Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

hasleerka
13. dub 2009

teda ale ste mali úloh ... no ja musím zajtra skontrolovať tašku, či náhodou aj my niake nemáme

lenka132
14. dub 2009

ahoj maminky, tak už je po prázdninách a naší malí prvňáčkové mají zase povinnosti 😉 ....no a my s nimi 😉

jujuju
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andrysek2
14. dub 2009

ahojik tak deticky byli ve skole a meli i plavani maji kazdy utery misto telocviku 😀 😀

hasleerka
15. dub 2009

andrysek to majú super .. my sme dnes prvý den v škole prežili super, až na roztrhané silonky 😀

lucinda7
16. dub 2009

my tiež včera super,uč.chýbala tak ich mala družinárka....a nedala žiadne ulohy,,,,,to bolo radosti....to sa u našej uč.ešte nikdy nestalo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martinka79
18. dub 2009

ahojky holky dlouho jsme tu nebyla. malá starosti s velkou stavbou nebo raději obráceně 😀 😝 náš prvňáček dobrý, už se,a le všixhni těšíme na prázdniny. 🙂

maruschka
20. dub 2009

čaute...dnes máme rodičovské..huráá.Som zvedavá, čo sa zasa dozvieme nového. 😎

Naša malá sa začala všade ponáhľať. Keby ste videli jej zošit-odpis slov-samé škrtance..ja neviem, čo mám už s ňou robiť.A toto je po každých prázdninách-či vianočných, jarných-vždy sa najmenej týždeň rozbieha v škole. 😕

Asi začneme znova každý deň doma cvičiť odpisy,diktáty atď, lebo odkedy odišla pani učiteľka na materskú je také divné.. 😕 😔

lucinda7
20. dub 2009

my sme rodičko nemali od januára....slušalo by sa 😀 😀 😀 😀

naša minulý týžden tie 3 dni chýbala,ale oddnes zarezávajú naplno.... 😝

my cvičíme stále denne diktát aj matiku 😎

martinka79
20. dub 2009

tak my máme ropdičák dnes ani se na něj netěším.... to azse bude.... budu řešit ztracený tv ze školy a jinak doufám, že půjdeme brzy ven. my teď doma moc netrénujeme a známky jsou,a le stejné. Hodně četeme a píše si sama. vedou si ve škole deník tak to je její samostatná práce. 🙂

marianka8004
21. dub 2009

ahojte davno som tu nebola my sme mali rodičko koncom septembra ☹ a teraz vo štvrtok by sme mali mať konečne.som zvedava čo nam povedia
inak po starom.

maruschka
21. dub 2009

tak rodičko dopadlo ani zle, ani dobre-z môjho pohľadu... 😕

Malá je šikovná, učenie jej ide, patrí k najlepším v triede.../to je tá lepšia správa/..Ale..je nepozorná-napríklad-počíta príklad z matiky, výsledok vie dobre, ale napíše úplne niečo iné.. 🙄

Tak ako bola sústredená a nenechala sa rozptýliť, tak je teraz taká rozlietaná, všetko chce mať hneď napísané, vypočítané, taká hr-br do všetkého..Neviem, čím to je.. ☹ ☹

gagusinka
21. dub 2009

Teraz taký pohľad z druhej strany ja mam rodičko vo štvrtok, ale budem v opačnej pozícii ako vy a tiež sa bojim, čo a ako bude.Inač Lucinda v 1. triede by malo byť asi tak 5 krat do roka.

andrysek2
21. dub 2009

ahoijik tak vcera mel adysek vystoupeni pro maminky ukazovali jak se uci hrali na fletnu zpivali pak vystupovali jako krtecci a jako indiani no super 😀 😀

lucinda7
21. dub 2009

Marusch,neboj,to sa spraví 😝

gagus,my sme mali rodičká 2,jedno na začiatku roka a druhé v januári.....tiež by som ich prijala viac.... 😖 ja to furt vravím,my chceme za úču teba 😀 😀 😀 😀 😀

andrysek,tak šikulu máš doma 😵

gagusinka
21. dub 2009

2 rodička to je žalostne málo. My ideme mať momentálne 4. Ak budeš mať čas kukni sa na www.chrobaci.spaces.live.com Je to naša triedna stránka. Sú tam naše aktivitky i moji malí zbojníci. Mám ich 25 takže neúrekom

lucinda7
21. dub 2009

tak klobúk dole.....a tie úprimné slová detičiek....musí to byť radosť🙂)))fakt je vidno ako sa im velmi venuješ🙂)))

..a akosi ste popredu/alebo my pozadu??? 😀 😀 😀 😀 /...teda ak robíš Lipku....my sme ešte len začali F.... 😝

gagusinka
21. dub 2009

Nie, nejdeme podľa Lipku. A aj ja som pozadu. Myslím, že lepšie je byť pozadu a vedieť to poriadne ako popredu a s chybami

hasleerka
22. dub 2009

lucinda my máme lipku a preberáme CH ... no a my sme mali asi len dve rodičká ... ale my máme triednu v paneláku, ona vlastne pozná asi aj všetkých rodičov, takže možno ani netreba rodičko, ked sa s nami často stretáva

tak my už chodíme teda samé do tej školy, ale z družiny idem ešte radšej prenu aj tam čosi nepozabúda ... inak dnes sa mi vydávala za spolužiaka v družine ... neviem či je to normálne, dúfam, že z nej nebude dáke číslo 😠

hasleerka
22. dub 2009

prosím vás aké perá používate, hodte niake foto, lebo ma už odvezú 😠

lucinda7
22. dub 2009

heasleerka,my píšeme týmto a som maximálne spokojná 😵
http://www.stabilo.com/pages-cz/products/s-move...

hasleerka
22. dub 2009

lucinda a nepíše hrubo ... ja som jej teraz kúpila niečo podobné, ona dosť tlačí a píše na hrubo, tak neviem či jej to učitelka dovolí

lucinda7
22. dub 2009

nie,toto píše normálne ako plniace,len sa nerozotiera a fakt píše pekne úhladne 😝

hasleerka
23. dub 2009

ešte mi prosím porad kde sa dá kúpiť a čo tak asi stojí dík...

martinka79
23. dub 2009

u nás rodičák dobrý pochvala jen občas debaruje se spolužákem. to bude mít asi po mamince 😀

hasleerka
23. dub 2009

super martinka, to je dobré, že pochvala 🙂

marianka8004
23. dub 2009

ahojte.my pišeme jednorazovym tornadom.tiež ma ERGO držanie,ma masažne body,ktore aktivuju na bruškach prstov hmatove receptory a garantuju zdrave pisanie bez unavy.piše lahko,tenkou stopou a odolava tlaku nevypisanej detskej ruky.je idealne aj pre lavakov a dysgrafikov.je zmizikovatelne.stoji cca 65cent.

hasleerka
23. dub 2009

no som mohla veru aj ja kúpiť to tornado, u nás v škole ho tiež niektoré deti používajú ... no počkám čo jej dnes povie učka

lucinda7
23. dub 2009

no my máme aj tornáda asi 3...jedno vonavé.....tiež našim uč.dovolila....ale tým tornádom píše podla mna o dosť horšie 😖
Hasleerka,to Stabilo pero stojí nejak do 10 euro,napln okolo 60 centov....dostať ho v papiernictve ale aj v Tescu napr.som ho videla 😵