Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

sasenka
10. čer 2008

Pacna aj ja by som raz mala rada taký obchodík, ale svoj vlastný s neviem čím ešte, ale asi detske vecičky 🙂 tiež by ma to bavilo, už som k tomu trochu "pričuchla" ale konkrétne podoby to ešte nemá.

pacna
11. čer 2008

Dominika vravela že budu mat akusi riaditelsku previerku z matiky a aj z pisania. som zvedava ako dopadne.

po vlastnom obchode tužim aj ja ale v Čadci to je malo realne 😖

verulka
11. čer 2008

pacna, ani ja nie som ucitelka 😉 dominike dzim palce...nas caka v piatok posledne kolo europskej hviezdicky- tentoraz predstavuju nemecko.
vavka, ficime o 106, vsak tak ako vzdy 😀 krpecd kraaasne rastie , je zlaty, ale moc toho nenaspi 🤐 😀

sasenka
11. čer 2008

Pacna u nas v KNM ešte nereálnejšie... Polsko blízko, prosperujú iba číňaci ☹ 😠 takže jedine niečo originálne, alebo kombinácia kamenný a aj internetový obchod 😉

vka
11. čer 2008

Tak aj my finišujeme zmatematiky už nemaju žiadnu stranu zato zo šlabikara maju toho dosť no babky poviem Vam otvoriť si obchodik s oblečenim chce riadnu odvahu nakolko všetkých malých obchodnikov vytlačaju činania a obchodne domy ja do činaku moc nechodim kupujem z tesca a z kenvela a chodievame aj do polska
Dominike držime palce naša nespominala o previerkach nič zatial.... 😉

vavka33
11. čer 2008

no eviem,ci vanes bude pisat dake previerky,teraz ma trapi,ze sa mi od nedele neozvala ☹

pacna
11. čer 2008

vavka neboj asi nema čas 😉
dnes tam ten riaditel nebol,zajtra sa fotia tak pojde kočka do školy paradna. 😀

sasenka
11. čer 2008

No my ideme preč, takže naša Heni príde o piatkove branne cvičenie - neva, bude mať branné cvičenie - výstup na Chopok 😉 😀

vka
12. čer 2008

Vavka neboj je určite v poriadku a ma super...

vavka33
13. čer 2008

uz je domaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.konecne.Je zdrava a vraj bolo super.

pacna
14. čer 2008

no vidis vavka,ale to sme cele my mamy tak sa bojime 🙂 😀

maca793
14. čer 2008

ahojte tak ako sa darí? už sa to kráti
v utorok boli dievky v Dolnej Strehovej na výlete a v Modrom kameni, páni, tie prišli zoškvarené. už teraz sa tešia, že pôjdu na výlet znova ale neteší sa moja peňaženka ☹ ☹ ☹ ☹
v škole nepreberajú už nič, len dočítavajú čítanku, takže hneď ako prídu zo školy, tak idú von.

sasenka
14. čer 2008

už sme doma z vyletu, nezmokli sme už sme tu 🙂

Bolo super, vykurírovaní sme, vykúpaní, vymasírovaní, vyvírivkovaní, vybehaní, vypigpongovaní... bolo super a keby bolo po mojom, ešte tan minimalne 3 dni ostanem 😀 Ale mužik slubil, že ešte pojdeme, ako bude čas.

Popismenkujem večer, lebo idem:

-vybalovať, prať, vešať, žehliť, skladať, ukladať...😉 ved poznate...

manžel už kuka TV 😝

pacna
16. čer 2008

Dominika je nachladnuta ale do školy šla.u nas bola rano, teda ešte je, zima brrrr.nejakych osem stupnov. 😠

sasenka to je normalka u nas ked odkialsi prideme tak si zapne telku lahne na gauč a stonči aky je unaveny 😠 🙂

sasenka
16. čer 2008

Včera našu Hnei cely deň prehanalo, ale tiež som ju poslala do školy a zavolám, že keby bolo zle, tak po nu prídem. Nechcela som po nej odkazovať, lebo by si vymýšlala nahodou. Ona tak vie filmovať - može rovno do Národného divadla 😖 Normalne si začala vymýšlať, prečo by akože nemala isť do školy, neviem, či sa čo stalo, ale proste toto už 2 týždne robí, alebo sa jej proste nechce a už ma "prazdininy"

Toto je take nespravodlive, my ked dakde ideme, tak ja zbalim všetko (hlava ako melon, aby dačo nezabudla) a potom zasa všetko vypratať a oprať... a moj muž len odšoferuje a inak ma volno 😠

katka76
16. čer 2008

tak maminy, ja sa chvalim, kubko mali zaverecne previerky z matiky aj slovenciny, z oboch dosiahol plny pocet. citanie mu tiez ide super, citame hned naostro, ked sa pomyli, musi celu vetu znovu. ked som mu kazala si to 1-2x precitat najskor potichu, vedel to pomaly naspamat, a to maju tie tazke citanky

sasenka
16. čer 2008

Katka super 🙂
Neviem či sa aj u nas niečo taketo chystá, myslím previerky. Heni dnes doniesla fotky a pekne na nich vyšla, som rada 🙂
Aj v hudobke som po n u bola a prišla som skor, ešte spievala, tak som čakala a take dievčatá si šepkali že pekne spieva 😵

