Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

marfuuuska
18. srp 2009

Je tady vůbec nějaká maminka, která vede prvňáčko do školy, nebo jen s druhákama, protože tím bych název diskuze moc nechápala, když se tady člověk stejně nic nedozví.

pavuska
18. srp 2009

ahoj marfuuuska......já vedu prvňáčka do školy 😀 ....přečetla jsem si tvůj dotaz ohledně kornoutu....popravdě já ani neplávuji koupit kornout........asi pak půjdem na společný oběd - asi na oblíbenou pizzu 😀 😀

lprost
19. srp 2009

Ahoj marfuuuska,
taky se chystáme do první třídy! Nejsi sama. Kornout tedy u nás taky nebude, asi bych si ho nesla sama......náš mladík na sebe nerad upoutává pozornost. Budu ráda když si vezme aktovku! Jinak už kupujete věci? Mám trochu problém s přezůvkama....bačkory nechce, pantofle by mít prý neměli...tak co tedy? Poradíte?

peige
19. srp 2009

Ahojky 😉 , já mám doma budoucí prvňačku 🙂 , kornout taky u nás nebude, asi půjdem někam do cukrárny nebo tak. Takže prvního září si berou děcka i aktovku, co?
lprost, tak co třebas sandálky apod., co se mu nebude vyzouvat.
Všechny věci nemáme taky nakoupeny, tak to musíme napravit😉

marfuuuska
20. srp 2009

Ahojky, tak u nás nakonec kornout taky nebude mladej si zlomil ruku 😠 , tak bych ho taky nesla sama.

Peige u nás ve škole tu aktovku nechali první den na nás, Matýsek ji chce, tak mu jí dám prázdnou jen s penálem 🙂

Iprost my máme klasický bačkory, ale viděla jsem, že děti choděj do školy v těch gumovejch botech "crocs" maj v zadu ten gumevej proužek, tak by neměly klouzat 😉

Pavuska mňam na pizzu bych šla hnedka, ale u nás asi vyhraje ta cukrárna 😀

lprost
20. srp 2009

Díky za typy...sandály mě taky napadly, prostě něco s pevnou patou. Tenhle týden mě náš školák fakt pobavil! Koupila jsem mu kufřík na výtvarku s Bartem S. ...říkala jsem si: Tak z toho bude nadšenej. Když jsem mu řekla na co ho bude ve škole potřebovat, tak mě suveréně odpověděl: Ale na tu výtvarku JÁ chodit nebudu, tam mě ani nepřihlašuj! Takže už se fakt těším 😀
Marfuuusko: to mě je malýho líto, aspoň že neměl zkažený celý prázdniny. Co vyváděl?

marfuuuska
20. srp 2009

Iprost chtěl se rozjet na kole, podklouzlo mu to a spadl rukou na obrubník. Naštěstí je to levá ruka a on je takovej, že to ani moc neřeší. Spíš by dneska klidně šel znova na kolo 😀 .
To náš Matýsek se do školy těší, ale už fňukal, že nechce ošklivý známky, tak mám strach až mu něco nepůjde jak to ponese.

pavuska
20. srp 2009

Nám přímo paní učitelka řekla ať jim koupime do školy klasické bačkory - ty co měli ve školce. Tašku na první den určitě taky vezmeme, bez ní to nejde 😀 😀 . Jonášek se moc do školy netěší ☹ ☹ protože zjistil, že se tam nebude chodit na procházky 😀 😀 😀 .
Marfuuuska tak to bude mít malej hezké zpomínky na první den ve škole - se sádrou 😅 😅 😅

martina26
23. srp 2009

Ahoj holky,

taky mám doma budoucího prvňáka. Mám z toho trochu obavy no ale snad to zvládneme. S kornoutem taky nejdeme ale pak půjdeme na oběd. Jinak máme už vše nakoupené, teda ještě sháníme tenisák na TV 😀 , bačkory máme ty klasické co měli ve školce a určitě vyrazíme s aktovkou.

peige
23. srp 2009

Jéé koukám, že jsou tady maminky od prvňáků, co prvňačky 😉 😀.

