Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

pacna
18. led 2008

nasa nechodi lebo som doma ale tak družina stoji aj u nas.
Dominika dnes zas zabudla v škole penaženku s kartičkou na autobus vracala sa naspat a p.uč jej dala drobne na autobus. tak som hovorila susede ona je upratovačka nech jej ju tam pozrie.

vka
18. led 2008

no prvaci ja rano odprevadzam dceru lebo do školy prechdza cez hlavnu cestu kde rano je velky problem prejsť na druhu stranu a ked zavieram vchodove dvere tak až vtedy si uvedomi že nema tašku zo začiatku som ju nechala a vyšle sme z vchodu a sama som sa jej spytala či jej niečo nechyba ..teraz šla na subor no zachvilu mi treba isť po nu tak po drobca do školky ešte predtým nakup och a zajtra sobota konečne sa vyspime a hlavne naša školačka rano ju zobudiť je umenim

pacna
18. led 2008

u nas to je rano och ach joj a kym sa preberie horor. 😔

vka
18. led 2008

mne sem tam z rana nervy teču a niekedy aj fasne vieš večer nedaj bože zaspať a rano zasa vstať asi musime zvoliť iný režim ale aky?????? utekam po nu na subor tak po drobca do školky nakup .....pa zatial

pacna
21. led 2008

nastastie jej tu kapsičku nasla. a dnes pre zmenu si kupila croisant a je dlžna v obchode tri koruny.
pišu už š a aj čitaju a dnes doniesla aj novu matiku dvojku.

vka ak vymysliš nejaky iny režim daj vedieť. 😀 😀

vka
21. led 2008

Pacna na moje deti žiaden iný režim asi nefunguje alebo aspon ja o takom neviem aj ked su v posteli o 7 30h zaspia kolo 8h tak či tak rano je bojove ten malý nie hned ako ma začuje pyta si mlieko vypije a ide na wc.......a ta naša slečna po 30tom upozorneni sadne na postel .....naši končia ešte len T zajtra budu K a v matematike su na 10 zo začiatku sa mi zdalo že moc sa plašia ale teraz ako pozeram su pozadu 😒

dadulka19
21. led 2008

ahojte,naši idú zajtra na K.Ale stále nemajú nové šlabikáre 😠 ,čítajú z prefotených papierov ☹ ...

..u nás sú rána tiež kruté 😠 ,ale čo si spomínam,vstávala som do školy tak isto... 😅

dadulka19
21. led 2008

...dnes sme yvyrábali z fotiek rodostrom na prvouku 😉 ,ked neboli fotky,tak len kreslila.... 😀

pacna
22. led 2008

dadulka a prečo nemaju šlabikare?
to vypada že naši idu tak popredu. 😀

dadulka19
22. led 2008

pacna,lebo tie prvé už dočítali a nové stále nechodia ☹

zabinka
22. led 2008

dadulka a ako ste vypĺňali ten rodostrom?
Náš malý to má tiež na úlohu a presviedča ma, že tam má dopĺňať aj bratrancov. Tak som zostala zmätená, že čo tam vlastne máme dať. 😕

katka76
22. led 2008

my dnes mame den otvorenych dveri, zial musela som ist do BA na socialku 😠 a s nasou slecnou by sme najskor vyrusovali
nasi sa dnes ucia Š, tak sme obleceny ako saso, pocitame do 10, koncime slabikar - my mame tie nove verzie
citame pekne, hlavne cez sviatky sa to zdokonalilo, kubik dostal detsku encyklopediu, tak z nej zacal citat sam 🙂

vka
22. led 2008

no kde to školkstvo speje? šlabikare,, neviem ako u vas v škole no počula som že maju byť mliečne desiate za symbolicke peniaze a nič ,, rodostrom mali aj naše deti ale bratrancov sme nerobili iba surodenci rosičia starý rodičia a prastarý rodičia fotky sme davali iba na našu rodinku

dadulka19
22. led 2008

zabinka,my sme dávali len súrodenci,rodičia a 2xdedko,2xbabka.Lepili sme fotky,babky a dedkov len nakreslila.

