Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

panterka
25. říj 2009

elomanka, s tím psaním to bude u nás ještě veselý, Hynďa vždycky nerad maloval, tak se bojím, aby se to neprojevilo v psaní 😒 no, u nás se taky bojovalo s trojkama, ty bříška mu moc nešly, tak jsme museli hodně trénovat, teď už je to lepší, ale u nás se spíš bojuje s jedničkou a čtyřkou, píše je celkem pěkně, ale na druhou stranu 😒

elomanka79
25. říj 2009

panterka,tak to u nás je to samé,taky mi to píše na druhou stranu,taky nerad maloval ve školce,zajímavý ale je,že ted,co začal ve škole psát,tak doma maluje pořád.

panterka
25. říj 2009

u nás, když ho chci přesvědčit, aby něco namaloval, tak to skončí na tom, že řekne, že to neumí a ani to nezkusí. i když mu namaluju já mustr, aby to maloval podle toho, tak nic, no, s paní učitelkou jsme o tom mluvili a ona říkala, že to nemusí nic znamenat a že pro to má pochopení

elomanka79
25. říj 2009

to je jasný,tenhle problém mám u malé,ta si ve školce postaví hlavu,že to malovat nebude,každé dítě je prostě jiné,individuální.Já nikdy malovat neuměla a taky žiju 😀 A jak se mu líbí ve škole?

panterka
25. říj 2009

my jsme původně přemýšleli, že mu dáme odklad, když je červencovej a ještě nedonošenej, ale i ve školce nám řekli, že je to zbytečný, že je šikovnej a šel. je taky fakt, že jsme chodili do projektu škola nanečisto, co probíhal ve škole a když jsem viděla, jakou mají učitelku, tak jsem už vůbec neváhala a do školy ho dala 😉 a musím říct, že zatím se mu fakt hodně líbí a paní učitelku má rád a to si myslím, že je fakt hodně důležitý 😉

elomanka79
25. říj 2009

to je hodně důležitý,taky mají prima učitelku a vyloženě se do školy těší,chodil by i o víkendu 😉 Martin šel o rok dýl,protože je narozený koncem listopadu,bude mu 7,potíž je akorát v tom psaní.Taky jste už měli rodičák?Ted jde do školy jenom pondělí a úterý,pak mají prázdniny.V pátek přinesl fotky.

panterka
25. říj 2009

rodičák jsme měli po týdnu školy a teď jsou každou první středu v měsíci informační hodiny, kdy si můžem zajít za učitelkou 😉 Hynďa jdou do školy v pondělí, v úterý mají jednu hodinu a pak jdou s partnerskou devátou třídou pouštět draky, pak mají taky volno 😉 jaký fotky přinesl?

elomanka79
25. říj 2009

se fotili v půlce září,jsou tam malé průkazkové samolepící fotky,pak velká fotka,dvě malé,obličej a pak tři fotky,v pozadí je podzimní krajina,je k tomu rámeček a kalendář s fotkou,takhle podobně se fotili už ve školce.

bajnokova
26. říj 2009

Ahoj holky nejel nám skoro týden internet 😠 Vidím že Pavuska se už tady taky dlouho neukázala tak už asi miminko je na světě 🙂 My se taky fotili v polovině zářá a tř.schuzu měli taky v polovině září ted by měla být nějaká někdy v listopadu.My teda ještě furt vubec nečteme jak tu píšete máma má maso ...atd.teprve v pátek dostali novou písanku tu malou a zatím všichni píšou tožkou,sčítání odčítání máme do 5 Natka si občas plete plus s mínus tak to sečte místo aby to odečetla.Ted to bude dobrej krátkej týden sice Natka nebude mít školu ale tréninki každej den v nedeli jedem na závody tak musí pilovat 😝

cervena_ciapocka
26. říj 2009

Ahojte 🙂 mamicky vedeli by ste mi poradit co kupit k vianociam didevcatkam prvackam? Mame v rodine dve a vzdy im na vianoce kupujeme nieco male pre radost, ale vobec nemam potychy, ze co tak potesi 6-7 rocne dievcatka.

