Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

gagusinka
21. čer 2009

Ťažko povedať, ktoré z pracovných listov by boli najvhodnejšie, jeden je dobrý v matematike a slovenčina je slabšia od iného autora to je znova naopak. Najlepšie keď si do Google zadáš pracovné listy pre prvákov a vytlačíš si to, čo potrebuješ.l

lucinda7
23. čer 2009

tak naši školáci dostali na budúci týžden riaditelské volno a od piatka majú prázdninyyyyyyyyyyy teda v piatok vysvedčko 😝
a tie prac.listy musím aj ja vyhladať 😝a sem tam mu cez prázdniny nejaký šupnúť na vypracovanie....skôr takou hravou formou 😝

andrysek2
23. čer 2009

ahojik mamci tak adysek mel vcera posledni karate jo a my mame vysvedceni az 30cervna 😀 😀 teda to uteklo ten prvni rok skoly pro ty nase prvnacky 😅 😅

marianka8004
23. čer 2009

ahojte.naši zajtra idu na vylet,vystupny test zo sj.na 1 a z matematiky 1s hviezdičkou.a vysvedčenie neviem kedy dostanu.

blazula
23. čer 2009

tak aj naši končia v piatok
k tým pracovným listom - super, že všetky, ktoré nájde google sú pod heslom
učitelia nedovolia nikomu stiahnuť si ICH DIELO?
to je fakt sila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😕 😕 😕

lucinda7
23. čer 2009

veru väčšina chce za to heslo zaplatiť na účet 😕 😕 😕 😕 😕

blazula
24. čer 2009

veď hovorím - učitelia sú dôležití, máme cez prázdniny trénovať, mohla byť samostatná stránka nejakou zábavnou formou a mohlo sa to vypĺnať aj priamo na nete aj dať vytlačiť
učitelia majú dva mesiace prázdnin - ale na také niečo čas nemajú ☹ 😒 😠

andrysek2
24. čer 2009

ahojik tak pro prvni jsou dneska v telocvicne naky souteze 😀 😀

gagusinka
24. čer 2009

Tak toto ma dorazilo blazula, choď si tuto robotu vyskúšať a potom kritizuj koľko chceš.

gagusinka
24. čer 2009

Vieš Ty vôbec, čo táto robota obnáša_?!, koľko si roboty nosím domov a po víkendoch maľujem nástenky, nevidíš nič len 2 mesiace voľna, doma niekedy človek nezvláda jedno - dve deti a ja mam zvládnuť 25!!!!!!! A ešte sa Ti zdá, že nič nerobím, no toto je vrchol

monr
24. čer 2009

ja som tiež učila, síce len rok, ale keď si predstavím, že koľko sa bolo treba po večeroch chystať do školy, robiť prípravy, opravovať písomky, testy.
obdivujem každého učiteľa, hlavne tých, čo to robia naozaj z presvedčenia a sú v tom dobrí.
a je to na nás rodičoch, aby sme si s deťmi opakovali cez prázdniny, určite by nám pomohlo, keby boli nejaké fajne stránky, ale obviňovanie nikomu nepomôže.
ja budem s malou určite čítať a počítať, myslím, že to postačí.

henulienka073
24. čer 2009

Gagusinka diki za radu - našla som toho viac ako dosť , super.

gagusinka
24. čer 2009

Nemáš začo, rada som Ti pomohla

hasleerka
24. čer 2009

gagusinka nenechaj sa vytočiť ... kto nezažil, nepochopí ...

my sme dnes mali párty v škole, kuchárky urobili špekáčiky ... deti mali nachystané súťaže ... učiteľky aj vychovávateľky sú super 🙂

bzuco
24. čer 2009

ahojte

blazula...nevieš, čo je to učiť a nosiť si robotu aj domov
cez tie 2 mesiace nie sme vôbec doma 2 mesiace - prvé a posledné 2 týždne sme už v práci a ten mesiac čo nám ostáva treba vypracovať metodické plány na každý predmet a učitelia na 1. stupni, kedže učia všetko, majú toho najviac...a poviem ti, nie je to med lízať
čo na tom, že o 1nej padla, ked domov nesiem nesiem opraviť podchvíľou písomky...samozrejme, musím si ich aj pripraviť, taktiež príprava na hodinu zaberie veľa času, o nástenkách a vymýšľaní kadejakých básničiek, divadielka a podobne - napr. k vianociam, ku dňu matiek, ....ani nehovorím...to nie je otízka 10 minút, ale pár týždňov

www.infovek.sk

tam si nájdete čo potrebujete, len sa v tom troška pohrabkajte

bzuco
24. čer 2009

blazula...a čo tak, ...urobiť synovi sama nejaký prac. list...si to vyskúšaj a potom kritizuj prácu učiteľa 🙄

bzuco
24. čer 2009

a ešte niečo
vôbec netreba robiť prac. listy a podobne....ja napr. dám dcére prečítať nejaký recept, ked idem piecť - nemusí čitať šlabikár....alebo von čítame na bilboardoch plagáty, ....rátame lavičky v parku, počet odparkovaných áut a z takýchto obyčajných vecí vymýšľam príklady...lepšie ako drilovať nad písankou s príkladmi

bzuco
24. čer 2009

to je najjednoduchšie, strčiť niečo niekomu pod nos, nech má....

