Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

lucinda7
17. lis 2008

marusch,riadna baba teda 😝
náš ma cca 128 cm,32 kg a topky má velkosť 30-31 😵

Hasleerka,my máme ulohy denne....dokonca teraz na ten predlžený víkend dostali domov aj pracovný zošit k Lipkovi čo je dorobiť....a berieme O 😵

maruschka
17. lis 2008

hasleerka, v stredu u nás úlohy nebývajú, len čítanie z Lipky..Inak mávajú úlohy vždy aj z matiky,písania,čítania-každý deň.. 😉 Zajtra idú do divadla, tak asi nedostanú 😎

blazula
17. lis 2008

Ahojte - Samko má miery 125 cm a 25 kg a mal v októbri sedem rokov - taký chudý pavúčik
úlohy nemáme denne, v stredu vôbec, ani teraz na víkend nemali nič iba čítať

hasleerka
17. lis 2008

ahoj, ja tiež pridám naše miery : váha 24kg, výška 120cm a číslo nôžky 31 ... a ako sa tí vaši prváčikovia správajú, mna z tej mojej ide niekedy poraziť, niekedy je drzá no strach, občas ju aj capnem, ale skôr sa snažím riešiť to trestami a vy ako?... maruschka, ty máš deti ako ja, nehrozí ti niekedy blázninec? ... tie moje sú niekedy na spapanie, pekne sa spolu hrajú a zachvíľu sa bijú, škriekajú, že mám chuť ich povyhadzovať za dvere 😠 😠 ...

maruschka
17. lis 2008

hasleerka-u nás sú už rozbité sklá na dverách-detská,spálňa-minulý rok mala staršia zašívané ruky-bláznili sa..Niekedy mávam také psychické krízy, že sa zavriem do kúpelne a rozmýšľam, či mi náhodou nešibe..Všetko v byte máme zdemolované,všade sú strčené, všetko vedia, kde sa čo na ulici zomelie-určite sú tam prítomné..
Spúšťať sa na bicykli z kopca, ktorý sa volá Zabiják-no problema už v 4 rokoch,ploty-menšie stromy zvláda už mladšia...Celú rodinu som naučila, že keď Maruschka ide,oprašuje si pritom ručičky a hovorí:Hotovo, že to znamená určite zapnutý šporák, žehlička a iné katastrofy-preto som sa naučila vypínať spotrebiče zo zásuviek-aj šporák.. 😀 😀 😀

Aby som ich unavila-chodím s nimi po horách, cez leto plávanie, bicykle, šport každý deň..Staršia chodí v škole na Hip-hop tanečnú a Dramatický-divadelný krúžok..Jednoducho sa to inak nedá-či je víkend, sviatok, pracovný deň-vždy chodíme buď na hríby,bylinky,alebo len tak prebehnúť sa po lúkach...

Ale keďže každá minca má dve strany, tak tá druhá je, že sú nadmieru šikovné, rýchlo sa učia, u tej staršej je vidieť, že je veľmi samostatná, asertívna, inteligentná a má silne organizačnú povahu..U tej mladšej sa to tiež črtá-zatial je malá, takže je to len v hrubých obrysoch 😀 😀

Ale tá ich hyperaktívna povaha ma raz fakt donúti vyhľadať psychiatra 😀 😀 😀 😀

andrysek2
18. lis 2008

ahoj holky zdravim adysek ma ukoly tez kazdy den 😀 😀

petrahy
18. lis 2008

Tak teda dakujem mala ma 18kg a 113cm a 7 rokov asi nenajdem nikoho kdo ma tak male dieta no budem musiet pokukat poriadne temy ci tu o tom niekdo nieco nepisal, chodim sice s malou na endokrinologiu, ale sme bez liecby.
Psychiatra by som asi mala navstivit aj ja mala je sice mala, ale sikovna a nezbedna ona ked nema kruzky v skole tak sa moze ist zblaznit tak ju radsej zamestnam druzinou a kruzkami. A potom je doma kludnejsia. Chodi na tanecny, modelarsky, kruzok sikovnych ruk, spev, anglictina a pocitace. A to jej bolo malo chcela este dramaticky, ale ten sa neotvaral.Takze ked nie je skola mam co robit 😀

