Podpořte petici pro návrat dětí do škol.

teru_k
11. dub 2020

Ahoj všem, můj syn mě poprosil, abych začala řešit, že nechce být pořád doma. Tak jsem se rozhodla založit svoji první petici a trochu ho podpořit. Petici najdete zde:

https://www.petice.com/petice_zoufalych_rodi_za...

Děti chtějí do školy, stýská se jim po kamarádech a mají nárok na kvalitní vzdělávání. Zavření škol do září nevyřeší problém, děti budou muset fungovat nějak i v létě.

Pojďme je podpořit a bojujme proti strachu a šíření paniky!
Děkuji za každou podporu či sdílení!

Tereza

P.S. Podepsat můžete, ikdyž nejste zrovna rodiče dětí školního věku.

marcicek84
18. kvě 2020

@michaela_2 bavíme se o I. stupni, ale že by tam děti prostě stály za svým a paní učitelka s něma nehnula, tak v pubertě ještě nejsou, jedině z nějakých vyloučených lokalit...

michaela_2
18. kvě 2020

@marcicek84 dcera chodí do 2. Třídy ;)

marcicek84
18. kvě 2020

@michaela_2 takže to jako dítě diskutuje a stojí si za svým a učitelka s ním nic nezmůže, protože o takovém odporu se tady bavím, prostě si stát trvale a dlouhodobě ze svým třeba měsíc, nebo dva...asi ne, že?

michaela_2
18. kvě 2020

@marcicek84 teď vážně - možná, že prave tyhle nejdrzejsi děti, doma také slychaji od rodičů nadávky na “knikajici učitele” 🙂
Stoprocentně vím jen to, že sociální vrstvou to nebude - spis naopak

marcicek84
18. kvě 2020

@michaela_2 nebo spíš neslyšelo nic a mohlo všechno a tak samo kníká, protože neví, že co je moc, to je příliš... 🙂

michaela_2
18. kvě 2020

@marcicek84 nebo tak 🙂

marulu
18. kvě 2020

@marcicek84 az doslavis to odhazovani rousek,tak si ty pravidla k jejich nošení po 25.5.opravdu přečti a never jen nadpisum na novinkach.cz 🙂 🙂

marcicek84
18. kvě 2020

@marulu dekuji,ale videla jsem to zive v tiskovce 😂😂😂 deje se to,cos mi pred tydnem psala,ze tu jeste bude dlouho...ja ti rikala,ze to pofrci postupne,pekne dal a dal... takze opet dnes ti rikam za 14 dni se rozvolni zas,priprav se na to 🙂 to vis,i Vojtech pochopil,ze skoncil stav nouze,mozna to jeste nepochopili nekteri obcane...padly krizove zakony 🙂

marcicek84
19. kvě 2020

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/rektor...

jj, anketa pod článkem o mnohem vypovídá...

shaun40
19. kvě 2020

@marcicek84 Děkuji za článek. Dnes se byl učit u nás mého syna spolužák chlapec je pomalý těžce chápající (muj syn jedničkář ) .Jak odcházel tak mu povídám že už je dobře že začne škola nebude muset běhat k nám.A on mi odpověděl že máma ho do školy nedala že říkala babičce že se ji nevyplatí jít do práce.Nebyt mého syna tak by neměl chudák ani jeden úkol .Je to hrůza že některé děti nemají právo chodit do školy a přitom by tam chtěli.

marcicek84
19. kvě 2020

@shaun40 tak to je masakr...k tomu snad ani není co dodat...

marcicek84
21. kvě 2020

To asi ucitele nechteji slyset.... https://www.denik.cz/z_domova/vetsina-deti-chce...

pratensis
21. kvě 2020

@marcicek84 Já myslím, že tohle naopak uslyší velice rádi. Třeba si žáci po této zkušenosti budou normální výuky víc vážit. Ona ta distanční je náročnější i pro učitele. Navíc, na leckteré škole na ni nebyli ani technicky připraveni. Myslím, že se pořád míjíš s pointou problému: i učitelé se těší na normální výuku. Jen je zkrátka za současných podmínek těžké ji smysluplně zajistit a je to složité pro všechny. S trochou tolerance se dá určitě zvládnout leccos, ale ta musí být na všech stranách.