blazula
25. čer 2009

no ste úžasné - načo tu niekto ponúka google a nájsť si pracovné listy? ja toho synovi nachystám na prázdniny viac než dosť, to sa nebojte ja len reagujem na ponuku zaplatiť za heslo
ja teda skúsenosti s učiteľmi mám otrasné, možno sú aj výnimky, snáď ich stretnem
ja som tiež zamestnaná!!!!!!!!!!!!!

blazula
25. čer 2009

😕 😕 😕 a máme super oznam - mali byť dva dni riad. voľna v pondelok a utorok, ale DNES ja už na stránke školy, že v pondelok je voľno a v utorok dostanú vysvedčenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! vraj orgán miestnej štátnej správy v školstve neda súhlas s tým druhým dňom voľna!!!!!!!!!!!!!!!!tak na čo nám to oznamovali???????? najprv si zabezpečím varovanie, teraz zase má školu, ja neviem ale to si môže niekto dovoliť????????? ja teda neviem, ale to nemali schválené voľno a už to dali na oznam domov deťom? ako to funguje?

gagusinka
25. čer 2009

Aj my sme mali mať riaditeľské volno, ale iba deti!!!!!!!! nie ucitelia !!!!!!!!!!!!aby tu zasa niekto nevyskakoval ako nám je dobre. Riaditeľ má právo za jeden školský rok udeliť hocikedy 5dní riaditeľského voľna, väčšina škol si prehodnotila na začiatku roka ako to vychádza a dali si tieto volna na koniec roka, bohužiaľ náše najvyššie vedenie tam hore sa obadalo ako vždy počas tohoto roka neskoro a vydalo nariadenie o jeho zrušení i keď školy hlásili, že už oznámili rodičom o plánovanom voľnbe. Takže nerozčuľujte sa na učiteľov ani na riaditeľov , ale na tamtých hore, čo bohužial majú od praxe nahony daleko

blazula
25. čer 2009

preto sa pýtam, aj ja robím v št. správe, tak viem, ako to tam hore chodí
som to nemyslela osobne

martinka79
25. čer 2009

jé řešíte učitelky.... já jsme speciální pedagog a práci miluji nadevše... ovšem práce je to nevděčná a kdo ji dělá svědomitě tak ví co to stojí sil... nemá smysl to tu rozebírat. odpočiňte si učitelky a maminy od dětí. pracovní listy normálně objednávám přímo od vydavatele na prízdniny opakování jinak není problém si něco doma vyrobyt co dítěti zorvna nešlo ve škole. 🙂 u nás se končí až v úterý...

lucinda7
25. čer 2009

ahojte...
tak my končíme už zajtra 😝
ono je to aj preto lebo sa od ondelka začína rekonštruovať škola,dávajú plastové okná,nové podlahy a td....tak aspon skôr začnú 😵

naši včera dostali na prázdniny "prázdninový zošit"....sú tam rôzne prefotené strany z prac.listov,riadky na písanie atd....tak fajn 😵

martinka79
25. čer 2009

jé tak si ten zítřejší den užijte, 🙂

marianka8004
25. čer 2009

my mame vysvedčenie v utorok.čo už

lenka132
26. čer 2009

my máme také vysvědčení až v úterý, ale dnes už si neměly děti nosit tašky, že prá budou koukat na pohádku, tak má to smysl?

nikika33
26. čer 2009

ahojte baby ! chcela by som sa Vás spýtať, či sa chystate nejako odmeniť vašich prvákov za dobré vysvedčenie ..a ak áno, čo také ste vymysleli ? ja sa neviem rozhodnuť, či vôbec niečo dať, aby si nezvykol, že sa učí len kvôli nejakým darčekom ... poradte prosím

martinka79
27. čer 2009

my jdme na baštu a pohár taková malá dámská jízda s malým bratrem. 😀 😀 😀 odměnou jí jsou prázdniny moje pohlazení a radost, že je šikulka. Jinak vždy dodržujeme oslavu prázdnin od školky baštou grilovačkou s přáteli.... sladkostí či nějakou blbinkou.... nic drahého. 🙂

lucinda7
27. čer 2009

ahojte
tak u nás boli včera samé jedničky 😝 bolo že to radosti 😀 😀 😀 😀

tiež oslávime nejakou cukroškou a malým darčekom 😵 podla mna si to za snahu zaslúžia....
dnes má ešte aj narodky tak bude velká torta 😵