Kdo půjde všechno u vás do školy s prvňáčkem?

ivanavorlickova
23. srp 2009

Ahojky holky,
taky se přidávám do klubu "prvňáčků" (teda ne já, já už to mám dvacet let za sebou, ale dcerunka... 😀 ).

My budeme mít taky klasický bačkory, co měli ve školce a taky půjdeme s aktovkou, říkala jsem Pavlínce, že první den ji mít nemusí, ale za každou cenu ji chce, už se potřebuje cítit hned první den jako školačka...

Od nás půjde první den do školy jen málo lidí, já, možná nevlastní tatínek, podle toho, jak bude časově zvládat, možná vlastní tatínek, jestli se mu bude chtít si vyjednat volno v práci na ráno, možná nevlastní dědeček..... No já půjdu každopádně 😀

tok
23. srp 2009

spoustu nápadů naleznete také zde: www.maminkymaminkam.webnode.cz a pokud se vám tyto stránky líbí budeme rády když o nich řeknete dalším v sekci pro děti je i škola a prvouka pro prvňáčky.

gagusinka
23. srp 2009

tá stránka je super, škoda, že tam nie je automatický preklad do slovenčiny

simculik
24. srp 2009

ahojky jeee tady se to teda pekne rozjelo tak holky uz ste nervozni?ja asi vic nez muj syn prvnacek 😝 uz mame nakoupeno snad vsecko krome svihadla ale to zatim potrebovat nebude protoze budou jezdit par mesicu na plavani koupili sme vsecko v globusu maj to tam pekny a vsecko prehledny u sebe a muze se tam koupit i kazda vec jako by v sade.No my kornout mit budem Patrik ho chtel meli tam zrovna s jeho oblibenejma hrdinama ten tam prece nemoch nechat 😀 tak sme meli problem se cvickama videla sem tam ty klasicky cvicky s tou vlajeckou modrobilocervenou no neco tak komunistickyho uz sem dlouho nevidela 😖 ty sem mu teda odmitla koupit koupili sme mu normalne takovy ty meky kecky holky umi vasi prvnacci zavazovat tkanicky?meli by to umet ze jo?nas to teda neumi umi jen uzel ale mozna to jeste stihnem doucit 😅 jinak prvni den si nema brat ani prezuvky nic budou tam jen tu prvni hodinu tak mu ani batoh davat nebudu (pisu batoh protoze za nic na svete nechtel o aktovce ani slyset 😅 )

pavuska
24. srp 2009

nám řekli, že máme koupit právě ty "komunistický" cvičky 😀 😀

simculik se zavazováním tkaniček máme taky potíže a včera zjistil že se mu začala vyklat přední jednička...a to ještě pořádně nemumí r a ř tak jsem zvědavá jak mu bude paní učitelka rozumět 😲

a mám ještě dotaz nemáte něktará zvás leváka.........Jonášek je levák a paní učitelka mi řekla, že zatím stačí koupit jen ty nůžky pro leváky ?

marfuuuska
24. srp 2009

Ahojky, tak já musim zajet taky do toho globusu náš taťka mu ten kornout prostě chce koupit, aby měl prej hezkou vzpomínku na první školní den 🙂 .
simculik v kterym globusu a za kolik jste ten kornout koupili? a prosím ještě jaký tam maj vzory, abych tam nejela zbytečně 😉

My taky máme mít ty klasický cvičky.

Zavazovat tkaničky Matýsek taky neumí je línej lenoch 😠 , tak kupuju lepičky. Zuby nám vypadali vepředu horní i spodní a ř taky ještě neumí.

lprost
24. srp 2009

Náš prvňáček tkaničky zvládá...ale mizerně. Blbě to utáhne a hned se mu to rozváže, takže rychlejší jsou taky sucháče. 😅 Jinak cvičky máme taky nachystaný klasický.... no ale moc se na ně mladík netvářil...a to ještě neví, že se jim říká Jarmilky!!!! Pamatujete? 😀

marfuuuska
24. srp 2009

Iprost, kdybych našemu mladýmu řekla, že se jim říká Jarmilky, tak mi odmítne i si je jen vyzkoušet 😀 😀 😀

martina26
24. srp 2009

Ahoj holky 🙂

Já jsem taky snad víc nervózní než Tomik. A taky jsem z toho naměko jak to uteklo, no holt prdlouš. U nás první den půjdu já a manžel a Kristýnka 😉 .

