Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

gagusinka
8. led 2009

No nehnevajte sa , ale pisat pisomku po 3 tyždňovom voľne je dosť silná káva

arabeska
8. led 2009

caute
my mame prazdniny az do pondelka ale uz sa neviem dockat ked tam uz pojde 😅 doma sa uz nudi a uz ani program moj ho nebavi tak je zly ako cert 😖
kokos ze pisomka po prazdninax,nic moc 😝 a inak nasi pisomku este nepisali,tak ix ot asi este caka

lucinda7
8. led 2009

arabeska,dlhšie prázdniny závidíme 😝
my sme dúfali že nás dnes pošlú kvôli tomu plynu domov 😀 😀 😀 😀 a ništo 😒

maruschka
11. led 2009

naši boli v škole už minulý týždeň..ale bolo to lepšie, lebo tie dva dni sa skoro ani neučili-vo štvrtok sa rozprávali o darčekoch, boli sa vonku guľovať a hrať..V piatok sa učili iba prvé dve hodiny-písanie, čítanie a potom sa išli na dve hodiny sánkovať..Takže sa skôr prispôsobili vyučovaniu a učeniu, hrali sa a užívali si sneh.. 😉 a od pondelka idú už naplno.. 😎 😎

denisa555
15. led 2009

PROSÍM PORAĎTE
takáto výstuž na školskej taške stačí? http://www.mimibazar.sk/foto_detail.php?id=2939319
Ďakujem

lucinda7
15. led 2009

denis,výstuž je podla mna v pohode.....hlavne potom pozeraj na váhu tašky..... 😒 čím lahšia,tým lepšie,lebo tých vecí v nej nosia fakt hodne 😒

petrahy
15. led 2009

vcera mala doniesla z diktatu jednu chybicku juj ale som sa vytesovala

co sa tyka kabely je lepsie osobne vidiet a vyskusat t. j. moj nazor

maruschka
15. led 2009

denisa, drobec by si ju mal v prvom rade vyskúšať, či dobre sedí na chrbte-či sa dá nastaviť popruh aj hore, aj dole..Aby taške nebola batohového typu-vtedy sa ťarcha obsahu zdá byť ťažšia a tašku dieťa nosí pomaly pod kolenami padnutú..Určite by som vyskúšala niekoľko typov a až potom sa rozhodla...

naša má túto http://www.herlitz.sk/?app_module=detail&p_id=8... a v pohode v nej všetko odnesie a vpredu má veľké vrecko na desiatnik, dve bočné, vo vnútri ma veľký priestor na dostky/2-malé a veľké/,naša má megaprincess peračník a jedno ploché vrecko na farbičky,kartičky,...je tam ešte okienko na rozvrh,karabínka na kľúče a sieťkové našité vrecko na strúhadlo,vreckovky....Myslím si, že 1-2 ročník nám postačí aj takáto taška.. 😉 A hlavne, naša sa dá nadstaviť aj hore na pleciach aj dole,takže sa malá nehrbí, aj keď tam má 10 kg kníh a zošitov.. 😀

maruschka
15. led 2009

batohový typ školskej tašky som myslela úzky a vysoký -bez taškových výstuží 😉

maruschka
15. led 2009

petrahy, naša doniesla prvý krát smutné slniečko z diktátu..::Mama, nemohla som sa sústrediť na diktát, lebo.....a už to išlo-výhovorka za výhovorkou..Ale som vedela, že mali na škole kúzelníka a tak sa tešila naňho, že mala chyby v diktáte...Tak som z toho nerobila vedu 🙂

lucinda7
15. led 2009

my sme mali včera rodičko.....tak hodnotila každého zvlášť....ako píše diktáty,ako číta,ako zvláda opis textu....
a som spokojná 😝 patríme k tým lepším 😵

petrahy
15. led 2009

maruschka tak aby Ti nebolo luto nas mala dnes doniesla zamracene slniecko z pisaniaa to opisovali text neviem co jej veru behalo po rozume 😝

