Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

verulka
17. zář 2007

u nas sa da ospravedlnit 3 dni od rodica, inak dr.
Vaneske zelam rychle uzdravenie 🙂

vavka33
17. zář 2007

Dakujeme za prianie.U nas sa smie rodicom ospravedlnit len jeden den,inak lekar.
uz sme pisali aj citali aj pocitali,musime,lebo vraj vela zameska.vo stvrtok ideme na kontrolu.budeme sa ucit doma spolu.

dadulka19
17. zář 2007

ahojte,naša Lucka nebola v škole minulý týždeň od stredy do piatku,mala teplotu 😀 ...tie 3 dni som ju telefonicky ospravedlnila ja,viac dní by už musela doktorka 😀 ..Dnes už do školy išla,..ale nechce úlohy písať 😀

zabinka
18. zář 2007

Tak ja som včera nechala Radka napísať úlohu samého. Ani veľmi nenamietal, ale keď som mu to skontrolovala, tak som skoro odpadla. Malý síce napísal všetky kopčeky ako mal, ale ich ešte ozdobil všelijakými ornamentami a čiaročkami. A nielen novú úlohu, ale aj to, čo napísal už deň predtým. Tak sme potom všetko gumovali a musel to napísať ešte raz. No môžem ho nechať samého?

vavka33
18. zář 2007

Mozes,len mu pekne vysvetli,ze to tam nema robit,lebo potom to musi pisat este raz. 😀

pacna
18. zář 2007

my sme vcera pisali úlohu až poobede lebo sme boli v meste.ale nedarilo sa jej tak si najprv precvičovala a potom na ostro.no nič moc odflakla to. 🙂

vavka33
18. zář 2007

Ale to su len pripravne cviky,a su zamerane na uvolnenie detskej rucky,nie je dolezite,ci to napise nadherne,ale ako to pise,musi to robit lahucko,netlacit na tu ceruzku a hlavne pisat v spravnom smere. 😉 My sme vcera pisali tie tvary ako su na pismenku j-tie spodne upony,tiez mala kazdy iny,ale to nevadi,hlavne ze pochopila s ktorej strany sa to pise 😉

zabinka
18. zář 2007

Tak s tým my problém nemáme, Radko chodí už druhý rok na výtvarnú a ruku aj ťahy má ľahké. Tieto úlohy zvláda hravo a celkom pekne, len si nedá povedať, že to nesmie ozdobovať. Vždy ma vybaví tým, že jemu sa to tak páči a hotovo. A keď mu dám niečo zgumovať, tak jemu to vôbec nevadí, on to s úplným kľudom zgumuje a napíše znovu. Skrátka, umelec sa asi nezaprie 😀

vavka33
18. zář 2007

Tak povedz,ze sa to nepaci tebe ani pani ucitelke,ze nech si maluje na papier 😀 Ale typy deti ako pises poznam,mozes sa aj rozkrajat a on si bude aj tak robit svoje a hlavne s tym kludom 😀

adriana111
18. zář 2007

zabinka, to je celkom mile 🙂 , ale v skole s tym asi moc nepochodi.

inak nasa skolacka ma dnes prvykrat kruzok, takze bude v skole az do pol stvrtej. potom mame rodicko, takze ulohy budeme pisat asi az vecer. alebo to mozno necham na ocina 😖 Natalke sa v skole paci, v druzine je spokojna, obedy su mnam-mnam, takze zatial super. ulohy si piseme tak, ze v cvicnom zosite si jeden riadok precvici a potom to pise naostro. zatial jej to tak vyhovuje a pise celkom pekne. ona je dost detailistka, tak sa snazi. uvidime, ked prejdu na ozajstne pismenka... ale bola dost sklamana z matematiky, ze sa tam neucia cisla a pocitanie, pretoze to uz vie a rada by sa tym pochvalila 🙂

kolko je v triede u vas deticiek? ich je 18 a to je, podla mna tak akurat.

zabinka
18. zář 2007

adriana 111 ono je to milé, aj som sa tomu nakoniec zasmiala. Len dúfam, že v tom nebude pokračovať. Včera som mu to vysvetlila, že do zošita musí písať len to, čo má predpísané a nesmie tam dokresľovať. Že papiera máme dosť a tam môže kresliť koľko chce. Tak uvidím, či to malo nejaký účinok.
Inak ako ste sa dozvedeli o krúžkoch. Nám zatiaľ nikto nič neponúkol, keď sa malého opýtam, tak mi nevie povedať. Ak by ho niečo zaujímalo, aj by sme ho prihlásili do nejakého krúžku, len o ničom neviem. Ani rodičovské sme zatiaľ nemali a podľa všetkého bude až niekedy v októbri.

verulka
18. zář 2007

my mame rodicko v stredu. KRuzky ponukali hned v 1.den, len na rozmyslenie. Uz sme si vybrali: zatial pohybove hry, prirodovedny kruzok a este mozno pocitace. My piseme uplne otrasne (to maju deti po svojich rodicoch 😅 ) ale negumujeme, nic nerobime na necisto. Nechcem ho trapit. Ja som to ako dieta nezvladala a pamatam si ako som sa tesila, ked sme uz konecne nemali pisanie. Hned som prestala pisat plniacim perom a doteraz nm nepisem...Nemozem ocakavat od svojich deti zazraky 😉
vavka, ako je vanesske?

