Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

marfuuuska
3. zář 2009

Ahojky, tak já dnes měla málem infarkt. Přijdeme domu a Máťa mi chtěl něco ukázat v pracovnim sešitě a já koukám a on nemá v deskách dva pr.sešity a záznamníček, tak se ho ptám kde to má a on, že neví, tak znovu a on zase, že neví. A já mu říkám jestli to nemohl omylem odnýst soused v lavici a Matěj zase, že neví. To už jsem začala být naštvaná a říkám mu, že to neni sranda, že to jsou jeho učebnice a na ty si musí dávat pozor.
No nakonec jsem z něj vytáhla, že je nechal v lavici a záznamníček si vzala p.uč. 😀 😀

martina26
3. zář 2009

Ahoj holky tak u nás dneska naprosto v pohodě, úplně vyměněný kluk. Ráno jsem s ním musela sice do třídy a než přišla paní učitelka tak jsem čekala na chodbě. No ale když jsem pro něj dneska po třech hodinách přijela tak mi oznámil, že sedí s Terezkou, že je moc hodná a před ním sedí Radek s kterým se dneska zkamarádil takže zítra mu mám pomoci jen odemknout a zamknout skřínku a už prý půjde do třídy sám. To jsem teda koukala ale jsem ráda. 🙂

pavuska
3. zář 2009

ahojky
martina já jsem z Přelouče

Jinak u nás teď byli dva dny dost hektický.......musela jsem všechno zařídít družinu, zaplatit obědy a doukoupit všechno co potřebuje do školy 🙂....najednou jsou o obaly na sešity.....ty nám vůbec neříkali na schůzce 😠

Dneska sice vstával a moc se mu nechtělo, měli dneska tři hodiny a vyzvedávali ho naši a pak mi volat a byl nadšenej, jen skoro všechny kluci paní učitelka rozsadila a on sedí s holčičkou 🙂. Zítra mají už čtyři hodiny a mají už tělocvik.

martina26
3. zář 2009

Pavus já bydlela 6 let ve Břehách, pak jsme s manželem postavili baráček a přestěhovali se do Chotče. A taky máme zíta tělocvik a mladej se už na něj těší.

pavuska
3. zář 2009

No náš právě moc né........mají mít švihadlo a on neví co sním má dělat 😅 😅

lprost
3. zář 2009

Ahojda, Dneska navečer to na mladýho nějak všechno asi dolehlo...únava, dojmy nebo co. Byl děsně lítostivej, i si pobrečel. Do toho poprvé úkoly! Děsně u nich diskutoval a vztekal se. Doufám že to byla jen vyjímka, protože jinak mě doteď přišel v pohodě.
Jo a ve škole ho taky vodím ještě do třídy!

ambret
4. zář 2009

Ahojky mamči 🙂

Tak mi dneska máme 3 hodiny. Tělocvik, matematiku a češtinu. Každé pondělí budou mít 5 hodin, jinak po zbytek týdne 4 hodiny.

karainnkaa
4. zář 2009

Ahoj,my máme zavedený rozvrh od pondělka.Taky dnes jsem s ním byla naposled,tak jsem v pondělí zvědavá,jak zvládne cestu do školy sám.Vlastně né sám,ale s kamarády 🙂 Dnes ráno se ani nerozloučil a už si to šupajdil do třídy.Zatím si průběžně nosí nějaké pracovní sešity,ale žákovskou zatím nemají.Ty učebnice jsou moc povedené,formou hry,tak to můžeme my starší ročníky jen závidět 😀
No nic užijte si první neškolní víkend 😉

marfuuuska
4. zář 2009

Ahojky všem,
tak Matýsek měl dneska 3 hodiny a dostal první úkol. Přinesl dvě 1, dvě razítka a pochvalu, tak z něj mám velikánskou radost 😵 😵 😵
Ve škole se mu strašně líbí a moc si chválí pani učitelku.
Do skoly ho budu vodit ještě pekně dlouho, protože to máme přes velikou silnici bez semaforu nebo přechodu, což je nebzpečný pro dospěláky natož pro děti. Prej se to řešilo už i přes soud, ale ten pruh pozemnku za silnicí patří nějakýmu soukromníkovi a ten nesouhlasí, aby tam vedl chodník 😠 😝 😠
Taky přeju hezkej víkend všem 🙂

ambret
4. zář 2009

TAk mi už taky máme dvě razítka za to že měla dobře matematiku. Byla moc pyšná že se jí to povedlo a hned volala babičce do Plzně, jaká je to šikulka 🙂

pavuska
4. zář 2009

Ahoj, tak Jonášel měl dneska už 4 hodiny. Volal mi od babičky a byl nadšenej a že má úkol a já prý taky 😀 😀 . Od pondělí má 4 hodiny každý den.
Taky všem přeji hezký víkend.

martina26
4. zář 2009

Ahoj tak u nás dneska taky úplně v pohodě. Tomik se už zkamarádil, dnes šel už i sám do třídy a máme dvě razítka 🙂 😵 No a od pondělka podle rozvrhu každý den 4 hodiny. Jinak souhlasím, učebnice jsou fakt povedené.

