Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vavka33
24. říj 2007

Prave som dala vanes 25prikladov na scit.a odcitanie,vsetky bez chyby vypocitala

verulka
24. říj 2007

super vavka, mas sikulku 😉 ja som dnes totalne dead, esteze je streda a nebudu ulohy 😎

vavka33
24. říj 2007

ani u nas sa dnes nerobia ulohy,koli zubnemu vysetreniu 😉

adriana111
24. říj 2007

vavka, ako Vaneska u zubara? zubara ani ja nemusim. nastastie Natalka nema zuby po mne, zatial nema ani jeden kaz.
ale asi bude chora, dnes rano zacala kaslat, ale poslala som ju do skoly, lebo ani teplotu nemala ani ju nic nebolelo. tak uvidime. zajtra maju v druzine halloween - karneval, tak sme ešte robili masku - ducha. inak maju dobru druzinarku, vselico s nimi vymysla, stale nieco robia, Natalke sa v druzine paci

vavka33
24. říj 2007

Dobre,nic jej nerobili,tak je stastna.Kazala som jej povedat,ze ju bolieva zubok-vraj zabudla-no to isto-zbabelec maly 😀

pacna
24. říj 2007

ja som dnes tiež uplne mimo tak baby si maluju s vodovkami na listy. dnes boli v divadle.ulohy bude robit večer kym sa pozbieram. 😖

adriana111
24. říj 2007

my chodime pre Natalku do druziny az o pol stvrtej, to ma predpripravu, ked uz nebudem doma, ale budem chodit do prace. a ulohy robime okolo piatej

vavka33
24. říj 2007

My piseme okolo druhej,ked lea spinka

vka
25. říj 2007

no moja Dianka do družiny nechodi zatial ja nepracujem a kym je maly v školke tak sa jej venujem na plno a aj ona si myslim nieje roztržita do družiny by velmi rada chodila no aj to volačo stoji a kym som doma .... v škole v stredy ulohy nemaju ja s nou iba prečitam od kedy su vlastne jesenne prazdniny idu toho 31 do školy? niekto vravi že ano ale Dianka ma normalne listok na obed 😒

pacna
25. říj 2007

vavka super fotka ste zlate. 😀 😀 😀

verulka
25. říj 2007

vka, v stredu su uz prazdniny. Nezaudli ste v niektory den zobrat listok? Nam sa to stava 😅
My sme v druzine do +-16,00 a je to super, aspon trochu sa vyblbnu. Ulohy piseme ako kedy. Podla programu, no zvacsa az vecer, ked odjdeme domov 😝

katka76
25. říj 2007

ahojte, tak nas je este stale nadseny skolou 😀 , pani ucitelkou i vychovavatelkou. prebrate mame A E M L a dnes I, matematika cisla do 4, scitanie, odcitanie, vacsie, mensie, rovna sa.
dlho sa neucime, dam mu na precvicenie 3 riadky napisat a nejaku matematiku, a citame preskakovane, nakolko to vie naspamat a potom vyberam aj ine texty.
kubko chodi do triedy s integrovanym vyucovanim, ucili sa na prvovke plody jesene, na matike ich pocitali, v hudobnej o nich spievali, na DU sme malovali jablka a na vytvarnej piekli s pani ucitelkou jablkovy kolac. no a v piatok boli na ranci nakrmit zvieratka 🙂

vavka33
25. říj 2007

Pacna vdaka za pochvalu 😀
Veri,dnes je ti uz lepsie?
Kati,ITV som robila aj ja ale len dva roky,je to strasne narocne na cas a potom som uz cas nemala,vyplnala mi ho Vaneska 😉

pacna
25. říj 2007

nasi dnes citali l a aj pisali a matiku dnes nemali.zas ma na pere opar uz ma z toho ide picnut stale cosi. 😠

verulka
25. říj 2007

vavka, je to ovela lepsie...len si to neskabat 😀

vka
25. říj 2007

Verulka ja davam dcere listok hned ked sa učime ma taku malu penaženočku do ktorej jej ho dam ale raz sme zabudli tak som okolo 9h bežala do školy a dala som ho tete upratovačke a ta ho zaniesla malej inač neviem ako vaše deti ale niekedy rano ked sa obuvame Dianka odomyka a ideme ja na nu pozeram normalne odchdzame z vchodu tak sa jej pytam slečna nechyba ti nič ona že nie a ked sa zamysli aha taška tak sa vracia domov ako nechavam ju nech si uvedomi svoje povinnosti neviem kedy to normalne pochopi 😒 😒 😒

vavka33
25. říj 2007

Veri a deturence sa tesia na male babatko?

vavka33
25. říj 2007

Baby,nasla som nieco,mozte si postahovat co chcete a deti sa budu ucit pocitat.a som si stiahla to-sebran,tak Vanes pustam k pc,nech pocita 😀 http://detskeprogramy.szm.sk/matematika2.html

pacna
25. říj 2007

vavka super dominika sa teši kedy jej to pustim ale teraz bude na ct1 kuzelna skolka tak na to kukaju. 🙂

vavka33
25. říj 2007

Ja som Vanes dala nech pocita a ona si pustila nasobilku a veselo odcitovala,to jej nevychadzalo,tak ratala a ratala...no bola zlata,cela dopletena,a prsty mala az zamotane.Vraj mami aha ved 3a2je 5,aj ked to zratam na prstoch.
Ja ze to je krat a nie plus. 😀

pacna
25. říj 2007

nase tu už boli obidve a pohadali sa pri tom tak museli odist. 😠 🙂

vavka33
25. říj 2007

😀 treba ti dva pc 😀

pacna
25. říj 2007

no už len to?oni zo začiatku sa dohodnu a potom ta mensia sa tu strka, zakryva obrazovku no horor. 🙂

verulka
26. říj 2007

vavka, diky za link, doma to preluskame...a deti sa strasne tesia, len jediny problem je, ze chcu sestricku...ale uz sa stihli aj pohadat, ze kto bude co robit 😀 aj teraz ma krasne "obletuju" nemozem ani smeti vyniest, Radko mi stale kremuje brusko a spieva pesnicky babatku 😵 su nadherni 😵

pacna
26. říj 2007

jej verulka musia byt zlati a to hreje pri srdiecku vsak??? 🙂 🙂 🙂

vavka33
26. říj 2007

Veri,to je super 😵

verulka
26. říj 2007

pacna, oni velmi chceli, ale my sme sa uz bali naplanovat dalsi prirastok, ale sme happy, ze sa to takto poriesilo. Su uplne uzasni- na Vianoce nic v podstate nepotrebuju, leboich darcek je v brusku 😵 ja som z takychto prejavov uplne na makko 😅

pacna
26. říj 2007

a baby o ktorej chodia spat vasi prvacikovia a o ktorej vstavaju?
Dominika chodi po osmej vecer a rano vstava 6.40 a autobus jej ide 7.10. 🙂

verulka
26. říj 2007

my sa ukladame okolo 9 a zaspia do 10 a vstavaju o 6,40. Odchadzame z domu o 7,20-25

adriana111
26. říj 2007

Natalka chodi spat o pol deviatej, spi v podstate hned a rano ju budim o 6.30 a vstava sa jej veru dost tazko. rano este ranajkuje, ale pol rozka prezuva stvrt hodiny a oblieka sa ako spomaleny film. hrozne ma to vytaca 😠