vka
16. čer 2008

Aj u nas bola rano zima a vraj leto.............................už len 8 dní 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
a potom budeme farbiť vlasy častejšie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pacna
18. čer 2008

naši nemaju už dost dlho ulohy ale doma pise aj počita.
včera boli na opekačke. 🙂

sasenka
18. čer 2008

no u nas ešte majú, išli dosť pomaly, ešte v matike maju 2 strany a v šlabikári tiež pár, ale aspoň majú do konca čo robiť a nenudia sa. Oni už na výletoch boli a isto ešte na bud. týždeň niekam pojdu 😉

pacna
19. čer 2008

tak musim sa pochvalit dnes doniesla oznamkovane tie previerky z matematiky bodov 31 a ziskala 30.zo slovenciny bodov 39 ziskala 39. takže som spokojna a hrda. 😀 😀

sasenka
19. čer 2008

super, no my zatial žiadne testy... ale vela (skoro denne) niečo pisali počas roka, tak asi aby si aj vydýchli. A DU mali už len čítať, sa tešíme 😎

pacna
20. čer 2008

uplna pohoda v pondelok maju cvičenie v prirode, v utorok idu do muzea a v stredu maju karneval,len čo jej obliect nan. 😀
dnes prišla o pol desiatej 🙂

dadulka19
20. čer 2008

no,čaute 🙂

tak už len týždeň 😒 ,ale to ubehlo.Už mi malá doniesla aj šek na september na obedy,vraj 2.C 😀 ...
A to nadšenie zo školy u lucky ostalo až do teraz,čo som vôbec nečaka 🙂 .Dnes sa učia posledný deň,včera boli na výlete,učiteľka im kúpila zmrzku..... 🙂 .No a budúci týždeň vraj dostanú druhácke učebnice a zase budú chodiť len do prírody.Snáď aj počko vydrží... 🙂

vka
20. čer 2008

Aj naša dnes navlačila zo školy všetky možne zošity v pondelok si maju doniesť babiky či malovanky a desiatu fuuu koniec školskeho roka

Neviem aka bude Dianka v druhom trieda ale zrejme 2 A a triedna bude ta čo teraz aspon si myslim nemam info 😒

Druhacke učebnice zatial neviem ....do kelu som ja ale informovana ............ 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😠

maca793
22. čer 2008

ahojte, naši písali celý týždeň nejaké testy, aj ich oznámkovali, dopadlo to super dostali 1 s hviezdičkou a v pondelok budú spať v škole, takže si oddýchnem, prídu až v utorok a v stredu idú na výlet.

sasenka
22. čer 2008

No ja program na tento týžden neviem, len že v piatok do 10:30 su v škole ( a večer vyrážame do Chorvátska 😵 😵 😵 )
Naša zatial doniesla len zvyšky pomocok z VV a ubor - s tym už teda skončili. Pomocky do 2. roč. som neobjednávala, mame nejaké zvyšky z tohto roka, aj niečo zo zrušeneho papiernictva (teda zošity mame všetky, aj pre Alexka dosť 😕 ) a čo bude chýbať prikúpime v hypači, zoznam máme. Asi kupim normalne po balíku vykresov - 50ks a tak dam do skrine a bude na dlhšie, ved ešte bude v rodine 1 školák.
Aj preto, že im min. rok dali do balíka prvácke zošity a pani učitelka potom chcela ine ( s pomocnou linkou) tak nam všetky zostali, pero nepísalo, lepidlo som tiež kupovala ine 😠
Zajtra ma poslednu hodinu spevu, musíme niečo poslať aj panovi učitelovi, velmi je zlatý, že ju vzal, aj ked mal vela detí. Niektoré deti preradili po polroku na nástroj, lebo na spievanie nemali vlohy, ale Henku nechal, tak asi u nej niečo bude 😉 Ved už v porodnici ju volali speváčka, čo tak najhlasnejšie spevavao plakala 😀 😀 😀 Aj na gitaru ju vzali, aj ked brali iba 3 deti 😵 .

vka
22. čer 2008

Fijha tak peknu dovolenku nas čaka dovolenka niekedy v polovici jula alebo až koncom augusta -bulharsko

junovka
22. čer 2008

Ahojte, babenky, chcela by som sa s vami poradit.Moja Timeika tiez bude koncit teraz prvy rocnik, a tak by som sa vas chcela opytat, ci vase deticky daju v posledny den kvety triednej, alebo nie?Neviem sa rozhodnut, ci ma dat triednej kvety, alebo nie, nakolko na zaciatku roka dala kyticu a ta ista ucka ich bude mat az do 4.rocnika...ci nestaci, len na zaciatku roka dat.Co vy na to???? 😕 😅

verulka
22. čer 2008

junovka, moji nenosia kvietky, skor nejaku drobnost...tak som to robila u ajky, ja nerada davam ucitelke kvety. je to uplne zbytocne vyhodene prachy 🤐 moja mama vzdy dovliekla kopu kvetov a hned to povadlo a slo do kosa...nevidim v tom zmysel