Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

barja
10. zář 2007

Veď to, aj my máme vyučovanie až do pol druhej a to sa ani mne a ani majkovi nepáči. hlavne to mu bolo smutno, že tam bude dlho. no snaď ho to prejde 😖

vavka33
10. zář 2007

Nasa ma dnes pat hodin a kricala huraaa,dnes tam budem dlhsie 😀

bubaczik
10. zář 2007

no moj siel dnes s placom do skoly ☹ ucitelka ho tahala ako vrece zemiakov..kopal ju,kusal,pištal..az ma pot oblial..len neviem,ci som urobila dobre,ze som ho tam nechala 😒

pacna
10. zář 2007

Bubaczik no nemas to bohvieco. 😒 nasa ma dnes 5hodin. Ráno sa jej sice nechcelo,lebo vcera sme oslavovali moje narodky, ale potom to rozchodila tešila sa na telesnu koncia o dvanastej a mensia dcera sa jej nevie dockat. 😎

vavka33
10. zář 2007

Vsetko najlepsie k narodeninkam Pacna. 😉
Bubaczik,to az tak nechce ist maly do skoly,Preco ho tahala ucitelka?to nie je bohvie co,zajtra to budete mat take istemalebo este horsie,tak by sa to nemalo robit.

pacna
10. zář 2007

dakujem.dominika dnes zabudla prvouku v škole a moc ju to netrápilo no dúfam že tam zajtra bude. 😉

pacna
11. zář 2007

no a dnes sme zistili za prvouku si mali nechať v škole.a zmenila im rozvrh o jednu hodinu im ubrala.dnes som videla dvoch druhakov ako išli plačúci do školy ten jeden povedal že sa mu nechce ☹

pacna
11. zář 2007

kde ste kocky az si tu nepisem sama so sebou co vasi prvacikovia?no co bubaczik uz to dnes bolo lepsie?verim ze ano 🙂 😉

mracik
11. zář 2007

pacna, ty máš 5 ročnú prváčku?
to môj prvák má zase takmer osem rokov...

dadulka19
11. zář 2007

baby,tá naša Lucka začína byť dosť unavená 😀 zo školy....vaše deťúrence nie???

pacna
12. zář 2007

mracik moja prvacka bude mat 18teho sest rokov.dali sme ju o rok skor je velmi sikovna a psychologicka stym suhlasila.myslite že sme spravili zle? 😅

vavka33
12. zář 2007

Pacna,ja mam Vanes decembrovu,chcela som ju dat vlani ako 5rocnu do skoly,mali sme odporucania,ale ja som ju nedala.lebo sme sa stahovali ja som bola tehula na pnke,bala som sa,ze skoncim v nemocnici a nemal by sa kto s malou ucit.V juni bola na psychotestoch a povedala mi psychologicka,ze jej by sa zislo chodit do triedy pre nadane deti,ze uz mohla byt vlani prvacka,lebo je taka sikovna,atd.ja som to vedela,ale rozhodla som tak,tak to to je.no chodi do normalnej,pretoze ja ju nedam niekam do velkeho mesta.no a tym som chcela povedat,ze ked ti ta mala na to ma,ze je rozumna,sikovna,nemas dovod rozmyslat,ci si urobila zle,naopak,keby si cakala ako ja,tak by sa ti dcera v skole nudila,ako ta moja 😀 ona ma vsetko hned hotove,tak potom skace ucitelke do remesla 😀

pacna
12. zář 2007

diky lebo vsade počúvam:mohla si ju nechat ešte si užiť,nedavaj ju ešte atd.na nervy reci.ona sa už doma aj nudila a teraz hovori že je v škole lepšie ako doma. 🙂

vavka33
12. zář 2007

To su len reci,ja som to tiez pocuvala,ale to si netreba vsimat.Ked na to dieta ma,treba ho do tej skoly dat.A je super,ze ju to bavi.Aj Vanes je rada,ze chodi do skoly,uz rok sa nevedela dockat.
Dnes rano som ju budila a ona,co je,ja som snad prespala skolu-a co teraz?vravim,ze nie neboj,skola bude,nenechala by som ta ju prespat 😀

mracik
12. zář 2007

pacna, my sme zasa počúvali, taký starý do prvej triedy??? aj nás odhovárali od odkladu, ale keď to dieťa potrebuje, tak sa na reči treba vykašľať. Inak máme susedu, ktorá po prvom pol roku v prvej triede prestúpila do druhého ročníka, lebo sa tam strašne nudila, takže za rok absolvovala dve triedy 😉

vavka33
12. zář 2007

Mracik a to je ta druha strana odhovarani.zdy to tak bolo aj bude.No kazda pozname to svoje dieta a aj tak urobime,co je preneho najlepsie.ak nie,vzdy je cesta naspat do skolky,alebo dopredu,ako pises 😀

pacna
12. zář 2007

mam spoluziačku ktora dala chalana o rok neskor a neviem ci až nie o dva lebo jej sa nechcelo s nim chodit.on je jedinacik ale ukažkovy rozmaznany a teraz nerad do školy chodi 😕

vka
12. zář 2007

dadulka moje deti su už v posteli o 20:00h čitam im rozpravku niesom ani polovici jednej strany moja dcera už spi a to tvrdo lebo ked malemu dočitam tak furt dojde za mnou do obyvačky a to aj 3 raz mi chce zaspievať raz je smädný raz zabudol povedať niečo a stale buchne z dverami a to naše dievča spi ako drevo neviem ale mne sa zda že si ešte nezvykla na povinnosti a aj domacich uloh ma viac než dosť potom kružky

