Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vavka33
21. říj 2007

Vanes nedostava poznamky,ani ziadne body a ani ja ked som ucila prvakov,som nic take nemala,ved su malinky,este si len na vsetko zvykaju,neuvedomuju si,ze nemozu len tak vykriknut,nejest,treba ich upozornit,vysvetlit a nie hned naparit poznamky.
Je to divna ucitelka,nepaci sa mi uz len z toho co pises. 😠

maca793
21. říj 2007

ja si myslím, že prvý ročník je len taký zábeh do normálu deti sú ešte rozhárané zo škôlky nevedia sa dostatočne sústrediť
aj v škôlke mali zlú učiteľku ale to ma už netrápi
v prvom rade by ich mala najprv upozorňovať na chyby, ktoré sa v škole nerobia
v druhom ročníku nech sa páči, nech hodnotí jedna radosť

bubaczik
21. říj 2007

no aj moj syn uz dostal poznamku,tiez typu,ze po zvoneni sa este hral na koberci 😕 a aj ine deti tam boli,tak asi sa pozabudli 😔
maca ta ucitelka musi byt inej nervovej kategorii 😖
inak nechce sa mi citat celu temu,uz pisu deti aj s atramentovym perom?bo mne dnes petko povedal,ze si musi brat do skoly 😕 tak neviem,ci to len videl u niekoho v triede,ze ma v peracniku,alebo fakt musi..ja u dievcat pamatam,ze az po pol roku zacali pouzivat..
no a dalsia otazka,ako pisu vase deticky?moj skaredo,ale snazi sa..nechcem ho stale napominat,snazi sa,ked nevidim tak si to aj vygumuje 😀
vidim velke rozdiely v tom,ze ked boli dievcata prvacky inak to zvladali,lepsie,boli sikovnejsie..chlapci su asi taky,lajdackejsi..sak nemoze byt kazdy jadrovy fyzik,nie?napr,ked dievky chodili do druziny,ucitelka sa im venovala,cvicila s nimi pisanie,citanie..teraz ked chodi petko,tak nic s nimi nerobi,len sa hraju.. 😔

maca793
21. říj 2007

buba
naši už prešli po 2 týždňoch na polniace perá, praváci plniace, ľaváci keramické alebo tornáda.
píšu ako tak, Maťka lepšie, Simonka je ľaváčka tak sklon má trošku iný ale dá sa to. len si mýli U a M.
v družine sa hrajú, robia si z lístia šarkany, niektorí sa učia. teraz v stredu pôjde Maťka na plaváreň na Sliač, stojí to síce 100,-sk, ale dám jej na to. Simonka začína byť nejaká chorá, tak zajtra radšej bude doma.
najhoršie na tomto prvom ročníku je, že deti nás uplne vycicajú z peňazí.

typ mami ja chcem to, nepíše mi pero, zateká mi pero. už ani nerátam, koľko som dala za perá.
v tescu som kúpila bombičkové za 15,-sk. je dobré, zatiaľ nazatieklo ako klasické plniace pero na plnenie astramentom.
aj vaše deti chodia celé popísané od pera?
SImonke som dávala aj čínske, ale to je vraj zakázané.
a tá učiteľka je dosť nerva, sama to priznala, že si nedá s... na hlavu, povie si svoje.

dadulka19
21. říj 2007

no maca,takú učiteľku by som nakopala 😠 ..tá teda deti rada nemá... 😠
..v Luckinej triede sa poznámky nepíšu..jeden chlapec vraj občas cez hodinu je,ale len ho upozorní,nech to schová ale poznámky ee.No body dáva,ale myslím,že to nie je nejak prísne.Cierny bod dostane ten,koho za deň napomenie 3krát... 😉

..no a s družinou som fakt spokojná 🙂 ,učiteľka sa im venuje.Ked sú vo vnútri,robia rôzne výtvori a ked sú vonku,hrá sa s nimi.A to vždy.To som ani v škôlke nevidela.Tam učiteľky len kecali medzi sebou a sem tam vykríkli na nejaké dieťa 😒 ...

