Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

jevel
30. srp 2008

no baby - tak to fakt musím trebapať tú kabelu??? 😕
ale veď pôjdem aj s kočíkom a s mužom , tak keď bude treba kabelu odnesie kočík 😅
normálne už začínam mať v bruchu divné pocity 😖 .

andrysek2
31. srp 2008

ahoj mamci prvnakuu uz jsou deticky nachystany ten muj se uz nemuze dockatt 😀 😀

verulka
1. zář 2008

nooo, tak zajtra to mame tu 😀 nasi ceski susedia uz dnes 😉 my sme uz prichystani 😀
jewel, no nie ze musi, ale ked chce, tak ho nechaj 😉

lucinda7
1. zář 2008

no veru,od zajtra to vypukne 😀 😀 😀 😀 😀

niuska
1. zář 2008

no babyyyy akoooooo 😀 my dnes trošku poslávime , buchneme detské šampanské a dúfam, že sa nerozrevem alebo to až zajtra 😅 Večer ešte pochystáme veci na oblečko a neviem kto z nás bude v noci spať 😝 Naša Nini má už dva dni bruško boľavé tak nech už je to rýchlo tu, ono keď to celé zbadá a prežije tak ju to prejde.
Verulka tak vy už gympel????? Hmmmm a ktorý? Ste sa dlho rozhodovali?

andrysek2
1. zář 2008

ahoj holky tak jak bylo u nas fajn adysek v pohodee pani ucitelka vypada hodnaa 😅

adetka
1. zář 2008

ja viem... ze tu este nemam co hladat... 😕 😅 ale spomenula som si na to, co mi o mojich prvych dnoch v skole rozpravala mama... vraj som bola z prveho dna nadsena... ale ked ma budila na druhy den... a hovorila, ze, ved ideme do skoly... som sa jej opytala "a to preco, vsak som tam bola vcera?"
(kvoli vtedajsim pravidlam - rok 1978 - som od narodenia mojej sestry nechodila do skolky)

mirenka123
1. zář 2008

Ahojte kočky...u nas to zajtra bude po prvý raz..hehe s mojim hyperaktivnym dietatom ideme do prvej...bude kopec srandy počítam...neviem či to učitelka predýcha 😀

verulka
1. zář 2008

miri, drzime palce, snad to bude ok.
andrysek, tak supeeer, my popiseme zajtra 😀
ninus, no rozhodovanie bolo tazke..nakoniec vyhrala Tomasikova, a snad budem spokojna...bozinku, to bude zase zaberak 😀 ale neva, zvladneme 😉

paska
1. zář 2008

no tak všetko nachystané môžme isť ráno na to 😅

lucinda7
1. zář 2008

aj my 😝
okupkaní a už sme v posteli 😵
veci na ráno nachystané 😝
už len šťastne vykročiť 😀 😀 😀 snád nezaspíme 😀 😀 😀 😀

paska
1. zář 2008

my to máme až na pol deviatu tak nezaspíme 😀 sa bojim toho že už o piatej ráno bude na seba tu kabelu trepať 😀

lucinda7
1. zář 2008

my kabelu ešte zajtra neberieme 😝

bzuco
1. zář 2008

ahojte
no ja tu chodím mierne nervózna...malá už spí, veci nachystané a tiež ideme až na pol 9 tak dúfam nezaspíme, lebo madam posledné dni ťahala spánok aj do 10 ráno 😎 😅

verulka
1. zář 2008

kokos, to si dobra, ze uz spi...u nas je veselo 😀 ako vzdy...len uz su v pyzamach..my ideme na 8, az druhaci a vyssie idu az na 3/4 na 9 😉

bzuco
1. zář 2008

no ja som obvolala kamošky, čo idú s deťmi tiež do tejto školy a majú prvákov...tak vraj celá škola ide na pol 9....to by bola iná katastrofa, prísť neskoro do školy a ešte 1. deň 😀 😀 😀 😀 😀 😀
lebo trošku som naserinkaná...celý týždeň som obiehala okolo školy, či nebudú vyvesené zoznamy žiakov...neboli, lebo aby vraj rodičia nechodili prechadzovať z triedy do triedy...ale obe brány boli zamknuté, tak ani sa nedalo pozrieť, kedy začína šk. rok, či tam nie je oznam...a zasa Arial 12tku nevidím čítať na 10 metrov 😝 😀 😀 😀
a ako na potvoru neviem, kde som dala papier o prijatí do školy, čo nám dali na zápise, som chcela pozrieť tam, či to náhodou nebude napísané...možno ráno okolo 7,00 zavolám do školy 😔 😀 😀