adriana111
12. zář 2007

Ahojte maminy prváčikov 😉
Tak aj my máme doma prváčku a zatiaľ sa jej v škole páči. Dnes mi povedala cestou do školy, že v škole je lepšie, než v škôlke, lebo v škole nemusia poobede spať 😀 Zatiaľ je v škole spokojná, sedí s kamarátkou zo škôlky, tak super. Aj pani učiteľka vyzerá byť veľmi milá, tú si tiež hneď obľúbila. Rozvrh majú aj oni dosť náročný, pondelok a piatok po 4 hodiny a zvyšok týždňa po 5 hodín, ale po 4. majú obed, takže v podstate 6 hodín. Ja som síce doma, ale dala som ju aj do družiny aj na obedy a veľmi si chváli, ako dobre im varia. Doma by vymýšľala, tam aspoň všetko zje. Úlohy dostávajú každý deň, niekedy aj z 2-3 predmetov. Ale naša je taký poctivec, že by si ich písala hneď, ako príde domov, bez toho aby sa prezliekla. Píše zatiaľ celkom pekne, snaží sa, ale okrem školského zošita má aj jeden cvičný a tam si vždy pár riadkov predcvičí. Nemusím ju ani nútiť, zatiaľ ju to baví. A ešte sa prihlásila na krúžky, tak som zvedavá, ako to budeme všetko zvládať.

verulka
12. zář 2007

cafte, no mysme boli unaveni len prvy tyzden, teraz je to uz v norme 😉
Moj Risko je v oktobri a tiez na posielali do skoly, ale neali sme ho. A kedze ja nepatrim medzi zastancov skoly pre mimor. nadane deti, tak nakonie riesime vei v normalnej skole a ide to. Napr. eistuje moznost navstevovat matiku s vysim rocnikom a pod. Ale to budeme riesit az v 2.polroku- teraz sa sustredime na pianie.
Ja som dala ajku naas do skoly(augustova) a tiez som pocuvala. Radko pojde tiez nacas a zase pocuvam 😀 ale uz som si zvykla 😎

kalina
13. zář 2007

Je pekne narocne mit doma skolaka,zlata skolka.

vavka33
14. zář 2007

Kalinka,nie je to az take narocne,len si teba zvyknut a mat daky system a snazit sa viest toho maleho prvacika k samostatnosti,lebo potom by to bolo fakt o dusu,s kazdou malickostou by prislo za rodicmi a neveelo by co ma urobit s tym,alebo s tym,ci ma dobru pastelku a preco musi hento a preco toto....ked je samostatne,aspon trosku odbremeni rodica 😀

No ako prvacence,pomaly koncime druhy tyzden,leti to,ze?Cochvila zacnu pisat cislice,pismenka,citat ich prve slovicka,vety...no len nech sa ucia,mozu mladsim surodencom citat knizky 😀 😀 😀

zabinka
14. zář 2007

Tak na to čítanie knižiek sa celkom teším aj ja. Naši by boli najradšej, keby sme im čítali od rána do večera. Takto si aspoň sčasti vystačia sami a malý sa na to celkom teší.
Inak, ako vediete malých prváčikov k samostatnosti? Ako dosiahnuť, aby mi to neprerástlo cez hlavu? Teraz ho ešte nemôžem nechať celkom samého, ale bojím sa, že si zvykne, že som pri ňom a bude to vyžadovať aj neskôr.

vavka33
16. zář 2007

Praveze teraz ho nechaj sameho,kym robia len ciarky a pripravne cviky na pisanie.Povedz,ze nech si to urobi a potom pride ukazat.zvykne si na to,uvidis. 😉

verulka
16. zář 2007

My sa ucime sami. Ja len chodim kontrolovat a vymyslam "ulohy"navyse- teda manzel. Ani s Ajkou sme sa velmi neucili...Vopred viem, ze budu skrabat ako kour (ajka to potvrdila), takze sa nad tym nejako nezamylsam..
itanei kniziek- to my uz mame, ale aj tak veeeela citam ja. Hlavne preto, ze som zvedava na dej. Teraz luskame Harryho Pottera 😉

mracik
16. zář 2007

tak to ja by som Kubíka nemohla nechať samého písať, lebo by písal sprava doľava 😉

verulka
16. zář 2007

mracik, aj ja som musela dnes usmernit, ze nech robi tie vlnovky tak ako je v predlohe a nie akoby mu vyhovovalo. Teraz intenzivne pocituje krivdu, ze sa vsetko orientuje na pravakov 😅 hold, zivot neni pericko...

pacna
17. zář 2007

ahojte tak nasa slecna sla dnes sama autobusom prvykrat aj do skoly a dufam že pride aj zo školy.Vobec sa jej nechcelo vstavať 😉

vavka33
17. zář 2007

ahojte,my sme dnes nesli do skoly,Vanes je prechladnuta a zachripnuta.Pojdeme k doktorke a uvidime ci ju necha doma,alebo nie,ale asi ano.Ona uz tu stresuje,ze chce ist do skoly,ze nevie,co budu robit,ze sa chce ucit,tak som povedala,ze sa pojdeme opytat p.ucitelky,co mame robit,aj ked ja viem co,no ale musime ist za jej p.ucitelkou 😀

pacna
17. zář 2007

a ako to je ked je dieťa choré a nejdete s nim k dr.piše sa ospravedlnenka?alebo musi byť od dr. 🙂