maruschka
18. lis 2008

petrahy, neboj sa..deti sú deti..Niektoré sú menšie, niektoré väčšie.Ak jej nezistili žiadnu hormonálnu poruchu,poruchu rastu..tak je to ok..Aj ja som bola asi tak do 7 triedy najnižšia z triedy-bola som fakt maličká,nechcela som jedávať,atď..mama ma stále napchávala s rybacím olejom, či čo to bolo..A teraz mám 166 cm/normálna výška/-môj mladší brat,sestra, to isté..Sme chodili do školy ako také malé štuplíky 😀 😀 Jednoducho sú to gény-neboj sa, ona sa vyšvihne do výšky-ale až vo vyšších ročníkoch. 😉 😉

etinka
18. lis 2008

Ahoj, též mám doma prvňačku a má 18kg a 116cm. Takže taky drobek. Je po mně a manželovi. Já jsem měla v první třídě stejné míry. Dneska měřím 160cm a vážím 59kg. 😉

etinka
18. lis 2008

Ještě jsem si vzpomněla. Do třídy s dcerou chodí dalších 11dětí a podobně drobné holčičky jsou tam asi další 2. A mezi kluky jsou stejně velcí také další 2, takže dcera není jediný prcek 🙂

hasleerka
18. lis 2008

no ja tú moju tiež riadne zamestnávam, od pondelka do piatku má po poobediach tanečný so speváckym a stolný tenis, k tomu v družine chodí na počítače a výtvarný, má sa kde vybúriť, ale aj tak jej zostáva veľa energie ... no maruschka ja ťa obdivujem, že to tak zvládaš, no u nás ešte sklo nebolo rozbité, len zo dve šialky, ani šporáky pustené a podobné veci, tak sa nemám čo sťažovať ... ale tá mladšia bude asi číslo, už máme steny pomalované, stále chodí na poschodovú, už zo dva razy spadla, ale stále tam lezie

bardott
26. lis 2008

Ahojte. Žienky máte niektorá taký problém, že vaše dieťa nevie písať diktáty? Ako to riešite? Písmenká pozná všetky a keď mu diktujem po písmenkách tak problém nemá žiadny ale pri diktovaní celých slov je úplne mimo. Myslíte si, že sa to ešte spravý? Som dajaká zúfalá a znechutená zároveň. Ešte chodí malý do školy len 3 mesiace a ja mám už pocit, že ďalej nevládzem. Strávime pri učení mnoho času a ja už neviem ako ďalej. Poradí mi niekto?

lucinda7
26. lis 2008

Bardott,nestresuj,u nás je to podobné....
neboj im to pôjde,ved len začínajú.... 😝
naši už majú založený normál diktátový zošit kde píšu vždy 3 vety ako diktát....

a náš v poho zabuda na bodky a dlžne....však načo??? 😀 😀 😀
a včera si ani za svet nevedel spomenúť ako sa píše velké U 😎 lebo ho píšu na začiatku vety málo 😔

bardott
26. lis 2008

Lucinda si zlatá, že ma chceš utešiť ale kiežby náš malý zabúdal len na dĺžne.... ☹ On totiž nevie písať slová a to ma teda štve. Ešte také chronické ako mama, Ema, Eva, Ela, Vilo, máme a tekéto napíše ale umy, Silva, Slávo, umývame, oslava ... tak tieto pri diktáte úplne odignoruje. Som zúfala a nahnevaná zároveň. Ja by som mu strašne rada pomohla ale zdá sa, že on buď nevie čo od neho chcem alebo ma vôbec nepočúva. Nepomáhajú ani výhražky typu, že ho nevezmú do druhého ročníka. Ja fakt neviem. Dúfam, že do toho príde. Takže tak je to u nás.

