Problémy prvňáčka. Prosím o váš názor

laloona
20. led 2012

Maminky moc prosím o názor nebo radu, případně prosím o kontakt na psychologa se kterým jste spokojené.
Problém u nás je ten, že můj nejstarší nastoupil v září do školy.Připraven byl na to relativně dobře, uměl psát svojé jméno, písmenka uměl pojmenovat, rád kreslil, uměl číslice do dvaceti vyjmenovat. Prostě dle mého normální dítko. Jenže po cca 14.dnech školy dostával jednu poznámku za druhou, psané byly všechny červeně a do notýsku.Jednou to bylo, že nedomaloval broučka, podruhé, že je pomalý ve vybarvování. Dále pak, že udělal jiný úkol než měl...atd. Nakonec to vyústilo v konflikt mezi mnou a učitelkou, protože mi bylo řečeno, že je syn pomalý a že jinde by to řešili už pětkami, což mě velice zaskočilo vzhledem na to,že první třída je sama o sobě vělká skok a syna to natolik odradilo,že se začal vymýšlet výmluvy proč do školy nejít. Do školy se těšil jako blázen a nyní poslední měsíc píše již vše, písmenka i číslice zrcadlově, nedokáže přečíst slovo po slabikách. Je nedůtklivý a hrozně smutný.
Řešit to s psychology mě napadlo dávno, nicméně u nás je dětská psychologie asi něco vzácného, protože málo kdo prý vystaví posudek pro školu tak,aby ho škola akceptovala v případě nějaké poruchy učení nebo psaní. Prosím o váš názor, myslíte, že by mu bylo lépe v jiné třídě s jinou paní učitelkou?Nerada bych se ukvapila ☹
děkuji moc

laloona
autor
10. únor 2012

@jolka já teda nevím,ale nepřipadá mi to motivační pro prvňáčka, u nás děti i plakaly v šatně ☹ ti co jsou citlivější se podle mě pak mohou i zablokovat ☹

laloona
autor
10. únor 2012

@akrimala ahoj, u psychologa jsme byli až dnes, protože je malý po operaci. Dostal papír na poruchu učení a hyperaktivitu. Naše učitelka to "oslavila" tím, že mu dala dvojku, takže chudák už tak zklamaný a dotčený,že ho paní učitelka opravuje a děti se mu smějí,že neumí to a ono teď ještě těžce nese, že dostal jako jeden z mála dvojku ☹ dohodla jsem okamžité přestoupení do jiné třídy, protože i psycholožka řekla, že on účelně tuto učitelku bojkotuje a neprojevuje sebemenší snahu, což mu doma problém nedělá,když se s ním učím já, nebo manžel. Takže jsme se rozhodli a snad správně

jolka
12. únor 2012

@laloona nejsem učitelka, jenom jsem narazila na toto téma, mám prvňáčka a jenom píšu, jaké bylo celkově vysvědčení v jeho třídě (syn měl také 1)

sisstin
13. únor 2012

@laloona a jakou poruchu učení má? Jsou na to speciální pomůcky a měl by mít dle závažnosti SPU individuální plán 😉

sisstin
13. únor 2012

@laloona pro tyhle děti jsou i speciální kurzy...my se chystáme v odkladový rok na grafomotorický, fonematický kurz a kurz prevence dys poruch. Dá se to fakt dost zlepšit prací doma, ale musí spolupracovat i učitelka a PPP 😉 takhle chudák bude demotivovaný už od začátku a to je cesta do pekel 😖

sisstin
13. únor 2012

@laloona ještě mi mrkni na článek, třeba by se vám něco hodilo 😉 jsou tam celkem dobré typy 😉 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/sisstin/clan...

