Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

lucinda7
12. zář 2008

u nás sú prvé v triede deti z rannej družiny.... 😝
ostatní chodia skoro všetci 7.40 😵

bardott
12. zář 2008

Ahojte. Tak máme zasa problém. Náš malý si nezaznačuje domáce úlohy. Musím obvolávať spolužiakov ako na tom sú. Ide ma poraziť. Včera sme začali robiť čiary až o 19h a trápil sa s nimi až do 20.15h. Takmer nad nimi aj zaspal. Ráno mi sľúbil, že si už bude značiť úlohy lebo vraj v noci ich už robiť nechce. To som zvedavá. A vy nemáte také problémy s deťmi?

petrahy
12. zář 2008

bardott: u nas ulohy znaci ucitelka krizikom taku sme mali dohodu na rodicku, lebo oni su maly a nepoznaciliby si to tak skus povedat ucitelke. Ja si myslim ze je to takto najlepsie a ak si nevieme rady s ulohou mozeme ucitelke zavolat alebo prist k nej sama nam to navrhla a dala cislo na mobil.

lucinda7
12. zář 2008

naši si značia úlohy vždy po skončení hodiny hviezdičkami.... 😝
a zatial v pohode....naši dnes dobrali M od utorka idú na O 😵

a v písanke píšu "jamy" 😀 😀 😀 /obrátené kopčeky 😝 /

bardott
12. zář 2008

No pani učiteľka nám mobil nedala lebo vraj nemá a zastihnúť ju je takmer nemožné. No nič musím sa spoliehať, že si malý ten včerajšok zoberie k srdcu a bude značiť tak ako má. A lucinda vaše deti sú dajako ďaleko?! Naše ešte nezačali ani A, čo mi je teda viac ako divné. No asi je to tak, že každá pani učiteľka má inakší štýl učenia. Snáď do konca roka budú vedieť aj čítať aj písať. Pa 😀 😀 😀

lucinda7
12. zář 2008

naša povedala že od začiatku nebahnú na "tvrdý režim".....nech ju neberime za zlú....ale že od takého konca oktobra sa to zmierni a bude to lážo plážo 😀 😀 😀 😀

johanda
13. zář 2008

Holky, dotaz - dcerka chodí do I. třídy, už 2 týdny 🙂 , a asi po týdnu mi oznámila, že tam chodit nebude, protože ji to nebaví, jelikož všechno umí 😠 . Je pravda, že plynule čte, sčítá a odčítá do 100, psát sice neumí, ale prý proč, když si všechno napíše na počítači a vytiskne 😅
Učitelka má ve třídě 24 dětí a prostě nemá čas se jí nějak mimořádně věnovat. Jen mě upozornila, že by si neměla dělat dopředu úkoly, protože pak nedává pozor. Měl někdo z vás podobný problém? 😅

verulka
13. zář 2008

baby, nam ucitelka znaci du, kym sa nezabehaju...ja som uz bola za nou, ju poprosit, nech mi pise vsetko dolezite, lebo ja mam doma v tomto truhlika 😀 on zabuda uplen vsetko.

motiilik
15. zář 2008

ahojte....no máme predlžený víkend,ako ste ho prežili???my sme boli doma 🙂

zajtra nám začína škola na novo,ako sa darí Vašim detičkam???moja malá už má 4 včeličky a v žiackej knižke má jedno usmiaté slniečko.... 🙂

chodia vaše detičky aj na nejaký krúžok???moja sa nahlásila na počítačový... 😉

lucinda7
15. zář 2008

moti,vy máte žiacku knižku???? 😕 😕 😕 😕

my máme 2 pávikov a 2 včeličky 😵

alexik bude chodiť na výtvarnú 😵 a rozmýšlame aj nad skautingom 😝

motiilik
15. zář 2008

lucinda veru,dostávali aj žiacku,prišiel im ju rozdať samotný primátor mesta...pávik je tiež dobrý???
🙂

lucinda7
15. zář 2008

všetky odtlačky sú u nás zatial len dobré 😝 zlé im učka zatial nedáva 😝

verulka
15. zář 2008

aj mym mame ziacku 😀 v nej peciatku chlapceka, tiez nemame zle peciatky...kruzkov bude mat radko dost- maticky, pohybove hry, pocitace a ymnastiku a mozno flautu..one e trochu zivsi, tak ho musim "vystavit" 😉

andrysek2
16. zář 2008

ahojik maci prvnackuu tak co dobry muj adysek dobry maji tez vselijaky razitka a chodi na karate ve skole 😀

blazula
16. zář 2008

My nemáme žiacku - len zrkadielko
a razítka mali doteraz iba usmiate srdiečka, alebo včeličku.

