Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

lucinda7
22. pro 2008

Abetka,taška a peračník sú základ 😵

flaša a desiatový box
prezuvky
vrecúška na prezuvky a telesnú

farbičky/najlepšie sú MAPED trojhranné/
pero-nám sa osvedčilo STABILO
ceruzky č.2/mäkké(
voskovky
fixky
hyg.potreby
zošity

taký ten zoznam základných potrieb by si mala dostať na zápise

😵

maruschka
22. pro 2008

zošity 5110-s pomocnou linajkou, zošity linajkové na matematiku a slovenčinu-na obale sú veveričky a lastovičky..Výkresy A4,A5 po 10 ks/ale už sme asi 3xdokupovali ,takže radšej kúp hneď 30/, telesná + tenisky s bledou podrážkou, 10 kusov papierových vreckoviek/celé balenie/, strúhatko na farbičky,guma na gumovanie

Ak chceš kúpiť kvalitné ceruzky, tak našej kupujeme aj farbičky aj ceruzky MAPED-ako písala lucinda, lacnejšie sa neoplatia, lebo sa hrozne lámu a pokial zastrúhaš jednu ceruzku, tak máš polovicu z nej v koši...

Atramentové pero sme tiež kúpili trojhranné-HERLITZ/pekne píše a hrot sa neohýba, ani keď zatlačí,takže nerobí machule/, takú značku máme aj na taške+bombičky do pera...

Zo začiatku budú písať len ceruzkami, takže treba kúpiť aspoň 5 kusov-mäkkých,neskôr môže mať aj tvrdé..Až tak v novembri začnú písať atramentovým perom

Vreckúška musia mať na prezúvky, na telesnú, na výtvarnú a na hygienické potreby..

U nás na výtvarku potrebujú ešte igelit na stôl,handričku, pohár na vodu, 1 veľký štetec plochý,1 malý štetec plochý,1 malý štetec guľatý, tyčinkové lepidlo, tekuté lepidlo, farebné papiere, výkresy veľké a malé, voskovky, fixky, farbičky, temperky/10 farieb/,paletu na temperové farby,zásterku...

Do triedy sedák na stoličku a podušku na ležanie-majú tam detský kútik a tam si čítajú, ležia na zemi, spievajú, desiatujú,... 😉 😉

abetka
22. pro 2008

dakujem vam krane, hned si to idem vytlacit 🙂

abetka
22. pro 2008

a prajem vam krasne vianoce s vasimi detickami 😉

hasleerka
23. pro 2008

no ja musím našu učku pochváliť, Zuzka nosí každý deň domov bud včeličku (SJ) alebo slniečko (M) ... dostane síce červeným nápis pozor na úpravu ale za bezchybnosť má včeličku ... dokonca majú na dverách triedy zoznam a dostávajú celotýždnové pochvaly a moju musím pochváliť, že ich má najviac 🙂 🙂

lucinda7
23. pro 2008

naši dostávajú odmeny len za správanie.... 😎
takú pohladnicu....náš vždy dostane za najlepšie správanie 😝

maruschka
23. pro 2008

naši majú troch panáčikov-modrý, zelený, červený-na nich majú magnetky s menami a podľa snahy pri učení, za správanie sa tie mená presúvajú...Zelený je najlepší, modrý je horší a červený je najhorší, to znamená že neposlúchal alebo sa neučil..Naša zatiaľ stojí len na zelenom-každý deň to chodím kontrolovať/som hrozná matka/.. 😀 😀 😀

Naša pani učiteľka má obrovské množstvo razítok s pochvalami, zvieratkami-akože známkovanie..A tiež, naša malá bifľoška zatiaľ zlé razítko nemala-vlastne len raz-čerticu-keď sme si fakt nevšimli domácu na matematických pracovných listoch..Ale inak, vždy lienka,slniečko,pekne pracuje,naučil som sa dobre, pekne číta...atď..