edeltraut
14. únor 2012

Ahoj, úplně chápu, co prožíváte. My jsme s dcerou tohle řešili loni a celé pololetí. Paní učitelka se rozhodla, že naše dítě je nespolupracující, zlé a zákeřné a kdoví co ještě. Byli jsme v pedag.psychol. poradně, kde jsme dostali 4 stránkové vyjádření, že naše dítě je normální snaživé a pokud nespolupracuje, tak k tomu má důvod. (paní učitelka ráda křičí a ponižuje děti před celou třídou). S posudkem jsme na ní naběhli, zvýraznili co chceme, aby dodržovala, jinak to budeme řešit jinak. Od té doby máme klid. Ela chodí do školy ráda, úkoly a vše zvládá v pohodě i je mnohem víc svědomitější. Musím to zaklepat (klep,klep) u naší pí. učitelky neurotičky člověk nikdy neví 😀.
Držím palečky, ať se malej z toho trápení co nejdřív dostane a ať se mu ve škole zase líbí.

skurinka
15. kvě 2012

Ahoj ,my mame taky prvnacka ateda pristup trosku jinny.Ja bycj zmenila skola pac s ucitelkou se asi rozumne neda mluvit.Prvni trida je na deti zahul a uca by jim to mela zprijemnit a ne hned takhle na neho.Ja nevim kazde dite je jinne .jedno pomale,jedno rychle.zmen skolu a malej bude v klidu a bude super 🙂
@dvojka -vy mate uz znamky??my teda zaplatpanbuch ne 😀 az do druheho pololeti druhe tridy pak to zacne...

natalie77
15. kvě 2012

@laloona mám s tím osobní zkušenost z rodiny. MOje sestra nosila ze školy takové červené zápisky od paní učitelky.Ségru to hodně poznamenalo, nevěřila si, stranila se dětem, které se jí začaly smát. Učitelka jí třeba jeden den dala tří pětky. Bylo to z jazyka, neměla dopsaný slovníček, za to dala první pětku, tak jí vyzkoušela ze slovíček, když neměla dopsaný slovníček, tak neuměla ta slovíčka, dostala další pětku no a pak jí dala diktát na tabuli, ale ségra už se klepala a zablokovala se, takže tam stála, jako solný sloup a učitelka jí dala třetí pětku. Ségra se bála hrozně domů, mamka pak napochodovala do školy, tam jí také bránili...tak ségru dala do jiné školky, našla si nové kamarády, paní učitelka byla v pohodě a ségra vystudovala vysokou školu. Se sebevědomím má ale problémy do dnes a o paní učitelce se jí zdá ještě skoro ve čtyřiceti letech ☹ . No a já měla stejnou paní učitelku o čtyři roky později a neměla jsem s ní jediný problém...asi se polepšila, nebo jsem nebyla tak slabá, jako ségra...nevím, ale určitě radím změnit školu než Ti synka zdeptatí, že bude uzlíček nervů...to už je pak na celý život ☹ . Držím pěsti, synovi posílám velké objetí a hodně sil...megera jedna, je mi to moc líto, ale dítě bych si trápit nenechala..... 😉 .

laloona
autor
15. kvě 2012

@natalie77 my jsme také nenechali,od jarních prázdnin je u jiné pí.učitelky a nebe a dudy.ráno vstává první,do školy nemůže dospat, nosí domů jedničky,pochvaly, paní učitelce kreslí doma obrázky a té megeře se dneska směju do obličeje 😝 jsme ráda,že jsme se nenechali ukecat a přeřadili syna 🙂

natalie77
16. kvě 2012

@laloona Tak to je dobře...já to dočetla až po příspěvku...jen jsem si hned po přečtení vybavila mojí ségru a hned jsem šla odpovídat.... mám velkou radost...je hrozný, jak jedna megera může deptat malé dítě, které si pak může nést následky celý život. Udělala jsi dobře 🙂 . Nejsem zastáncem toho, že za všechno můžou paní učitelky, hodně je o výchově a respektu kantorů, co si nosí děti z domova...ale tohle by se dít nemělo...
Tak to jsem moc ráda, že jeden příběh dopadl dobře.

skurinka
16. kvě 2012

@laloona -tak to je super,ze se malej tesi do skoly jde mu to 🙂 nektery ucitelky jsou megery a leci si mindraky na detech

