Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

dadulka19
12. lis 2007

ahojte 🙂 naša Lucka tiež chodí zo školy ako prasiatko 😒 ,čím je staršia,tým viac sa vie zachrontiť 😠
V škole dnes brali nulu,z matiky mali už 3krát písomku 😀 a píšu malé v 😀

dadulka19
15. lis 2007

kde ste prváčikovia???

dadulka19
15. lis 2007

Dnes sme prišli do školy spolu so zvonením 😉 ,ale niekto posledný byť musí,nie?
Dnes už idú naši na S. 🙂

katka76
15. lis 2007

my mame prebrate A E I O M L J S, pocitame do 6, zatial sa nam dari bezproblemovo a skola je stale super 🙂

vka
16. lis 2007

tak naša pišu V nasmejem sa ked spaja vi ve va pismena rozstiahnute na pol riadku včera mala ružove nohavice kym došla zo školy domov boli čierne budete davať deťom do školy overaliky či šuštiakove nohavice ?

vavka33
16. lis 2007

VAnes je chora,vcera a dnes ju dokina nechala doma,ma zas chytene hlasivky-ako vzdy 😒 tak sa ucime doma v,piseme mava,vola,veli... 😀

bubaczik
17. lis 2007

ahojte..chcem sa opytat,vase deti nemaju problem precitat LEO?bo moj cita lejo 😅 vidim,ze vasi beru uz S 😕 my len L..ta asi ine tempo maju u nas..ale zatial nie su problemy,skola nas bavi,poctivo robime ulohy...aj tie co nemusime 😀 len ten Lejo sa mi nejako nepozdava 😒

dadulka19
17. lis 2007

bubaczik,aj ked to rozdelí na LE-O,číta lejo?...
...naša si zas mýli U a M,nejak to neriešim,neviem ani ako,len ju opravím....

bubaczik
17. lis 2007

nie,ked rozdeli,tak cita LE-O..ale ked to ma povedat spolu,tak lejo 😅 mame aj psa LEU,a aj ju vola Leja 😝 ale ine vie pekne povedat,aj r,takze neviem,kde je pes zakopany 🙄

bubaczik
17. lis 2007

a som si vsimla,ze on sa nauci naspamat celu stranku slabikara,kolko krat ani nekuka a cita..vase tiez?ako to riesite?ja mu aj ukazujem na preskačky,aj tak nekuka..

dadulka19
17. lis 2007

bubaczik,taky tak-naspamäť,tiež jej musím ukazovať na preskačku 😉

dadulka19
17. lis 2007

..a s tým Leom,to sa asi časom napraví... 🙂 ..ked sem mrkne vavka-profíčka,poradí 🙂

bubaczik
17. lis 2007

sak ja si s toho hlavu nerobim,sak keby nieco,tak by nas ucitelka poslala k logopedicke..asi..nie? 😅

dadulka19
17. lis 2007

k logopedičke asi nie 😅 ...s tým by si mala hlavne ona poradiť,podobné chyby robí asi viac detí.... 😒

vavka33
17. lis 2007

Dadulka,si ma rozosmiala 😀
Bubaczik,nedavaj mu to citat ako slovo-spolu,nechaj nech to cita po slabikach:LE_O,casom to spoji bez J 😉

bubaczik
17. lis 2007

dikes..aj ho ucime tak,ze le-o, 😉 len ci v skole netreba to v celku precitat!? 😕

vavka33
17. lis 2007

Nie netreba,ja Vanes nedovolim citat cele slovo,leo oni sa to ucia naspamat a nerozmyslaju nad slabikami.Este aj druhaci mozu pri citani slabikovat. 😉

vka
17. lis 2007

naša si tiež vymyšla a ked čita často tak to vie napamäťž a niekedy netuši a ni v ktorom riadku jev piatok v škole im dala samostatnu pracu v pracovnom zošite z LIPKY neviem či aj vaše to maju a ked urobili čosi naviac naparala im celej triede čierne body no začo za nepochopenie 😠 😠 😠

vavka33
18. lis 2007

Ja som videla v piatok ten uplne novy slabikar a pisanie,cudujem sa,ze im s toho dovolia ucit prvakov,je to strasne nieco,narocnost je tak pre tretiakov,neprehladne,nesuvisle,pisanie vobec nejde zaroven so slabikarom,no chuudata deti.

