Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

martina26
30. zář 2009

Ahoj tak jsem dneska přinesla Tomovi úkoly. Už fňuká že chce do školy 😀 tak se na ně vrhnul a už má většinu hotovou. 😉 V pátek jdeme na kontrolu tak jsem zvědavá. V krku už ho prý nebolí, ale pořád je jank mátoha. Teda a to počasí je šílený.

marfuuuska
30. zář 2009

Ahojky, tak Matýsek v pátek a včera v pohodě, na záchod chodí o přestávkách, tak doufám, že to bylo jen vyjímečně.
Jinak u nás už se učí M,A,L a počítají do 3, ale Máťa umí sčítání odčítání už s velkejma číslama, tak to pro něj problem neni.
Iprost náš Matěj taky už jednou nedones pochvalu za chování, tak jsem mu domluvila a snad dobrý. U nás je to naopak já jsem ta tolerantnější a tatík vyšiluje, že mladýho přerazí jak nebude ve škole hodnej 😀 , tak to musim doma trochu krotit.
Marti počkej za pár let bude Tomík naopak fňukat, že se mu do školy nechce 😀

martop
30. zář 2009

Ahoj holky, také máme doma prvňáčka.Chtěla jsem se zeptat, jestli také hláskujete, jako třeba teta, t e t a a jak vám to jde????

pavuska
30. zář 2009

Ahoj, u nás mají písmenka A,E,I,O,U a počítají 1-5, a dneska přišel s tím že začínájí se slabikami ma, me .......
marto......a moc mu to nejde, nějak to nemůže pochopit, že to musí spojit 😖
jinak už se mu ve škole líbí a nejvíc matematika a 😀

jinak u nás, když někdo zlobí tak si musejí škrtnout v krtečkovi razítko................zatím je to u něj bez škrtání

martop
30. zář 2009

pavusko, no oni nejdříve rozdělovali slova jako máma na ma-ma, a teď se učí rozdělit úplně na m-a-m-a a to vůbec nechápe, prostě to neslyší, prý je to normální, některé děti to uslyší až za pár týdnů, ale cvičíme to každý den a naší slečnu to už otravuje 😠 😠 😠 Zlatá školka 😀 😀 😀

martop
30. zář 2009

Jinak čísla máme do 3 a písmenka a, e, i, o, u 😕 Matematika nám jde super, ale to čtení bude asi něco ☹

peige
1. říj 2009

Ahojky, tak u nás se jen čtou zatím písmenka s, p, l, m a a, e, i, o, u. V matematice používají už znaménka menší větší... a jen sčítají.

ambret
1. říj 2009

Ahojky mamči 🙂

Tak Týnka už docela dobře rozeznává písmenka. Už mají a e i o u m a čtou slabiky a učí se, že nad u je i čárka a kroužek a nad a e i o můžou být čárky. MAtematika, to je pro nás stále tabu. U číslic musíme pořád počítat tečky, aby věděla jaká číslice to je. Maj čísla od 1 - 10 a znaménka větší menší a rocná se

lprost
1. říj 2009

Holky, my písmenka nemáme ještě vůbec!! 😕
Počítají do 6 a v psaní už začínáme čárky mírně zahnuté, jakoby nácvik na psací malé L. To bylo dnes za domácí úkol....a děs běs! 😎
Ale rozdělovat slova, nebo hláskovat...to tedy ještě neděláme. Nebo jestli to dělají ve škole...nevím 🙄

pavuska
2. říj 2009

nám v matematice taky přibila znamánka....větší, menší a rovná se ...........a píšou jedničku a dvojku.........dvojka jsme včera psali doma a taky to byl děs 😀 😀

elomanka79
3. říj 2009

Ahoj holky,můžu se přidat?Máme taky prvnáka,zatím probírají písmena l,s,m,p.A čísla 1-10.Včera přinesl první jedničky,jinak měli zatím razítka.Už se taky fotili,ale fotky zatím nejsou.8.10.je rodičák,tak jsem na to zvědavá 😅

martina26
3. říj 2009

Ahoj holky,

tak náš marod v pondělí po týdnu mašíruje tak jsem zvědavá. Úkoly jsme dohnaly. zatím máme jen písmenka M, A a v matice počítání do deseti a taky porovnávání větší, menší rovná se.