dadulka19
21. říj 2007

bubaczik,Lucka nepíše nejak krásne,ale mne to nevadí,dôležité pre mňa je,že sa snaží....a keby si videla ten učiteľkin škrabopis,som bola normálne prekvapená,ako píše prvácka učiteľka 😉 ...a ani ona to neberie nejak tragicky...cvične jej navyše písať nedávam,ona si skôr zoberie knižku a číta po písmenku a často to pekne spojí do slova 🙂

adriana111
21. říj 2007

ahojte 🙂
maca, tak to tvojim dievčatám fakt nezávidím, takú učiteľku. Natálka má super učiteľku, samozrejme, tiež ich občas napomenie, ale to čo píšeš, to je des. taká učiteľka by ani nemala robiť s prváčikmi.
inak my máme ten nový šlabikár a sú k nemu aj písanky a tam je pri každom riadku vyznačený znak pera alebo ceruzky. keď sa začínajú učiť nové písmenko, tak píšu ceruzkou, potom už perom. všetci v triede píšu tornádami, myslím, že je to oveľa lepšie, než sa trápiť s plniacim alebo bombičkovým.
v družine sa tiež Natálke páči, koľkokrát sa nahnevá, že som pre ňu prišla zavčasu, že sa ešte chcela hrať.

vavka33
21. říj 2007

Poznamka,ze sa hral na koberci?tak to je tiez vrchol.ved ja som sa s detmi na koberci hravala,mohla ho normalne zavolat,nech si sadka ,ze uz je hodina,ved mozno chuda ani nezaregistroval,ze je hodina

andrea.m
21. říj 2007

ahojte maminy prváčikov.priznám sa že špehujem vaše radosti,starosti.dnes mi nedá nereagovať.to už v 1 triede sú poznámky.ja by som sa v kľude šla s tou učiteľkou porozprávať a keby som videla že to k ničomu neviedlo tak by som asi fakt dala dieťa inam ak je taká možnosť alebo aspoň do inej triedy. a posudzovanie podľa oblečenia sa mi tiež nepáči.tiež obliekam deti v čiňakoch a bazaroch.podľa mňa je dôležité aby to oblečenie bolo celé a čisté a nie značkové.

držím vám palce a prajem veľa trpezlivosti.

zabinka
22. říj 2007

My ziadne poznamky nedostavame. Mame len vcielky a ked sa niekomu nieco podari velmi dobre, tak dostane pochvalu. Aj na rodicku sa nas p. ucitelka pytala, ci s takymto hodnotenim suhlasime. Vraj poznamky by deti iba zbytocne stresovali. A veru aj u nas v triede sa obcas stane, ze deti papaju, ale ucitelka im to trpezlivo vysvetluje.

pacna
22. říj 2007

ani u nas su neni poznamky ale dominikini spoluziaci prasiatka dostali.ked vyrusuju alebo kricia tak ich p.učitelka upozorni.

vka
22. říj 2007

ahojte u nas sa davaju čierne,červene body ktore visia na nastenke v triede naša ma už 2 čierne a 3 červene tie čierne su za vykrikovanie a červene za poslušnosť tie body davaju v oblasti spravania take včielky slniečka su v zošitoch oblasť učenie čon sa tyka toho oblečenia moja dcera chodi do triedy kde su deti aspon zopar čo poznam dosť na vysokej urovni nevravim že moja dcera chodi oblečena len značkovo ale kupujem jej viac oblečenia a aj kvalitnejšie než synovi ja ako decko som tym dosť v škole trpela ☹ ☹ ☹ ☹ samozrejme je ozaj zvlaštne že učitelka sa k deťom sprava podla oblečeni vyzoru 🙄

verulka
22. říj 2007

my mame za sebou 1.diktat. Spravil 2 chyby- jedna bolo nedorozumnie, lebo ked ucitelka opakovala, ze co maju pisat, tak risko to napisal znovu. Druha bolo, ze velkemu pisanemu A potiahol nozicku az dohora. Bol na eba velmi nahnevany.

