Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vavka33
26. říj 2007

Tak nasa prvacka,dnes dostala poznamku,ze nemala ulohu a diktat dovrzala,tak dostala peciatku-bud pozornejsia.No neviem,co dnes mala.Doma sme pisali diktat a mala ho bez chyby a ulohy som jej kontrolovala a vsetko mala napisane,tak ja neviem.
Zajtra ieme prec,tak ma predlzene prazdniny a kopu pisania,lebo v pond.a utorok nejde do skoly

verulka
26. říj 2007

vavka, dnes bol celkovo divny den, aj u nas chodili ucitelky uplne sedivea nechapali,co sa dialo...uzite si volno 😉

vavka33
26. říj 2007

dakujeme.
je besny den,mala nam zacala sama chodit 😉

dadulka19
26. říj 2007

adriana,ako keby si písala o nás... ☹
Lucka je neskutočne pomaláááááá,ma to dokáže táááák vytočiť.Už jej ukazujem na hodinách,že do kedy sa má najesť,obliecť atd... 😒

dadulka19
26. říj 2007

VAVKA,TAK TO JE RIADNA šIKULKA,GRATULUJEM.. 🙂

dadulka19
26. říj 2007

Vavka,užite si to!!!! 🙂

maca793
26. říj 2007

baby čo vravíte na to, že už písali písomku z matematiky? odčítanie a sčítanie do 5.
je dobré, že im to dala, ale aj patrične to ohodnotila. už sa teším na pondelok, máme rodičko, pripravila som si už niekoľko vecí, čo jej poviem.
už čítame a v pondelok ideme na L. to je fuška. mne už ani nervy nestačia.

verulka
29. říj 2007

my sme od dnes doma, mame laryngitidu, takze zajtra si pojdeme vypytat pracu na prazdniny 😠

vka
29. říj 2007

Dnes priniesla Dianka zo školy hodnotenie čitaš a píšeš velmi pekne,pismena maju spravny sklon s matematikou si jedna velka kamaratka len tak dalej som s tebou spojna velmi sme sa tomu potešili v slovničku menej potešujuca sprava Prezrite deťom vlasy vyskytli sa vši! ked som dočitala skoro som odpadla tak som bežala do lekarne a umyvala jej vlasy preventivne pri vyčesavani mokrych vlaskov nemala nič a tiež žiadne hnidy chvala bohu

pitrska
30. říj 2007

ahoj holky právě probíhá soutěž o nejkrásnější miminko v kočárku pomozte nám vyhrát sme číslo 71 a probíhá to na babyportal.cz soutez dekuji moc

maca793
1. lis 2007

ahojte v pondelok sme začali s L, krásne píšu. mali sme aj rodičovské. tam učiteľka povedal, že idú trošku rýchlejšie, ako ostatní, ale keď im to ide, tak vraj nemá prečo ich brzdiť. už aj čítame základné texty v šlabikári, rátame do 6, a kde ste vy?

dadulka19
1. lis 2007

maca,naši tiež píšu L a v mat.sú na 6 🙂
Lucka rada číta vety,ktoré sú doplnené obrázkami 🙂

verulka
1. lis 2007

my sme neboli teraz 2dni v skole, ale my mame ine poradie pismeniek- aspon mylsim. Pocitaju tusim do 5...ale ja to velmi malo sledujem, skontrolujem ulohy, ale hlavne veci co riesime mimo skolu 😉

vavka33
2. lis 2007

Ahojte prvacence,ako sa mate?my sme uz doma z vyletu,cele dni sme sa ucili slabiky s m,pisali,citali,pocitali do 6.snad sme urobili vsetko co sme mali,kym nebola Vanes v skole 😉

verulka
2. lis 2007

jeeej, vavka vitaj a napis ako bolo 😵

vavka33
2. lis 2007

Ale bolo normalne,Boli sme doobedu aj poobede v meste,behali sme poobchodochstretla som par ludi,co som poznala,boli sme pozriet v robote-v skole,kde som ucila 10rokov a prezila som par dni s mojim ockom,j ked som bola stale s babami sama.Ale aspon bolo dobre pocasie a pobehala som aj po obchodoch a pokupila malej hracky a oblecko.
a Vanes sa drvila vzdy ked mala spala.
a vy ako?Babenko poslucha?