V úterý mu taky začíná angličtina tak jsem na něho zvědavá a taky mají ve škole sběr papíru, takže připravujeme aktivně mega balík. 😀

Elomanko jasně že se můžeš přidat. 😉

peige
4. říj 2009

Ahojky, my máme zítra keramický krouzek, Ani je nadšená, snad to splní její očekávání 😉. Máme na zítra nasbírat lístečky ze stromů tak jdem na to. 🙂

bajnokova
5. říj 2009

Ahojka tak mi máme čísla 1-5 plus mínis rovná se a znamánka menší větší,písmenka A E I Y O U L ale zatím nehláskujeme učí se poznávat písmena ze začátku jí nešlo I a U ale slabikář žádnej nemáme 😕 .U nás už se fotily fotky 180 kč dnes mám právě v deníčku upomínku že jsme to ještě nezaplatili 😖 Zítra jdou do takovýho minidivadílka na pohádku.Sbíráme kaštany 🙂

ambret
6. říj 2009

Ahojík mamči.

Nějak to tu vázne

Týnka taky zbírá kaštany s Nikčou a Elčou a prodávají je do školy

martina26
7. říj 2009

Ahojda,

tak u nás je sběr starého papíru. Já jsem tam v pondělí táhla 10 kg a manža dnes ještě 25 kg jo a kaštany a žaludy jdeme sbírat dneska.

pavuska
7. říj 2009

no my zatím máme jen sběr papíru

včera mě Jonášek první keramiku a pak flétničku.....................a pak jsme celý večer jsem poslouchali jak hraje foukej foukej větříčku 😀 😀 😀

taky včera psal za úkol 3 a to mu vůbec nešlo............dokonce mu občas z 3 vyšla 2 😅 😅 😅

lprost
7. říj 2009

Čau, my včera večer běhali po zahradě a trhali lístečky na výtvarku 😀 .
Papír zatím ne....ale zato mají ve škole VŠI! Už 3x paní učitelka vzkazovala, že máme dětem prohlížet vlásky - domácí úkol pro maminky 😠
Já v pondělí nastupuju do práce po MD, tak jsem zvědavá jak to ráno budeme stíhat...kolikrát to máme na čas už teď 🙄

bajnokova
7. říj 2009

Jé Iprost tak přeji vykroč tou správnou nohou! 🙂 Mě to čeká příští rok v srpnu ale vubec se mi nechce 😒 Natka se učili včera odčítání a holky katastofa ona to vubec nechápe místo aby to odečetla tak to sečte dělali ještě rozklad čísla a to taky absolutně nechápe ☹ dneska má manžel volno tak to nechám zas pro změnu na něho at si taky užije a vyzkouší jaký má silný nervy,protože ukoly delám s Natkou já manža chodí na odpolední do práce

martina26
7. říj 2009

Bajnovko tak to už jste pěkně daleko v matice. U nás zatím nmaximálně větší, menší rovná se, včera jsme psali 4 řádky jedniček. taky měl každou jinak. jak je levák tak mu ta nožička prostě letí na druhou stranu. 😒 No ale na posledním řádku už ji psal alespoň rovně.