242
27. říj 2013

Dobrý večer, náš syn nastoupil tet do 1. třídy už po 14 dnech jsem byla ve škole dostal poznámku , že syn zlobí, máme celý červený notýsek, bud nemá ukol a mračouny nezpolupracuje a takle to je furt dokola, mluvila jsem i s paní učitelkou a prý se nazáchodě poštuchuje v hodinách nepracuje zlobí nemá ctižádostivost prostě se mu nechce, doma vše v pohodě když se učíme tak mu to jde , ale ve škole nechce pracovat a co doma mi řekl, tak v sešitě poplete , prý nás pošle do PPP, hodně se syn změnil o škole nechce mluvit, je bojácný a to nikdy nebil, je prostě jak vyměněný, moc mě to trápí a jsem stoho neštastná, od maminek Vým , že p. učitelka je přísná atd, prosím o radu zoufalá maminka ☹

242
27. říj 2013

Dobrý večer, náš syn nastoupil tet do 1. třídy už po 14 dnech jsem byla ve škole dostal poznámku , že syn zlobí, máme celý červený notýsek, bud nemá ukol a mračouny nezpolupracuje a takle to je furt dokola, mluvila jsem i s paní učitelkou a prý se nazáchodě poštuchuje v hodinách nepracuje zlobí nemá ctižádostivost prostě se mu nechce, doma vše v pohodě když se učíme tak mu to jde , ale ve škole nechce pracovat a co doma mi řekl, tak v sešitě poplete , prý nás pošle do PPP, hodně se syn změnil o škole nechce mluvit, je bojácný a to nikdy nebil, je prostě jak vyměněný, moc mě to trápí a jsem stoho neštastná, od maminek Vým , že p. učitelka je přísná atd, prosím o radu zoufalá maminka ☹

xdanka84
31. led 2017

Maminky chtěla jsem se zeptat jak vaše dětičky v 1.třídě paní učitelka ohodnocuje? dává i třeba škaredé známky jako jsou 3 a 4,nebo raději místo toho dá jen zamračeného smajlíka?

jmisa
1. únor 2017

@xdanka84 ptala jsem se syna, říká, že paní učitelka dává i pětky, když něco dělají na známky. Jinak "mračoun" je za zlobení a za tři mračouny dává zápis do notýsku.
Teď v pololetí, ale všichni měli jedničky, protože paní učitelka ocenila jejich snahu a pokrok, který se za ten půl rok udál. Tedy i děcka, co neměla v žákajdě samé, je měla na vysvědčení.

xdanka84
1. únor 2017

@jmisa to jsem si právě myslela že na vysvědčení také přimouří oči.Přeci prvňákům by se takové známky ani neměli dávat,vdyžtak zamouřeného smajlíka

terezapetrova
1. únor 2017

@xdanka84 myslim, ze by deti v pololeti 1. tridy mely mit same i když na to třeba stopro nesjou a často to tak asi je ale bohužel asi ne vždy coz mi osobne prijde i smutny:(

betelgeuzz
1. únor 2017

@terezapetrova na druhou stranu, jak k tomu příjdou ty děti, co se opravdu snaží, mají samé jedničky a na vysvědčení dostanou stejnou známku, jako ty, co se třeba flákají, nedávají pozor apod.?
@xdanka84 a jaký je rozdíl, mezi pětkou a zamračeným smajlíkem? je to prostě ohodnocení, že je něco špatně, rozdíl v tom vidí akorát rodiče, pětka jim příjde horší.
já osobně jsem pro slovní hodnocení, kde se dají vyzdvihnout dobré známky, napsat, co dítě nejde, a kde má zabrat. tohle se známkou vyjádřit nedá.

terezapetrova
1. únor 2017

@betelgeuzz ano svym zpusobem mas pravdu ale presto nazor nemenim, taky si myslim, ze to je doba kdy se snazi ještě téměř všichni a jde tam hlavne o motivaci🙂

betelgeuzz
1. únor 2017

@terezapetrova máš dítě ve škole? u Ali se rozhodně všichni nesnaží, už i tam jsou děti, kterým je škola ukradená a rodičům taky.

