Od zítřka jsou zavřené ZŠ, SŠ, VOŠ.

lucie_j
10. bře 2020

Nová zpráva z aktuálně.cz

hojda
10. bře 2020

Na dobu neurčitou.

hojda
10. bře 2020

MŠ ne.

lucie_j
autor
10. bře 2020

@hojda MŠ ne, jen ty v nadpisu.

hojda
10. bře 2020

@lucie_j To nebyl dotaz, to bylo info.

klea81
10. bře 2020

Logika jako prase, mš ne🙀

pabka
10. bře 2020

@klea81 deti tam přece dávat lidi nemusí i když nejsou zavřené ne 🙈

puhelin
10. bře 2020

@pabka Musi, protoze v praci je nikdo neomluvi, kdyz budou mit hlidani.

lenulacek
10. bře 2020

@lucie_j přeháňka 🤦‍♀️🙏🙏

orchidis
Autor odpověď smazal
Zobraz
matire
10. bře 2020

@pabka Jakto? Povinná předškolní docházka

lucie_j
autor
10. bře 2020

@matire Povinná předškolní docházka znamená, že musíš dítě omluvit když nepřijde. Ne, že musí chodit za každou cenu.

snahnah
10. bře 2020

MŠ ne a zdůvodnili to menšími kolektivy,než jsou ZŠ, SŠ a VOŠ. VŠ si rozhodnou samy.

klea81
10. bře 2020

@pabka no já je tam nikdy nedávala, ale buď zakazu vše nebo nic, jinak to ztrácí smysl a účinnost

klea81
10. bře 2020

@snahnah což je blbost, když v mš je 20+ děti a na zš 16+😇

lucie_j
autor
10. bře 2020

@klea81 ve školce může být 25 dětí. Což je určitě víc, než v některých třídách ZŠ.

vladienka
10. bře 2020

@klea81 ale v skolke su dve- tri triedy a na zakladnej skolko minimalne 9 tried vacsinou este A, B, ide oncelkovy pocet deti v budove ktore sa stretavaju na chodbach

neeva
10. bře 2020

@klea81 za me je duvod jasný, kdyby zavreli i ms, tak napriklad u nas v praci polovicka zaměstnanců
vypadne. U tech zs to nebude takova hruza, kdyz ocr je pry jen do 10 let veku dítěte.

snahnah
10. bře 2020

Jako jsou školky o 8 třídách, ale u nás je třeba MŠ o jedné třídě s 29 dětmi. V jiných mají každá třída samostatné šatny, třídy, sociálky,děti se mohou separovat. ZŠ, SŠ mají většinou společné šatny, WC,třídy se stěhují po učebnách,o přestávkách se hloučkují napříč třídami. Však oni ty MŠ můžou zavřít dodatečně. Myslím si, že pokud si rodiče budou chtít nechat dítě doma, školky budou mít pochopení.

neeva
10. bře 2020

@vladienka nevim jak jinde, ale v nasi skolce jsou dve budovy po ctyrech tridach, takze koncentrace deti cca 100 na jednu budovu, to mi neprijde zrovna malo.

neeva
10. bře 2020

@neeva jeste bych chtela dodat, ze satny, jidelny a socialku ma kazda trida vlastní. Ovsem rano a odpoledne se třídy spojuji do jedne az dvou podle počtu deti, takze do styku vlastně přijdou vsechna děťátka.

snahnah
10. bře 2020

@neeva Před chvílí říkali, že si ředitelé můžou školky zavřít. Můžou udělat opatření,aby se nespojovaly. Uvidíme. Zítra mám schůzku ve školce ohledně své praxe,kterou jsem si už jednou musela odložit kvůli zápalu plic 🤦

klea81
10. bře 2020

@vladienka tak vzhledem k tomu, že masové šíření zavinil 1 taxikář 😁

veronikav31
10. bře 2020

@vladienka máme 6 školek a ve 4 školkách 6 tříd a ve 2 -3 třídy 🙂

klea81
10. bře 2020

@neeva tak buď zastavuji epidemii nebo řeším práci, obojí nejde. Za mě je v situaci 40 pozitivních uzavírání škol předčasné. Stačilo řešit hory a Itálii před 14 dny, to se nikomu nechtělo, tak teď má ztráty celá země kvůli nadšeným lyžařům 🙄

odula
10. bře 2020

@klea81 přesně. Babis ted asi nahani body za to co nestihl :/ a ne kvuli lyzarum ale kvuli tomu, ze se nikdo neobtěžoval zavést povinnou karanténu

neeva
10. bře 2020

@klea81 to samozrejme chapu, ale treba ja pracuju v obchode, kde uz ted bude ctvrtina zamestnancu na ocr. Pokud by zavreli i skolky, pracovalo by opravdu jen par lidi a co potom, nedokazu si to predstavit, uz ted to pro nas myslim bude velky problém. A obchody nezavrou v zadnem pripade. Takze to, ze nechali otevrene skolky, neni pro to, ze by to bylo mene rizikove, ale z ekonomickych důvodu. Ovsem to je jen muj laicky nazor.

klea81
10. bře 2020

@neeva takže ekonomické důvody jsou v ochraně obyvatelstva důležitější než zdravotní? Prostě jen poukazuji, že opatření jsou od začátku nekoncepcni a naprosto nedomyslena. Nechápu, proč od zítra nemůže dcera do skautu, kde je jich 10 a 20 děti do mš může 🙏Kocourkov.

volfici
Autor odpověď smazal
Zobraz
neeva
10. bře 2020

@klea81 ja jsem to tak pochopila, to neznamena, ze s tim souhlasím.

rosa106
10. bře 2020

@klea81 Tam jde hlavně o ekonomiku státu. Kdyby vypadli všichni rodiče skolkovych deti, tak to citelně pocítí ekonomika. Takhle vypadnou případně jen rodiče děti od cca 6let do 10 let.