Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

daisy1
14. bře 2009

jjn, nejspis to z toho bude, aspon si myslim, i kdyz to uz je vec tri roky stara ten rozvod teda

maruschka
14. bře 2009

daisy, nie je to ťažké pre jeho hlavičku, aj keď chodí k logopédovi..Ak sa dieťa začne prejavovať takýmto spôsobom, že sa pokaká, tak tam nie je v poriadku hneď niekoľko vecí..A to mu musí niekto pomôcť si usporiadať a pochopiť vôbec..Napríklad, spomínaš, že ten dom je vždy plný návštev-u dospelého automatické, pochopiteľné..Ale u dieťaťa: strata režimu/inak režim je dôležitý u malých detí/,strata istoty a bezpečia v domácnosti/to je vnímané vedome alebo podvedome/, strata pozornosti od svojich rodičov/ktorí sa venujú návšteve/,...a už len toto má veľa ďalších vplyvov na psychiku malého dieťaťa..jednoducho to, čo je pre dospeláka automatické a jasné, tak dieťa si to nevie vysvetliť a keď sa mu to aj podarí, vysvetlí si to úplne opačne alebo zle-a tam vzniká už problém..

Niektoré deti začínajú byť rukojemníkmi medzi svojimi rodičmi po rozvode..Jeden rodič dovolí to, druhý nie..jeden rodič nezaplatí výlet a pošle ho za druhým, nech to zaplatí on...Je to ťažké a väčšinou to necháva hlboké rany v duši dieťaťa..Aj keď sa javí ako úplne bezproblémové dieťa..

V každom prípade je dôležité ísť a poradiť sa s odborníkom..nenechať ho, aby samé padlo až na dno svojich psychických síl a trpelo kvôli problémom a nedostatkom vo výchove svojich rodičov 😔 😉

daisy1
14. bře 2009

tak se nam prave pocural a ani nevi kdy..

daisy1
14. bře 2009

jinak se divil, ze na pocitaci nehraju hry, se me dnes ptal, ze prej mama doma hraje karty na pocitaci bezne...

daisy1
14. bře 2009

pristi tyden maji tridni schuzky, tak pritel zacne tam

martinka79
16. bře 2009

Daisy1 jako učitelka bych byla též velmi ráda kdyby rodič daný problém probral se mnou ona si mohla všinout vícé znaků. Jinak ručitě návštěna dětské lékaře pokud je schopná a potom psycholg. pohovor stačí nejprve zavoala a říci daný problém. nebojte se toho ěnkdy to tak je. ale uričtě to je nějaký stresor.

daisy1
16. bře 2009

jj, taky jsem ucitelka, tak mi to prislo logicke zacit tam... mama malyho vcera slibila, ze to bude resit, uvidime

martinka79
16. bře 2009

no asi by měli řešit oba dva spolu otec matka. držím pěsti. 🙂

martinka79
17. bře 2009

tak jak vaše dětičky? u nás to jde úkoly už píše sama a musím říci dobře.JInak počasí se nám stále vrací k zimnímu.

marianka8004
17. bře 2009

😵 ahojte.aj tu sa ochladilo.a moja prvačka?pisanie a matematika,to celkom ujde,len čitať sa jej nechce 😒 .ale nemožem povedať,že nevie,len je troška lenivučka

maruschka
17. bře 2009

martinka, aj naša už píše úlohy sama..A už jej nedávam ani diktáty. Už je dobrá vo všetkom, len si občas tvrdohlavo vysvetľuje zadania úloh po svojom a potom tam popíše navyše aj to, čo tam nemalo byť...A nedá si to vyhovoriť a nedá.. 🙂

bzuco
17. bře 2009

ahojte

marianka...moja zasa naopak....radšej bude čítať ako písať...čo veľmi nechápem, lebo u prvákov to je vždy naopak - nikomu sa nechce čítať 😅 ...ale číta naozaj dobre, takmer plynule 😉

daisy1
17. bře 2009

tak naseho cteni bavi, vyrazne horsi je to s matikou...