Ipros tak hodně štěstí v práci. 🙂

pavuska
8. říj 2009

martina u nás je psaní taky boj........přesně jak píšeš pokaždé mu to letí na jinou stranu 😅 😅 😅

Iprost tak hodně štěstí v práci

u nás píšu úkoly s Jonáškem já, ale už musím zapojit mužíčka, až budu v porodnici tak aby věděl co a jak 😀 😀 😀

elomanka79
8. říj 2009

ahoj,tak my jsme taky sbírali listy i kaštany,ted berou aA a slabiky ma,sa,la a pa.Ukoly dělám s malým já,protože manža jezdí z práce až večer.Jinak vši ve škole řádili taky,preventivně jsme hlavu vydrbali orthosanem.Dneska odpoledne je rodičák,tak jsem na to zvědavá.Se psaním taky zápolíme,každý oblouček a smyčka míří jinam a včera jedničky taky. 😠 😉

karainnkaa
8. říj 2009

Ahojky,tak se psaním to je asi všude stejné 😉
Unás je problém s kaštany,je tu snad jeden strom na tisíc dětí 😀
Pavusko,tak ať máš rychlý,hladký porod,máš to za pár 😉

peige
9. říj 2009

Ahojky, tak se psaním to je u nás taky tak 😉
Chodí Anička na obědy, jelikož jde pak do družiny, ale pochopila jsem, že toho tam moc nesní ☹ , spíš to vyhazuje než jí, tak teď neví jak to řešit, prý jí chutnalo v MŠ a chutná od maminky, ale ve škole ne ☹

lprost
11. říj 2009

Haha, Peige tak to mě zas doma předhazuje že ve škole vaří dobře a já nic moc! No jsem stále nedoceněná 😉
Zeď píšeme úkol: jedničky - no katastrofa! Úplně obrácený sklon. Nejhorší je že když ho opravuju, tak je otrávenej a teď zrovna brečí, že to neumí 🙄 . Já na to asi nemám - a to se snažím bejt v klidu. Jak na to?

pavuska
12. říj 2009

iprost.........u nás zase slabiky.....me, mo, mu...............on je hádá.......vůbec nekouká do učebnice a střílí od oka............pak zas brečí že to neumí a já nevím jak mu pomoct ☹ ☹ .........a když řeknu, ať to jde trénovat, tak samozřejmě nemá čas......nojo chce to trpělivost

bajnokova
12. říj 2009

Ahoj holky tak jak to tady čtu je o všude stejný Natka taky brečí když děláme ukoly nejdou jí 3 tak je trénujeme a ona u toho řve.V sobotu měla teplotu a prej ju bolí v krku trochu tam má červený tak jsme nasadili nějaký léky do školy dnes šla tak jsu zvedavá s čím přijde odpoledne přece nemuže být zas nemocná byla ani ne před měsícem 😠 .U nás tady v Brně je pěkně hnusně prší a prší ale to je asi všude už to asi lepší nebude ☹

karainnkaa
12. říj 2009

Ahojky,jojo nejen v Brně je hnus,tady na severu je to stejné,fuj!Já chci jaro 😢
Míša se dnes vztekal při čtení slabik a nechápe,že když je spojí,tak je z toho slovo,dokonce i když to pomalu vysloví třeba: ME LE to přečte,ale dohromady neví co to je 😖 jsem z toho jelen.Včera chtěl sám napsat úkol a dopadlo to .....dala bych mu trojku minimálně,nebylo to vůbec podle předlohy,si tam čárky poskakovaly všelijak.Dnes už jsem si na něho dohlídla.A ještě mě udivuje známkování....Má Jedničky samostatně a nebo s hvězdičkou.Tak nevím,jak se mám na to dívat..A učitelka jestli na to nějak přihlíží,zajímavé.Osobně bych raději na vysvědčení viděla slovní vyjádření,ne známky,z těch se moc nevyčte.A jak to máte vy?

lprost
12. říj 2009

Ahojky,
Karainnkaa....my máme také samé 1, nebo razítka 😀 Na rodičáku nám paní učitelka říkala, že zezačátku nic jiného než 1 nebude dávat. Když se něco nepovede, tak raději nic....A pak že postupně během října, že by mohla být nějaká ta 2. Jsou na ně mírný, nechtějí je otrávit hned na začátku. Takže u nás, podle mě za dooost nepovedený úkol klidně dostane 1!
Jo a slabiky ještě pořád nemají 😉

peige
12. říj 2009

Ahojky, my už slabiky taky máme od písmenka m 😉. Se známkami to máme jak psala lprost. 😉