marcicek84
21. kvě 2020

@pratensis ta tolerance ale nemůže být nekonečná a bezbřehá... 🙂

barchen
21. kvě 2020

@marcicek84 Číst o nekonečné a bezbřehé toleranci od někoho, kdo v každé diskuzi nerespektuje odlišný názor nebo názor oponenta, je úsměvné 🙂

marcicek84
21. kvě 2020

@barchen to sis prisla kniknout mimo misu,zkus to jinde... 😜

barchen
21. kvě 2020

@marcicek84 A proč? Ty máš tuto diskuzi zarezervovanou jen pro souhlasné komentáře nebo nějako předplacenou? 😉

marcicek84
21. kvě 2020

@barchen jen ze se celou dobu nevyjadrujes,tak mi to tvuj vykrik alias knikuti prijde mimo misu,ale delej si co chces 😜

barchen
21. kvě 2020

@marcicek84 Ty to máš tady asi slušně obšancované když víš, jak dlouho se tady někdo vyjadřuje nebo nevyjadřuje 🙂, děkuji za svolení.

marcicek84
21. kvě 2020

@barchen 😂😂😂

marcicek84
21. kvě 2020

@pajula123 vsak budou vsechny zamestnance Darkova pres vikend testovat (1000 dosud neotestovanych) pak i rodinne prislusniky pozitivnich.Nam skolku jeste neotevreli,az v pondeli,to se uz budou vedet vysledky,v pondeli je ocekava hetman Vondrak,bude zasedani a bude zvazovat,zda se nevyhlasi stav obecneho ohrozeni,tak budeme v kraji asi zase veselo...

alcar
21. kvě 2020

@marcicek84 tak si tak rikam, ktere "stavy" na nas jeste vyzkousi. 😂 Uz jsme tu meli stav nouze, stav krize, stav pandemie a ted stav nebezpeci. A dokonce o tom muze rozhodovat hejtman. To zacina byt pekna prdel. 🤔😂
Kazdopadne nakazene skolni dite, uzavrena skola! To je zase zpravicka k rozdmychani diskuze o tom, jak jsou ucitele ohrozeni a jak to maji slozite. 😰

angelinie
21. kvě 2020

U nás se rozmáhá nový nešvar...rodiče dávají děti na všechny kroužky, ale do školy/školky je nedají. Přitom na kroužky se vyplňuje úplně ten stejný formulář, že nejsou rizikoví. Takže tak trochu podvod. Ale hlavně v tom moc nevidím tu logiku...

marcicek84
21. kvě 2020

@alcar to bylo i v Praze a taky se hned zavřela třída, možná i celé školka a to riziko bude kdekoli v práci, tak nevím, jestli jsou ohrožení jen učitelé...stav nebezpečí nemá tolik pravomocí jako stav nouze, ale už jde na základě něj asi omezovat pohyb třeba by se dal uzavřít podnik, ale na to by přece mělo stačit karantenní opatření vyhlášeno hygienou, nechápu proč ten důl teda pořád jede...Mě to prostě nepřijde normální a největší prdel je, že celé OKD vč. dolu Darkov od roku 2018 vlastní stát. Že by Kovářova kobyla....jo a na dolu ČSM jsou už taky 3 případy...

marcicek84
21. kvě 2020

@angelinie tak to přece není normální, bude chodí do školky a na kroužky, nebo všichni sedí doma, nejde mít všechno...ale aspoň je vidět, jak je těch 80 procent platu pro některé motivační...

michaela_2
21. kvě 2020

@angelinie protože u kroužku nepřijdou o ošetřovné ;))

marcicek84
22. kvě 2020

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/prazd... tak dokonce prazdniny bez rousek,no to se na to podivejme,navrat k normalu,myslim ale ze pokud brzo rousky nenechaji povinne jen v MHD a v obchode,tak si to lidi stejne rozvolni sami s to i bez ohledu na lokalni ohniska,pac uz toho maji lidi dost.At si buzeruje kdo chce co chce a uz i rikali,ze pri druhe vlne takova omezeni nebudou,tak aby se rouskari nezblaznili z toho vseho v lete 😂😂😂
A hlavne at se nezblazni z povinne skolni dochazky na podzim ucitele 😜 A ja mam zas fajn den 😊

hojda
24. kvě 2020

Jak rozumíte těm 15 dětem ve skupině na prvním stupni? Je možné třeba udělat skupinu 17 dětí s tím, že některé děti nebudou chodit každý den, tak aby jich bylo každý den max. 15.

marulu
24. kvě 2020

@hojda co jsem ty doporučení procitala a slyšela v médiích tak 15 dětí je jen doporučení, záleží na řediteli, jak k tomu přistoupí, ale většina škol to myslím dodržuje, právně to vymahatelne není, ale kdyby nastal nějaký problém a někdo se v tom začal hrabat, tak by to mohlo přinést komplikace. Pokud ale reditel nepřipustí navýšení, tak je to homogenní skupina 15 a je jedno,ze někdo nechodí každý den, víc jich tam být nemůže.