Počítač pro školáka - 3. třída, co si o tom myslíte?

bellaver
19. říj 2012

Ahoj holky, prosím o vaše názory, co si myslíte o pořízení notebooku pro 8mi letou slečnu, která chodí do 3.třídy. Ve škole už počítače mají jako hodinu, neumím si moc představit, co na něm můžou dělat, není schopna nám to moc popsat ještě 🙂 Samozřejmě se můžem poptat ve škole, .. což plánujem..

Nemůžeme se dohodnout, zda jí splnit přání a PC koupit k Vánocům a nebo ještě vyčkat, podle mého je čas a za 3-4 roky bych to teprve řešila, je to dítě, které si chce ještě hrát, to vidím .. má mobil, má foťák ... ale PC mi už přijde moc, je přeci tak malá ještě.

Jaké s tím máte zkušenosti vy ? Ráda se dozvím, jak to funguje v jiných rodinách 🙂

S pořízením Pc se také bojíme nově vzniklých možných konfliktů - mladší na to bude chtít taky (5let), jsme zásadně proti trávení času na PC, žádné hry, děti se nedívají ani na TV, mají jen pohádky na DVD (zatím), jsou hodně sportovně založené, v týdnu mají spoustu povinností a o víkendu výlety .. zkrátka je to podle mého zbytečná možnost pro to, aby se vztekala, že chce být na SVÉM počítači atd .....

Díky moc

terez27
19. říj 2012

no, taky nad tím přemýšlím, u nás dostávají už normálně úkoly s tím, že mají vyhledat něco na internetu, takže já jsem spíš pro, navíc když má spoustu dalších aktivit jak píšeš, nebála bych se, že na tom bude pořád

majina
19. říj 2012

Za mě určitě NE! Pokud máte počítč normálně doma tak nevidím důvod, proč kupovat další a holčička mi na vlastní PC přijde ještě malá.... já jsem pro vlastní PC až na střední škole nebo nejlépe vysoké ale to je jen můj názor... pracuji ve školství, s dětmi z 1. stupně jsem každý den a z 10-ti dětí má vlastní PC nebo notebook tak 2 děti, ostatní mají PC normálně doma ale je "všech"

coxa
19. říj 2012

Já takhle "velké" dítě nemám, ale připadá mi to ještě brzo, pokud doma počítač je, není problém se na něm prostřídat, najít případně na internetu co je potřeba i jako úkol, ale aby mělo dítě svůj vlastní počítač mi to připadá hodně brzo. Neumím si představit co by na něm dělalo (a mezi námi - i co bych si přála a schválila já aby dělalo), odhaduji to na hry a brouzdání po netu - ale není to v tomhle věku spíš nebezpečné? Pokud počítač v rodině je, já bych ho nekupovala.

iluss
19. říj 2012

Taky bych v tomto věku vlastní počítač dítěti nekupovala. Nevidím důvod, proč by v rodině nestačil pro všechny pouze jeden počítač. Proč musí mít dítě svůj vlastní? Přece jenom na něm nebude trávit ještě tolik času a na těch pár minut mu postačí ten váš. Vlastní počítač bych děcku koupila nejdřív v době, kdy by už chodilo na střední školu.

monyliny
20. říj 2012

Souhlasím s holkama .Mám taky 8 letou slečnu.A notebook jsme pořizovali do rodiny až v létě,jelikož byla Marí poslední ve třídě,která počítač neměla.Tráví na něm denně max,půl h.-hoďku.Vyhledáváme na něm informace a pomáhá nám řešit úkoly.Ale stačí jeden v rodině.Jí bych samotný notebook nekupovala,je na to moc brzy.Co budeš kupovat,až ji bude 12?

beruzska
16. zář 2013

Syn dostal počítač k 8mým narozkám(teď je mu 10)-tráví na něm tak 45minut denně(místo televize či psp), sám si hledá věci do školy(referáty, úkoly...), pouští si hudbu, filmy, hraje hry, učí se psát na klávesnici, sám si spravuje antivir, ale hlavně si čte zajímavosti-je hodně zvídavý. Nepoužívá FB, e-mailem píše pouze s kamarády ze třídy, nepoužívá chat a tomu podobné...má zablokované stránky pro dospělé(to spíš, kdyby se tam dostal omylem-určitě by to nevyhledával 😎 ) Syn si přál PC od malička, ale třebas dceru-5let to vůbec nezajímá.
Nejsem pro drahé hračky, ale počítač se dá sehnat i levně a upřímně- je to spíše vzdělávací pomůcka nežli hračka 😀...jelikož s manželem potřebujeme oba PC k práci, tak má doma každý svůj.

blahova_andrea
16. zář 2013

já s tebou souhlasím. je to pro ni zatím zbytečnost, která povede k narušení výchovy a ke vztekání a problémům mezi sourozenci. podle mě stačí, když jí vyhradíte určitý čas na "úkoly" a hraní na svém pc a pak zas pěkně pryč 😉 můj nevlastní syn pc vyžaduje prakticky pořád a mě to děsně vadí. od té doby, co si založil mail, co se naučil hrát hry, co mu na něj vlastně kdokoliv umožnil přístup, tak ho zajímá nejvíc to. jak ho nezabavujeme aktivně my (a musíme se účastnit, ne ho poslat projet na kole apod.), tak se "nudí" a chce na pc. hrát si se stavebnicí, něco si přečíst apod. mu nic neříká ☹ za vše vyžaduje jako odměnu další čas na pc u debilních stříleček. kdyby aspoň hrál nějaké logické hry nebo cokoliv kreativního nebo rozvíjejícího, i toho je plný internet...ale já jsem holt asi z jiné galaxie, že mám stále tyto zastaralé představy a požadavky na děti 😀

baris
16. zář 2013

já jsem pro.