andrea.m
22. říj 2007

moj zlatý 😀

dadulka19
22. říj 2007

naši majú za sebou už 3diktáty 🙂 prvý,druhý o.k. a tretí 2chyby...tie nešťastné U a M 😢

pacna
22. říj 2007

nasi pisu diktat skoro kazdy tyzden.v stredu idu do divadla tak sa tesi. 🙂

vavka33
22. říj 2007

My m nepiseme,ale tiez sa to bude asi Vanes mylit,je to normalne,ale zvyknu si pri spajani slabik. 😉
Ja som Vanes z pondelka a utorka vypytala,pojdeme asi na prazdniny na Oravu,tak si oddychne od ucenia-ale ja ju doucim 😉 neprejde jej to tak lahko 😉

pacna
23. říj 2007

ahojte babky tak čo prvaci?nasi pišu "mama,mame..." a čitaju: mama ma ... 🙂

vavka33
23. říj 2007

Moja prvacka ide zajtra na prehliadku k zubarke. 😀
Od zajtra sa zacnu ucit M

jeane1
23. říj 2007

mi sa už učíme písané E e a ide mu to suoveľa lepšie ako písané A pri tom sme obaja rodili 😀 a čítaju už aj L l Mm len moj si zapametá hned na prvý krát a potom to už iba zarecituje 😀 a ak mu dám o riadok nižšie tak to zarecituje v škole pani učitelke, 😢 dufam že ho to prejde 🙄

vavka33
23. říj 2007

Ja mam nastastie este dva slabikare ine ako ma Vanes v skole a par takych knih,co som mala s cviceniami a pismenkami,tak cita aj z nich,nic nevie teda naspamat 😉

pacna
23. říj 2007

vavka to je dobre ze ma este ine slabikare nasa to vie tiez skoro naspameť.my sme dnes skoro zaspali do skoly buchla som po budiku a spala si dalej no nastastie sme stihali 🙂

vavka33
23. říj 2007

ja viem,ze deti sa to naucia naspamat,ja s vanes citam stranu,co dostanu na citanie len raz

pacna
23. říj 2007

dominike zacalo robit problem minus.scitat parada ale odcitanie dva priklady ok a tri zle.

vavka33
23. říj 2007

minus robieva problemy,to si casom zvykne,neboj.

verulka
23. říj 2007

my piseme trochu v inom poradi. Uz sme presli L,l, ale este sa len chystaju na I, ale sopkojna som, zatim krasne ficime bez problemov...bodaj by to vydrzalo riadne dlho 😀
pacna, to je len zvyk, nam pomohli pirAjke cukriky 😉

pacna
23. říj 2007

ona totiz nedava ani pozor co je ci plus alebo minus.chcela by to rychlo a nejde to no teraz maju v matike asi tri strany scitat a odčitat tak dufam ze to pojde 😀

dadulka19
23. říj 2007

ahojte 🙂 mi píšeme stále má,mé,mí,mo....adnes už číslo 4 😉

...a dnes sa jedno dievčatko v lavici pocikalo,chúda ☹ a asi 2 týždne do zadu jeden chlapec ovracal dievčatko ☹ ,ešteže si nechávajú v škole telesnú,tak sa môžu prezliecť,ak swa niečo pritrafí ☹

pacna
24. říj 2007

to muselo byt pre to dievcatko hrozne lebo niektore deti vedia byt kruteee. ☹

vavka33
24. říj 2007

Vanes uz sedi u zubara,som zvedava,co povie 😉 dnes sa ani neucili,lebo deti boli v strese,tak len opakovali dve hodinky 😀