Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

martinka79
4. bře 2009

dceraje měla a syn ten si ještě počká. 🙂 u nás byl průběh dobrý, jen je dostal tatínek. 🙂

hasleerka
4. bře 2009

tak my sme dnes vyskúšali vytiahnuť kolobežky, celkom sa to dalo, len nebolo ešte také fajn teplučko ... tej menšej som veru aj rukavičky radšej dala

martinka79
6. bře 2009

No my jsem stále marodi. amlej má zánět prldušek. ☹

lucinda7
6. bře 2009

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Maťka,tak nech ste rýchlo fit.... 😝
naši dnes už čítali z knižky Neposlušné písmenká čo dostali na začiatku roka 😝

petrahy
6. bře 2009

skore uzdravenie
nasi sa dnes ucili len jednu hodinu, potom isli na plavecky teraz je este v druzine tak uvidim
lucinda a to je co za knizku my sme nic nedostavali aspon o tom neviem

lucinda7
6. bře 2009

našim dnes zrušili klzisko tak už je od obeda doma....
tú knižku dostávali na začiatku roka od primátora....tu každý rok dostávajú prváci nejakú knihu.....

hasleerka
6. bře 2009

naši dostávali tiež od mesta balíčky, tričko, pastelky, výkresy, peračník, nožničky a ešte volaco ... no my máme dnes upršaný den, tak sa len tak hráme doma a mali by sme si aj niečo zopakovat

Miškovi želáme nech sa rýchlo vyzdraví 🙂

petrahy
7. bře 2009

tak nasi nedostavali nic 😖 iba v skolke ako spomienku knizku s venovanim my sme citali o jezkoch a piseme male ž

martinka79
7. bře 2009

Holky tak dcera je na tom už dobře, syn ne. ale jde to s ními dolaďujeme kostým na karneval co bude zítra. Já totiž udělal něco z mikroplyše na nějak jí to nesvědčí kvůli ekzému tak jsme to předělávala. 😠
úKoly jsme všchny dodělali a jen nám zbývá čtení. okřemílkovi a ještě nějaký příběh, To sfrnkneme večer, nikol čte dobře někdy si až dost vymýšlí slova jak zná dané články. 😀
U nás se dostávalov MŠ a ve škole na uvítacím dnu.

marianka8004
7. bře 2009

naše deti nič nedostavali ☹ .na dedine je to dosť ťažke zo školou.kupuju len čo sa musi ☹
martinka a aku masku chystaš?Viktorka bola reklamny panel a vyhrala 1.miesto.myslim,že mam fotku v albume.naši pisali R

hasleerka
7. bře 2009

marianka super maska, som kukla, dobrý nápad, len tá moja zahlasila, že chce byť aj buduci rok princezná

martinka79
8. bře 2009

No Naše malá-velká jde za Kočičku. ona chtěla něco v čems e může řádit a tančit. Malej měl být za malého kocourka, el nejdeme jsme nemocní tak někdy jindy. odpoledne vyfotím a dám do albíčka. 😀

marianka super moc pěkné. úžasné
Hasleerka a co zkusit mlé psycholog. působení a nějaký malý trik podsunu masky. třeba vodní víla by byla prima. divoženka, černoška, 🙂 Ovšem co si dítě veme do hlavy tak z ní nevytlučeme , že? 😀

marianka8004
8. bře 2009

martinka79-aj tvojemačičky su nadherne 😉 som zvedava,čo si vika vymysli na buduci rok 😀
prajem prijemny sviatočny den všetkym ženičkam 😉 😉 🙂 🙂

martinka79
8. bře 2009

amrienka díky ti nešlo to dost dobře nafoti, jelikž Nikol chtěl držet Mišáka aten chtěl už tolik spát. 🙂

hasleerka
8. bře 2009

martinka, nehrozia žiadne divožienky či víly, oni sú v triede baby dohodnuté na princezné, dokonca jedna slečna bola euro, bolo to milé , ale hned mame zahlásila, že na rok chce byt princezná

hasleerka
8. bře 2009

joj a nám už skončili prázdniny a zajtra už vstávame do školičky ☹

martinka79
8. bře 2009

tak hurá spinkat a ráno vstávat s úsměvem.
Tak budet princerny no taky pěkné popelky, růženky, a tisíc dalších to má 18let co maškařit. 😀