martinka79
17. bře 2009

Daisy jsme na tom podobně oblíbené čtení a matematika jo, ale jako že by ji milovala. 😀 naše čte super i pí uč jí chválí.
super tedy máte dětičky na dobré cestě ke vzdělání.
maruško to jsou ty naše děti své hlavé palice a bude hůř. 😉

hasleerka
17. bře 2009

bzuco aj moja radšej číta ako píše, lebo aj ked sa zlepšila v písaní, stále to nieje krásne ...

maruska, martinka aj my sa k vám pridáme, tiež už začína písať úlohy sama, občas jej prečítam zadanie z matematiky, ked nevie

martinka79
17. bře 2009

Hasleerk tak to bude me za chvilklu bez práce. 😀 děti samostatné. jen je vchovat aby nás obskakovali. 🙂

hasleerka
17. bře 2009

jaj martinka to si ešte počkáme, šak každá máme ešte malých mišiačkov 😀

maruschka
17. bře 2009

hasleerka, tak ja som bola prekvapená, keď mi malá začala každý deň variť kávu..Už to bolo pre mňa nebíčko, keď som si sadla a nikto pre mňa vôbec niečo urobil 😀 😀 Že som si ju ako vždy nemusela variť sama.. 😉

hasleerka
17. bře 2009

waw maruska to máš super, to ja by som sa bála aby malá pusťala kanvicu a robila mi kávu, aj keby ona teda chcela ... ale takto asi pred rokom ma potešila, som bola chorá a spravila mušličky s mliečkom, mikrovlnku už vedela pustiť ...

lucinda7
18. bře 2009

náš zas radšej píše ako číta 😒 😒 😒 😒 pritom oboje mu ide dobre len čítanie je podla neho nuda 😀 😀 😀 😀 😀

martinka79
18. bře 2009

Maručško tak to je fajn, naše taky pomáhá sice kávu připraví, ale nezaleje, ale jinak jensuepr často mi říká. Mami dej si odpočinej máš pár minut. 😉 tak si sednu a je to pohoda. Jinak se obstará celkem slušně sama. Nějakou tu svačinku když nejsem po ruce. i bráchu přebalí. 🙂
Hasleerka to mámš pravud ještě chvlku budeem obskakovat my je. 🙂 ale potom se nám to vrátí.
Luci kluci málokdy rádi čtou. 😀 je to moc klidné na ně.

hasleerka
18. bře 2009

ahojte, už máte zubársku prehliadku za sebou, chodíte zo školy či samy?

lucinda7
18. bře 2009

naši chodia 2 razy do roka v rámci školy k zubárke 😝

hasleerka
18. bře 2009

to máte super, ja som tiež čakala že pôjdeme zo školy ... dlho nič, tak som obvolávala a že to už tak nie je, ale sa chodí podla bydliska ... dnes sme to úspešne absolvovali bez strachu 🙂

petrahy
18. bře 2009

my chodime k zubarke sami uz asi od troch rokov tento mesiac akurat ideme na preventivku a cistenie zubneho kamena 😝 tak ako vzdy
mala dnes doniesla jednotku z diktatu mala jednu chybu podarilo sa jej spojit velke o so sluckou na vrchu s pismenkom b to nie je len tak 😀

maruschka
18. bře 2009

naša chodí od 3 rokov..máme tetu zubárku 😉 😉 Malá v pohode, nebojí sa, vždy ju povozí na kresle, pečiatkuje na papiere a kreslí si...Ale ja sa aj tak bojím 😀 😀 😀 😀 A pritom je takááá fajn 😀 😀

hasleerka
18. bře 2009

maruska super že teta zubárka ... tu je problém zohnať zubára, všetci sa vyhovárajú 😠

martinka79
19. bře 2009

my chodíme sami taky máme rodinou zubařku. jdeme na prohlídku v květnu., 😀 všichni.

hasleerka
19. bře 2009

baby zas ma chytá nervák, ten môj trulko príde zo školy, že prepisovali z knihy a ona narobí 6 chýb, len neviem či by som ju chcela vymlátiť za tie chyby alebo za ten škravopis ... som sa na to zatiaľ vyprdla ... lebo včera som po nich trochu pokričala a ma z toho hlava rozbolela, tak dnes chodím len s varechou ... no neviem ako to riešiť 😒

lucinda7
20. bře 2009

no náš včera pokafral bleskovku z matiky.....tak máme prvú dvojku 😎
motali sa mu A a B skupina tak raz napísal výsledok tej raz tej 😝