Holky mají "jen" 3,5 a 5 let a na notebook je s manželem pouštíme a na vánoce dostanou tablet. Mladší dcera skoro vůbec nemluví a když si děda koupil tablet a nám ho přes prázdniny půjčil, mladší dceři se výrazně zlepšila řeč (nevím proč, ale souvisí spolu jemná motorika a mluvení). A tím, že se musela soustředit - dát na dort ozdoby, obléct panenku .... tak se jí zlepšila mluva.

Ale ze začátku musíte počítat s tím, že 14dní dceru od PC neodtrhnete (je to něco nového, tak se toho nemůže nabažit). To je normální, pak to poleví a opravdu tam půjde si udělat jen úkoly, zahrát jednu hru a pak ho vypne.

Pokud je dítě sportovně založené, žíje "normálně", tak se z něho závislák určitě nestane. Já nevím, ale proč pořád všichni musí strašit tím nejhorším. Spíš mám pocit, že čím dříve se dítě naučí pracovat s počítačem, internetem ... tak nebude mít potřebu zkoušet něco zakázaného.

A pro "rýpavky" moje děti jsou na PC sotva 15min denně. A to ne každý den. Raději jezdí venku na kole. 😀

bacovaa
21. lis 2013
Uživatel bacovaa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od bacovaa.

Ahoja, já teda taky nejsem úplně zastáncem toho, aby měly děti počítače, ale momentálně sama přemýšlím o tom, že koupím synovi tablet. Je mu 9 a pořád si stěžuje, že ve škole už všichni kluci počítač nebo tablet mají a navíc dostávají už poměrně často úkoly typu "najdi na internetu" nebo "napiš sloh a vytiskni", takže dnešní doba k tomu navádí. Když už jsme u toho tématu, mohla byste mi některá doporučit, kde tablet koupit? Moc se v tom nevyznám a internet je přehlcen nabídkou...

sandam
22. lis 2013
Uživatel sandam je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sandam.

Ahojky, taky jsem nad tímhle tématem dlouho uvažovala, ale nakonec jsem dceři koupila tablet k letošním Vánocům. Opravdu ho začíná čím dál víc potřebovat ve škole a ostatní děti v jejím věku už počítač nebo tablet mají, tak jsem nakonec podlehla... Pokud byste chtěla, tak se podívejte na stránky www.cesky-mobil.cz, kde jsem vybírala já. Mají tam i nabídku tabletů a různého příslušenství za dobrou cenu. Snad jsem pomohla

maudn
22. lis 2013

my jsme měli v 6.tříde pc povinny k vůli výuce (informatická třída), takže mi ho tenrkát v létě rodiče pořídili,ale už tehdy měl pc skoro každý krom nás🙂)

jancip
22. lis 2013

Vlastní počítač bych nepořizovala, ale nebyla bych zásadně proti němu a dětem bych nebránila, aby si na něm zahrály občas nějakou hru, podívaly se na pohádku. Ať se nám to líbí nebo ne, počítač už patří do naši kultury a jeho ovládání patří dnes k základním dovednostem. Už školkové děti je umějí ovládat, takže osmiletá "slečna", která by ho sotva uměla zapnout, by jiným dětem mohla být pro smích. Děti v tomto umějí být pěkně kruté....Je pak ale na rodičích, jaké hranice stanoví a jak budou důslední.

laurital
22. lis 2013

PC gramotnost je dnes důležitá, mnohým dětem to i pomáhá při učení.Moje dcera je dyslektik a dysgrafik a speciální programy jí do značné míry ulehčují učení.Počítač využívá cca od sedmi osmi let a negativní vliv to na ni nemá, spoustu času tráví s dětmi venku nebo s námi na různých akcích.Pokud nebudete z PC dělat chůvu tak se není čeho bát.
Normálnímu dítěti, které má kamarády, koníčky a rozumné rodiče PC neublíží.

rampouch
6. pro 2013

Mam dve holky (12, 6), donedavna mnely spolecny pc a musely se stridat. Starsi dostala pc asi v 4 letech a mladsi se narodila uz ho mnela v pokojicku. Ani nevim kdy ho zacala registrovat. Ted maji kazda svuj pc. V 6 letech si umi pustit pohadku, zahrat si hry ma netu, nebo si vyhledat nejaky obrazek, krery si pak vytiskne a vybarvi, nebo nalepi. Ale neni tam porad, spis bych rekla, ze min nez jsem cekala 🙂

paulie
6. pro 2013

Počítač a "chytrý" telefon půjčuji dětem odmalička - mají to jako vzdělávací pomůcku 🙂 Na telefonu se hl. ten starší učil (a učí) jemné motorice , na obojím pak rádi zkoumají barvy, čísla, písmenka, ... A musím přiznat, že oběma stačí cca 10min nepravidelně jednou za čas, nejsou na tom nijak závislí 🙂 Telefon s oblibou vytahuji při dlouhém čekání kdekoliv - zahrají si spolu pexeso nebo si vybarvují obrázky 🙂
Až půjdou do školy, počítáme s manželem s tím, že pak dostanou pc ... kvůli výše zmiňovaným dnešním nárokům na počítačovou gramotnost 🙂

PS - doporučuji stránky Hraveuceni 😉

killi
11. pro 2013

Dcera už v první třídě má ve škole výp. techniku kde pracují na Pc. Doma máme notebooky tři tak, když si chce na něm malovat tak si jeden půjčí. Jde o to, jak to dítě to má v hlavě srovnané, aby na počítači netrávilo příliš mnoho času. 😒

leni78
11. pro 2013

Ve třetí třídě určitě notebook.