Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vka
11. pro 2007

moja zasa nerada chodi na hudobnu nenormalne sa tam nudi sice sa učia ešte len teoriu no furt plače že nechce povedala som jej že pochodi dovtedy kým ma zaplatene(februar) a tak ked sa nezmeni tak nemusi a aj teraz najnovšie furt mrnči a navýmyšla sa pri učeni ach jaj nech su už prazdniny 😠

dadulka19
11. pro 2007

vka,na prázdniny čakám aj ja 🙂 ,ked poviem Lucke,že treba nachystať veci do školy,úlohy napísať,to je rečí a hned sa oduje 😝 ,pritom sa do školy teší,aj rada sa učí,píše,počíta,ale len v škole 😒 ....
..a na tanečnú sa jej tiež nechce 😀 ,ale ked už je tam,tak je rada.. 😉
A Mikuláš im doniesol do triedy kuchynku takú veľkú na hranie a chlapci vraj neposlúchali,tak dostali skladačky 😀 ..a že škola 😝

vka
12. pro 2007

waw hračky inač ja svoju dceru chystam do školy na nu sa spolahnuť neda a aj ja by som bola nepokojna chodi tancovať do suboru tak to miluje ale hudobna 😝 ja už niekedy neviem ako na nu 😒

dadulka19
12. pro 2007

Tak naši sa v pondelok neučia 😀 ,majú diskotéku 😀 ...každý má doniesť nejaké koláčiky....a dostanú vianočné balíčky(na ne sme dávali 50sk) 😉

vka
12. pro 2007

no taketo aktivity v škole deti dostali baličky na mikulaša a asi to tým aj haslo sice ich trieda pripravuje dake divadielko aj basničku sa mala učiť vo štvrtok rodičko zrejme pojde mužik lebo sme si povedali že sa budeme striedať a jedno som absolvovala už ja inač ked sa mal kupovať koberec do tiedy tak vychadzalo 80sk na osobu a poniektorý to riadne odudrali nieto ešte skladanie sa na baličky ale uzvam take posedenie je len pre deti spestrenim

katka76
12. pro 2007

my sme na zaciatku roka davali do triedneho fondu 300 sk, z toho sa detom kupovali podritniky, mikulas, vylet na farmu...
zajtra maju vianocny predaj, takze dnes pecieme s kubkom kolac, vsetko sa bude predavat po 10sk - kolaciky, pozdravy, ozdoby, tak idem na "nakupy"

vka
12. pro 2007

jej to je pekne u nas sa v škole nič nedeje ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

vka
13. pro 2007

Vedia vaše deti kolko je hodin moja poviem že je velka ručička tam a mala tam a ja si domyslim kolko je asi mali by to vedieť už teraz

verulka
14. pro 2007

cafte, u nas to ide ako po masle, mlady je uplne vymakany. Predvcerom vyhrali sutaz Europska hviezdicka, tak maju pochvalu (aj s Ajkou) od riaditela za vz. reprezentaciu skoly 😀 caka nas na bud.tyzden besiedka...drzte sa

vka
14. pro 2007

fijha tak su to šikovne detičky naša bola na rodičovskom pochvalena že je usilovna akurat čo ma velmi znepokojilo je fakt ked som sa rozpravala s jednou mamkou chlapca čo robi zle mojej dcere ona bola vyjavena že jej syn neverila a citila sa urazena a povedala že syn sa jej asi len branil a včom sa chudačik branil že jej čmare po taške kriedou a neustale do nej štucha a hreši 😠 😠 😠 😠 😠 😠 dnes som sa pytala tak vraj nerobil nič tak možno mal debatu doma ktovie u nas krasne nasnežilo

pacna
18. pro 2007

naši sa už učia b a basničky na besiedku len neviem či pojde akosi zas začina chorlavieť 😠 😠 😠už maju dvojku šlabikar tak čita a čita.
a čo vaši?už sa tu akosi nikomu nechce. 🙂

katka76
18. pro 2007

nam zial pre vysoku chorobnost zrusili besiedku - teda presunuli na fasiangy 😢 som sa tesila
robila som do skoly medovnikove cesto - dnes maju asi den zrucnosti - idu vypekat a robit ikebany, takze sme este zhanali po sidlisku cecinu
som zvedava na tie vyrobky, kubko sa chce totiz stat UMELCOM

dadulka19
18. pro 2007

naši mali včera besiedku aj discotéku 🙂 a dostávali vianočné balíčky.Ale dnes mali veľa úloh a Lucka plakala,že už do školy nechce chodiť 😀 .Inak,choroby už školu opúšťajú,klop,klop,chýba myslím len jedno dieťa 🙂

