• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

26. září 2010 
Ahoj všechny maminky a prvňáčci :slight_smile: :slight_smile:
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. lis 2006 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fuha, to je dobre...Moja sa ucila normalne po slabikach. Cita pekne, ale nie tak yrchlo...A to tak citaju vsetky deti v triede? Nie je to len pripad dcerky? Moj stredny syn sa naucil sam citat- precita vsetky pismenka a potom cele slovo...Nepocula som o takejto metode citania tu v BA...
Ma tato metoda nejaky nazov?
6. lis 2006 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Verulko, no opravdu takhle čtou a učí se číst. Ta metoda se jmenuje genetická a tam kam chodí dcera se tak učí číst už 2. nebo 3. rok. Jsem zvědavá jak bude číst ve finále, teď čtou věty tak maximálně se 4-5 slovy. Ještě jim chybí pár písmen na probrání a budou mít abecedu kompletní :slight_smile:
Jo a taky píší pouze tiskací velká písmena, vůbec ještě nezačali psát psace, to přijde až proberou všechna písmena. To patří také k té metodě. Už jsem koupila dcerce i 1. knížku k Ježíšku a je na ní přímo napsané "1. čtení, genetická metoda". Jsou v ní krátké věty napsané pouze velkými tiskacími písmeny. Tak jsem zvědavá jestli to po Vánocích už přelouskáme. :slight_smile: :wink:
6. lis 2006 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se přidám. Mám dcerku prvnáčka a také čtou po písmenkách celá slova. Naštěstí nám čtení jde a Nikolka už přečetla půlku knížky. Ta celá metoda všech předmětů se nazývá škola hrou a je v tom pěkný guláš. Nikolka naštěstí uměla písmenka ještě ve školce,takže žádný problém. Napřed se učí tiskací velká písmenka. Až od ledna psací tiskcí malá písmenka a někdy později psací. Nevím jak to budem dohánět, Nikolka je disgrafik a tudíš jí jde špatně psaní. Nevím jak její písmo bude vypadat, až se to budou učit honem honem aby to do konce školního roku stihli.
18. pro 2006 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,stěhujeme se z Prahy na vesnici a dozvěděla jsem se, že tam maji spojenou 1.a 2.třídu, kvuli malému počtu dětí. Dcera nastupuje do 1.tř. v září 2007. Nedokážu si představit, jak taková výuka může vypadat.. :unamused: Nějak to asi fungovat musí. Nemáte s tim někdo zkušenost?
7. led 2007 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barke,nemaj s toho strach,som ucitelka,sice som taku triedu neucila,ale vyuka tam prebieha normalne,deticky sa naucia vsetko tak dobre ako v klasickej triede a este k tomu im castokrat pomahaju ti druhaci,takze sa ucia nielen tolerancii ale aj spolupraci.Ja som vzdy tuzila ucit taku triedu,no snad sa mi to niekedy splni.Uvidis,ze dcerka tam bude spokojna a ty tiez
7. led 2007 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dík, docela jsi mně uklidnila. Už proto, že jsi učitelka a asi o tom něco víš.
7. led 2007 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Urcite to bude v pohode.Potom daj vediet ako sa malej dari
Aj moja dcerka ide 1.9.2007 do prvej,tak uvidime ako to pojde nam :grinning:
7. led 2007 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě dám vědět. Doufám, že se i trochu do té doby zklidní,teď nevydrží moc dlouho sedět v klidu. Už teď má odklad,kvuli tomu stěhování,aby nepřecházela z jedný školy do druhý.
8. led 2007 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj my sme sa stahovali,tiez som ju chcela dat uz minuly rok do skoly ako 5rocnu,bola na testoch a mala aj odporucenie,ale prave koli stahovaniu som ju nedala,aby na nu nebolo vela tolko zmien naraz.Pojde teraz,uz sa tesi.
8. led 2007 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nás psycholožka a řiditelka ve škole chtěly poslat do školy,ale ve školce uznali, že je dost živá a ten rok odkladu jí nijak neuškodí. Od září chodí na angličtinu, aby se tak úplně "neflákala" :sunglasses:.