Takže mamičky, želám vám aj prváčikom našim, aby im to takto výborne išlo aj v Novom Roku 2009..Drobcom želám veľa veľa darčekov pod stromčekom a rodičom pokoj, lásku a šťastie v kruhu svojej rodinky... 😵 😵 Veselé vianočné sviatky a to naj-naj-naj v roku 2009 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lucinda7
23. pro 2008

aj my sa pripájame....
šťastné a veseléééééé 😝

blazula
23. pro 2008

tak my sme na tom podobne - stupnicu nám pani učiteľka napísala do zošita - naj je včelička, potom usmiate slniečko, polousmiate slniečko a zamračené slniečko - a budeme asi včelári!!!!!! Ale za úoravu to nie je až také ok - keď nemá pomocnú linajku, tak má písmená ako kone
Aj my so Samušom prajem všetkým stráááááááááááááášne veľa zdravia, potom lásku, šťastie - a ostatné príde samé
držte nám palce, aby nám Ježiško priniesol dobrú pani učiteľku pod stromček 🙂 🙂 🙂

petrahy
23. pro 2008

drzim palce a hlavne Vam to prajem my mame len tri slniecka usmiate, polousmiate a zamracene. Jedno zamracene mame v zbierke a aj polousmiatych zopar za pisanie, ale citanie velmi dobre 🙂

hasleerka
23. pro 2008

my sa taktiež pripájame so želaním ... nech to tým naším prváčikom ide len a len lepšie a nech sme na nich moooooooooc pyšné 🙂 🙂 ŠŤASTNÉ a VESELÉ VIANOCE

gagusinka
24. pro 2008

Krasne Vianoce prajem všetkým a maličkym prváčikom vela vela usmiatých slniečok a nam mamičkám trpezlivost pri praci s detičkami.

cukrikk
28. pro 2008

ahojte chcela by som sa trosku informovat
my mame prvacika chodi do skoly v CR takze cita po cesky cita naozaj velmi pekne ale ked mu dam precitat slov. slabikar trosku mu to robi problem nie velky ale je to ine..... chcela som sa spytat mamiciek ktore maju prvacikov ci maju tiez doma knizky oznacene ako slabikar 1 a slabikar 2 a ak ano kde teraz citaju ci zacali uz citat zo slabikara c.2...
dakujem

cukrikk
28. pro 2008

citam ze deti nosia razitko na slovensku sa neznamkuje?? ja ked som ucila na skole tak sme znamkovali ale to bolo uz doooost davno 🙂

lucinda7
29. pro 2008

tu sa u prvákov sa neznámkuje vôbec....dostávajú len razítka,príp.smajlikov a hodnotenie na polroka a konci roka je len slovné 😝

cukrikk
29. pro 2008

tak u nas sa znamkuje deti dostavaju aj trojky...maly zatial nosi same jednotky raz dostal 2jku z mat. mal vypocitat 20 prikladov a na jednom priklade zabudol = tak dostal 2jku....
a mozem vediet kde v slabikari vasi prvaci su co citaju ci uz citaju slabikar cislo 2.....

lucinda7
29. pro 2008

naši majú zatial prvý šlabikár....
čísla berú +/- do 9
a z písmeniek už vedia A,E,I,O,U,M,L,V,S,J,Z,N,T,Y

ostatné nás čaká po prázdninách 😵

cukrikk
29. pro 2008

my mame tiez +/- 9
pismenka vieme vsteky ale ucia sa pisane len a,e.i.o.u,t,l,s,j,n,
ale som rada ze beriete len slabikar cislo 1. dnes som mu dala citat slabikar c.2 a zistila som ze cita napriklad
teta sa myje ... cita Teta (tvrdo ako v CR🙂) takze cita teta se myje .... namiesto sa cita se hned prepne do cestiny...