bardott
16. zář 2008

Ani my nemáme žiacku - tiež máme len slovníček. Razítka máme od výmyslu sveta. Od včeličky cez repu a dokonca som našla už aj traktor 😀 😀 😀
Chcela som sa spýtať či neviete čo je na tom pravdy, že naše deti sa podľa novej reformy majú prvý polrok učiť len čítať a písať až od druhého pol roku? Neviem na našej škole to tak zrejme nieje ale nemáte s tým nejaké skúsenosti z vašich škôl? PA

andrysek2
16. zář 2008

adysek ma tez jen denicek zakovskou neee 😀

blazula
16. zář 2008

bardott, o tom nič neviem - veď píšeme stále nejaké kopčeky, háčiky, čiarky
máme samostatný zošit písanie s predtlačou

andrysek2
16. zář 2008

my tez piseme carky obloucky smerem dolu a nahoru a doplnujeme jsou treba namalovany tri jablka a oni musi napsat carky podle toho kolik tam toho je v ramecku 😀

dckami
16. zář 2008

ahoj,
u nás máme pouze malý notýsek místo žákovské knížky. Dnes máme třídní schůzky, tak jsem zvědavá, co nám paní učitelka o prvňáčcích prozradí 🙂 . Zatím máme každý den nějaký malý úkol - vymalovat botičky do páru, doplnít obrázky dle čísel a tak. Už mají trénovat i čtení písmenek: "A" velké tiskací a, "a" malé tiskací a.... Už jsem začali sříhat i písmenka do desek, zatím mají A, O.
Musím říst, že přes mé obavy s ejí ve škole i v družině líbí. 😵

motiilik
16. zář 2008

ahoj..naše detičky tiež preberajú čiarky,vlnovky a začali tiež písmenaka tlačené..majú A,M a O.....a majú si doniesť na výtvarnu noviny a najme tie,na ktorých su tlačené písmena..neviem,či nechcú aby si ich vystrihli a nalepili...aspom tie,ktoré sa už učia... 🙂

lucinda7
17. zář 2008

čaute
naši dnes dostávali časopis Vrabček a vystrihovali si z neho abecedu 😝
a na prírodovede lepili do zošita povystrihované postavičky eskimákov,indianov atd.z pracovného listu 😵

lavovka
18. zář 2008

Ahoj... Dcérka sa učila písať vlnky,čiarky,oblúčiky a majú okrem zošita s predlohou aj zošit kde píšu veľké tlačené písmená:M A O.Písanie jej ide Super už má 7 včeličiek,no zdá sa,že už z nich nemá takú radosť ako keď dostala prvé dve.Má to fakt pekné asi preto dostane vždy včielku,len už to prestáva asi byť motivačné.Úlohy nám zatiaľ značí p. učiteľka,tá moja ,,kukurica" by si to neviem či dobre poznačila.Mám trošku problém s desiatou,je dosť dobrý jedák,no tvrdí,že ju nestíha zjesť a učia sa dvakrát do 12,30hod a keď pre ňu prídem umiera od hladu. Prestávky majú 5min a dlhú 15min. Povedala som jej,že to môže papať aj ďalšiu prestávku keď cez jednu nestihne,no zdá sa mi,že sa obáva že jej učiteľka niečo povie. 😵

andrysek2
18. zář 2008

ahoj tak vcera uz psali pismenka ty brdo pismeno a e a s 😀 😀 😀

verulka
18. zář 2008

my sme na ciarach, ale neviem presne..ani vcelicky nepocitam 😅 som rada, ze dycham 😀 ale krasne mi cital z vrabceka, vraj aj nahlas pred triedou a konecne ma kamarata 😀 z toho sa tesim najviac 😉

lucinda7
18. zář 2008

verul,tak super že má parťáka 😝
náš si našiel jedného tiež takého,ale on tento týžden chýba lebo je chorý tak je nešťastný 😖

naši dnes brali S 😵 a čítajú už slabiky....napr.sa,so,si,ma,mo,ma,..... 😵

andrysek2
18. zář 2008

ahoj tak dneska kreslili vlnky na mori za ukol 😀 😀

verulka
18. zář 2008

luci, vy ste fakt nejako dopredu 😕 a amte slabikar lipku ci nejaky iny?

lucinda7
19. zář 2008

verul,nové foto 😝
šlabikár máme Lipku 😵
ale myslím že zvládajú v pohode.....radšej nech nabehnú teraz na režim,potom zvolnia 😀 😀 😀 ako naopak 😵
a dnes máme klzisko.....tak ideme celá rodinka....mužík bude s deťmi korčulovať a ja budem viazať deťom korčule 😀 😀 😀 😀 😀

lavovka
19. zář 2008

Ahoj.Aj naši včera čítali slabiky a mali sme číta´t aj za domácu úlohu. Z matematiky ešte úlohu nemali. Na výtvarnej si kreslili vlastnú aktovku. 😀