Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

martina26
11. únor 2010

AHoj holky,

už píšou všechny vaše děti perem? U Tomika ve třídě ještě nepíše nikdo.

elomanka79
11. únor 2010

Ahojky,už všichni a jaké máte pera?U nás mají doporučené Tornádo,je lehké do ruky.A už se úspěšně naučil zmizíkovat 😅

lucisa
11. únor 2010

tak u nás píší perem všichni, až na naši treperendu. přesto, že už to měla slíbeno dávno, stále jako jediná píše tužkou, teď má další slib, nevím, proč ji to pořád úča slibuje.
spíš si myslím, že je to taková její vendeta za to, že jsem si dovolila jít do školy řešit to otužování a tahání vlasů, jinak nevím. dokázat to nemůžu a jednou ji to pero stejně dá. navíc já bych řekla, že když doma píše perem, má to pěkné.
a já byla tenhle týden v nemocnici, tak se staral taťka a přibylo nám další razítko s vařechou (napomenutí), porvala se spolužačkou, nebo se nějak poštípaly u hry či co...... 😖

bajnokova
11. únor 2010

Ahojka
Tak to já se teda musím Natky zeptat jestli už všichni píši perem 😕
LUcisa myslíš že se ta učitelka takhle mstí-stejně ju tím perem musí nekdy nechat začít psát
A co jsi dělala v nemocnici doufám že je vše v pořádku už se ti to krátí 🙂

lucisa
11. únor 2010

ale, celá rodina začala o víkendu zvracet a průjmovat, v sobotu dcera, brácha a švagrová a jejich kluci a taťka, v neděli mamka a mě to dorazilo z neděle na pondělí, akorát u mě díky těhu dost bouřlivý průběh, takže okamžitý odjezd do nemocnice, tam natočili ozvy a byla tam slabá děložní činnost, tak mě nechali na zklidnění, aby se nerozjel předčasný porod, dnes mě pustili, naštěstí, jinak by mě tam už kleplo, jsem celá dolámaná..... 😝

to víš, že ji stejně to pero jednou dá, ale teď to asi prodlužuje, můra jedna. kašlu na to, od pondělí mají prázdniny, pak mají dostat další písanku, tak uvidím..... nejvíc mě ale štve, že kdyby z toho psaní dostávala nějaké škaredé známky, většinou má 1, jen občas 1- a snad jen jednou nebo dvakrát měla 2. proto mi to hlava nebere....
co by chtěla, buď ať ji oznámkuje tak, že pochopím, že se jí to nelíbí a nemá nárok na pero nebo ať ji ho dá. jinak nechápu, co chce ještě na 1 nebo občasných 1- zlepšovat, krasopis to v první třídě těžko bude, ruka se musí rozepsat....

janazelkova
14. únor 2010

😒 vavka33 mam tretiaka syna ktory ma problemy z citanim a z toho dovodu mal na polrocne vysvedcenie trojku zo slovenciny, podotykam pri citani clankov z ucebnice doslova trpi ale citanie len tak nerobi mu ziadny problem. podotykam ze z anglictiny matematiky vlastivedy ma jednotky ako mu pomoct

pavuska
17. únor 2010

ahojky

u nás taky proběhla střevní chřipka ☹

u nás píšou teda perem všichni

lucisa já bych se zeptala, proč jí učitelka nedá pero, když má tak hezký známky ?

lucisa
17. únor 2010

pavus, já se teď nechci ptát právě proto, že si stejně myslím, že ona si to nějak obhájí, že třeba na tužku ryje nebo tak... a nebo se zase po ní bude vozit kvůli něčemu jinému. nechám to trošku uzrát, až ji přejde ta aférka s otužováním a taháním vlasů a uvidím....

jinak já jsem nezávisle na této věci s perem mluvila s jednou maminkou, která má dítě ve specializované škole pro děti s opožděním a tam se takovým dětem ještě spešl věnuje nějaká učitelka či co se zaměřením na grafomotoriku. A ta právě říkala, že není dobré nechat dítě psát tak dlouho tužkou, že na tužku právě dítě více tlačí, aby psala, s perem je ta ruka nucena psát lehčeji... tak nevím, co si o tom myslet 😒

peige
18. únor 2010

Ahojky 😉 , k těm tužkám, Anička, jak začala používat pero se velmi zlepšila ve psaní, i učitelka ji chválí, moc jí to prospělo.

