Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

lenka132
23. únor 2009

tak Kačka ráno nechtěla vůbec vstávat, když otevřela oči, řekla mi, maminko, kdy budou zase prázdniny, tak to mě pobavila.....seděla u snídaně jak hromádka neštěstí a koukala kamsi do blba a pak prohlásila, je teprve pondělí ach jo 😅

martinka79
23. únor 2009

tak to se jí hodně nechtělo. Nikol po prázdninách sice taky nerada vstávala, el na školu se těšila.

marianka8004
23. únor 2009

my prazdninujeme vo velkom paradne nam nasnežilo.deti sa možu vyšantiť na snehu.parááda.

maruschka
23. únor 2009

u nás snežííííííííííííí....snehu máme už vyšše kolien, mladšia do pol pása 😀 😀 Konečne máme krásnu zimu, po iné roky bola iba suchá zima... 🙂

Nás čakajú prázdniny na budúci týždeň..No už sa fakt teším, to bude hrozné, lebo naša nikdy nevie, ako si má zadeliť program a hrozne sa nudí aj keď ju vždy nútim ísť von za deckami.. 😕 😕

michalienka
23. únor 2009

Aj u nas snezilo, tolko snehu v BA dlho nebolo. Skoda, mame po prazdninach a zacala skola. Zajtra sa idu cez vyucovanie smykat a stavat snehuliaka. Treba to vyuzit pokial je sneh.

hasleerka
23. únor 2009

no u nás ten sniežik stále padá, tá moja menšia sa dnes schválne trápila cez ten najväčší

inak nalakované pastelky mali úspech, doniesla všetky domov 🙂

maruska budeme mať rovnako prázdniny, aj sa niekam chystáte?

maruschka
23. únor 2009

hasleerka, nechystáme sa nikam 😕 hory a kopce máme hneď za domom..A okrem toho,lyže nie sú naša záľuba-u nás fičí plávanie, turistika a brnkanie mame na nervy. 😀 😀 Otec je zdatný v práci a teda doma nepoužiteľný, takže jarné prázdniny už tradične trávime v "rákoši deciek" na sánkovačke..Na chate sme už túto zimu boli-to bol adrenalínový zážitok ti poviem, staršia dcéra išla štvornožky hore kopcom, čo už nevládala a keď sme tam prišli, tak sme celý deň ležali a neboli sme v stave sa íšť "vyradostniť" so snehom..Takže sme večer pekne zliezli dole z hôr a spomínali na interiér chaty a na to, ako sme sa snažili opiecť špekačky na jednom spráchnivenom drievku 😎 😀 Podstatné bolo, že sme boli aj cez zimu v prírode...

a tie pastelky bol super nápad 😉 😀 Ja by som musela dcéru nalakovať od topánok, cez spodné prádlo až po školské pomôcky..Pravidelne stráca tričká z telocviku, spodné tričká, farbičky, temperky---pch..to už ani nepočítam..Hlavná vec, že stále nakupujeme ako blázni..a keď som prišla do triedy, pozerám...všetkým deckám trčia len zadky z výtvarnej skrine, čo tam asi robia?! Idem a čo nevidím...bordel ako na smetlisku, krížom-krážom povysýpané všetko z výtvarných-všetci tam natláčali svoje vrecká o sto šesť, len aby mohli zabuchnúť dvere a považovať všetko za upratané.. fakt som nemala náladu sa tam hrabať a hľadať našej herečky pomôcky.. 😕 😕 🙄 Takže to dostala za úlohu,pohľadať, doniesť, usporiadať a zaniesť naspäť do školy.. 😉 🙂

martinka79
24. únor 2009

ahojky tak u vás sníh u nás nic. ☹
nepořádekve škle, to u nás snad nehrozí, ale dzapomenutých věcí ve sbírce je hodně. my ztratili pouze jednu fixu. Jinakse drží nato, že dojíždí má od čipu průkazky až po hlavu vše. jen ruzom někdy nechává asi na Wc ne škole a to je škoda.🙂

hasleerka
24. únor 2009

maruska to bolo pekne napísané "brnkanie mame na nervy" , to moje baby tiež vedia najlepšie ... a ako dopadla spevácka súťaž?

