Podle čeho vybrat základní školu?

annajur
4. kvě 2017

Dobrý večer,

moje dvojčata dostaly při letošním zápisu do základní školy roční odklad. Základní školu jsme volili víceméně hlavně díky blízkosti k bydlišti, ale nyní když mám čas, začínám uvažovat, jestli nevybrat školu klidně dál, ale kvalitnější.

Chtěla bych se Vás zeptat, podle čeho jste vybírali ZŠ pro své děti a co je podle Vás důležité, aby škola poskytovala?

Děkuji moc

versatilka
26. srp 2019

Já jsem v prekérní situaci. Máme jednu ZŠ, pověst minimálně na hraně. V podstatě jedinou předností je to, že je v místě. Dali byste děti na bližší školu nebo radši od začátku vozili autem jinam? Ani mi tak nevadí ta cesta autem (stejně zvažuji jen 1. stupeň, o druhém nemůže být u nás řeč), i když bych z toho neskákala radostí, ale spíš zvažuji hodnotu kolektivu a všech kamarádů, které mají děti ve školce..

tulikiss
26. srp 2019

@versatilka tohle sem resila loni, u nas skola je, ale povest dobrou nema. Takze denne syna vozime 15km do Brna, loni to byl masakr dcera u nas ve skolce a syn v Brne na vyzvedavani nic moc. Za tyden nastupuje dcera do stejne skoly (nastesti se taky dostala), je pravda ze spoluzaky nema v miste bydliste, ale zvolila sem radsi kvalitu a klid pro deti nez kravu ucitelku, ktera dusi vsechny kluky.

versatilka
26. srp 2019

@tulikiss přitom je to taková škoda. Školku tu máme prvotřídní.. No, jsem ráda, že v tom nejsem sama, radši si pohodlí odepřu a vozit je budu. A jak to syn snáší, že má kamarády dál? Zve je k sobě? Zůstává déle na hřištích v Brně s nimi?

tulikiss
26. srp 2019

@versatilka tak on ma kamarady tady se kteryma sice do skoly nechodi, ale litaji po venku. s klukama ze tridy radi v druzine. Kdyz si to tak clovek veme tak kolik ma kamaradu ze zakladky i v dospelosti... navic pokud by sel treba na 8letech gympl tak by stejne odsud odesel.

versatilka
26. srp 2019

@tulikiss to si taky říkám, že ze základky si lidi téměř nepamatuji (přesně jsem odešla po 1. stupni).