Přísné známkování

mandala
6. únor 2015

Musím si trochu postěžovat, protože mě je hrozně líto dcerky, která je ted ve 4. třídě. V prvním pololetí měla tři dvojky na vysvědčení, na což nebyla zvyklá, protože ted mají dost přísného učitele, ale tak jsme si řekly, že zabojujem, aby se zlepšila. No a dnes přišla skoro s brečením, že z písemky z přírodovědy dostala zase za 2. Tak ze sedmi otázek měla jednu otázku zodpovězenou tak na půl, takže ji srazil dva body a už má za 2. Kdyby jí dal alespon 1/2. Měla jsem chut tam za ním zajít, nebo s ním komunikovat přes email, ale pak jsem si říkala, že se tím stejně asi nic nevyřeší, on o sobě sám tvrdí, že je přísný, takže tady je asi každá snaha marná. Děkuji, že jsem se mohla vypovídat. 😕

shine2015
9. únor 2015

@myskin přesně...navíc proč tedy se vyrábí učebnice PRO ŽÁKY 4.TŘÍDY...to by přeci mohli dát rovnou seznam doporučené literatury a hotovo...učebnice jsou od toho, aby děcka měla informace pohromadě. Škola (učitele) si vybírají z ruzných druhů, které jim sedí a podle kterých "jedou"...
a ano, jsem toho názoru, že děcka mají mít vše v učebnici, popřípadě když je cokoliv navíc, mají tu informaci dostat v tištěné podobě....třeba jen na A4....kterou si vloží do učebnice případně sešitu....

nějaký dohledávání neuznávám.

@superkousky to jako fakt, že ve 3.třídě musí dítě dělat prezentace??? rozumím tomu správně???!

superkousky
9. únor 2015

@shine2015
Rozumíš tomu správně 😉

shine2015
9. únor 2015

@superkousky ty v....tak to se máme na co těšit....se zbláznili???

luckap91
9. únor 2015

@superkousky Prosím, buď tak hodná a přečti si o pár příspěvků výše, o čem vlastně píšu - že opravdu nejsem zastáncem dnešních vymožeností pro děti.... 😉 ..myslela jsem to dost ironicky a soudím to hlavně podle toho, že neznám domácnost, kde není počítač. Na místní základce má každý dítě tablet, až na !! jednoho !! .. a já tu původně komentovala jiný výroky 😉 ... snad si četla diskuzi celou.

luckap91
9. únor 2015

@superkousky A jako fakt nevím, proč mýmu ročnímu synu nedáváš do grázlíků, když vlastně nic o nás nevíš... do Tvých dětí se taky nenavážím 😉

luckap91
9. únor 2015

@superkousky * každý dítě > ve třetí třídě< má tablet * ... to mi v tom vypadlo.

polaks
9. únor 2015

@myskin @shine2015 úplne súhlasím,známkovanie by malo byť len z učebných osnov zo školských materiálov. Pamätám si,že sme ako žiaci ZŠ mali dobrovoľné samostatné práce,učiteľ zadal špeciálnu úlohu,ktorú sme mali splniť,info sme mali hľadať v knižnici,alebo akýmkoľvek spôsobom sme chceli,bola to práca na viac,za ktorú sa dalo získať známku na viac,ale nebolo to povinné všetci šprti to samozrejme urobili a strávili tri popoludnia v knižnici...ja som za 8 rokov ZŠ neurobila ani jedenu zo zadaných úloh,nebavilo ma sedieť v knižnici a niečo hľadať....takže ak učiteľ chce,aby deti niečo dohľadali čo je mimo učebníc,malo by to byť ako nepovinné a známkované samostatne..

poupe
15. bře 2015

Taky si myslím že naše učitelka je na známkování přísná, např. doplňování i a y, 1 chyba za 2 a ani to není chyba v i, např. Ton-k, napsala Tonník a má za 2, z 8 vět, vše dobře. Tohle mi hlava moc nebere. druhý doplňování-např. slyšíš ch, píšeš h, jedna chyba za 2.

mandala
autor
17. bře 2015

Obnovuji svůj úvodní příspěvek, takže dcera dostala úkol z přírodovědy, kde jsme si nevěděly rady ani my - rodiče, v knížce ani zmínka, nešlo ani vyguglovat kloudnou odpověd, tak jsme něco poradili a samozřejmě blbě. Načež hned druhý den psali test a aniž by si zkontrolovali DÚ a zrovna tu pitomou otázku tam dostali. Ona napsala odpověd, kterou jsme jí poradili a má to za 2. No může ona za to, že nemá inteligentní rodiče ? ☹

zaludova
19. bře 2015

@mandala A jaká byla ta zapeklitá otázka? (Jen mě to tak ze zvědavosti zajímá 😀 )

tarra27
19. bře 2015

@mandala pokud si to nezkontrolovali, tak učitel je debil. jako sorry, může dát otázku jako premii, za kterou dostane za 1 nebo nic....ale dát to do písemky...aniž by si to zkontrolovali ve třídě....to by mě teda nastval, ne kvuli me, ale kvuli decku.

