Od kolika let posíláte do školy děti samotné?

karotky
18. bře 2011

Mám na to 2,5 roku,abych to vyřešila,ale i tak se ptám s předstihem. 🙂
Máme sice ZŠ přes(vedlejší)silnici,ale i tak mám trochu strach z různých úchyláků apd.Ještě je možnost dávat děti a vyzvedávat je z družiny,ale i tak by mě zajímalo,do kdy jste děti vodili do školy. 😉

kristi
18. bře 2011

ja budu furt, asi az do maturity 🙂

beponka
18. bře 2011

myslela jsem si, že bude stačit děti vodit tak první a druhá třída a pak budou moc chodit sami. ale v dnešní době nevím nevím..... buď vodit, nebo jich bude chodit pospolu víc. ale u nás to nastana až za pár let

martaska78
18. bře 2011

ahojky, já se odvážila malýho poslat do školy samotného ve 3. třídě (když se narodila malá), ale pořád musí být na telefonu a hlásit kdy odchází ze školy abych věděla, kdy ho čekat. Máme školu poměrně blízko a už byl poslední se kterým jsem chodila a bylo to pro něj "trapny" 😀 , ale i teď mu občas chodím naproti. Pořád mám strach, ale už se lepším. Ale je pravda, kdyby to bylo někde přes opuštěnou část, tak vodím pořád 😖 .

ivasad.
18. bře 2011

To záleží hodně na povaze dítěte a na tom, jaká je ta cesta do školy... jestli kilometr - parkem a přes silnice, nebo 100m po chodníku - jako u nás... Zatím nevím jak to bude, ale sousedi mají stejně staré dítě jako my - myslím že párkrát s nima oběma někdo - já nebo sousedka - půjdeme, a pak budou chodit spolu sami. Ale jak píšu - u nás je to 100m po chodníku, žádné přecházení, žádný park... 🙂

marinka
18. bře 2011

Taky už jsem nad tím přemýšlela 😀 Holky budou chodit do školy, která je od nás asi 20-25 minut chůze, ale nemusí přecházet žádnou cestu..Autobus tam bohužel od nás žádný přímo nejede, musely by jet do centra a tam přesednout 😒 Od nás ze sídliště tam chodí hodně dětí, takže určitě budou chodit s kamarády a hlavně spolu, takže starší Anička na mladí Leontýnku dohlédne. Takže až bude mít Anička cca 10-11 let, tak si myslím, že už je bez obav pustím.. jsou to holky, tak nebudou snad dělat žádné kraviny,jaké někdy napadají kluky 😅

evvina
18. bře 2011

Ahoj, tak já tady budu asi jako matka hodná odsouzení. Mám kluka do školy chodí 10min a od září chodí sám. Tedy začátek 2.třídy. Ale je pravda, že chtěl chodit sám nikdo ho nenuti,l spíš jsem ho pořád chtěla doprovázet,ale na cestě se sejde s kamarády a jdou spolu. Ze školy chodí také sám , 😉 ale to musí být na telefonu. A chodí ted od pololetí sám domů i ze školy.

andy80
18. bře 2011

Máme školu v ulici, takže pár dní budu chodit se synem a pak už bude chodit sám. Já od první třídy chodila do školy sama v Praze, jezdila jsem 4 stanice autobusem a přecházela jsem dost frekventovanou silnici (výpadovka na Kolín). Není nad to učit dítě zodpovědnosti a samostatnosti od malička. Hlavně, když pak budu chodit do práce, tak nebude jina možnost a dokonce bude syn vodit dceru do školky. Školku i školu ale máme v ulici, školku cca 5 minut chůze a školu o cca 3 minuty dál a to jdeme pomalu.

alterna
18. bře 2011

Ja budu asi az do maturity jak píše kristi.

babulinkab
18. bře 2011

My máme jednu školu od domu cca 100 metrů a druhou cca 300 metrů, tak nevím, do které se dostane, ze začátku budeme chodit s ním a uvidíme jak se to vyvine.
Školku máme přímo naproti, koukám do zahrady. 😀 akorát nás do ní zatím nevzali, tak snad letos 😝 😝

kijir
18. bře 2011

Tak já vodila malýho do školy jen první pololetí první třídy 😅 .Má to kousek a chodí jich vždy víc...Sice přechází jednu hlavní silnici,ale on se hodně bojí sám od sebe,takže vím že dává velký pozor.ale jak už tady někdo psal asi hodně záleží na dítku samotném 🙂 .

lyra2000
16. únor 2015

Meow 😎 tak my bydlíme ve o 2 vesnice dál než je škola 😲

urbisa
16. únor 2015

my bydlíme na vesnici,školu máme asi 300 m,mám dvojčata kluky a od druhého dne od první třídy chodí do školy i ze školy sami,i když šel někdy jen jeden chodil sám,je jasné,že ve městě je to jiné.Já jen nepochopím u nás některé rodiče,že nechají lítat děti odpoledne po vesnici samotné a potom ráno a po škole se předvádějí se svýma bourákama před školou a dělají z dětí nesamostatné chudinky.Taky se bojím úchyláků,ale u nás se pořád někdo na vsi pohybuje,jdou i kolem našich,tak jsou trochu pod dohledem,ted´ už jsou třet´áci tak o doprovod vůbec nestojí.

janapavlik
16. únor 2015

Až od 3. třídy. Má to blízko, ale ještě ve 2. třídě nechtěla chodit sama, bála se 😅 Teď je to celkem bez problémů, vždycky, když dojde do školy, má za úkol mě prozvonit mobilem.