lenka132
24. únor 2009

dobré ráno, tak po včerejším deštivém, hnusném dnu, dnes ráno zase snížek, to je rozhodně lepší

Kačka naštěstí také nic neztrácí, občs zapomene v družině mikin, také tam nechala penál, ale vždy se vše našlo v pořádku....spíš naopak, občas mívá v tašce cizí věci, fixy, pera, pastelky,....nechápu, protože mají lavice po jednom, sedí každý zvlášť-asi si to promíchají v družině

maruschka
24. únor 2009

hasleerka, ešte ju nemali..Tento týždeňa majú ten karneval na ľade a budúci už majú prázdniny..Takže asi až potom..Dnes ráno meškala do školy pár minút, išli s manželom autom a zapadli do snehu-už tu máme riadnu kopu a nestíhajú to odhŕňať..Tak som zvedavá, ako to prežila, že prišla neskôr.. 😕 😕

martinka79
24. únor 2009

maruško to bylo asi nepříjemné pro dcerku,a le nic se neděje.
jé soutěž zpěváků to by se naší líbilo.
Leni tak to je dobré, my občas máme v aktovce a cizí sešit na úkol. 🙂

maruschka
24. únor 2009

tak malá je doma..Úplne spokojná, ráno meškala asi 2 min, ale mali zastupované hodiny, tak nikto na to neprišiel..Teraz som narýchlo dorobila koláčiky s punčovou polevou, lebo o 12,10 mi oznámila, že o 13,30 majú karneval a majú niečo priniesť..To neva, na šokovú terapiu u nás doma som si už zvykla, kostýmov máme vždy plnú skriňu, lebo naše baby sú fanatičky do prezliekania..Od Ježiška dostali tie disney baletkovské kostýmy z Tesca, tak ten si dá dnes,..Takže sú vždy poruke..

Idem a som zvedavá, ako to celé dopadne.. 😉 🙂

maruschka
24. únor 2009

práve sme dorazili domov..Karneval bol parádny-mali aj fašiangovú hostinu, diskotéku, malá je vyjašená..Som zvedavá, ako bude teraz veselo písať domáce úlohy.. 😕 😀

hasleerka
24. únor 2009

tak karneval dopadol super, to je dobre ... my sme ho absolvovali minulý týždeň, deti sa tiež vyjašili, len rodičia akosi nemali odvahu ... a mali ste aj hostinu, tak to máte fakt super školu

martinka79
25. únor 2009

Marus tak to máme opravud super školu. 🙂 u nás karneval bude nakonec ve vsi, ale envím kdy přesně. 😉

lucinda7
25. únor 2009

čaute....a neni už po fašiangoch?? 😝
naši dnes idú na výtvarku von.....budú malovať vonku 😵

včera mali z družiny sánkovačku.....boli mokrí až za ušami 😀 😀 😀 😀

martinka79
25. únor 2009

Tak u nás je Nikolka doma má kašel a rýmu a dost dráždivý tak dnes marodí doma. úkoly jí zadám sama a zítra si pošupe směr škola. 🙂

hasleerka
25. únor 2009

no naši boli tiež včera z družiny vonku, premočení do nitky a dnes ráno je už zamrznuté, úžasné sa chodí ... naši dnes majú v telocvicni niaku seansu proti drogám 😉

maruschka
25. únor 2009

lucidna už je, veď je dnes popolcová streda... 😉

lucinda7
25. únor 2009

Marusch,ved som si myslela 😝 a to sa už "nekarnevaluje",nie?? 😀 😀 😀 😀

maruschka
25. únor 2009

lucinda akože by sa nemalo, ale naši budú mať ešte taký športový karneval v piatok..Len naša sa nevie rozhodnúť, či pôjde s polovicou školy na korčule do mesta, alebo zostane s druhou polovicou, ktorá nekorčuluje a tá sa ide sánkovať..Zasa má čo riešiť v tej svojej malej hlavičke..ale do piatka času dosť, nie?! 😀 😀