Ste šikovní,pacna,ked už ste v druhom šlabikári..naši stále píšu Z. 🙂

vka
18. pro 2007

no naši maju v štvrtok vianočnu akademiu pacna tak vy mate riadne vysoke tempo naši su ešte na Z aj naša slečna kašle ale už druhy den chodievaju tancovať zo suboru na kadejake koncoročne posedenia pre firmy a tom kroji s kratkymi rukavmi sice na nom vetrovka v piatok idu poslednykrat no ona sa aj teši lebo všade dostavaju pozornosti predvčerom dostali fixi a pamätnik a sladkosti

pacna
20. pro 2007

teraz sa jej myli b a d.najlepsie je ze neviem ako idu na tu besiedku vobec nic tak som zvedava či dnes donesie nejaku informaciu. 🙂
a kolko maju prázdniny?

vka
20. pro 2007

naši nastupuju 8 januara zajtra maju doniesť svojmu tajnemu vianočnemu kamaratovi ktoreho si vyžrebovali vianočny pozdrav tak som Dianke pomahala ozaj krasny .... pokupila som jej trblietave lepidla tak to ozdobila ozaj sa jej podaril a chce tam vložiť žuvačku vybrala si zhodou okolnosti najlepšiu kamaratku tak sa moc teši dnes mali vianočnu akademiu vystupovali celkom pekne ale mohli toho aj viac ale aspon dačo

dadulka19
20. pro 2007

vka,naši si tiež žrebovali,komu nakreslia obrázok 🙂 Lucka kreslila najdivokejšiemu chlapcovi v triede,normálne dostáva poznámky,že neposlúcha a pod. 😒

vka
21. pro 2007

hm s takými sme aj my riešili svoje ale najlepšie je ked to riešiš s jeho rodičmi a ti sa tvaria ešte urazene no čo narobiš dnes končia o 10 30h tak ide na obed ale včera mala tolko uloh no bola som velmi prekvapena pišu Z ale učitelka im predpisala na 5 riadkov a ešte aj v zošite mi to volame z konika mala tam zaznačene dalšie 5riadky asi chce nadbehnuť moja s pisanim nema problemy velmi pekne piše ale čitanie niežeby zle čitala ale je leniva ale to strašne niekedy mi nervy teču 😠

vavka33
21. pro 2007

Vsetkym prvacencom prajem krasne prazdniny.a nech si poriadne oddychnu 😉

maca793
22. pro 2007

ahojte, naši mali vo štvrtok besiedku. ale ako čítam, tak aj vy. dostávali zvončeky a tričká s logom ich triedy. mali aj diskotéku, kde nemohla chýbať ani torta a malé občerstvenie. dostali aj symbol ich triedy. dráčika.

maca793
22. pro 2007

a ináč, píšu už Z a B. hneď, ako prídu do školy v januári, idú T, a potom už budú mať nový šlabikár.

dadulka19
23. pro 2007

ahojte,no naši sa v piatok véľmi ponáhlali 😀 ..píšu T a na úlohu dostali 5 strán 😠 písať 😠 .Po prázdninách začínajú už novú písanku Písmenká,moji kamaráti 😉

maca793
23. pro 2007

dadulka19
aj naši sú tak ako vaši, tiež dostali písať z matematiky 4 alebo 5 strán, samé prefotené listy s odpisom viet a slovíčok asi 5 hárkov. našťastie, Maťka je taká šikovná, že si z matiky urobila 3 strany, takže bude mať pokoj.

maca793
23. pro 2007

a ako ide čítanie? maťka si už teraz prečíta rozprávkovú knižku, ale Simonke to ide horšie. Cvičíme, dosť sa jej pletú písmenká.

vavka33
24. pro 2007

Stastne a vesele PRVACIKOVIA 😀 a veeeeeeeeeeeeeeeela darcekov 😀

maca793
24. pro 2007

u nás to bude bohato!!!!
už teraz neviem, kde im to všetko podávam 😝

maca793
24. pro 2007

a čo ste kupovali pod stromček prvakom? ja som nejaké perá, ceruzky, peračník, lebo ten, čo majú, už dosluhuje napriek tomu, že bol dosť drahý. 😨
dostanú už aj knižky, nejakú tú hračku a hlavne oblečenie.
už sanevedia dočkať 😵

dadulka19
4. led 2008

ahojte,prváčikovia 🙂
prázdniny sa pomali končia... ☹ ..aj ste cez ne písali,čítali??My veru nie,len číta Lucka kade tade,všetko,čo "stretne" 😉
..som zvedavá na to ranné vstávanie 😒 ,snád zase skoro nabehneme na tú školu... 😉

pacna
5. led 2008

ahojte Dominika aj čitala aj sme písali aj počítali.Tiež čita čo príde pod ruku včera čitala česky letak z Albertu.
Na to ranne vstavanie sa netešíííím 😖

vka
5. led 2008

Ahojte aj my sme cez prazdniny nelenošili poctivo sme čitali pisali počitali no pridavam sa k obavam s ranným vstavanim aj ja teraz si spime do 10 00h a spať chodime o 22 00-22 30h mam pocit že rana budu plačlive 😒 😒