pacna
18. zář 2007

našich je v triede 14.Je to akurat.Naša chcela chodiť na mažoretky ale to je na dochedzanie a to by som musela chodiť s ňou.Neskor ju chceme dať do nejakého súboru napr.Kysučan ma nadanie po 🙂 manželovi.

vavka33
18. zář 2007

Nam dali ponuku kruzkov na papiery a uz doniesla domov min.tyzden aj vzdelavaci poukaz.Ale na kruzok ju ja nedam tento rok.
Verulka,Vaneske je asi celkom dobre,nic sa nezhorsilo,nedostala teploty,tak som stastna.Berieme ATB,tak dufam,ze tie hlasivky rychlo odpuchnu,ale pri jej hlasovom fonde asi ani rychlo nie.
Co pisu vase deturence?My sme dnes cvicili nacvik v a v matike par-2

verulka
18. zář 2007

teda, to mate tak maly pocet deti? Unas ich je 24 alebo 25. Ale tak je to tu bezne.
My cvicime kadejake ciary a vlnovky. Doma toho robi uplne minimum.
tie kruzky co sme vybrali su vsetky v ramci druziny, takze nas to vobec neobmedzuje a ani deti nezatazuje. Mam velmi odbre skusenosti este od dcery, vsak na 2kruzky budu chodit spolu 😉
moja ajka ma uzliky na hlasivkach po jednej chorobe- koncom 1.rocnika zachripla auz jej to ostalo. Take male jemne dievcatko a hlasisko ako hrom. Pri jej temperamente tiez hlas. klud nehrozi 😅

pacna
18. zář 2007

naši čitali "a" a v matike maju čislo 4 a pišu v.ja som ju dala na angličtinu je to hravou formou.platili sme s poukazom 240sk.

vavka33
18. zář 2007

Pacna,to su uz dobre vpredu 😉 My sme doma prave malovali postavicky z rozpravky o repke a slabikovali zeleninu a ovocie.teraz este ideme urobit nieco z prvouky.
Vanes ma v triede 19spoluziakov.

pacna
18. zář 2007

oni repku robili minuly tyždeň sa mi zda že vo štvrtok? 😉

vavka33
18. zář 2007

hm,to je akasi rychla pani ucitelka.to som este nepocula,ze sa druhy tyzden uz pise cislo 4 a pismenko a.To by som rada videla plany tej p.ucitelky 😀 😀 ja to mam uz profes.deformaciu 😀

pacna
18. zář 2007

opytam sa sestry ako idú oni ma tiež prvačku.ked sme porovnavali minuly rok druhakov tak tiež išli rôzne a to bola tiež ina škola. 🙂

vavka33
18. zář 2007

http://www.infovek.sk/predmety/1stupen/index.php

tu vam dam jeden link-su tam predmety v 1.rocniku,a pri nich rozne veci pre ucitelov,ale aj rodicov a detvaky.napr.su tam rozne hry a cvicenia,co s nimi mozte robit.
No a ked kliknete na hlavnu stranku,zobrazia sa aj ine predmety a rocniky,takze sa tam da robit aj so starsimi detmi.Mozno vam to pomoze,ked uz nebudete vediet,co vymysliet na precvicovanie pre deticky

zabinka
18. zář 2007

no u nás ich je v triede 19, čo sa mi zdá celkom prijateľný počet. My sme Radka prihlásili súkromne na angličtinu, ale má to v rámci družiny ako pokračovanie zo škôlky. No a do umeleckej školy na výtvarnú chodí teraz už druhý rok.
U nás teda o písmenkách zatiaľ ani slychu, ale upozornili nás, že majú nejakú úplne novú metódu učenia pre prvákov, tak som zvedavá, čo je to zač.

pacna
18. zář 2007

dik vavka33 dobra stranka a ak sa môžem opytať kolko rokov robiš učitelku? 🙂

vavka33
18. zář 2007

10rokov 😉 nie este vela,ale zboznujem tu robotu a moooooooooooooc mi chyba
Zabinka,o tej metode ma potom PROSIM poinformuj,to som aj ja zvedava,aka este moze byt ina metoda.je len jedna,naucit citat,tak toto ma zaujima 😀 Nemysleli inu formu ucenia sa?ale dobre staci,ja to moc prezivam 😀

zabinka
18. zář 2007

vavka, to je na mňa moc. Povedali nám len toľko, že majú úplne nové učebnice (autorku Ti môžem zajtra upresniť a vraj by sa deti mali ľahšie naučiť spájať písmenká a slabikovať. Vraj s tým deti mávajú problém. Ja neviem, ja nie som učiteľka, ale tiež si myslím, že najdôležitejšie je naučiť sa čítať a písať. Veď uvidíme, kam to dobačujeme. 😉 Ak to nepôjde, prihlásime sa k Tebe na doučovanie 😀

vavka33
18. zář 2007

Zabi jasnacka,doucime,naucime.Ale to myslim v dobrom,ze som na to zvedava,aj na tu ucebnicu.Ak ju nepoznam,rada ju spoznam 😀

sima26
18. zář 2007

Ahojte, hlasim sa aj ja s prvacikom. Moj maly, ma uz sice rok skoly za sebou ale az tento rok volaju, ze prvy rocnik. Sme v zahranici, takze sa uci vsetko v cudziom jazyku, ale nastastie s tym nema problem. 😉

vavka33
18. zář 2007

A v akom jazyku sa uci?

sima26
18. zář 2007

vavka33, anglicky jazyk

vavka33
18. zář 2007

hm,dakujem za infosku 😉