář 2011

@ivanavorlickova koukám taky to nemáš jednoduchý, já jenom doufám, že se Danielce ta imunita za prázdniny trochu upevnila. A taky nám hnedka z něčím nelehne 😒 Jinak Danielka je z nové pani učitelky úplně nadšená, to sem ráda a ve třídě spolužáci jsou už taky v pohodě 🙂 Držím palečky at malinkej v bříšku ještě zůstane 🙂

ivanavorlickova
7. zář 2011

@mufinka26 No právě, říkám si, jakej to je paradox... Pája za poslední dva roky marodila dvakrát, jednou v první třídě měla angínu a pak ve druhý virózu, jinak je zdravá jak řípa 🙂 A teď, když se chystám rodit a Páje začíná škola, kroužky, hudebka..., tak tohle 🙂 Chudák mi teď leží v pokojíčku na posteli na zádech, protože ty mokvající stroupky má na zadku a stehně, tak to máčíme dubovou kůrou, aby se odlouply, pak to vydesinfikuju lihem (Pája už teď ječí, že to bude pálit) a zamázneme Framykoinem.

mufinka26
autor
7. zář 2011

@ivanavorlickova tak at se ti beruška hlavně brzy uzdraví, já se taky modlím, aby Dáda něco ze školy nedonesla domů, byly sme na IVF a kdyby se to náhodou povedlo, tak aby nebyly hnedka nějaký komplikace ☹

ivanavorlickova
12. zář 2011

Tak Páju dneska už doktorka pustila do školy, ještě teda nesmí cvičit, aby si nezapařila zbytky toho impetiga, a na plavání v pátek se školou taky nepojede, místo toho jdeme k doktorce na další kontrolu, jestli to už bude mít úplně zhojený 🙂
Jinak já jsem pořád ještě celá, ale už bych rodila, až bych brečela. Termín mám zítra, dneska jsem celou noc nespala, jak mě bolelo břicho, ale ráno zase klid.... 😠

mufinka26
autor
12. zář 2011

@ivanavorlickova no tak hlavně, že je malá už v pohodě 🙂 tak ted můžeš říct mimískovi, at kouká jít ven, že je krásný slunečný den 🙂 mě se blíží testování, dneska sem osmý den od ET, tak bych zítra nebo pozítří už mohla testnout 🙂 Jinak dneska nás z manželem čekají třídní schůzky jdeme tam oba, jelikož máme novou pani učitelku třídní a když nebudu moct já tak bude chodit manža. 🙂