8. led 2007 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte , tiež sa chcem pripojiť k prvákom od septembra už bude aj moj syn :slight_smile: chcem sa opýtať čo vás zaujímalo pri výbere školy načo si treba dávať pozor a čo by nemalo chybať na škole,atď. zachvíľu máme pohovor s riaditeľmi škôl a tak by ma zaujímalo čo sa ich pýtať a načo dať bacha. :slight_smile: Máme na výber 2 školy skoro vedľa seba, len jedna je súkromná a je cez cestu, tak mám obavy z áut.dík
9. led 2007 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
davidko, Tvoja otazka trapi aj mna. Tiez nas caka zapis do skoly a neviem presne, na co sa pri vybere zamerat. Uz som si o skolach vselico zistovala, no kazda ponuka nieco ine. Vie nam niekto poradit, na co sa najma zamerat?
9. led 2007 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby,ja ako ucka na ZS,na prvom stupni vam mozem poradit len to co si myslim ja:Zvazte hlavne polohu,kde sa ta skola nachadza,ak by casom to dieta chodilo same zo skoly,no a potom asi by som si vypocula nazory rodicov,co tam maju deticky,pretoze kazdy riaditel bude tu svoju skolu prezentovat ako tu najlepsiu a bude vam ponukat nekonecne mnozstvo kruzkov a akcii.No to vobec nie je dolezite,dolezite je ako su deticky spokojne s ucitelmi,ci maju vztah k detom,ci su oblubeni,ci vedia naucit a pod.Takze by vam tych ucitelov mali predstavit a vy sa s nimi porozpravajte.Ved najdolezitejsie je aby sa to vase dietatko citilo v skole prijemne a chodilo tam s radostou,a jeho nezaujima ake uzasne vysledky dosiahla skola v min.skolskom roku v olympiadach a sutaziach,ale hlavne jeho prva pani ucitelka.A este je dobre zistit,ci ma skola svojho specialneho pedagoga,je to super ak sa vyskytnu dake vychovno-vzdel.problemy,moze ich ten pedagog riesit hned tam a vy nemusite chodit po psychol.poradniach.

No neviem,ci som vam pomohla a trosku ste ma pochopili,ale verim,ze pre vase deticky vyberiete dobru skolu.
Co mam robit ja,ked je tu v dedine len jedna-nevyberem si,ale dufam,ze sa na nu dostanem a budem tam ucit,tak tu svoju nezbednicu budem mat pod kontrolou. :grinning:
9. led 2007 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslim, že má Vavka pravdu. Hlavní je, aby se dítě ve škole dobře cítilo. Mi budeme mít taky ve vesnici jen jednu školu, tak mi tyhle starosti naštěstí odpadají :wink: 5.1. jdeme k zápisu, tak to tam důkladněji obhlídnu :sunglasses:
9. led 2007 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky za rady. S tou polohou to je u nas jedno, lebo tiez byvame na dedine, ale maleho budeme nosit do skoly do mesta, takze nam je jedno, kam presne to bude. S tymi ucitelmi je to horsie, lebo nikoho z nich nepoznam a bohuzial ani rodicov, lebo nie som odtialto. Na jednej skole bude ucit prvacikov jedna nasa znama, len sa bojim, ci ju bude moj syn respektovat, lebo on jej tyka a berie ju ako kamosku. Takze z toho mam trochu strach. No ved uvidime. Teraz chodia deti zo skolok prezerat skoly, tak nech si skusi vybrat maly a my to potom posudime.
9. led 2007 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
vavka dík za rdu, mi máme na výber dve školy ale jedna je cez cestu / a je súkromná/ no tam by chodil aj so svojou naj kamarátkou zo školky jej tam chodia už dvaja starší surodenci, no a tá druhá je pod blokom a každy mi vraví že tam sa naučí tak akurát fajčiť,ale čo počúvam tohtoročných prváčikov tak su veeelmi spokojný s učitelkami a z tej školy má aj angličtinárku zo školky tak sa neviem rozhodnúť
10. led 2007 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Davidko,ja by som volila tu skolku,kde pojde ta jeho naj.kamoska.Je dolezite mat pri sebe osobu,ktoru pozna,deti potrebuju citit,ze je s nimi niekto znamy a blizky v novom cudzom prostredi.
