Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vka
29. únor 2008

Ahoj aj my sme dobrali č a tešime sa na prazdniny naša slečna sa teši najviac na ranne nevstavanie to ju citujem:::::: 😉 😉 😉

pacna
3. bře 2008

babky a ako idu vašim prvačikom počty?Našej Dominike trošku zle nevie cez desať odčitať. Ale učitelka povedala, že tento rok už nebudu preberať take priklady. 😀

vavka33
3. bře 2008

Ahoj,Vanes neodcituje cez 10,inak sa to berie az v druhej triede. 😉

adriana1
3. bře 2008

Počty jdou máme + a - do 12

pacna
3. bře 2008

naši su už dnes na ch nestačim sa čudovať. 🙂

adriana1
3. bře 2008

jsou ještě u č ale počítání dneska do 20. Berou to nějak rychle

dadulka19
3. bře 2008

ahojte 😉
no našej matika ide super 😉 ,počítajú do 20 😵 ....a píšu F 😀
...zajtra idú k zubárke 😀

adriana1
5. bře 2008

Dneska máme rozmluvu s učitelkou tak sem zvědavá. Včera přinesla 2 ze čtení a 1 ze psaní. Jest-li začne zas stím že tam nepatří a patří do zvláštní školy tak jí už něčím fláknu po hlavě

adriana1
5. bře 2008

vavka33 sehnala si tu hru?

vavka33
5. bře 2008

Nezohnala.

pacna
5. bře 2008

ahoj nasa Dominika dnes doniesla spravu že vyberaju za zošity do druheho ročnika 215sk.

adriana1
5. bře 2008

vavka33 už jí mám je na http://chcihry.cz/index.php?k=4&uid=u0zaj93w přesně se to jmenuje se zajdou za poznáním : Školka 1 nebo školka 2. Mymáme tu 2 a jedna hra stojí 199kč

vka
6. bře 2008

ahojky pacna už druhý ročnik ??? 😒 nemali by take veci riešiť na začiatku školskeho roka v septembri ešte by som akceptovala jun ......................my ešte prazdninujeme no dnes sme začali robiť ulohy to sčitavanie a odčitavanie nad nam robi trošku problemy 😖

katka76
7. bře 2008

ahoj, tak my sme tiez uz odniesli prasule na anglictinu a nejake zosity do druhaku, ono to strasne leti........... len prednedavnom sme boli na zapise a uz sa zbiera na druhak
z tych nasich su uz reda riadni skolaci, pocitaju do 20, vedia okrem par pismen vsetky, maleho zacalo bavit citanie, tak momentalne luska prvu samostatne citanu knizku
no a o par dni su tu velkonocne prazdniny no a po nich to poleti.........

verulka
7. bře 2008

cafte, no my sa stale trapime, riesime co dalej...Po prazdninach Risko nastupil v pohode, teraz maju zase sutaz, tak sa tesi...Na bud. tyzden idem za triednou a vych. poradkynou a uvdime...
Vyberat na zosity do 23.triedy nei je az tak skoro- ak skola dostala dobru ponuku so zlavou pripadne inym bonusom, tak preco nie? Vsak je to jedno kedy 😉 aspon v septembri budu moct zacat normlane nacas 😉
no ja ani neviem, ake pismenko teraz beru 😅 az sa hanbim, my totiz doma skolske veci neriesime, skor sa venujeme pocitaniu a citaniu ale nie skolskych veci...No a s matikou nemame problem 😉

pacna
10. bře 2008

ahojte maminy tak ako sa mavate? nasa Dominika na zajtra potrebuje vyfuknute vajka do školy tak bude sranda s tym fukanim.
pišu aj čitaju ia,ie,iu. 😀

vka
10. bře 2008

ajojky tak naši ešte nevelkonocuju 😉 ja ani doma s deťmi nezdobim vajka nemusim velku noc nejake ozboby im šupnem do detskej niečo do kuchyne a to je všetko no na čo sa tešim je syrček a cvikla mna mnam 😵

vavka33
10. bře 2008

Ahojte.Vanes cita di,ti ni,li.
A vajicka by sa nemali nosit do skoly,co viem,bol zakaz,koli moznosti nakazy salmonelou.ani ja osobne som to od ziakov nechcela.Aspon jej ich vyplachni vodou,hm

adriana1
10. bře 2008

Ahojky, my ještě opakujem B. Dneska měli celej den matiku tak zítra asi pokročí ve slabikáří a budou dělat písmeno ž. Jinak doma cvičíme vše co dělají ve škole(čtení, počítání, diktáty, přepisy) nově máme dělat to aby uměla vyprávět otom co přečetla.Vajčka máme mít na zítřek

vavka33
12. bře 2008

Vaneska ide zajtra recitovat na Hviezdoslavov Kubin,stale dookola si opakuje basnicku 😀

pacna
12. bře 2008

vavka držime palečky a napiš ako jej to šlo. 😉

pacna
13. bře 2008

naši dnes už idu na ä a dcera skonštatovala ze už moc toho neostava. 😝

vavka33
13. bře 2008

Tak Vaneska bola na seba hrda,oni nesutazili,lebo prvaci este nemaju kategoriu,tak si to nacvicili a na rok moze ist naostro.Dostala krasne pochvalne uznanie za recitaciu na HK 😉
Oni preberaju dvojhlasky.Ale to preletelo.Za chvilu budu citat citanku.
A ako im ide citanie?Vanes slabikuje,ale precita uz aj cele slova,no ja jej vravim,ze nech si to radsej precita po slabikach,akoby mala zle precitat

pacna
13. bře 2008

dominika čita celkom dobre stale nosi z knižnice nove knihy a nosi ich všade aj v piesku čitala. 😀

vavka33
13. bře 2008

super,ked tak vela cita 😉

pacna
13. bře 2008

no niekedy to je až o nervy ked len čo pride domov zavrie sa do izby a kolkokrat ma ani nepočuva čo jej hovorim. 🙂

katka76
14. bře 2008

dnes idu nasi do divadla, kubko sa uz nevedel dockat, kedy rano vyrazi do skoly, a to jeho fintenie - horsie ako baba 😀
no certifikat z pisania a matematiky uz mame za sebou, momentalne mame citanie+pisanie. aby som mu pomaly zakladala sanon na skolske dokumenty 😝

pacna
17. bře 2008

tak a zas novy tyžden.
dominika zajtra už nepojde až po velkej noci, lebo idem do nemocnice a baby davam ku našim.
tak si predlži volno ale učiť sa bude. 🙂

verulka
17. bře 2008

pacna a co ze do nemocnice? snad nic vazne...
mne risko cita cele vety, nechce inak- najprv si precita vsetko a povie nahlas...ak njie su moc dlhe,tak cita vcelku plynulo...ale bohuzial sa mi naucil citat aj buduci prvak radko- tan vyhlaskuje slovo, nasledne utvori slabiky a potom to povie cele...

pacna
17. bře 2008

laparoskopia nastupujem zajtra.jooj budete mi chybat. ☹