dckami
1. zář 2008

ahoj kočky,
i my máme úspěšně za sebou první školní den. Děti tam byly opravdu velmi krátce, pustili je v 9 hodin. Máme mladou paní učitelku, Elí chodí do 1.C, zajistili jsme družinu i obědy a od zítřka to začne....Zatím si přinesla pár sešitů, zbytek dostanou během týdne. Sedí s Jiříkem, kamarádem od dětství, se kterým chodila i do školky. Ve tříde je 24 dětí - 15 kluků a 9 holek. Do alba jsem hodila pár fotek z rána. Byli jsem na výborném obědě, mňammm. Odpoledne jsem stihly i hodinu aerobiku. 😉

arabeska
1. zář 2008

ahojte.
tak aj nas to zajtra caka a ja xytam paniku 😅 moj maly xlapcek uz bude skolak 😔 aj vy mate z toho taky stres? 😅

mirenka123
1. zář 2008

ahojtee...u nas rano začiname omšou pre školu a až o deviatej je zahájenie...tak som zvedavá ako bude 😀

bzuco
1. zář 2008

arabeska...aj ja som mierne nervózna...ako pred 1. pusou 😀 😀 😀 😀

arabeska
1. zář 2008

bzuco, mno ja tusim ako pred prvym sexom 😀 😀 😀 😀 ja sa asi najviac bojim toho ze bude namladsi v triede,mam strasne zmiesane pocity

mirenka123
1. zář 2008

😀

bzuco
1. zář 2008

neboj...ved tie deti nevedia, kto sa kedy narodil...oni ani svoj dátum narodenia nepoznajú 😀
ja som mala spolužiačku, čo bola najmladšia v triede...ja zasa najstaršia 😅 ...a to bol iný mozog....tej to pálilo ako nikomu inému...

arabeska
1. zář 2008

hej?davidko pozna 😀 😀 on ale iba preto aby mohol vsetkym povedat ze kedy ocakava darceky 😀
ja som mala strasnu dilemu ci ho dat alebo nedat ,ale vsetci jeho kamarati idu do skoly a psyxolog povedal ze ma do skoly urcite ist,ale pre man je to stale to moje babo 😅 no fakt to hrozne prezivam,tusim ani spat dnes nebudem 😅 😅

niuska
1. zář 2008

tak naša prváčka konečne zaspala 😀 Som myslela, že to bude aj horšie. Ja som mierne hysterická už teraz 😅 Veci máme nachystané tak len sa načas dostaviť. My máme zraz už o ôsmej v jedálni a potom do tried.
Verulka tak Tomášikova, hmmmm..... Baby čo už máte prváčikov vyššie, učili ste sa s nimi?????
No hajde aj ja na kute nech sa vládzem zajtra usmievať 🙂 🙂 a vykročte všetci správnymi nožičkami 😉

mory
2. zář 2008

dobre ranko prajem vsetkym prvacikom lahky zaciatok a uspesny skolsky rok 🙂

bzuco
2. zář 2008

niuska...jasné, že sa treba s deťmi učiť...na nejakú družinárku sa nespoliehaj
ja som mala v triede chlapčeka na ktorom bolo veľmi vidno, ked sa mu rodičia venovali pri učení a potom, ked to nechali na neho...nezvládala to chudáčik, bolo to biedne ☹ ...

tfuj, tfuj, tfuj.....tak vykročme pravou nohou

bzuco
2. zář 2008

tak...sme doma

som spokojná...majú tú lepšiu učiteľku 😵 😵 a v triede je s 2 dobrými kamoškami 😉 ...1. deň sa jej páčil, uvidíme, ako bude vstávať zajtra 😅
a čo sa mi páči, je ich v triede len 13...parádička....

lucinda7
2. zář 2008

čaute.... 😝

aj my už sme domka....boli sme do 9.30 myslím 😵
sme 1.A.a máme modrú mašličku 😵 v triede ich je 23 😵

inak bolo fajn,učka je velmi milá.....družinárka tiež zlatá mladá 😵 detí aj rodičov vela poznáme,takže pohodička
zajtra sa ešte neučia,budú sa rozprávať 😵 majú si doniesť peračník a prezuvky....a šlabikár pre istotu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

celý týžden sú zatial len do 11.30 takže vegetík 😵

arabeska
2. zář 2008

tak aj my sm uz doma,sme este lietali a vybavovali ale konecne som si sadla a vylozila nohy 😅
nas 1 den bol super,az na to ze mne sa slzy kotulali po tvar 😅 ale to od dojatia 😉 davidko to zvladol uplne skvele a na zajtra sa uz tesi 😵