Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vka
24. led 2008

vavka tak naši su na tom podobne

vavka33
24. led 2008

A skolu vam nezatvorili?vraj je na vychode chripkova epidemia?

dadulka19
24. led 2008

vavka,my tiež tak 😀 ,píšeme K a matiku sme dnes na úlohu dokončili 😉

pacna
24. led 2008

to naši su tak popredu?
Dominika dnes dostala do žiackej pochvalu za aktivitu na hudobnej.a ani nevie začo. 😀

katka76
25. led 2008

zabinka, super ze aj niekto iny ako my ide tiez podla tych novych slabikarov. tiez sme na c, stary slabikar mame docitany a cakame na nove, a matiku koncime
baby a ani sa nenazdame a pojdu nam do druhaku. a to bol prednedavnom len malac v skolke a uz je to taky samostatny jedinec. niekedy mi je to tak luto, ze uz netvorim stred jeho sveta ☹

vavka33
25. led 2008

Ale Kati tvoris,len ma uz aj ine povinnosti 😉

pacna
25. led 2008

vavka všetko najnajnaj malej Lei. 🙂 🙂

vavka33
25. led 2008

Dakujeme 😵

maca793
25. led 2008

ahojte, tak ako sa máte? vraj sa v našej škole rozhodli zmeniť riaditeľa!!!! vraj porušuje strašne veľa zákonov!!!!!,

naši už píšu K, v pondelok idú na R, majú už druhý šlabikár a aj matematiku. budete mať v škole karneval? vraj naši áno, ale ešte uvidím, či pôjdu. nemám peniažky na masky, alebo im požiciam svoju? 😀 😀 😀

pacna
25. led 2008

maca nam kedysi uč. hovorila že karneval bude ale nič som už potom nepočula tak neviem.
tie masky su ozaj dost drahe a ja bohvieako zručna na take veci niesom. 😖

vka
25. led 2008

no u nas v činskom obhode maju masky za 200 až vyšie a kedže naši maju karneval na lade tak mam to o to ťažie čo jej na vetrovku oblečieš??????????,,,,sparvim asi iba nejake kridla ako motýlovi dam na gumičku na tvar kupim škrabošku na čelenku pripevnime nejake tykadla a hotovo...no len aby sme niekam šli dnes došla zo školy so zvyšenou teplotou tak dufam že sa to nejak nezhorši ☹

andrysek2
25. led 2008

ze pisete o maskarnim ja dneska byla ve meste koupit decrce masku sehnala jsem kouzelnici stalo to 250kc a jje tam hulka saty a klobouk vypada to hezky 😀 😀

dadulka19
25. led 2008

ahojte,naši majú karneval 22.februára.V Dráčikovi som kúpila kostým nevesty za 360sk 😉 .Doteraz som vždy šila..,napr.som zafarbila starú plachtu na zeleno a ušila kostým vodníka,alebo tiež z plachty anjela,krídla boli z papiera... 😉 ..ale už na to nemám čas... 😉

maca793
26. led 2008

dadulka19
ten kostým majú u nás presne taký istý a aj balenie a výrobca je taký istý v tridsiatke po 199,-sk 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dadulka19
26. led 2008

maca ,to fákt😕 ??

andrysek2
26. led 2008

ahojik maminy tak jsme dneska slavili narozeninky od adyska ma je sice az v ponedeli bude 6 roku a dostal aktovku s penalem 😀

dadulka19
26. led 2008

andrysek,tak všetko najlepšie Adyskovi 😉 prajeme,...a ako sa mu páčila aktovka??...vedel o nej??...či si ju sám aj vyberal? 😉

andrysek2
26. led 2008

ahojik dadalka dekujeme a o aktovce nevedel bylo to prekvapenii 😀 😀 😀

pacna
26. led 2008

andrysek všetko najnaj Adamkovi.
naša ked sme kupovali aktovku tak ju nechcela ani z chrbta dať dole.a teši sa do školy? 🙂

andrysek2
27. led 2008

ahojik pacna dobry ranko dekui moc za púranicka jo uz se tesi 😅

vka
27. led 2008

fijha tak mame tu oslavencou tak všetučko naj 🙂 moja dcerka si aktovku do školy vyberala sama tiež sa jej moc tešila a ked došla nejaka navšteva tak ako prve pribehla s nou Dianka mala v piatok teplotu do 39 v sobotu nemala žiadnu tuto noc bola mokra ako myš tak sa potila ale dnes vidim že je ok už vrtulka v zadku zajtra ide do školy

pacna
28. led 2008

nasa Dominika tiež pokašlava.Dnes povedala, že karneval mať nebudu, lebo je vela deti chorych ale škola zatvorena neni.a čo vam nezatvorili školu?
dnes dopisali č a idu na ť. 🙂

vka
28. led 2008

ahojte tak naša slečna dnes prvykrat v družine som zvedava aka bude jej reakcia 😵

dadulka19
28. led 2008

vka,tak aké boli reakcie 😉 ??

vka
29. led 2008

juj velmi je spokojna prišla cela ofarbena lebo malovali kulisy na karneval ktorý bude v piatok a zajtra maju na lade akurat bola už dosť nesustredena na učenie šli sme po maleho do školky tak nakupupiť a kym sme došli domov bolo aj 16 30h tak sa začala učiť ale sa navymyšlala vravela som jej aby si v družine čitala a spravila matematiku ale dnes mali doniesť dvd rozpravky tak bude pozerať zas z učenia nič no maju mať už len volnejšie učenie zajtra to klzisko vo štvrtok koncert zvykne si a bude dobre

andrysek2
29. led 2008

ahojik mamci tak dneska mne prisla radostna novina ze nam adyska prijeli do skoly huraaaa 😀 😀 😀

vladunka
29. led 2008

ahojky...
chtěla jsem se zeptat za jak dlouho od zápisu vám přišel ze školy dopis,že vaše dítko bylo přijato do školy?? 🙂

andrysek2
29. led 2008

ahojik vladunka nam rikali do mesice a prislo mne to do deseti dnu 😀 😀

pacna
30. led 2008

Dominika bola dnes v knižnici v škole a požičala si jednu knihu za 5 sk.
čitaju už h.ja ani neviem kedy to prišlo ale my sme museli ist ešte ku psychologičke, lebo je o rok skor. 🙂

vka
30. led 2008

Ahojte všetky tak nam sprava o prijati do školy prišla niekedy v aprili