maruschka
17. led 2009

dievčatá, tak v pondelok máme rodičko..Som zvedavá na to naše zlatíčko, čo už stihla povyvádzať v škole, ako sa zapája a podobne..To je už také naozajstné, keď sme mali minule,tak to som nebola, ale to bolo na začiatku škols.roka a tak sa rozdávali len papiere so zoznamom pomôcok...Jej,jej, už sa teším 😀 😀

lucinda7
18. led 2009

no veru Marusch,my už to máme za sebou .....to naše trvalo 2 a pol hodky 😝 furt bolo o čom rozprávať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petrahy
19. led 2009

my mame v stredu tak uvidim 😀

hasleerka
19. led 2009

ach jaj, my máme rodičko zajtra, ale ja som už vopred upozornená od učky, že sa moja milovaná zhoršuje, ale šak ja to postupne zisťujem ... asi tá moja drezúra nepomáha, neviem ako na nu dalej, už mi jej aj do plaču ☹ ☹ ... už ju aj straším že ju preradím do osobitky ☹

maruschka
19. led 2009

tak už som doma z rodička..Pani učiteľka hovorila, že sa vysvedčenie už musí písať normálne v známkach, dokonca aj výchovy-Vv,Náboženská vých., Telesná vých..tak malej vychádzajú jednotky zo všetkého.. 😵

hasleerka, každý prváčik má také obdobie, kedy doslova "vyhorí" a nechce sa mu nič..U nás to bolo pred sviatkami. Úlohy sa písali doslova nasilu a niekedy aj so slzami. Dokonca dostala razítko Pracuje s chybami..Ale teraz je to už ako má byť..neboj sa, malá to nejako prežije a znova sa naštartuje..Len ju musíš držať a motivovať..moja segra mi koľko krát hovorí: Nerob jej z tej školy strašiaka, veď je ešte len prváčka..a má pravdu..Ak sa jej niečo nepodarí, tak z toho robím úplnú tragédiu, ale to netreba,ona si to musí uvedomiť, že jej niečo nevyšlo, alebo to jednoducho odflákla..Aj domácu úlohu,napíše škaredo a nepodpíšem jej ju./u nás sa domáce úlohy podpisujú rodičmi/A vždy jej poviem, že pod zlú a odfláknutú prácu sa zásadne nepodpisujem..Ale keď si ju opraví na iný papier a vloží ako OPRAVA DOMÁCEJ ÚLOHY, tak až vtedy jej to podpíšem-keď to urobí dobre.. 😉 😉

Na tú našu platí len škola hrou..Že aj sa zasmejeme pri úlohách, aj si dáme také odľahčené úlohy, ale vie, že musí zvládnuť aj úlohy zo školy a domáce cvičenia..

A hasleerka netráp sa, to najhoršie nás ešte len čaká, až budú v puberte a budú nosiť vysvedčenia ako z hororu 😀 😀 😀 😀

martinka79
20. led 2009

Ahojky mohu se přidat mám dceru v první třídě není to s ní nejhorší, ale je to docela free človět. Já jako kantorka doma totálně selhávám. 😀 no u nás budou jedničky, ale MA nám dělá malinko porblém. učím jípočít bezn pomoci prstů a oni ve škole mohou používat cokoliv jako pomoc. 😉
škola je džungle a co nás čeká to bude ještě horor.

lucinda7
20. led 2009

naši zas musia spamäti....aj bleskovky píšu spamäti....teraz už berú 10...a pôjdu na vyššie čísla tak tam už prsty nepomôžu 😖

martinka79
20. led 2009

tak to je fofr. my jsme u 6 a porovnávání do 10 😉

maruschka
20. led 2009

aj naši berú 10..na prstoch môžu počítať, no a to som zvedavá,konkrétne u našej malej,ako to zvládne-možno použije aj prsty na nohách 😀 😀 😀

inak vitaj martinka79 😵 😵

lucinda7
20. led 2009

marusch,a z písania už máte tiež 5.písanku??? 😕

martinka79
20. led 2009

díky za přivítání. nám prácvě na rodičáku řekla, že do dvaceti klidně s pouitím čímkoliv i prstů na nohou. aže dcera tvrdí, že doma musí počítat z paměti tak i ve škole. No já mám pocitz, že totiž fixace je důležitá, ale když pak občas má chybu tak ať počítá jako ostatní. 🙂 my děláme tu genetickou metodu učení.