lucinda7
25. únor 2009

zlatá 😎 no rozpoliť sa nemôže 😀 😀 😀 😀

hasleerka
25. únor 2009

maruska tvoja rozmýšľa kam pôjde, moja by chcela byť určite na obidvoch, ešte by ma hnala hodinu tam a hodinu utekať inam 🙂

inak je to zlaté ako stále niečo v tých hlavičkách riešia a ja to musím preberať s ňou 🙂

maruschka
25. únor 2009

moja nakoniec prišla na to, že sa nevie rozhodnúť..Tak mi povedala, aby som to rozhodla ja 😀 😀 Tak som jej povedala, že som rozhodla tak, že zostane doma a pôjde sa s tou druhou polovicou školy sánkovať..Ale jej to predsa len nedalo a chcela vedieť, prečo som sa tak rozhodla.Takže nakoniec nad tým bude musieť zasa rozmýšlať sama a rozhodnúť sa tak, ako chce ona-povedala, že večer nám dá vedieť, ako sa rozhodla 😀 😀 😀 😀

Dnes im už dávali oznamy o letnom tábore...Ale zasa rozhodovanie 😀 😀 😀 Pretože škola poriada každoročne prvé 3 letné týždne letnú školu-decká chodia na výlety,hrajú sa v telocvični, trávia čas v školskej družine a v prírode, chodia po kultúrnych pamiatkach v okolí-skrátka pomáhajú rodičom s deckami, aby si nemuseli brať kopec dovolenky a hlavne kvôli deťom,aby sa ani cez prázky nenudili doma..Ale sa to kríži s termínom letného tábora...Už teraz mám strach z toho, ako to bude do toho mája rozoberať a určite nebude vedieť, či chce ísť do letnej školy alebo do letného tábora 😀 😎 😎

Takže tento deň je iba o rozhodovaní sa u nás doma 😕 😕 😅

hasleerka
25. únor 2009

tak tie špekulácie sú vždy, či si to rozhodne sama alebo mama ... teda to ale máte super školu, veru ja neviem či sa u nás takého niečo poriada ... máme CVČ tam môžu ísť deti na celodenné pobyty a večer domov ... som síce doma ale rozmýšľam že ju aspoň tam prihlásim, nech je medzi deťmi

martinka79
25. únor 2009

tak moje dcera jede na tábor, jinak u nás holky karneval a masopustní průvod 8.3 jsme porstě divná ves. 😀 😀 😀 😀

maruschka
25. únor 2009

hasleerka možno je to tým, že máme všetko mladučké učiteľky, ktoré tiež majú malé deti a hlavne-nie je to tak dávno, čo skončili vysokú, takže ten starý režim ich ešte "nepostihol".. 😀

Pozitívne je, že im zmenili termín tábora, teraz čítam oznam, mal byť začiatkom, ako som spomínala, ale preložili im to až na august a idú do Rajeckých Teplíc..Takže všetko stihne v ťažkej pohode..Ale mi odľahlo 😀

hasleerka
25. únor 2009

tak to máš riadny výdych ... my sme teraz celou cestou na tanečnú špekulovali nad tým prečo samko nejde na tanečnú, ked už chodí do školy, vysvetlovanie nepomohlo aj tak mala svoju verziu 😝

a tie tábory, to záleži hádam sa aj na riaditeľke, nie?..

maruschka
25. únor 2009

hasleerka, ten tábor robí taká organizácia pracujúca popri škole..Takže tá určuje termín tábora..Riaditeľka môže určovať termíny iba na školské akcie-napr. termín výletu do Talianska, tak ma práve napadlo, že nemáme vybavený pas pre malú..

Ale stále píšem iba o zábave..Idem sa s malou učiť..niekedy mám pocit, že sa už nemusíme učiť napr.diktáty,tie jej idú super..Už týždeň máme nový šlabikár-je pekný, samé príbehy,malú to teda baví čítať aj keď nemusí..
V tej novej matike ste na ktorej strane?