Problémy prvňáčka. Prosím o váš názor

laloona
20. led 2012

Maminky moc prosím o názor nebo radu, případně prosím o kontakt na psychologa se kterým jste spokojené.
Problém u nás je ten, že můj nejstarší nastoupil v září do školy.Připraven byl na to relativně dobře, uměl psát svojé jméno, písmenka uměl pojmenovat, rád kreslil, uměl číslice do dvaceti vyjmenovat. Prostě dle mého normální dítko. Jenže po cca 14.dnech školy dostával jednu poznámku za druhou, psané byly všechny červeně a do notýsku.Jednou to bylo, že nedomaloval broučka, podruhé, že je pomalý ve vybarvování. Dále pak, že udělal jiný úkol než měl...atd. Nakonec to vyústilo v konflikt mezi mnou a učitelkou, protože mi bylo řečeno, že je syn pomalý a že jinde by to řešili už pětkami, což mě velice zaskočilo vzhledem na to,že první třída je sama o sobě vělká skok a syna to natolik odradilo,že se začal vymýšlet výmluvy proč do školy nejít. Do školy se těšil jako blázen a nyní poslední měsíc píše již vše, písmenka i číslice zrcadlově, nedokáže přečíst slovo po slabikách. Je nedůtklivý a hrozně smutný.
Řešit to s psychology mě napadlo dávno, nicméně u nás je dětská psychologie asi něco vzácného, protože málo kdo prý vystaví posudek pro školu tak,aby ho škola akceptovala v případě nějaké poruchy učení nebo psaní. Prosím o váš názor, myslíte, že by mu bylo lépe v jiné třídě s jinou paní učitelkou?Nerada bych se ukvapila ☹
děkuji moc

evena
20. led 2012

ahoj, šokuje mě přístup učitelky, s ní cenu mluvit nemá, zašla bych za ředitelem, ale ideální by asi bylo vyměnit školu, ani bych se nedivila, kdyby se tvůj syn po přechodu na jinou školu výrazně zlepšil

ined77
20. led 2012

ahojky, souhlasím s @evena ..tohle mi přijde dost hrozný přístup, a zvlášť u prvńáčka u kterého je důležité aby se mu ve škole líbilo ☹ .

laloona
autor
20. led 2012

@evena děkuji moc za názor, říká mi to i kamarádka, má syna,co byl spolužák našeho ve školce a ten má paní učitelku naprosto jinou, jediný zápis nemá,do školy se těší a naoprak náš malý vedle něj teď plno věcí neumí, stresuje se tím a ve škole je za hlupáka jak mi říká ☹ je mi ho hrozně líto,když vím,jak se snaží a těšil se

dvojka
20. led 2012

@laloona -teda chudák malej. Musim souhlasit s
@evena -asi bych zašla za ředitelem,zašla bych za ním určitě,ještě předtím bych jednou zašla za učitelkou a z očí do očí bych si s ní vysvětlila včem je vlastně problém.Asi bych se zeptala i jiný maminky jestli třeba nemá podobnou zkušenost s touto učitelkou 🙂 .
Však to musí být pro syna šílený nápor-nedivim se jeho flustraci 😔

mamkamarketa
20. led 2012

@laloona urcite vymenit skolu. dyt se nemuze takhle trapit chudinka malej ☹

helulela
20. led 2012

@laloona taky si myslím, že chyba není ve tvém synovi. A i kdyby ano, dobrá učitelka by to řešila jinak. Poptala bych se maminek dětí ze třídy, co říkají jejich děti na paní učitelku, a jakou pověst všeobecně paní učitelka má. Jestli jsi z ní ani ty neměla dobrý pocit, s přeřazením do jiné třídy, příp. jiné školy bych neváhala.

laloona
autor
20. led 2012

@dvojka tato paní učitelká k nám přišla z jiné školy,která je taky u nás,ale slučovala se s touto. Bylo mi řečeno od dvou maminek,že když jejich děti dostaly tuto paní učitelku, ihned žádaly o přestup.Proč ale mi nikdo neřekl. Hovořila jsem už s paní zástupkyní pro 1.stupeň a ta stojí za učitelkou, že je velice vzdělaná, milá a jsou na ní samé chvály ☹ prý se mám zkusit více na školu s malým zaměřit a určitě se prý problém vyřeší.

kjajule
20. led 2012

Souhlas s
@evena
šokuje mě přístup učitelky, první třída je hrozný skok do neznáma neznám žádnou učitelku ,která by dávala poznámky toho typu co jsi psala...když je dítě pomalejší není to rozhodně důvod k poznámce!!!
Nebo že udělal omylem jiný úkol...no to bych tý učitelce dala...podle mě za jeho problémy může z části určitě učitelka a její přístup...rozhodně bych si rázně promluvila s ředitelem a popřípadě syna dala do jiné školy. Nečekej tvuj syn už vyloženě volá o pomoc 😉
Zeptala bych se tvé dr. jestli by ti nedoporučila nějakou odbornou pomoc 😉

