Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vavka33
29. čer 2008

Aj vanes doniesla zoznam do druhej triedy.nie je toho vela,zajtra napisem co treba,ak chcete 😉 a zalozim tu slubenu novu temu,ale este dnes,tak hladajte 😀

dadulka19
29. čer 2008

my sme zoznam nedostali.Dali sme korunky a učiteľka všetko zabezpečí 😉 ,aspoň mám o starosť menej 🙂 ..............á,idem hľadať druhákov 😀

motiilik
29. čer 2008

ahoj,tak mne v septembri nastupuje do prvého ročníka dcéra,tá sa síce teší,ale ja sa toho bojím,ako to zvládne 😅

junovka
29. čer 2008

...neboj v pohode.Inak, uplne ta chapem, nakolko presne takto som sa citila ja pred rokom 😉 ...a to nehovoriac ked nastal ten den D 😖

dadulka19
29. čer 2008

motiilik,no,to som sa aj ja bála 😒 ,hoci dcérka bola vytešená 😉 a ja som mala čo robiť,aby som slzy udržala 😅

verulka
29. čer 2008

motiliiik, ja ostavam v tejto teme aj od septembra 😀 to uz budem mat 3. prvacika 😉 a mozem s istotou povedat, ze to Saska zvladne 😉

motiilik
30. čer 2008

verulka,klobúk dole 😉 so 4 detičkami,jak to zvládaš?...ja som kolko krát hotová z tých mojich dvoch báb...

ste zlatá kočky,ale čo som pozerala čo sa prváci učia,tak toho majú veru dosť a úplne iné,ako ked sme my boli prváci...obávam sa,či to zvládnem aj ja,a hlavne neplakať,ked už príde spomínaný deň... 😅

verulka
1. črc 2008

motilik, neboj zvladnes...vsak mrk na zaciatok temy, aj tu boli obavy a je to v suchu 😉

malaskoricka
2. črc 2008

ahojte...ked je dieta narodene v septembri (4.9.)..chodilo do materskej skolky...a ucitelky v MŠ ho odporucili uz ist do prveho rocnika...
moja otazka znie: dat alebo nedat ho do prveho rocnika??...
dakujem za nazorY🙂

motiilik
2. črc 2008

ahoj malaskoricka,sama musíš vedieť,že či je na to dieťa pripravené,alebo nie 😉 moja má teraz v novembri sedem rokov a mám ešte teraz obavy jak to zvládne,lebo ona je moc hravá,takže keby mala šesť rokov,tak ja by som ju určite nedala do prvého ročníka...myslím si,že teraz keď ide o rok neskor,tak nič nezmešká a ani nestratí...ešte bude mať dosť učenia preds sebeo,tak nech si to vychutná 🙂 ale to je môj názo,a ašetko záleži na tebe a od tvojho dieťaťa,že či je ešte hravé,alebo už je pripravené 😉

pacna
2. črc 2008

malaskoricka moja dcera je 18.9 a dala som ju o rok skor ona je šikovna ale do školky nechodila.museli sme ist na psycholog. vyšetrenie a tam povedali že je nadpriemer.mame za sebou prvy rocnik a som spokojna aj uč, ju chvalila že najkrajšie čita 🙂

ty svoje dieta poznaš najlepšie ,ale tiež si myslim že ked by sla aj o rok neskor tak nič nestrati.

verulka
2. črc 2008

malaskoricka,presne ako pisu baby- ja mam ajku 4.8. a sla nacas, risko je sikovny, ale narodil sa v oktobri a nedala som ho skor, kvoli vyssiemu veku, ked by mohol byt problem. Ale to je chalan..najprv bol v skole nadseny, potom sa strasne nudil a nakoniec si nasiel partiu kamosov a uziva si bezny zivot, cize som happy ze som sa rozhodla takto 😉 u nas bezne su deti s odkladom a to su narodene v marci a pod( cize tam by bol velky vek. rozdiel) vsak uvidime 😉
ale rob ako citis. Mne ide teraz radko do 1.triedy a 6 bude mat v lete, vsetci ma odhovarali, ale ani omylom by som mu odklad nedala 😉