Co se cviček týče tak máme taky ty komunistické 😀 😀 😀 . Jiné neměl mít. No a nám chybí tenisák. 😀

Pabvusko - Tomik je levák a máme nůžky pro leváky.

Holky kdo máte kluky, do čeho je ustrojíte? Já řeším jestli košili nebo nějaké triko no rifle?

lprost
24. srp 2009

Marti, taky jsem naměko a mám strach abych prvníko neslzela 🙄
Na sebe mu dám taky košili a podle počasí dlouhý nebo třičvťáky, ale džíny asi ne. Ten první den pojmeme trochu slavnostně 😎

martina26
24. srp 2009

Iprost, no já mám na Toma problém jiné kalhoty vůbec dostat. Koupila jsem mu takové pěkné pláťáky a on mi řekl že v tomhle teda nikam nejde.

martina26
24. srp 2009

Holky ale čím víc nad tím přemejšlím, tím je mi nejak divnějc, no nejsem magor? Fakt to prožívám víc než to dítě.

lprost
24. srp 2009

Marti, tak ho nechte v džínách, když se v nich cejtí! Já doufám že bude hezky a půjde ve svých oblíbených "skejt" tříčtvrťákách.
Tohle ale vůbec nemůžu probírat s manžou...to bych byla fakt za magora...takže ještě že vás tady mám.
Mě je taky divně, nejste Marti sama.....A to ještě ten můj mladší jde v září na zvykání do školky, od října naplno...no a já do práce 🙄
Moc změn najednou

pavuska
25. srp 2009

náš mladej taky půjde v džínách......má je nový sám si je vybral a k tomu podle počasí košily nebo tričko
do školy půjde se mnou a manželem

no já určitě uroním slzu....a né jednu....moje hormony pracujou 😀 😀 😀

martina26 ...kupovala jsi jen ty nůžky pro leváky ? Já jsem zjistila, že se dají koupit i speciální násadky na pera, nebo přímo pera pro leváky, ale na to je asi ještě brzo

marfuuuska
25. srp 2009

My půjdeme první den - já, taťka, malej Martínek a asi sestřenka. Miluje naše děti jak vlastní, tak musí bejt u všeho.

Na výtvarku ještě nic nemáme, ve škole mi řekli, že jim nakoupí všem stejný, Tak uvidíme co si řeknou ať se nakoupí.

Já nějak nemám vůbec obavy naopak už se těšim. Ale třeba to přijde v úterý a budu bulit jak krokodýl.

martina26
25. srp 2009

Pavusko já zatím koupila jen ty nůžky, ale dneska už se dá pro leváky sehnat skoro vše. Pera a násadky zatím neřeším, stejně budou psát tužkou a až přijde čas na pero tak se určo na to pro leváky pozeptám. 🙂

No a ktěm riflím, taky je máme nové a 0s,ám ,je vybral tak mu je dám ať se v tom cejtí dobře a není nčuřenej z kalhot který se mu nelíbí. Přitom jsou to takový pěkný kasový pláťáky.

marfuuuska
25. srp 2009

My půjdeme takhle oblečení:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

mladej neprotestuje, takje to dobrý 🙂

lprost
25. srp 2009

Hezký Marfuuusko! Hlavně ta sádra mu fakt sekne! Já se nechám překvapit, jestli si Luky v úterý bude chtít vzít aktovku....snad jo. Ale vím že na něho nesmím moc tlačit, musí si k tomu dojít sám.
Mimochodem...jaké si vaše dětičky vybrali aktovky?

ukana
25. srp 2009

ahojte..........
my mame tasku takuto
http://www.topgal.sk/tasky/skolske/CHI-107/D---B

oblecenie este neviem, ale asi nove platene nohavice a nejaka kosela.......hlavne pohodlne....... 🙂

ukana
25. srp 2009