Co vím tak u nás se s vprvních třídách ani nedávají známky natož poznámky červeně do notýsku...dítě je tím zbytečně stresováno !
Pokud je nějaký problém snaží se ho učitelka vyřešit s rodiči nejakým rozumným způsobem a ne že bude psát červěne poznámky za to že nedokreslil broučka...chyba je rozhodně nas straně učitelky...to je můj názor.

laloona
autor
20. led 2012

@helulela právě, myslíte, že když ho dám do jiné třídy,že si to učitelky pak nepoví a malý nebude mít hned obrázek u učitelky jiný? Byl by v jiné třídě i s kamarády ze školky,ale je tu pak tohle riziko,ze kterého se bojím, víte jak si vrabci na střeše.... byla by pak tedy lepší jiná škola? co myslíte?

bbn
20. led 2012

@laloona souhlasím s @evena Tady podle mě pomůže jen změna třídy (jiná učitelka)/školy. Vůbec se nedivím, že se synátorovi do školy nechce, jednání učitelky je hrozné. Docela bych se zajímala o to, jestli se takto chová jen k tvému klukovi, nebo jestli je to takto nastavené pro všechny děti, zeptej se ostatních mamin. Jestli je to pro všechny stejné, bylo by dobré vyměnit třídu/školu, pokud se takto chová pouze k tvému synovi, podala bych na ni stížnost u ředitele a zažádala o výměnu třídy/školy. Nemyslím si, že je to hned na psychologa, problém je v učitelce.

dvojka
20. led 2012

@laloona -takže tady sama nejlíp vidíš, že vina neni na straně tvýho syna.A nemyslim si že pomůže to že se budete spolu víc učit.On má vyloženě strach z učitelky a chyby které bude dělat budou jen díky tomu.
Dcera chodí taky do první třídy-naše paní učitelka je skvělá-nezanedbává komunikaci mezi rodičem a učitelem a děti jí mají šíleně rády.Známkuje pouze do trojky ,ale to opravdu vyjímečně a neni to tak,že by si na někoho zasedla.
Vaše paní učitelka se mi jeví jako zakomplexovaná ježibaba,která svojí práci nemá ráda.Samosebou to tak být nemusí,ale normální tohle opravdu neni.

helulela
20. led 2012

@laloona jestli máš na učitelku z jiné třídy dobré reference, zkusila bych to. Co ty víš, co si o vaší učitelce myslí, třeba s jejími metodami vůbec nesouhlasí

dvojka
20. led 2012

@helulela -přesně tak.Tohle asi opravdu nikam nevede.Pro mě úplně šílená představa si tohle jen představit ☹

laloona
autor
20. led 2012

@bbn učitelka nám psychologa doporučila hned, souhlasila jsem, vzhledem k tomu,že najednou píše zrcadlově a předtím tomu tak nebylo,myslím,že je to spíš stresového původu ☹ fakt je ale i ten,že jestli má poruchu učení a psaní,pak je dobré na to mít papír,otázka je,zda je potom po něm nepoveze ☹
co vím já, tak nikdo jiný poznáky tohoto typu nedostává a od samotné učitelky mi bylo řečeno,že ona tento způsob má vyzkoušený a že stresované dítě vypadá jinak,ale sama snad vím,jaké je moje dítě?!
požádala jsem jí o to,aby takto nepsala,že je mu to pak líto a ona na oplátku nepsala žádné upozornění, na to mi pak volala zástupkyně a paní učitelku obhajovala,že je chyba na mé straně v komunikaci.

kjajule
20. led 2012

Mě už teda přijde fakt neskutečný když má prvnáček tři červený poznámky za naprostý nesmysly..... 😠
Paní učitelka musí být fakt zakomplexovaná já si to jinak neumím vysvětlit... 😠

reruna
20. led 2012

@laloona zjisti, kde je ve vašem kraji pedagogicko-psychologická poradna, tam určitě vystaví zprávu, podle které se učitelka bude muset řídit, rozhodně to ještě s tou učitelkou řeš, pokud nebude ochotná komunikovat, tak přes ředitele... argument, že jinde by to řešili pětkami je naprosto zcestný pro první třídu... tam je pětka naprosto výjimečná známka, v první třídě se na mnoha školách ani neznámkuje, ale je slovní hodnocení... Pokud není tvůj syn mentálně zaostalý, což podle popisu není, mohl by mít nějakou vývojovou vadu učení - zrcadlová písmenka atd. ale ta učitelka by to měla poznat, nebo alespoň při podezření sama tu ped-psycholog.poradnu doporučit...

kjajule
20. led 2012

@laloona Stresování dítěte vypadfá jinak?!? já znám školy kde na prvním stupni učitelé nesmí známkovat číslicemi aby děti nebyli zbytečně stresovány...ale tohle je normální učitelskej teror...a ještě na prvnáčka že se ta učitelka nestydí.... 😔

