Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

lucisa
30. črc 2010

@peige klikni na to slovíčko "odpověz" pod příspěvkem a ono se ti to samo objeví v tom okýnku pro psaní.
A když pak otevřeš nebo aktualizuješ stránky koníka, objeví se ti nahoře u nápisu "Zmínky o mně" červeně číslo o počtu zmínek v jakékoliv diskusi. Když na to klikneš, ukáže se ti v jaké a můžeš tam kliknutím opět rovnou zajet. 😉

Na to přijdeš 😉

peige
30. črc 2010

@lucisa aháá jéé děkuji 🙂

lolita.9991
30. črc 2010

typ na darcek pre vase ratolesti
10 eur sada poharov plus nasadky na pero kus 0.50 eur

lolita.9991
30. črc 2010

...

pavuska
1. zář 2010

Všem prvňáčkům i druháčkům přiji hodně jedniček v novém školním roce 😀 😀 😀 .............a rodičům pevné nervy 😎

lucisa
1. zář 2010

Taky všem přeju pevné nervy. Já už se nemohla dočkat konce prázdnin, my dnes začínáme až v 17 hodin zahradní slavností, i když letos to kvůli počasí vypadá spíše na uvítání přímo v budově školy.
😉

pavuska
10. zář 2010

tak jak u druháčků??????

u nás docela dobrý, ale překvapilo mě že už od pondělí jim dává paní učitelka úkoly každý den..........ale asi to potřebujou............jinak už nosí i známky, zatím jedničky............jednu zmatematiky a jednu ze psaní.......jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží 😀 😀 😀 😀

lucisa
10. zář 2010

@pavuska nám ofiko začala škola až ve čtvrtek minulý týden a hned v pátek první známka a první úkoly...... 😖

Mě spíš šoklo, že ve druhé třídě už je geometrie, valila jsem do města dokoupit pravoúhlý trojúhelník, pentelku, 1-2-3 tužky a kružítko.

A to nemluvím o tom, že jsme měli na prázdniny prázdninový deníček, kde se každý den jednou dvěma větami muselo zapisovat, co ten den dítě dělalo. Teď to mají vystavené ve třídě, aby si všichni mohli přečíst, kdo co dělal. A to bylo něco, donutit Noemi, aby o prázdninách aspoň jednou za týden dopsala, co dělala. Nemít kalendář, tak jsme v dupě. 😠

neumisa
10. zář 2010

ahojky, můžu mezi vás? taky mám doma druháka a taky máme od pondělka každý den úkol ... než se znovu zaběhne systém, to bude boj ... 😠 🙂

lucisa
11. zář 2010

@neumisa můžeš, proč ne, akorát bude sranda, až budou děti třeba sedmáci a my se o nich budeme bavit v prvňáčkách 😀

To mi povídej, my taky bojujeme, mladá má pořád prázdniny...... 😖

pavuska
11. zář 2010

@lucisa trojuhelník, pentelku ani kružítko zatím nemusí mít..................a máš můj obdiv, že jsi donutila Noemi aby něco o prázdninách psala, já jsem Jonášovi koupila opakovací sešit pro 1. třídu a donutila jsem ho asi jen dvakrát si v něm něco udělat o prázdninách 😅 😅

lucisa
11. zář 2010

@pavuska mě nic jiného nezbývalo, oni to museli dělat všichni, ještě si tam dolepovali vstupenky a pohlednice, když někde byli atd...... a jiné blbiny.
Ale musím říct, že jsem se kromě rozčilování i zasmála. To bylo co chvilku: Mami, jak se píše velké K? A malé z? A f? Nejdřív jsme si myslela, že si ze mně dělá srandu, ale ona to fakt zapomněla..... 😀 😀
Jak bylo v červenci těch pár tropických dní, tak to bylo pořád: Doma na zahradě, v bazénu, na trampolíně. Pak to zkracovala na Koupání, trampolína a to si neuměla vzpomenout na velké K, tak psala Bazén, trampolína.... 😀 😀

neumisa
12. zář 2010

jo, malé f, s tím jsme taky bojovali ... jinak jediné psaní, do kterého byl ochtný se pustit, byly pohledy babičkám - no aspoň něco. 🙂 Příští týden jede do školy v přírodě, mám dojem, že do školního systému se dostaneme tak na Vánoce .... 😖

petruci6
26. zář 2010

ahojte baby,neviem kde sa to opytat tak skusam vo vasej teme,dufam,ze nevadi 🙂
potrebovala by som vediet ako je to v CZ so skolkami,od januara sa stahujeme do Prahy a potrebujem niekam zapisat bud rok malu
na SK je zapis v marci a deticky nastupuju do skolky v septembri
kedy je to u vas? myslite,ze mi ju zoberu do skolky,ked tam nema obcianstvo ani trvale bydlisko?

dakujem za info 🙂

lucisa
26. zář 2010

@petruci6 No u nás v okolí (asi ve většině měst v CZ) bývají zápisy taky až na jaře - březen/duben/někde i začátek května. V naprosté většině se pak nastupuje v září, ale pokud má dítě 3 roky později (nebo rodiče chtějí), tak nastoupí až v průběhu roku, třeba v lednu. Ale musí si už školku platit jako rezervačku, aby neměli zbytečně prázdno (za každé dítě dostávají od státu dotace), aspoň co já vím z okolí.
A vím, že když nabírají děti a mají hodně zájemců, tak se drží různých kritérií:
- oba rodiče chodí do práce
- dítě chtějí mít ve školce celodenně
- mají trvalé bydliště v místě sídla školky
- apod. v různém pořadí.
Ohledně občanství netuším, určitě získáš info na radnici, nebo obci, která školku zřizuje.

petruci6
26. zář 2010

@lucisa dakujem,tak je to podobne ako u nas 😉