blazula
26. lis 2008

ahojte
bardott, to už píšu také ťažké slová? naši trojslabičné začínajú iba trénovať. a sme pri písmene j

bardott
26. lis 2008

Blazula píšu, bohužial.... ☹

petrahy
26. lis 2008

Ahoj a neskusala si to formou prepisovania textu z tlaceneho na pisane? Nasa v prvom diktate mala 7 chyb v druhom ani jednu a v tretom zabudla na dlzen a bodku. Venovala som sa jej kazdy den par slov a pochopila to. Napriek tomu za domace ulohy nosi polousmiate slniecka. Velmi sa ponahla a tak to potom aj dopadne. Ale v skole pise perfektne a cita tiez velmi dobre.

bzuco
27. lis 2008

bardott...mala som v triede takého chlapčeka, a tam pomohlo len písať a písať doma diktáty do nemoty
bol to síce slabší žiačik, ale zlepšilo sa to, aj ked nie o 100%...on absolutne nevedel napísať súvislé slovo...proste sa mu tam tie slabiky a hlásky pomotali a aj ked ich napísal, boli úplne poprehadzované a slovo nezmyselné

daj mu pred napísaním slova do písanky rozanalyzovať to slovo....na slabiky a na hlásky, nech vie, čo bude písať a pri písaní, nech si nahlas hovorí, aké písmenko píše

gagusinka
27. lis 2008

Ahojte , ja sice mam uz deti velke a prvu triedu uz davno absolvovali, ale ucim prvakov a domace ulohy nedavam ziadne

gagusinka
27. lis 2008

bardott, mozno som to nejako v tejto diskusii nepostrehla. ale z akeho šlabikára idú. &Pisanie diktátov uz takto zavčasu a k tomu taketo slova s uzatvorenou slabikou no neviem neviem.
A neboj sa to su velmi tazke slova.

lucinda7
27. lis 2008

Gagusinka,tak si si dobrá učitelka potom 😝
naši majú šlabikár Lipku a píšu diktáty denne 3 vety 😝 a tiež dosť zložité slová 😖

lucinda7
27. lis 2008

a zlatý dnes napísal SILVIJA 😀 😀 😀

gagusinka
27. lis 2008

Ja idem podla Stefekovej, ucim uz 15 rokov a je to super šlabikar , citaju vsetko a piseme len slabiky s otvorenou slabikou a slovo Silvia je velmi tazke. Kedy maju cas pisat denne diktat?

lucinda7
27. lis 2008

píšu denne na Sj....oni mávajú písanie napr.aj na ukor TV niekedy 😠 😠 😠 😠 😠

gagusinka
27. lis 2008

Aha, lebo takato cinnosť zaberie dosť casu , no neviem sto ludi sto nazorov. Podla mna netreba nikde utekat a netreba ani stresovat deti s pisanim diktatov takto zavcasu. A keby len deti , ale i rodicov. A tie slová , co tu píšete mi vyrázaju dych

lucinda7
27. lis 2008

gagusinka,teba chceme za učitelkuuuuu 😝 😝 😝
tiež si myslím že na to že sú prváci majú na nich strašné nároky 😀 😀 😀

dnes sme sa trápili s huslovými klučmi 😀 😀 😀

gagusinka
27. lis 2008

co? Ak mozem vedieť naco alebo pri akej prilezitosti ich mali pisat?

lucinda7
27. lis 2008

do zošita z HV mali napísať celý riadok huslových klúčov 😝

gagusinka
27. lis 2008

Tak pardon, ja sem asi nepatrim, to si neviem predstavit tu detsku motoriku pri pisaní husloveho kluca, tym nechcem urazit vsetky sikovne deti samozrejme o ne tu nejde

lucinda7
27. lis 2008

a ty to s deťmi na Hv fakt nerobíš????ani nedávaš diktáty????a patminútovky z matiky????tie máme tiež na každej hodine 😖
vždy 6 príkladov-3 na sčitovanie a 3 na odčitovanie 😝