dadulka19
23. led 2008

konečnéé máme nové šlabikáre 😵 ,Lucka ho chcela hned celý čítať... 😀

vka
24. led 2008

tak mi si na nove nejaký ten čas ešte počkame su ešte len pri K ked tak rozmyšlam nedavno som ju do školy viedla prvy krat a teraz je za nami polrok..zachvilu budu druhaci ten čas ale leti 😒

pacna
24. led 2008

vka leti, leti.
stretneme sa v teme druhaci?ak je založena ak nie tak založime.
naši včera dočitali š a dnes už č. včera sa chystala na tri krat zakaždym som jej skontrolovala tašku a vždy jej tam niečo chybalo a večer ešte som jej davala prvouku zošit. no popleto. 😀

andrysek2
24. led 2008

ahojik maminky ja budu mit prvnacka sice az od zari ale doufam ze se muzu pridat minuly tyden jsme byli u zapisu a muj synek to zvladl v poho prdtim jsme meli ve skole i schuzku a ukazovali nam ucebnice do prvni tridy jsou moc pekne takove barevnee 😀 😀

pacna
24. led 2008

ahoj andrysek2 mozes sa pridat.
a plati sa u vas pri zapise niečo alebo nie. 😀
pači sa mi že mas vsetky detičky na A. 🙂

andrysek2
24. led 2008

ahojik pacna diky za privitani 😀 ne u zapisu jsme neplatili nic to by tak jeste bylo platit u zapisuu 😀 jo jsme cela rodina ackova i ja a manzilek jsme na a

dadulka19
24. led 2008

ahojte 😉
vitaj,andrysek2 🙂
vka,veru,veľmi rýchlo to ubehlo 😒 ....už idú na zápis dalšie detičky 😝

katka76
24. led 2008

neviem ci to niektore tiez so svojimi prvacikmi robite, my sme dostali zo skoly tzv. certifikat pisania. kazdy den od 21.1 - 8.2. treba napisat do zosita 3 slova, 1 vetu a 1 odpis zo slabikara. na konci snazilcov caka certifikat a sladka odmena

andrysek2
24. led 2008

ahojik dadulka tez diky za privitani 😀

pacna
24. led 2008

katka take niečo nepoznam my to nemame.
andrysek pytala som sa preto že my sme platili 400sk a zošity som kupovala len domov na cvičenie. 😀

vavka33
24. led 2008

Ahojte.Citam,ze uz deturence robia velke pokroky.
Cochvila bude ich prve vysvedcenie. 😵

dadulka19
24. led 2008

katka,ani u nás také niečo nefunguje... 😅

vka
24. led 2008

katka 😕 😕 😕 to su vobec prazdniny?????? dnes som vyčitala zo slovnička že 30 maju karnevala na lade 31 po 2h idu na koncert Petra Bažika -až som moc zvedava či ta moja slečna na zadku tam obsedi vlastne ani nema šajnu kto to je a skoro ani ja myslim že bol v superstar či nie?

andrysek2
24. led 2008

pacna to je strasny ze jste platili 😒 a u nas neco dostanou do skoly a neco musime nakoupit jeste nemame ani aktovku 😀 😀

zabinka
24. led 2008

Veru ten čas letí!! Minulú sobotu bol u nás na škole zápis nových prváčikov a náš malý bol vybratý medzi deti, ktoré predviedli ukážkovú hodinu prvákov. Bola som tam aj ja a tak som rozmýšľala, že nedávno sme tam boli my na zápise a dnes už v podstate vie prečítať takmer všetko.
Inak píšeme c (podľa nových šlabikárov) a z matematiky prešli na II. časť.

vavka33
24. led 2008

Vanes cita a pise k a matiku dostanu novu na bud.tyzden.