verulka
21. lis 2007

vavka, ako je Vaneske?
My sme tusim pislai L, ale neviem, dnes bude rodicko, som zvedava...
Ja som roky nevedela povedat anjelik- vzdy sa mi to pokrutilo 😀
my citame tiez na preskacku a hlavne ine knizky ako slabikar, lebo tam vie vacsinu naspamat.
Vavka a ten novy slabikar bude povinny alebo si to zvoli skola? Nevies autora? Ja mam totiz aj bud. rok prvaka...

vavka33
21. lis 2007

Veri,to si voli skola,konkretne ucitelka.Neviem kto je autor,ale pohladam.
Vanes je uz lepsie,ale je este tento tyzden doma.No ochorela mi od nej aj mala,tak su obe na ATB.Ucime sa spolu a neda sa to,Lea je strasne sidlo.Uz sme na s,S. 😉
A nervacim nad Vanes ako cita,nepaci sa mi to

maca793
21. lis 2007

ahojte, tak naši berú už S a od zajtra idú na Y. rátajú do sedem. učiteľka ich ale poriadne buzeruje, Maťka dostala za 2 týždne už 5 čiernych bodov a kaktus za vyrušovanie na hodine, viem, že nie je anjel, ale vyrušovať na hodinách nevyrušuje. ak ešte dostane raz poznámku za vyrušovanie, tak si budem musieť ísť už pohovoriť s učiteľkou. kamarátkin syn dostal za ignoráciu vychovávateľky 7 kaktusov. sila, čo?

vavka33
21. lis 2007

Maci to maju akusi sekeru,alebo kravu 😅
Ako ti baby citaju ananasovu-strasne slovo,vanes ma zlomeny jazyk 😀

dadulka19
21. lis 2007

maca,teda chúdence deti 😢 ,mať takú učiteľku....des 😠
naši dnes začali písať Y 🙂

katka76
22. lis 2007

ahojte maminy, tak moj prvak mi od zajtra na tyzden ostava doma, uz aj k nam dorazili kiahne, mam sa na co tesit 😒
este stastie, ze spoluziak byva len o poschodie nizsie

dadulka19
22. lis 2007

ahojte,u nás kiahne niesú 😉 ,ale chorá je učiteľka,tak deti učí každý deň iná učiteľka 😠

verulka
23. lis 2007

cafte, tak my sme kiahne absolvovali uz pred rokmi 😝
pisu S, v Riskovej triede vraj zacinaju chalani vystrkovat rozky. Ale risik je poklad poslusny 😀 a v druzine ma za mesiac 75pochvla( za jeden den moze mat aj 10) a spoluziaci maju cca 10 + kaktusy...Takze moje dieta je tusim anjel- len dokedy? 😀
Jaj a este pikoska z rodicka- poslala som muza, nech ide k riskovi a ja som sla k Ajke. Po rodicku sa mi priznal, ze on 20min sedel v uplne inej triede 😕 😀 najprv dosla druzinarka a tie on pozna vsetky, ale nevie, kt. je riskova. Tak si ju vypocul. Az ked dosla ucitelka, zistil, ze to nie je dobra trieda, tak utekal do spravnej 😀 😀 😀 moj zlatko domotane...

dadulka19
23. lis 2007

verulka,som sa zasmiala 🙂
...v Luckinej triede už chalani rozbili okno peračníkom 😝

vavka33
23. lis 2007

Verulka 😀

maca793
24. lis 2007

tá učiteľká má 24 rokov takže nevie, ako na deti.
ananásovú tortu poznájú na spamäť. dokonca som sa odozvedela od kamošky, že učiteľka nie je rada, keĎ sa deti naučia čítať naspamäť. a čo majú robiť keď majú dobrú pamäť?
verulka
tak to by som chcela aj ja mať také dboré dieťa v správaní ako máš. síce ja mám také len jedno a to najmladšie 😵 😀
dvojičky tie sú každá iná, Maťka vystrkuje viac a viac rožky a Simonka je taký kľuďas, ale aj ona vie pekne vytočiť.