Ponesú Vaši prváčikovia učitelke kytičku?

adrianka1712
31. srp 2014

Keďže zajtra ide syn do školy, zaujímalo by ma, či sa nosí učitelke kytička aj na začiatku roku. Pamatám si, že ja ako malá som nosila kytičku na konci roku. Ako to chodí teraz ? Dakujem 🙂

nuali
31. srp 2014

Ahoj já si myslím, že se na začátku nenosí. Ale dítě ve školním věku zatím nemám a svoji první třídu si nepamatuju 😀

adrianka1712
autor
31. srp 2014

Ja som nad tým ani nijak neuvažovala, len dnes som čítala niekolko článkov, že deti kytičku ponesú a pod. Tak teraz neviem .

bajana
31. srp 2014

Co ja viem, tak na Slovensku nosia a v CR nie 😉

adrianka1712
autor
31. srp 2014

@bajana aha, tak to asi preto v tom mám taký chaos 😀

citun
31. srp 2014

Nikdy jsme nenesli. 😉

hojda
31. srp 2014

Já myslím, že květinářský průmysl by nejraději, aby se kytička nosila každý týden/den 😀 , je to zase nějaký tlak, nový zvyk, jako bonbónové kornouty (do Vánoc a Mikuláše daleko, tak je to fajn příležitost, jak si zvýšit zisky)

krystalka
31. srp 2014

Tak nevím jak se to dělá jinde a nějak bych se podle toho ani neřídila, ale my kytičku poneseme, ale jen menší v květináčku, ta aspoň udělá radost déle, než řezané a finančně nás to určitě nepoloží, byla asi za 36,- 🙂 , přijde mi to hezké, na uvítanou, bonbóny ani kornout neponeseme, ale zato poneseme jako dáreček pro všechny ořezávátko na baterky do třídy 🙂

adrianka1712
autor
31. srp 2014

Nerada by som, aby sme boli jediní bez kytičky, prípadne nejakého dárečku. Mala som v pláne kúpiť rezanú kytičku, ale asi sa tiež obzriem radšej po niečom menšom. Máte ešte nejaké tipy na dárečky pre spolužiakov alebo pre učitelku ?

helcenka
31. srp 2014

@adrianka1712 - my kytičku neponeseme, ani kornout, ani bombony. První den nepůjdou děti ani s taškou, nemají si sebou brát prý ani přezůvky. Bude to pojato jako slavnostní zahájení školní docházky.
Takže akorát slavnostnější oblečení a upekli jsme pro celou třídu i paní učitelku perníčky.

adrianka1712
autor
31. srp 2014

@helcenka Na schodzke nám bolo povedané, že aktovku si má doniesť, lebo dostane nejaké učebnice. Oblečený pojde v nových džínach a košeli a kytičku teda asi neponesie 😀

krystalka
31. srp 2014

Tak my aktovku brát budeme, žádné instrukce ohledně toho jsme v červnu nedostali, tak ji určitě vezmeme, k prvňáčkovi mi to prostě tak nějak patří 🙂 , ale u nás to asi nebude žádná mega slavnost, bude jich ve třídě jen 8 dětí 🙂

helcenka
31. srp 2014

@adrianka1712 - ono je to v každé škole trochu jinak. Kamarádky syn zase šel hned první den s aktovkou. Nám bylo řečeno, že sice dostanou nějaké pracovní sešity, ale jen si je prohlédnou a domů donesou až druhý den, aby si nebraly ani přezůvky.
Jestli chcete vzít kytičku, tak bych vzala nějakou v květináčku a pojala bych to spíš jako dárek do nové třídy.
My poneseme ty perníčky, máme takovou dvojitou premiéru, protože dcera jde zároveň do 1. třídy do školky, takže i tam poneseme perníčky na uvítanou.

helcenka
31. srp 2014

@krystalka - já si taky myslela, že prvňáček by měl mít první den aktovku, ale bylo mi řečeno paní učitelkou, že ne...

krystalka
31. srp 2014

@helcenka - jasně, nám právě v červnu nic neříkali a v pátek jsem si psala s paní ředitelkou a říkala, že nic s sebou nepotřebujeme, ale aktovku si stejně vezmeme, pro ten pocit....vím i o pár dalších dětech, které jí taky mít budou.... 🙂

janeyzelvicka
31. srp 2014

My kytičku nesem, domluvili jsme se na tom s maminkou nejlepší kamarádky naší malé - ať nejsme kdyžtak jediní exoti 😀