11. led 2007 v 06:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
My ideme teraz v septembri do školy prvý krát a nevie mi niekto poradiť ohladne školskej tašky? V máji mu chcem kupiť k narodeninám, ale vobec nemám potuchy čo teraz " letí ". Aby sa za ňu nemusel hanbiť :grinning: .Už ani 6 ročné deti si nadajú na seba hocičo! :grinning: :grinning: ďakujem
1. kvě 2007 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
barja, ja mám v triede 26 prváčikov, to znamená 26 školských tašiek :grinning:
a čo letí?
dôležité je, aby aktovka bola na chrbte pevne vystužená, dobre udržiavateľná a aby mala reflexné značenie kvôli bezpečnosti na ceste.
a obrázkov na nich by si našla od výmyslu sveta, hlavne motívy z rozprávok, ale aj iné.
ako chlapcovi sa mu isto budú páčiť skôr autíčka, motorky, možno nejaké zvieratká. samozrejme, veľa záleží aj od ceny aktovky a koľko do nej chcete investovať.
my ked budeme kupovať tašku, vezmem so sebou aj dcérku, nech si sama vyberie, ale na to máme ešte rok času :wink:
alebo ak to chceš pre neho ako prekvapenie, nenápadne od neho sonduj, čo sa mu páči
1. kvě 2007 v 18:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ďakujem za tip, jasné, že chcem aby sa mu taška páčila, ale viac chcem aby bola kvalitná a myslela som aj na to , že vraj sa teraz vyrábajú nejaké ultralahké na chrbte spevnené??? :fearful: Majko totiž váži len cca 18 kg tak nejaká riadna kabela by ho asi zvalila k zemi.
1. kvě 2007 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jej ďakujem :slight_smile:
1. kvě 2007 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeej bzuco aj ja si to rada pozriem,tiez nastupujeme do skoly.vdaka
3. kvě 2007 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte, u nas bolo najdolezitejsie, aby bola taska lahka- vela z tych modernych vypolstrovanych batohoch bolo neskonale tazkych. Taka klasicka taska sa mi tiez nezda vhodna, lebo je velmi siroka. Dcera ma batoh s pevnym chrbatom, vypolstrovane popruhy, 2 oddelenia a na boku miesto pre flasu. Je velmi lahky a stal vcelku malo. Nasla som ho nahodou v malom obchode v meste.
takze u mna je prvorada lahkost (samo pri pevnom chrbte)
barja ajka ma uz skoro 9 rkov a konecne 23kg :wink:
6. kvě 2007 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ako si ty pripravena ze ty ide do skoly aj mne ide teraz v septembri
6. kvě 2007 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ked mam pravdu povedat,tak mam tusim viac stres ako mala.Ona si to sice este neuvedomuje a prave asi preto.
6. kvě 2007 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Levy, stres je slabé slovo. Stalé musím myslieť na to, že aké to bude, ako to bude Majko zvladať, ako to budem ja zvladať :wink: No ale potom čo sa teraz všetko popísalo že čo sa deje v školách tak mám chuť ho učiť sama doma :slight_smile:
6. kvě 2007 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
babay, nebojte, kroci to krasne zvladnu, my to mame podstatne horsie. Pri Ajke som bola strasne napata- teraz pri Riskovi to nebude o nic lepsie, iba si budem vediet logicky vela veci vyvratit- ci to pomoze neviem :wink:
takze od septembra tu bude spolu prezivat prve uspechy, neuspechy nasich ratolesti v skole? Uz sa tesim :wink:
11. kvě 2007 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
verulka dik za podporu,ja sa tiez v podstate tesim,len to je pre mna prvy skolacik,pri druhom budem uz otukana.
12. kvě 2007 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak to těm našim prvňáčkům za pár dní začne, jsem z toho tak nervózní, jako bych šla do školy poprvé já :sweat_smile: Trochu mě to zaskočilo, že to tak prožívám.

Navíc jsem se dověděla, že to bude dvoutřídka. Budou spojený s třetí třídou.
Z čehož jsem dost zklamaná, už to vypadalo, že budou samostatně, je jich jen 16, tak to by bylo krásný.
Už jsem to tu probírala s Vavkou, uklidňovala mě, ale stejně mě to mrzí, že nebudou samostatně.
8. srp 2007 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 95
Tvůj příspěvek