pavuska
7. zář 2009

ahojky.......tak tu máme první celý týden školy a náš mladej jde dneska poprvé i do družiny, tak jsem zvědavá jak se mu tam bude líbit, bude ho mít vychovatelky co bydlí kousek od našich a měla už bráchu i mě.......tak nevím jestli je to výhoda nebo nevýhoda 😀 😀 😀

ambret
7. zář 2009

Ahojky mamči 🙂

TAk my dnes ve škole nic moc. Vstávání v pohodě, cesta do školy taky. Odvedla jsem jí až do třídy a ona mě nechtěla pustit a když jsem jí chtěla utéct, tak běžela za mnou. Už měli ve třídě i učitelku, začala hodina a já pořád ve třídě a Týna šíleně brečela. Šla se mnou ke dveřím a strčila nohu mezi dveře abych nemohla zavřít a řvala jak koza. Učitelka si začala s dětma povídat, místo aby mi nějak pomohla, když viděla že nemůžu zavřít ani dveře, že mi tam strká ruce a nohy. Když se mi povedlo zavřít, volala na učitelku že chce čůrat, tak jsem rychle běžela po schodech a slyšela jsem jak se otevřely dveře. Doufám že je ve škole, že nezdrhla. BYlo mi jí tak líto, vysvětlovala jsem jí že do školy musí, že si jí nemůžu vzít zpátky domů. Tak mi aspoň prosila, abych jí nechala zítra doma. Chjo, ona pořád nechápe, že prostě do školy už musí chodit každý den ☹

marfuuuska
7. zář 2009

Ahojky maminky,
tak jsem psala první omluvenku na TV, tak doufám, že jsem to nějak nezvrtala 😀 😀 Nikdy jsem nepsala omluvenky ani sobě 😀
Máťa byl dneska úplně v pohodě měli dnes od 9, tak to bylo fajn i pro mě, že jsme nemuseli spěchat.

Ambret to je mi líto, že to Týnka, tak špatně snáší. S tou učitelkou mě napadá, že chtěla, aby sis to vyřešila sama a kdyby ji ona třeba čapla a držela, tak by pak malá měla ke škole ještě víc negativní postoj, jako že jí tahaj od maminky. Ale to mě jen napadlo, protože to se dělo u nás ve školce, že učitelka popadla prcka a vtáhla ho do třídy a rodič utekl, ale některý děti to pochopili, že tam musej zůstat a u jinejch to udělalo opak a už ráno vřeštěli, že do školky nepůjdou, že jim učitelky ubližujou.

martina26
7. zář 2009

Ahoj holky,

Ambret to mne mrzí, ale neboj ona si zvykne, je to ale nápor na nervy viď.

Tomik dneska zvládnul i sám zamknout a odemknout skřínku u šatny jsem mu jen zamávala a do třídy šel sám. Dneska už jedou podle rozvrhu, mají každý den do půl dvanáctý. Do družiny nechodí, ale dnes jde poprvé na oběd tak jsem zvědavá.

lprost
7. zář 2009

Ahojda,
Ambret možná je to blbost ale po několika diskusích s našim Lukym (taky nechtěl chodit do školy) jsme mu vysvětlili že kdyby nechodil do školy, tak to znamená že se o něho jako špatně staráme a mohli by nás zavřít.....možná drsný ale nějak se mu to rozleželo v hlavě a prostě asi mu došlo že do školy musí.

Jinak u nás vše OK, jen bude asi trochu problém se zapamatováním si úkolů.....on prostě NIC NEVÍ!! Takže s ostatníma maminkama žhavíme telefony...nejsem v tom naštěstí sama.
Jak je to u vás - píše jim paní učitelka úkoly, nebo si musí taky pamatovat?

popelka.miri
7. zář 2009

My máme akční paní učitelku 😀 Už od středy máme úkoly!! Vždycky si vemu učebnici nebo sešit a pokaždé je tam něco zakroužkované, jakože musíme doma opakovat, nebo písemný úkol, ten je denně...celkem denně 3 úkoly! a všechny musím podepsat...A naštěstí teda všechno má označené, zakroužkovanou stranu v knížce, nebo označené X, P: a pak můj autogram 😀 😀 To mě fakt baví 😀 😀
Naše úča už v červnu na schůzce řekla, že je ze všech učitelek na prvním stupni prý nejdůslednější a musí prostě být všechno v richtigu, jinak prostě děti budou po škole! Takže já mám od prvního září pocit, že do tý školy chodím zase já a né můj kluk (já do tý školy totiž té samé taky chodila a paní učitelku znám taky dobře 😅 )
Ale zatím mě to baví....ale asi bude hůř 😀

peige
7. zář 2009

Ahojky, dneska jsem dostali jedničku 🙂 , úkoly budou mít až za 14dní, tak jsem zatím klidná.