malaskoricka
2. črc 2008

dakujem za nazory🙂 nejde o moje dieta ide o mojho najmladsieho brata🙂a akosi sa nevieme rozhodnut ci ma sit alebo nie...🙂este uvidime

motiilik
2. črc 2008

tak vela šťastia pri rozhodovaní... 😉

kajdzas
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pass
17. srp 2008

baby, to nikto nemáte prváčika tento rok?? 😕

motiilik
17. srp 2008

ahoj pass...to hej,ja som sem písala pred vyše mesiacom a nič....tiež sa čudujem....

pass
17. srp 2008

ahoj motiilik, konečne niekto s prváčaťom 🙂
pozerám, že tebe sa dcérky narodili na konci roka, to ti momentálne závidím, ten môj je koncojúnový 😝 Teší sa malá do školy? 🙂

motiilik
17. srp 2008

ahoj pass..no veru,nejako nám to vyšlo tak,že ich máme v zime,ale nevadí nam to....nooooo malá sa zatial teší veru do školy a moc....ved už sa nemohla dočkať kedy pokupujeme potrebné veci...a ešte aj tak nemám všetko a furt,jak ideme do mesta,tak sa pýta,či už má všetko nachystané do školy,aby na nič nezabudla...a čo tvoj malýýýý,teší sa???a ako sa cítiš??? 🙂

pass
17. srp 2008

môj síce povie, že sa teší, keď sa ho niekto spýta, ale žeby javil záujem o to, či má všetky školské veci, tak to ani náhodou 😅 jeho jediná požiadavka je, aby jeho školská taška mala vysúvaciu rukoväť 😝 my ešte na nákupy len pôjdeme.

no a ja? Ja mám z toho riadne nervy, ako to bude zvládať...

motiilik
17. srp 2008

no tak to sme dve veru,ja mám tiež strach z toho ako to bude zvládať,každý ma ubezbečuje,že nech sa nestrachujem,ale to sa nedá,skratka každá žena má z toho isto nervy trochu...no ja som sa už aj hambila,lebo kam sme prišli,tak sa ho každý pýtal,či už je nachystaná do školy a ona,že nie...tak som sa zobrala do mesta a kupila jej to všetko naraz a mám aspom pokoj...

pass
17. srp 2008

to hovorí každý aj mne, najmä takí, čo majú deti primalé alebo priveľké... nás sa zatiaľ nikto nepýtal na školské veci a malý je odporca obchodov - asi mu pôjdem všetko kúpiť sama - jemu na obrázku na peračníku atď. absolútne nezáleží...škoda, ja som sa tak tešila, ako si ich vyberie sám....

motiilik
17. srp 2008

no ja musím vyberať podla malej,tej sa páči barbie...

pass
17. srp 2008

aspoň to máš jednoduchšie, keď sa malá rozhodne sama. U môjho by to kludne mohla byť aj barbie, ani by si nevšimol 😀 😀

motiilik
17. srp 2008

no hadam nie.....možno to neprežíva s takou radosťou...predsa chlapci sú inýýýý... 😉

pass
17. srp 2008

veď ja viem, práve preto chcem počkať, či si to náhodou nerozmyslí a nepôjde si vybrať sám 😉

motiilik
17. srp 2008

no ved samozrejme....a na bračeka sa teší???

pass
17. srp 2008

veľmi sa teší a chcel by ho do svojej izby 😀 no bude toho dosť nového u nás, keďže sa do mesiaca (aspoň dúfam) trochu nečakane sťahujeme 😅

motiilik
17. srp 2008

neboj zvládnete to v pohode...len bude žiarliť isto zo začiatku....viem to podla maej....budete sa mu musieť aj venovať....

pass
17. srp 2008

jasné, však počiatočná žiarlivosť je v poriadku 😉 Tebe malá určite dosť pomáha, však? Si pamätám, ako rada som v tom veku chodila kočíkovať bábätká 😵