hasleerka
9. bře 2009

dobré ránko, celkom úspešné vstávanie máme za sebou, ja neviem prečo som celú poriadne nespala ... tak už kávička na stole 🙂
martinka, ved to hádam nebude tolko rokov chodiť na karneval, snád len prvý stupen ... potom už z nej bude len hviezda čo mi bude nervy žrať 😀

martinka79
9. bře 2009

taky mám kávu a přeji všem krásné ráno,
hasleerka no, ale bude jako barbie vypadat od druhého st. 😀 nervy žrát no u nás už to začání teď modelka jedna naše.

hasleerka
9. bře 2009

no presne si to prirovnanie vystihla, mna tak rýchlo nič nenapadlo, že len hviezda ... my našťastie ešte moc nemodelkujeme, ešte si oblečie čo jej nachystám, ale nervy tie už pomaly žerie, ale verím že bude ešte horšie 😀

martinka79
9. bře 2009

jé takjá mám dceru co se týče soc. chovíná super vyzrálou obleče si co jí dám,a le už si v obchodě docela vybírá či hodnotí co se nosía co ne. a jinak s ní puberta mlátí a protože něktré hlášky to je.... někdy se místo vych. pohlavku sama zasměji. 😀

bzuco
9. bře 2009

ahojte...tak my po prázdninách do školy...som zvedavá ako nabehne na systém 😅

martinka79
9. bře 2009

neboj bude to v pohodě. my po 14dnes doma nemoci to bude spíš hukot. 😀 a já doma padnu.

hasleerka
9. bře 2009

tak už je nikol zdravá, frčali ste už do školy? a malý ako?

martinka79
9. bře 2009

Nikolka už končí svůj první den po skoro 14dení odmplce. Míšák je docela v poho. spí od necelých devíti. 😀 Bere ATB takže mu pomůhají, rýma se dá krásně odsát a kašel je jen pře řevua vzteku.
Já si vše pěkně udělala, uklidila uvařila, sama sebe zkrášlila a už se nudím ,když ten drobek tak chrupe. 😉

maruschka
9. bře 2009

čaute..aj u nás je po prázdninách..Malá ráno vstávala v pohode, čo som sa čudovala,po týždny voľna..Som zvedavá, ako bolo v škole..O chvíľu idem pre ňu, ale určite boli dnes všetky decká rozjašené. 🙂 🙂

Martinka, normálne ti ten pokoj závidím. Mňa čaká po týždni sústavných aktivít v našej domácnosti jedno obrovské upratovanie, pranie a žehlenie..Nechcela som baby stresovať, tak som ich nechala, nech si trocha oddýchnu, veď som bola rada, že je chvíľu ticho, keď som písala ročníkovku a horel mi termín odovzdávania..Ale sa mi to vypomstilo tento týždeň, roboty kopa, tak čo už 😎 😎

martinka79
9. bře 2009

Maruško bych ti kldině pomohla. já nesnáším takové to nic nedělání. Studium při dětech a odevzdávání práce na poslední chvilku také 😀 😀 . Teď to mám už za sebou,a le chci se uvrtat do PhDr..
tak práci zdar a hodně sil, nezapoměň úsměv na tvář hned to jde líp.

bzuco
10. bře 2009

no..som vedela, že to bude boj 😀
neviem, kde mala hlavu, ale v odpise textu urobila 6 chýb 🤐 😅

lucinda7
10. bře 2009

naši píšu odpis dneska....
ale včera doneisol 3 jedničky-z čítania,diktátu a projektu z prírodovedy....

a hned vo dverách:maminka,si na mna pyšná??? 😀 😀 😀 😀 😀

maruschka
10. bře 2009

naša dnes doniesla usmiateho psíka z diktátu, aj odpis mala bez chyby..Takže je to hlavička.. 😵

bzuco, našu tiež niekedy chytí taká divná hodinka a zabudne všetko, čo sa doteraz naučila..Ale to sa drobcom stáva, najmä vtedy, ak ich niečo zaujme a nedokážu sa sústrediť na učenie. 🙂 😎

naši idú zajtra na koncert, tak som zvedavá, koľko sa budú učiť..Malá je už nadšená.. 🙂