Dneska šla Anička s kamarádkou poprvé sama ze školy na autobus, a byly nenápadně sledovány 😀 😉 mamkou od kamarádky, zvladly to skvěle jen se loudaly, kecaly, že jim málem bus ujel. Tak jsme měli radost. 😅

popelko, to vám teda paní učitelku nezávidím 😉 😀 😉

pavuska
8. zář 2009

dobré ráno,

tak u nás má Jonášek tak jeden úkol na den........jinak dneska ráno to bylo peklo......vůbec se mu nechtělo vstávat a do toho ještě má rýmu a já jsem odedneška doma na MD, tak moc dobře ví že nespěchám do práce, tak jsem přišli do školy až skoro na osmou........řekla jsem mu ahoj před školou a šla jsem pryč....tak jsem zvědavá na odpoledne......jen doufám že nebude nemocný ☹ ☹

popelka.miri
8. zář 2009

Pavuska, to by bylo blbý, kdyby teď onemocněl. Já si neumím představit, kdyby byl můj kluk teď nemocný, jak by to doháněl, při učitelčině tempu a úkolování 😝 A to moje děti jsou nemocný, co začali školku furt a teď už podruhé berou na imunitu, tak se jen modlím.
Já taky dnes kluka dovedla jen před školu a dál šel sám, tak doufám, že došel v poho do třídy...Jinak já mám doma opak...děcka už jsou vzhůru od 6h a nemůžou se dočkat a vycházíme v 7.30, takže tam je docela brzy.

marfuuuska
8. zář 2009

Ahojky maminky,
tak Maťa chodí do školy od 2.září sám, protože na dveřích maj napsáno "rodičům zákaz vstupu do šaten" no dneska jsem tam šla s nim poprvé a nikdo nic nenamítal. Byla jsem zvědavá jak si odemkne skříňku a dá do ní věci a překvapil mě. Krásně si tam naskládal boty i mikinu 🙂
My máme úkoly taky každý den jeden, tak se to dá zvládnout.
Ty nemoci, my jsme taky pořád nemocný malej teď chodí na alergologii a když mu tam nic nezjistěj, tak jdeme na imunologii a Matýsek už bral taky na imunitu léky, tak doufám, že nic nechytí.
Ráno se Máťovi vstávat taky nechce, ale pak už je to celkem fajn.

popelka.miri
8. zář 2009

My jsme imunní i proti lékům na imunitu, zřejmě 😀 jaksi nezabíraj, tak snad už!!!

pavuska
8. zář 2009

dneska škola byla v pohodě...........má jeden úkol z matematiky......a dokonce řekl že se zítra už těší do školy 😀 😀 😀 ..no a rýma snad taky dobrý

zítra ho taky dovedu jen před školu a půjdu 😅 😅

popelka.miri
8. zář 2009

Nám prního září učitelka tvrdila, jak bude vodit děti do šatny a předávat je rodičům "z ruky do ruky" a přitom prý je dovede na oběd do jídelny a pak už jdou zpátky do šatny sami a pak i před školu....a učitelka zůstává v jídelně! Takže kdybych to věděla dřív, tak bych se jí tak nebála...dokonce říkala, že jí musíme napsat lístek, že je může samotné pustit domů a přitom je tam stejně nikdo nehlídá. Tak doufám, že v pátek už půjde domů opravdu sám 😎

pavuska
8. zář 2009

já bydlí na malém městě kde jsou dvě základní školy a jen jedna jídelna, takže do jídelny je vodí vychovatelka z družiny, mají to asi 15min pěšky, a pak jdou nazpět do družiny a vyzvednout si ho můžu buď v jednu hodinu, nebo až ve tři........oni mají během družiny kroužky........Jonášek bude chodit na angličtinu a keramiku.........pokud vím tak taky může jít z družiny sám, ale taky musíme napsat lístek

pavuska
9. zář 2009

tak já mám doma maroda........ráno jsem ho dala do školy a asi po 11hod. mi volá učitelka, že zvrací........ale myslím si že je to jen chřipka a že v pondělí bude v pořádku.

martina26
10. zář 2009

Ahoj, Pavus tak to je pěkně naprd viď. Tak ať je brzy fit.

Mne Tomik včera oznámil že by rád chodil do družiny a to o ní nechtěl ani slyšet. tak se tam půjdu denska zeptat, jestli mají ještě místo.

marfuuuska
10. zář 2009

Ahojky maminy,
tak Máťa dnes ráno zase kňoural a chtěl abych mu mávala než zajde. Ve škole má pořád jeničky a hvězdičky a je samá pochvala, tak nevim co se děje. Ale říká, že mu nikdo neubližuje. Ráno se s klukama vítá a klábosí s nima, tak to mi taky nepřijde špatný. Tak uvidíme jak to půjde dál.

Pavuska to je mi líto, že Jonášek onemocněl. Držím palce ať je brzy zdráv.

pavuska
10. zář 2009

tak marod byl jen včera, měl trošku teplotu, ale dneska mu vůbec nic není a to hlavně od té doby co se dozvěděl, že je dneska a zítra doma

ráno jsem byla ve škole a paní učitelka mi dala pro něho úkoly tak ...tak je z toho sssssssssstrašně nadšenej 😀 😀