krystalka
16. únor 2015

No, my budeme doprovázet do školy asi ještě dlouho, náš prvňák to má 10 minut pěšky na autobus, 3 stanice autobusem a 2 metrem a pak ještě asi 5 minut pěšky....sice by trefil bez problémů už teď, ale prostě někdy se rozhlídne, někdy vůbec...

elu
16. únor 2015

už ted vím, že budu vozit autem, takže možná až do devítky 🙂....no a ze školy, nevím, mám strach, budu stíhačka

radka35
1. bře 2015

u nás to bude prvňák a druhá ještě do školky.Takže je ráno musím zavezt tak,abych stihla být v práci na 7hod a zpátky je taky budu vyzvedávat po práci.Do školky mladší sama jít nemůže ,takže tenhle problém zatím nemám.Ale spíš si říkám,neměl by předškolák už sám zvládnout třeba drobný nákup?Mám obchod asi 400metrů pře silnici .

themis
1. bře 2015

My dítě sice teprve čekáme, zkušenosti s dětmi mám jako učitelka. Jsem pro to, aby se děti učily samostatnosti. I nás to rodiče naučili. Strachu nebo starosti o dítě se rodič ve skrytu duše asi nikdy nezbaví, ale monitorovat své dítě ať už svým přímým dohledem nebo telefonovaním na mobil je podle mě utvrzovaní, že samo bez vás těžko něco zvládne.

sarihy
4. bře 2015

Také o tom přemýšlím - dcerka bude do školy jezdit 10 zastávek autobusem (i když vzdušnou čarou je to asi 2km...ale autobus to objíždí)...takže první třída určitě ne..ale asi bude sama chodit jeden den do ZUŠ, to má ze školy 100m...Starší dcera je hodně zodpovědná, takže spíš půjde o mě, kdy já se od ní budu schopně odtrhnout a nechat jí dýchat. Navíc až ona bude ve 3.třídě, nastoupí k ní do první třídy ta mladší, takže je pak asi budeme vozit společně, minimálně ráno...No jsem na to zvědavá. Každopdáně já od 3.třídy jezdila sama do školy a na tréninky 5 zastávek tramvají, takže to vidím tam, že v tomto věku už prostě bude muset být samostatná, abych měla čas věnovat se s v 1.třídě té mladší.
@radka35 - a k tomu nákupu - dokud si dítě neumí spočítat peníze a přečíst nápisy, tak asi nakupování nemá moc smysl..dcera chodila v létě na dovolené do místního koloniálu, přes malou ulici...ale v PRaze jí ještě nenechávám..kdybychom měli blízko nějakou pultovou prodejnu, tak možná ano, ale na nákup v supermarketu je myslím ještě malá.

ratatooy
4. bře 2015

dnešní doba je natoli blbá že nejspíš budu muset zustat ženou v domácnosti,školu i školku máme ve vedlejší vesnici(2km)muže jet autobusem v 7hod což ja bych do práce musela nejpozději na 6tou.školka je od půl 7 školni družina asi taky,pokud tam vubec ranní funguje.
Manžel teda žije v domnění že to bude stejny jako to měl on,do školy i ze školy šli kolem silnice pěšky,doma musel umět od první třídy zatopit,uvařit čaj,a postarat se o mladšího bráchu

martinkam87
23. bře 2015

taky to teď řeším, když teď frčí ty chytré mobily, nevíte jestli je nějaká aplikace co by "pohlídala děti" - která by mi uměla poslat SMS zprávu, že dítě dorazilo do školy nebo že zabloudilo nedejbože na Cejl.. 😵

marky81
24. bře 2015

martinkam87: nějaké aplikace jsou na appstoru, tedka už je ale i česká služba, dávají měsíc zdarma na vyzkoušení www.rodicevpohode.com

kopretina82
30. bře 2015

Náš chodil od konce října v 1. třídě...Máme školu 3 minuty od baráku, daleko od aut a přitom dost lidí, aby ho nepozorovaně drapl nějaký úchyl. A taky si myslím, že děti, pokud je to aspoň trochu možné by měly být maximálně samostatné(samozřejmě v rozumné a bezpečné míře 😉

kokous
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
amazonka.k
21. kvě 2015

Já jsem chodila od druhé třídy sama, byl to asi kilometr cesty pěšky na Černém mostě, úchyláka jsem potkala jednou, ale odmítla jsem s ním kamkoliv jít a pelášila domů 🙂

kammka
21. kvě 2015

vzhledem k tomu, že muž je učitel a bydlíme od školy přes 40km, tak budou děti jezdit s ním asi navždy 😀 a pokud vím, tak do jejich školy vozí nebo doprovází rodiče své děti minimálně celý první stupeň, pokud teda nebydlí hned v ulici.. ale toto je asi vyjímka, jejich škola není spádová, dost dětí to tam má celkem daleko, je tam dost i mimopřažských, jejichž rodiče dojíždí do Prahy do práce a je to pro ně praktičtější.. tady na vsi vím o holčičce, která od poloviny září jezdila domů sama autobusem, ale nebyl to problém, autobus stavěl pod schodama od školy a u nich ve vsi na ni na zastávce čekala maminka. každý má jiné podmínky a těžko porovnávat.

veronika182
21. kvě 2015

Já chodila první a druhou třídu ráno do družiny a od třetí pak sama až na vyučování 🙂