michalienka
20. led 2009

Ahojte, mozem sa pridat. Mam doma prvacku a chcem sa spytat kolko denne sa ucite. Mne sa zda ze celu vecnost, nevie sa dostatocne sustredit. Bude robit vsetko mozne: prosim si pit, zachod, potom jej padne ceruzka pod stol a ja ju stale napominam "Veronika pis......."

martinka79
20. led 2009

my máme pauzu než dojede ze školy autobuse. jezdí sama takže kolem 14hod. je doma potom chvilka relax. tak 15micn a jdeme na úkoly máme je do 20min hotové a později odpoledne nebo podle programu ještě trénujeme a opakuje různé věci. tak dalších max. 20min. někdy pracuje zcela samostatně a taky se namluvím jak zaseknutá deska. nenech ji unikat od úkolu nejprve dokončit potom hurá na čůrání a pití.

lucinda7
20. led 2009

no náš je v družine do 14.30/v stredu až do 15.30/...potom ked prídeme tak tiež mu dám cca hodku nech sa pohrá,prečíta si a potom píšeme ulohy....cca hodinu.....a večer pred balením ešte číta....

michalienka
20. led 2009

A tiez je ucitelka prisna, lebo u nej ked da diktat tak povazuje za chybu aj dlzen a bodku na j a i. A potom nema usmievave slniecko ale srnku alebo kohuta a to znamena slabsie. Dostala to za 5 chyb a z toho 4 boli dlzne 😠

maruschka
20. led 2009

lucinda, ešte nie..Sme v 4.písanke..Naša pani učiteľka sa snaží s nimi prebrať každé písmenko, čo najlepšie, aby ho pochopili, naučili sa ho písať a samozrejme aj používať..Sme na veľkom K..Po prázdninách im urobili také veselé zimné vyučovanie-takže chodili triedy každý deň tak na hodinku-dve sa sánkovať, alebo stavať snehuliakov..Takže mali málo písania..Ale nevadí, podstatné je, že všetko pochopili a vedia to aj perfektne napísať a používať 😉

michalienka tiež vitaj medzi nami prváčkami 😵 😵 A to s tým sústredením poznáme..Ale už to nekomentujem-lebo malá je už "výčitkoodolná"..Len jej vždy poviem, že mne to nevadí, že tam môžem kľudne sedieť aj do polnoci..Ak si urobí prácu rýchlo a dobre, tak za hodinku nemáme o čom debatovať a ide sa von hrať..Samozrejme, podľa toho, koľko máme domácich-ale naša p.učiteľka nám dáva málo domácich,takže s tým veľa práce nemáme..Ale sa s ňou pripravujem aj na ďalší deň-nech má aspoň trocha prehľad, čo budú robiť a ešte také malé domáce cvičenie s diktátom..Takže maximálne 1 1/2 hodiny-niekedy aj menej/v stredu úlohy nemávajú/.A naša do družiny nechodí, takže je doma každý deň už o 11,15,streda,pondelok o 12,05 🙂

lucinda7
20. led 2009

marusch,tak to ju máš skoro doma....hned máte den dlhší 😵
no my končíme v po o 12.25,v utorok o 14.15/to majú angličtinu až 7.hodinu/ 😖 ,v stredu má výtvarku tak to je do 15.30,vo štvrtok do 11.30 a v piatok do 13.30 vrátane klziska...preto som ho dala do družiny lebo domov by sa mu na obedy veru nedalo..... 😖

lucinda7
20. led 2009

Michalienka,to samé u nás,chyby má len dlžne a body..... 😒 ale má....a považujú sa za chyby 😒