lucisa
18. únor 2010

peige, no právě, proto si myslím, že je nesmysl ji tak dlouho nechávat tužku..... 😠

bajnokova
25. únor 2010

Ahojka kde všici jste?Já tu teda taky nějak dlouho nebyla 😕 nestíhám začla jsem tak trochu pracovat každá koruna na mateřské dobrá 🙂
U nás máme od pondělí jarní prázdniny ale stejně tento tyden je na prd Natka má paní učitelku nemocnou tak mají supl a absolutně nic nedělají tak su naštvaná pak to budou všechno dohánět.Natka ztratila předevčírem pero nechápu jak ho mohla ztratit 😠 tak jsem se teda zlobila musíme koupit nový ještě jsme to nejak nestihly.

elomanka79
26. únor 2010

Ahojky,bajnokova-jakou máš práci na MD?Pracuješ doma?U nás byli jarní prázdniny tenhle týden.Děti ztrácí všichni něco,u malýho každý už poztrácel nějaké písmenko nebo slabiku,Martin naštěstí "jenom" ořezávátko.Martin taky píše perem mnohem líp než psal tužkou.Jinak tady u nás už svítí sluníčko,sníh taje,je to super,že pomaloučku začíná jarooooo 😵

bajnokova
27. únor 2010

Dostala jsem se přes kamarádku k tomu jak furt řeším s holkama ty nemoce tak mi doporučila přírodní certifikované produkty a nedám na ně dopustit už mám osobní zkušenosti už i od lidí jak mi volají že jim pomohli, tak tady v té oblasti jsem začla pracovat je to hlavně o zdraví a moc mě to baví 🙂 .
Natálka dnes není doma spala u kamarádky máme ted prázdniny tak je to fajň i když Natka si jich stejně moc neužije má každej den trénink ale aspoň se nebude válet celej týden doma protože na hory nejedem pojedem až po patnáctém březnu a to jen tak na 4 dny.

elomanka79
27. únor 2010

Tak to je fajn,o přírodní produkty je zájem veliký.Jak je u vás,tady ten sníh už skoro roztál,tak snad už začalo jaroooo 😉 A na jaký trénink Natálka chodí?Martin chodí na fotbal a na pohybové hry.

bajnokova
27. únor 2010

Jo zájem je a vím že jsou to kvalitní výrobky tak pro to mě to i baví a i ty nějaké penízky k mateřské se hodí 🙂 Natka dělá moderní gymnastiku.Sníh už taky roztál taky se těším na jaro 🙂

elomanka79
28. únor 2010

Dneska tady fučí šílený vítr,to je jasný,každá koruna se hodí.A to prodáváš i dětskou kosmetiku? 😉

bajnokova
28. únor 2010

U nás prší.

elomanka79
28. únor 2010

Tady taky začalo poprchávat,chjo 😠

bajnokova
7. bře 2010

Ahojka tak mi máme po prázdninách zítra hurá opět do školy 😒 Psala sem paní učitelce omluvenku Natka už trenujou na závody tak že zítra přijde později jde ráno místo do školy na trénink přijde až po 2 hodině jenže pak v 10h jdou bruslit přijdou kolem 11.15h a to už nic neudělají tak tam ani chodit nemusela 😕 .
Co nového u vás nikdo nikde??

pavuska
8. bře 2010

ahojky

u nás nic nového není, Jonáš chodí do školy už týden, chudák si uvědomil že prázdniny budou až za skoro čtyři měsíce 😀 😀 😀

akorád jsem mu koupila v Globusu speciální pero pro leváky, paní učitelky s tím souhlasila, že ho může používat, píše trošku silněji než to Tornádo, ale určitě se mu líp drží.......to Tornádo drží strašně křečovitě a hodně dole.......tak uvídíme jestli mu to trošku pomůže v tom psaní 😉

peige
17. bře 2010

Ahojky, tak my bojujeme s diktáty ☹ , myslím si, že je to na ně celkem těžký, a co u vás jak děckám jdou 😉

bajnokova
20. bře 2010

Ahojka pěknej víkend!
Natka píše kamarádce dopis tak mi teda už trošku z ní šedivijou vlasy 😖 Taky máme diktáty ale co jsem se ptala ostatních mamin z jiných škol a deti ve škole zatím vubec diktáty nepíši

pavuska
22. bře 2010

Ahojky

u nás taky píšou diktáty, nejdřív psali jen slova a teď píšou i celé jednoduché věty.

Koukám že lucisa ještě neporodila.........miminko asi čeká na jaro 😀 😀 😀

lucisa
23. bře 2010

Ahoj, pořád nerodím, ale už nemám sílu, Nela mě dnes vytočila do vrtule, mrňousek to všechno slyší a vnímá, tak raději asi nechce ven.....

