Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

marianka8004
21. kvě 2009

diktaty aj nam robia problem.tiež dlžne,bodky a mäkčene.a tiež si myslim,že to bude nepozornosť.ked jej ja diktujem,tak jej prizvukujem,ale v škole im učitelka určite neopakuje slovo 10x

lucinda7
21. kvě 2009

no náš napíše diktát najlepšie hned na prvý krát...ked mu ho dám ešte skontrolovať tak tam podopisuje zbytočne chyby navyše.....tak mu ho radšej kontrolujem hned....to má bez chybičky 😀 😀 😀 😀 😀

gagusinka
21. kvě 2009

Tak pozor opakuje určite

jevel
21. kvě 2009

ahojte

malý sa má naučiť ľubovoľnú básničku na recitačnú súťaž - od 12 do 20 riadkov. neviete mi poradiť kde by som našla na nete nejakú vhodnú pre prváka??

gagusinka
22. kvě 2009

Alenkin pestrofarebný svet

marianka8004
22. kvě 2009

gagusinka-ked som sa pýtala viki kolko krat im p.u.opakuje slovo,tak vravela,že len raz,dakedy 2x.

gagusinka
22. kvě 2009

No ťažko povedať, ja som niekedy ako zaseknutý papagáj dokonca sa mi raz stalo, že jedno diaťa napísalo jedno slovo 3x. lebo ja som ho diktovala pre iné dieťa , čo nestíhalo.

martinka79
22. kvě 2009

u nás diktát jak kdy z nepozornosti čárky háčky. normální..... neřeším to doma trénujeme , ale ve škole ji neuhlídám. bohužel.... 😠

jevel
24. kvě 2009

gagusinka - ďakujem za radu, aj som našla na tej stránke . 😉

gagusinka
24. kvě 2009

Je to super stránka, stále na nej niečo dobre nájdeš

hasleerka
24. kvě 2009

ahojte ... tak my sme chorí, asi dáka brušná viróza, od včera nás prehána ... dufam, že zajtra už bude ok a nebudeme musieť ísť k dokyni ... ale do školy nejdeme, nechám ju asi dva dni doma, snád bude triednej stačiť doklad odo mňa

gagusinka
25. kvě 2009

samozrejme, že bude rodič má nato právo dať dieťaťu potvrdenku i bez pečiatky lekára - podľa zákona

hasleerka
25. kvě 2009

gagusinka, možem ta poprosit, hodís mi do IP, ako asi mám napísat, ked si ju chcem nechat dva dni doma ... myslím že je zbytočné íst s nou k dokyni, aj tak jej žiadne lieky nedá, ... dík

michalienka
25. kvě 2009

haskeerka- nas to postihlo pred tyzdnom /celu rodinu/. Tiez som dceru nechala doma stvrtok, piatok a potom bol vikend. U nas bola aj teplota. Ospravedlnenku som napisala sama " Ospravedlnujem svoju dceru............ z dovodu zvysenej teploty, bolesti brucha a hlavy, ktora vynechala vyucovanie v dnoch ......... Dakujem"

hasleerka
25. kvě 2009

michalienka dík ... a ešte sa opýtam ako dlho to malej trvalo ... nám už teplota prešla, ale ešte ju prehána ... dávam jej hylak

michalienka
25. kvě 2009

Prve dva dni chodila na zachod stale, v sobotu sme boli na svadbe tak tam tiez este chodila. Asi tak 4 den bolo uz dobre. Ale zato moj manzel musel ist az k lekarke, aby mu predpisala lieky /reasec/. Synovi a dcere som davala smectu a probioticke kvapky, ktore su velmi dobre. A museli velmi vela pit, jest ani tak nie ako pit.

lucinda7
25. kvě 2009

ahojte....

u nás do 3 dní ospravelnuje tiež rodič 😝

u nás zaberá pri hnačke smecta,Nutrolin B sirup a diéta 😵 a vela tekutín,najlepšie čierny čaj 😎

hasleerka
25. kvě 2009

tak pijeme dosť - čierny čaj alebo miner. rajec ... už nás teraz ani tak neprehána, ale učitelka dokonca odkázala že ju mám ešte zajtra nechať doma ... takže aj zajtra má asi ešte držať dietu

martinka79
27. kvě 2009

tak co už jste fit?
my doma pěkně kašleme všichni a to nás 10.6čeká operace ručiček s prdelínem.... : ☹

hasleerka
27. kvě 2009

ahoj matka ... už je to celkom OK, už dnes bola aj v škole ... tak sme nakoniec ani žiadnu ospravedlnenku nepísali, kedže sme z jednoho paneláku, som sa opýtala a že netreba ... nasadili sme ešte nutrolin B

snád tá operácia nie je vážna, neviem čo je prdelín ... ale budeme na vás myslieť

lucinda7
28. kvě 2009

ahojte....

prdelin je niečo ako krpec 😀 😀 😀 😀 😀

už sa nám to kráti...posledný mesiac pred nami....
našim už týžden chýba uč.tak ich má každý den iná....ale berú v pohode učivo dalej.....už nám len Q chýba..

v pondelok na MDD idú na vychádzku a poobede do kina na WALLeho 😵

hasleerka
28. kvě 2009

ahoj luci ... naši idú dnes do kina ... a v pondelok ich chce uč. zobrať na zmrzku

lucinda7
28. kvě 2009

aj naši mali slúbenú zmrzku najskôr 😝
ale potom uč.povedala že mesto bude určite preplnené tak pôjdu do prírody 😒

michalienka
28. kvě 2009

Dobre rano. Nasa dnes isla s triedou do ZOO a v piatok idu do kina. Ucitelka uz avizovala nejake koncorocne testy zo slovenskeho jazyka a z matematiky. Budu to pisat vsetky tri prvacke triedy. Joj, ako to rychlo ubehlo az mi bude smutno za prvou triedou 😒 .

hasleerka
28. kvě 2009

no po prázdninách sa stretneme v novej téme ... tento prvý rok bol celkom OK

marianka8004
30. kvě 2009

aj mne je troška luto za prvou triedou. 😒 na detoch vidno,ako starneme 😉 ale je to aj povzbudenim,že nam naberaju vedomosti,a su stale viac samostatné.
a ešte len vo štvrtok doniesla miesto šlabikara čitanku.neviem neviem,či ju stihnu dočitať.

gagusinka
30. kvě 2009

Ak sa Vám deti často hrajú na nete objavila som celkom zaujímavú stránku http://www.minimaxtv.sk

hasleerka
1. čer 2009

gagusinka dík za info ... moja už tam chodí ... ale len občas, nerada by som aby trávila veľa času na nete ... ale v škole majú krúžok pc, tak tam sa to hrávajú

čo robia dens vaši v škole?.. naši majú niake hry, mali ísť aj na zmrzku, ale je škaredo, tak počítam že nepôjdu

marianka8004
1. čer 2009

naši maju športove dopoludnie.za každeho počasia.tu už neprši,tak dufam,že budu vonku.pripravujete aj na doma niečo?ja im asi urobim puding a pojdeme vonku ale prispôsobime sa počasiu.
všetkym detom prajem všetko dobre k ich sviatku a hlavne nech su zdrave.to je najdôležitejšie 🙂

lucinda7
1. čer 2009

naši mali ísť von do prírody ale šak prší tak určite nepôjdu....a poobede idú z družiny do kina 😵

aj od nás všetko naj k MDD všetkým detičkám 😵