petrahy
29. pro 2008

my sme na tom rovnako ako lucinda 7

tiez po prazdninach budeme pokracovat 🙂 🙂 🙂

abetka
30. pro 2008

maminky a co chceli na zapise od deticiek.?? JA mam z toho normalne nervy 😒

lucinda7
30. pro 2008

no u nás chceli aby povedal svoje meno a adresu,niečo o súrodencoch,rozprávku o troch prasiatkach 😀 😀 😀 😀 ,a skúšali ho velké tlačené písmenká ktoré pozná a geometrické tvary 😵

petrahy
30. pro 2008

u nas chceli aby povedali slovo, ktore je na obrazku a na ake pismenko sa zacina, naratat do 10 a nieco kreslili postavicku, mala by mat hlavu, telo, nohy, ruky, prsty. A vediet farby. Takze dost pohoda. Nebolo sa coho bat a aj geometricke tvary

lucinda7
30. pro 2008

hej,farby a postava boli aj u nás ešte 😝 som zabudla,bolo to tak dávno 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maruschka
1. led 2009

u nás na zápise dostávali taký malý test-kategorizácia, logické myslenie,farby,tvary-nič zložité-tuším 10 otázok..Ale keďže naša malá išla o rok skôr, tak jej pani učiteľka nachystala veľký test-trval viac ako jednu hodinu a mal 46 otázok tuším..Skoro vo všetkým malá uspela bez chyby, len písanie písaných tvarov písmen jej neišli..Ale zistili, že má výborné logické myslenie, čo sa odzrkadlilo aj teraz na učení-iba dvaja mali zo štvrťročnej písomky z matiky plný počet a ona bola jedna z tých dvoch...

A na zápise dostávali elektronickú násobilku, zošity,farebné papiere, farbičky-2 krabičky, knižku, časopis, tuším pravítko a ešte neviem čo-tuším malý diár... 😉 😉

cukrikk, u nás sa tiež dávajú len razítka-na Slovensku sa neznámkujú prváci..A v matematike sme na 9, šlabikár Lipka sme niekde na tom vianočnom čase-básnička.. 😉

maruschka
8. led 2009

tak už zarezávame v škole..Ani sa jej nechcelo, lebo v NM a TN majú "uhlové prázdniny" a u nás zasa sneží, ale dnes majú len regionálnu výchovu, telesnú, písanie a matiku.Ťakže milujeme štvrtky..Asi sa pôjdu guľovať aj cez vyučovanie, takže o nič nepríde, lebo ráno už vyjednávala, či sa pôjdeme sánkovať, hneď po príchode zo školy.. 😀 😀 Dnes aj tak budú rozoberať vianočné ozdoby po škole a dávať dole vianočné stromčeky-segra mi hovorila, že je jasné, že sa nič nenaučia za tieto dva dni/budú len pozerať do okien, ako sneží a rozprávať sa o darčekoch/, tak ani nič neplánuje na učenie pre decká. 😎

hasleerka
8. led 2009

no veru už aj my sme v škole ... ráno sa nám ani vstávať nechcelo, na 5x som ju chodila budiť, ale zvládli sme to ... u nás tiež poletuje sniežik, tak uvidíme ako sa naši budú učiť ☹ ☹

gagusinka
8. led 2009

Ahojte, no neviem komu sa viac dnes nechcelo vstávať, či deťom alebo mne. Ale musim Vam napísať, ze po prazdninách som sa na deti neskutočne tešila i ked je to velmi živá trieda a odmenili sa mi tým, že nič nezabudli a šlapali ako hodinky. Viem, že tá vďaka patrí aj Vam mamičky takže ďakujem všetkým mamičkam

lucinda7
8. led 2009

ahojte....
tak aj my sme išli dnes už "natvrdo"....
písali aj velkú písomku z matiky....aj reťazovky.....a dostal pochvalu tak sa teším 😵

maruschka
8. led 2009

lucinda, tak to bolo tvrdé, hneď písomku-ale keď dostal pochvalu, tak je to malý šikovníček 🙂 ...naši ju písali pred prázdninami-som rada, že to majú za sebou 🙂