Odbornou pomoc bych vyhledala jen třeba aby si s někým popovídal 😉 Vždyt mu hned nikdo nemusí psát papíry že má nějakou poruchu, jen by se třeba zjistilo co mu nevyhovuje na učení paní učitelky tatak 😉

laloona
autor
20. led 2012

@kjajule kdyby jen tři ☹ poslední byla ta, že prý nemám podepisovat prázdné úkoly! a teď koukejte: děti si na úkol vždy píší "DU", syn to tam měl napsané a úkolem bylo domalovat berušku, nebo co to bylo. Udělalo se tak a podepsala jsem. Druhý den poznámka, tak volám a prý toto za úkol nebylo a měl to udělat již ve škole, tudíž to prý musel mít a já mu podepsala něco,co ani za úkol nebylo! Jak mám sakra vědět,co dělají ve škole? to jim to nekontroluje? Jsem pak akorát za blbce a to mě vytočilo,protože neuzná chybu.

helulela
20. led 2012

@laloona k psychologovi bych šla. Za prvé budeš vědět, jak na tom syn je, a za druhé ukážeš vůli ke spolupráci. Ale synovi bych to nějak takticky vysvětlila, aby neměl pocit, že je s ním něco špatně.

reruna
20. led 2012

@laloona aha, teď čtu, že ti psychol. vyšetření doporučila, tak tam určitě běžte, řekni tam vše, co píšeš tady... a zajdi i za tou zástupkyní a vysvětli, jak je to s tím, že odmítáš komunikovat... učitelka by ti mohla určitě vyhovět v tom, že zprávy do deníčku bude synovi psát modrým perem nebo třeba zeleným, to není tak pro ty děti stresující jako červená barva...

kjajule
20. led 2012

@laloona No to je fakt síla... 🙄
Paní učitelka by si to měla srovnat v hlavě... 🙄

reruna
20. led 2012

@kjajule ale ty papíry na tu poruchu naopak můžou dítěti výrazně ve škole pomoct - to není tak, že by se potom na něm někdo vozil, nebo posmíval, že je dyslektik apod. učitelé mu MUSÍ pak vystavit individuální plán, dítě pak dochází do té poradny, do dyslektického kroužku, má různé úlevy při diktátech atd. učitel nesmí používat červenou při opravování chyb, při čtení se používají pomůcky - okénka apod. za ty to poruchy nikdo nemůže, to je prostě vývojová porucha, pokud jsou v první třídě hned problémy, tak vyšetření určitě doporučuju, protože když se nic nezjistí, tak aspoň bude mít něco v ruce proti té učitelce a když se něco prokáže, tak vlastně taky

laloona
autor
20. led 2012

@reruna už jsme k paní psycholožce objednání, jsem na to zvědavá, je to školní psycholožka,ale i tak bych to nenechala náhodě a tak jsem zavolala i do pedagogicko psychologické poradny a objednali nás také, chtěla bych to vyřešit co nejdřívě,když vidím, že ve škole každý stojí za každým, tak se tam asi ničeho bez papíru od dr. nedočkáme ☹ je to akorát smutné,protože sama si pamatuju na učitelku v první třídě,jak nás trestala pravítkem a od té doby hrůza ☹ díky bohu,že tenkrát to naši hned řešili a paní učitku vyměnili, je hrozné co se dnes ve školách děje ☹ a to máme doma za rok dalšího prvňáčka

laloona
autor
20. led 2012

@reruna právě, tohle si myslím není ostuda,ale naopak zbraň proti té učitelce,aby se zastavila a brala na něj alespoň v tomto ohledy, místo toho aby pak došlo k těm jejím vysněným pětkám ☹

kjajule
20. led 2012

@reruna Já jsem to myslela spíš tak že malý nemusí mít žádnou poruchu že to muže být opravdu jen z toho stresu s učitelkou ....každopádně bez pomoci to jde zjistit špatně...
A rčitě pokud nějakou poruchu mít bude není to jeho vina a naopak by mu ten papír pomohl...špatně jsem se vyjádřila 🙂

reruna
20. led 2012

@laloona to je dobře, že jdete i do té poradny, školní psycholožka by měla být objektivní, ale kdoví, lepší je více názorů...

laloona
autor
2. únor 2012

maminky,dostal někdo z vašich dětí na vysvědčení také dvojky? ☹

akrimala
2. únor 2012

Teda přečetla jsem si celou diskuzi jak jste dopadli u psychologa?
Taky máme holčičku v první třídě. Na vysvědčení dostala celá třída jedničky s tím že to bude motivace a v létě už pojedou na ostro.
Jinak naše učitelka mi přijde taky docela vostrá, taky dává trojky už i prý pětka padla co se ke mě doneslo. Taky prej docela křičí, posílá za dveře, ale naše dítko s tím nějaký výrazný problémy nemá, zatím, naštěstí! Říká, že jí má ráda, tak snad je to pravda 😎

dvojka
4. únor 2012

@laloona od nás ze třídy měly dvě děti dvojku z českého jazyka, zbytek třídy jedničky

jolka
6. únor 2012

tak u nás ve třídě co vím, tak z 18 dětí měly 2 dvojky, 1 i trojku a zbytek samé jedničky