vladunka
3. lis 2007

ahoj maminy 🙂
píšu protože potřebuji poradit..moje dcera se chystá příští rok do první třídy a Ježíšek by ji měl přinést akotvku do školy..
a nyní mě zajímá váš názor..koupit aktovku nebo batůžek,váhám a potřebuji poradit,můj názor je ten,že aktovka je asi přehlednější..budu ráda za každou radu,co vybrat
děkuji

maca793
3. lis 2007

vladunka
mne sa obobne nepáčia klasické aktovky. máme vak s vystuženým chrbtom, s odrazkami a reflexnými znakmi. miesta v aktovke je strašne veľa, aj vrecák a tajných priehradok.

vladunka
3. lis 2007

Maci děkuji za názor..líbí se mi tašky od firmy Herlitz,tak nějak se jmenuje..ale v testech nedopadla moc dobře,je prý moc těžká..docela dobře se umístily batohy od firmy Topgal,chceme to pro dcerku k Vánocům,ale nevím jestli nebude lepší,aby si ji vyzkoušela..

vavka33
3. lis 2007

My mame aky batoh,ma vystuzeny chrbat.
Ja zas nie som zastanca klasickych sk.tasiek.Je to vec nazoru a vkusu ale hlavne je nech ma nieco reflexne a vystuzeny chrbtik a nie je moc tazka. 😉

maca793
3. lis 2007

det majú nejakú českú značku, kupovali sme ich v tescu, sú to batohy ľahké, fajn údržba, aj dosť miesta je v nôm. nechápem, že niektoré deti v prvých triedach majústrašne veľké tašky, väčšie ako oni a sú aj dosť ťažké. neviem ako vy, ale deti si domov nosia len zošity a knihy, ktoré potrebujú na druhý deň. takže majú v taške len 2 malé zošity, čítanku a matematiku.

vavka33
5. lis 2007

Ahojte,my ideme po tyzdni do skoly,som zvedava,aka pride unavena 😀

verulka
5. lis 2007

vavka, super, ze ste sa mali fajn. Babenko poslucha v ramci moznosti. Zajtra ma caka skuska, tak som vselijaka...
My tiez ideme po tyzdni do skoly(teda vynechal len po a ut).
vladunka- my sme o klas. aktovke ani neuvazovali. Uz pri dcere sme volili co najlahsi batoh- vystuzeny chrbat, popruhy a spevnene dno. Krasne maju topgal, i ked my sme nakoniec kupili u nas v papiernictve uplne vymakanu tasku (bagmaster)

vavka33
5. lis 2007

Veri a z coho mas skusku?budem drzat palceky 😉

katka76
6. lis 2007

vladunka, my sme malemu kupili od TOPGALU, je to batoh, vystuzeny chrbat a odlahceny. sam si ho vybral k narodeninam po tom, co si prezrel www-stranku. sme s nim spokojni

verulka
7. lis 2007

no skuska je zamnou, a myslim, ze uspesne. Vavka bola to cena v marketingu 😝
Moje dieta sa uzasne zlepsilo v pisani- normalne pise najkrajsie z celej family 😎 to by som nebola povedala 😀 😀

vavka33
7. lis 2007

gratulujem k uspesnej skuske,aj k pisatelovi 😀

maca793
9. lis 2007

ahojte, tak čo máte nové? tento týždeň si len opakovali, v pondelok idú na V.
aj vám deti chodia zo školy ako "cigánčatá"? ráno ich vyšlem vyblízkané 😀 , a prídu z nich prasiatka 😨

vavka33
10. lis 2007

MAci ano,aj vanes pride ako prasiatko.V piatok som ju pozovala na ceste domov,prsalo,ona mala dazdnik zlozeny a suchala ho po mlakach,blate,clapkala sa v mlakach,no skoro som ju rozdrapila ked prisla domov.Mimochodom sla domov 45min.inak cesta trva necelych 15min.
Tiez idu preberat V,teraz sa ucili L,l.Tak uz piseme diktaty zo slov. 😉

maca793
10. lis 2007

u nás sú diktáty na dennom proriadku v škole a aj doma. a to čítanie. Maťke to ide super samo od seba, ale Simka sa veru potrápi a ja s ňou.
oni píšu už aj vety, a mávajú aj písomky z matematiky.