Porucha soustředění - prý to nechat být?

tercavercaverca
14. čer 2017

Dobry vecer,mam nevlastni dceru,je ji osm let a je dost zvlastni. Na jednu stranu rozmazlena (ma snad vsechny hracky(plastove blbiny,plysaky,...,tablet,nema povinnosti.) Na druhou stranu dost zanedbana;nedokaze se sama oblect- vybrat obleceni,nikdy nedostaly s bratrem na zadek,takze po nich mama jen rve oni se nevyjadruji,hned fnukaji,nic nereknou normalne. Ted se u "ni" casto stava ze prijde k nam,nepozdravi rekne vox bezi pro hracky meho rocniho syna,neco se verainou stane,ze mu dava neco na hlavu a on upadne place,ale ona nic. Nevi co rict,neutesi ho,neprijde za nami a nerekne co se sralo. Uz v 1. tride tr.uc. rikala,ze by mela mit doma nejake slovo,mit moznost rozhodovat o necem. Na to jeji rodice kaslali. Vcera byla v ppp - presny nazev diagnozy nevi. Ale muj muz mi rekl : ze pry po ni nemame chtit zazraky,zbytecne ji pretezovat a kdyz bude jist spatne priborem,neopravovat ji,a to bylo v celku vse. Proste ze to do 6 tridy zmizi. Ale nikdo uz neresi,jak se mame teda presne chovat my? Tolik se zmenila za 2 mesice,ze nemam chut uz ani nic vymyslet. Bud dela ty divne zvuky nebo nic nedokonci,uz ji to nebavi a ja nevim jak s ni o tom mluvit.. nechci ji ublizit. Chtela bych ji v ramci mych moznosti pomoct. Napadlo me trrba koupit montessori pomucku na matematiku,ta ji nejde. A nebo neco u ceho by si trenovala to soustredeni... nebo nevim,jak bych to vse vyjadrila.

baris
15. čer 2017

@tercavercaverca pokud nebudeš vědět co nevlastní dceři přesně je, tak jí moc nepomůžeš. 😕

Já mám dvě dcery - jedna je extrémně citlivá a má 365dní v roce tiky - buď jsou více vidět nebo méně vidět. A rozhodně mi nepomáhá (a dceři už vůbec ne), když mě všichni upozorňují, že má tiky a mám s tím něco dělat 😒. Podle psycholožky naopak nemám tiky řešit - neupozorňovat dceru, že "něco dělá". Příčina je cokoliv - konec školního roku (a to je premiantka třídy), že budu déle v práci ....

Mladší má těžkou vývojovou dysfázii - je jiná - a rady maminek od "zdravých dětí" jsou mi taky k ničemu - i když jsou říkány v dobré víře, že pomohou.

Takže máš dvě možnosti - neřešit to a nebo zjistit co jí přesně je - nastudovat si o tom informace jak můžeš pomoci. Naprázdno "střílet" s pomocí je blbost. Akorát vytočíš maminku od nevlastní dcery. Mě takto vytáčí do nepříčetnosti tchýně a švagrová. 😝

tercavercaverca
autor
15. čer 2017

Samozřejmě,že nejde pomoct bez přesně diagnózy,ale co dodržovat za zásady,aby se dítě učilo soustředit se mi bude hodit i u toho mého.

ilci
17. čer 2017

V poradně s ní byly oba rodiče nebo jen máma? Tam říkají, jak se chovat, co pomůže atd. Pokud u vás dcera bývá, měli byste se jako dospělí domluvit, už kvůli ní. Musí to mít těžké i ve škole mezi spolužáky. Chlapi o tom většinou moc mluvit nechtějí 😉