terezapetrova
1. únor 2017

@betelgeuzz ja na tak supna pranyr se mnou kvůli tomu 🙂 ovšem v rodine a v pratelich mam mnoho a mnoho tech, ktere první tridou proslo nebo v ni jsou 🙂 koukam, ze zas je probelm když ma někdo jiny názor

betelgeuzz
1. únor 2017

@terezapetrova vůbec není problém, klidně měj jiný názor. A vůbec mi nevadí, že ještě dítě ve škole nemáš. jenom píšu, že já dítě ve škole mám a vidím tam i jiné děti, než ty, které se snaží.

nelam
1. únor 2017

Mohu se zeptat na ru diagnozu? U nas tedy do poradny prvnaky po pul roce posilame velmi vyjimecne a vetsinou jde o deti se snizenym intelektem,kde to je od pocatku jasne. To,ze Vam poradna lupne v lednu diagnozu na poruchu uceni je prinejmensim zvlastni,protoze problemy se zamenou pismen,slabikovanim aj.se mohou vyskytnout i u deti,ktere jsou ok.,vzdyt je brzy! I testovaci metody jsou urceny starsim detem nez prvnackum v pololeti. Dela to na me dojem trosku fuseriny...
Ale postoj pi.uc.je tedy velmi smutny.

brokovich
1. únor 2017

No to je krá.a nebeska. Takova mi zkazila 3. a 4. tridu. Zasedla si na me, ze doma mysleli, ze propadnu a budu mit reditelskou dutku. Nakonec same jednicky. No nesnasela me a jak mohla, mi šikanovala. Treba se tridily vykresy pred prazdninami, ona ze vyrusuju, at jdu za dvere a vsechny roční výkresy mi vyhodila, ze mi zadny nezustal. Ja to hrozne obrečela a nesu si to jako krivdu cely zivot. Takovych akci z jeji strany bylo vic. Treba zakaz vyletu na Ruzyni. ....ono to zni banalne, ale pro male fite je to hrozne. Super, ze jste uc
itelku vymenili, syn by s ni jen trpěl.

terezapetrova
1. únor 2017

@brokovich presne nechapu, ze nektere ucitele nevedi co udela s detskou dusi takove chovani hm :(

xdanka84
2. únor 2017

@terezapetrova přesně tak nejde říct že by se dítě v 1třídě chtělo flákat,podle mě se snaží každé,holt každé dítě není génius.Boužel někdy je to u dítěte dáno i porodem,pokud byl problém u porodu zanechá to na dítě následek-tudíž projeví se i ve školy.Jsme objednaní do pedagog.poradny,asi tam bude nějaká vada,proto jsem myslela že uč.v pololetí přimouří oči a počká než bude mít v ruce papír

uzjetotak
2. únor 2017

@terezapetrova
"@brokovich presne nechapu, ze nektere ucitele nevedi co udela s detskou dusi takove chovani hm "

Já si bohužel naopak dokonce myslím, že to ty učitelky právěže dobře vědí, a buď si léčí vlastní bolest tím že křivdí nevinnému dítěti, nebo si snad potají provádí nějaký osobní pokus, jak se dá šikanózním chováním v ranném dětství zmrvit člověku vztah ke škole vůbec, sebevědomí, chování... Nebo v sobě mají potlačené známky jakéhosi sadismu... Prostě podle mě učitelky nejsou natolik blbé, aby to nevěděly. Ví to, jen si třeba některé nemůžou pomoct (protože jsou krávy nebeské).

terezapetrova
5. únor 2017

@xdanka84 drzim palce k vysetreni

kika_21
5. únor 2017

@laloona K psychologovi by bohužel měla jít paní učitelka.☹Nevěděla jsem, že je ještě dnes možné, aby dovolila posmívání kvůli hloupostem, jestli je pomalý, ať ho motivuje, aby měl proč být rychlý. Asi bych byla ještě pomalejší-vykašlala bych se na ni, být prvňáčkem...😨A přeřadit-mimo děti-by měli asi paní učitelku-nemá nervy v pořádku. Musela by mít ráda děti-ta práce není lehká...