Nela dorazila z družiny, jen v tričku a vestě, mikinu zapomněla ve škole, prý ji bylo dost teplo. pak jsem zjistila, že ve škole nechala i slabikář. včera zapomněla na zastávce pití.
do toho první trojka z psaní, včera úkol fakt odflákla, dostala zdrbec, už když ji to manža podepisoval. na zapomenutý slabikář, kde měli něco číst mi řekla, no tak dostanu zítra poznámku. málem chytla baňu hned.
pak jsme šli ještě na chvilku na kolo, já tedy pěšky, kdy mi ujela. když jsem se zlobila, že to neexistuje, že na mě musí počkat, tak měla kecy, takže má zákaz počítače, pohádek i večerníčku. jezdit bude opět se mnou domů, když polovinu věcí zapomene ve škole........ takže uražený a nafučený ksicht.

dnes jsem jim dala večer půlhoďku na úklid pokojíku, chtěla jsem jen uklidit balonky z bazenku, rozházené puzzle a ZAKO stavebnici do bedny, že zbytek můžou až zítra.
a co si myslíte? holky se stihly porvat, udělat ještě větší brajgl, tak jsem se vytočila znovu. tak se šly umýt ,do pyžam, zuby a pod pohrůžkou, že mají posledních 10 minut, jinak zítra všechno letí do popelnice.
Já nad nimi stála jako dráb a v jednom kuse popoháněla, protože řečí plnou pusu, ale makat ne.
úplně se klepu, jak jsem se vytočila. navíc mě strašně štve, že jsem neudržela nervy a vyjela jsem na ně. ale já jsem už tak unavená, pořád na ně pěkně a ty opice toho zneužívají. mám pocit, že když nad nimi nestojím a nekomanduju, tak mě mají na háku.
a nemůžu si ani postěžovat našim, jsou ze staré školy a hned bych slyšela, že měly dostat výprask, když zlobí. ale to bych je musela kolikrát mlátit pořád. neříkám, že občas nedostanou přes zadek - Nela dnes chytla přes zadek za to, že mi ujela a jela i přes křižovatku, protože to jsem fakt byla hotová a měla strach, i když to tam zná a věřím, že se rozhlédla, ale občas tam tudy jezdí puboši s autem jak blázni....

kdybych už měla mimčo venku, tak to raději uklidím, jen abych se nerozčilovala, ale s tím břichem mám co dělat i tak, stačí, že jakžtakž zvládnu domácnost, ještě uklízet hračky, to bych fakt nedala, už tak všude lezu po čtyřech, protože se neohnu...

jsem jenom já tak neschopná nebo občas taky někdo bojujete s ratolestmi? potěšte mě, jsem z toho fakt špatná, že jsem to dnes nezvládla....

bajnokova
23. bře 2010

Lucisa nebuď z toho smutná prostě to jsou takový špatný dny mě to taky holky dělají dokáží mě tak šíleně vytočit třeba s tím ulkízením opakuju něco 6X až když řeknu že to vyhodím z okna tak to už zabere.
A přesně tak vubec se nerozčiluj mrňousek to všechno vnímá, tak držím pěstičky už to bude každým dnem 🙂

pavuska
24. bře 2010

Lucisa.......to je asi všude stejný, u nás taky když řeknu aby si šel uklídit pokojíček, tak se tváří ukřivděně, že jako žádný bordel v pokojíčku nemá a přitom sa tam nedá přes všechny ty hračky ani projít

buď v klidu a úžívej si poslední dni s bříškem ............přeji krátký a bezbolestný porod
😅 😅 😅

lucisa
25. bře 2010

tak, holky, je to tady, jestli dnes neodrodím, zítra ráno nastupuju s plnou polní do porodky na vyvolání, do oběda je prý mimčo na světě, tak se mějte pěkně a bojujte s prvňáčky a !!!!!!!!!!! bude líp, příští týden jsou zase prázdniny 😉

pavuska
26. bře 2010

lucisa tak držím pěstičky ať je všechno O.K.

elomanka79
26. bře 2010

lucisa:taky moc držím palečky

jirule33
30. bře 2010

ahoj,

bylajsem tu naposledy už ani nevím kdy 🙂 no dnes byl rodičák!!! Takže mladej píše nejpomaleji z celé třídy a nejdou mu logické úkoly...teda já byla z toho proslovu tak zdrblá ☹ jasně že zase extrémě chytrej nemá být po kom, ale maturu máme oba.ach jo asi to bude boj, prý mám koupit nějaké cvičebnice od svojtky na netu? máte někdo něco? už jsem koukala tak na to asi zítra sednu a objednám...taky hrůza s kreslením prý nemá představivost, no to vidím sama že kreslí ja 4leté dítě.

jinak diktáty píší jen slova, prý po velikonocích začnou jednoduché věty.do ted počítali do 10, začnou do 20 zatím bez přechodu desítky, teda s matikou taky trochu bojujeme 😒