co to bylo za otázku? prosím i o odpověd :D

mandala
autor
19. bře 2015

@zaludova
@tarra27 Holky, já si přesně nevzpomenu, ten úkol už odevzdala, bylo to formou testu, otázka zněla proč se střídá roční období a na výběr měla ze 4 odpovědí, ale bylo to vyloženě slovíčkaření. Mě je jasné, že pro někoho to je jednoduchá odpověd, pro nás teda ne, ani babi nám neporadila. Ale jde mě spíš o ten princip, i když my už ty jeho metody učení tak nějak přestáváme řešit a jsem vděčná aspon za ty dvojky.

zaludova
21. bře 2015

@mandala Tak otázka jednoduchá je a vygooglit ji jde hned. Záleží na těch odpovědích no...

mandala
autor
21. bře 2015

@zaludova No to jo, odpověd jsme věděli, ale vybrat tu správnou z jeho odpovědí se nám nepovedlo... ☹

lamiaaa
21. bře 2015

Tak vždycky a všude se najde učitel, jehož systém známkování se nám bude zdát nespravedlivý. Pamatuju takových dost, obvzláště jedna "baba učitelka" mi zůstala v paměti i po letech-v písemce mi škrtla a strhla body za věci, které byly správně a jejím odůvodněním bylo, že to to tam nemám co psát, když jsme tuhle látku ještě nebrali, a to jsem tenkrát bojovala o dobrou známku na vysvědčení, které se předkládalo k přijímačkám na vš. Jiný učitel zas známkoval prostě podle toho, jak se mu celý projev žáka u zkoušení zdál nebo nezdál být dobrý, žádná pevná stupnice, takže hned šlo vidět, koho si oblíbil a koho ne...
Nedělala bych kovbojku z nějaké jedné dvojky. Pokud se to dceři i tobě zdá nespravedlivý, možná to je blbý, když to takhle řeknu, ale i tohle je příprava na život takovej jakej je-nespravedlivej. Neříkám, že by děcko mělo snášet nějaký šikanování od učitele nebo tak něco, ale získat pocit, že cokoliv mi ukřivdilo, maminka šla a vyřešila ku prospěchu mému, taky není dobrý. Snad se neurazíš, když to takhle povím.

mandala
autor
21. bře 2015

@lamiaaa Ne, jistěžě ne, já vždycky, když přijde s něčím takovým, tak v duchu nadávám, ale pak mě to zas přejde. Před ní to ani neventiluju, ted mě akorát naštvalo to, že jsme tak trochu za tu sníženou známku mohli i my. 😒

zaludova
22. bře 2015

@lamiaaa No to je právě ono...podle diskuze má učitel nastevené procentuelní známkování a třeba se tím snaží nastavit stejnou laťku pro všechny...

aneta15
22. bře 2015

My jsme minule řešili (celá rodina a přilehlé příbuzenstvo) domácí úkol z matematiky. Matematická olympiáda pro druhou třídu 🙂. Docela jsme se tím pobavili 🙂 Nakonec jsme to dali všichni ale museli jsme si to nakreslit.Spousta rodičů to ale nedalo, polovina třídy to měla špatně 🙂
Ve čtvercové krabici byly dvě vrstvy stejných čtvercových čokolád.Pavel snědl všech 20 čokolád z horní vrstvy,které byly umístěny okolo bočních stěn krabice.Kolik čokolád zůstalo v krabici ?
Ve škole při hodině to nevypočítal nikdo.

adelka21
22. bře 2015

@aneta15 52?

aneta15
22. bře 2015

jj, Tvoje dítě by to mělo správně 😀
@adelka21

danfal
26. bře 2015

Za mě jako učitelku pravidelně řešíme klasifikaci, radíme se, rozhodně se nesnažíme někomu ublížit. Jak říká jedna výborná učitelka, tak jim dejme všem jedničky a budem mít klid. Na mě ječel na třídních schůzkách tatínek, že jsem špatně sestavila písemnou práci. Asi taky začnu chodit do zaměstnání jiných a říkat jim, jak mají lépe dělat svou práci 😀 .
Taky se divím ostatním paním učitelkám, které bez znalosti problému hodnotí své kolegy. Už mě unavuje české školství.