peige
26. říj 2009

Ahojky, tak rodižák u nás se ještě nekonal. Anička si dnes donesla slabikář, je moc pěkný, je z něho nadšená asi s ním půjde spát 😉 😀 😉

lucisa
26. říj 2009

Ahoj, holky, trochu se k Vám vtírnu. Kdysi jsem tady byla často, pak jsem měla s koníkem problémy, ale zdá se to být ok, tak se přidám. Taky mám prvňačku a tak jako elomančin prvňáček je na konci listopadu. Já jsem před školou ani neměla obavy z učení, Noemi se naučila číst sama, nejdřív písmenka, to se chodila ptát a tak asi před půlrokem přišla na to, jak se spojují do slabik. Takže tohle je v poho, ale elomanko, je tvůj Martin střelec? Zajímala by mě povaha, moje zlobidlo je šíleně netrpělivé, pořád se hlásí a když ji učitelka hned nevyvolá, tak to vykřikne. Pořád chce být první, ostatním dětem nedá šanci ani se vymáčknout a honem hlásí své, jen aby si nikdo nemyslel, že to třeba neví. Hotový Hujer, jsem z toho nešťastná, pořád jí to vysvětlujeme, učíme i prohrávat, ale bere to dost těžce. Učitelka mě uklidňuje, že je to jen o trpělivosti a tu se prý naučí, ale já tomu zatím moc nevěřím.

linkinkatka
26. říj 2009

baby prosim vas zaregistrujte sa na tejto stranke, velmi mi tym pomôžete vopred všetkym dakujem

http://www.omalovanky.sk/index.php?option=com_u...

elomanka79
28. říj 2009

Ahojky,lucisa,Martin je střelec,povahu má klidnou,nic ho nevyvede z míry,trpělivost má,až ho obdivuju.já to mám obráceně,kluk je hodný,holka je živá 😀 Včera dostal slabikář,taky s ním chtěl spát 🙂 Taky si myslím,že záleží hodně na ascendentu,na postavení hvězd v onu hodinu,kdy se dítko narodí,jenom si to myslím,nijak jsem to dopodrobna nezkoumala. 😅

peige
30. říj 2009

Ahojky 😉 , máme na prázdniny celkem dlouhý úkol, děláme jej postupně, děs běs, je to psaní smyček, číslic apod. a Aničce to nejde, trpíme obě 😀 😉... Betynka, když Anička začne dělat úkoly, tak si vezme svůj sešit a pouzdro a jde dělat si taky "svoje" úkoly 😀 😉

elomanka79
30. říj 2009

Ahojky,peige,tak o psaní mi ani nemluv,taky jsem z toho na mrtvici,malý knourá,že mu to nejde,tak mu to nejdřív nadepíšu a on obtahuje.Natálka píše taky "svoje" úkoly,když jsme nakupovali věci do školy,tak chtěla taky všechno,hlavně aktovku a penál,tak jsme jí řekli,že musí ještě dva roky počkat,tak jsme jí koupili pastelky a modelínu a byla spokojená 🙂

bajnokova
30. říj 2009

Ahojka tak já holky o psaním taky ani nemluvím Natka jeden den dělala ulohu v písance psala i to bylo strašný tak jsem si říkala co tom učitelka asi řekne a napsala tam nedbalá uloha!!!!Strašný tak jsme koupili tu stejnou písanku a trénujem nanečisto.Včera jsme byly na logopedii Natka neumí R tak cvičíme ☹ logopedka říkala že to má v krku a že se to bude težko odnaučovat tak nevím aby pak neráčkovala 😢

peige
30. říj 2009

bajnokova, taky jsem uvažovala, že tu písanku koupíme, aby mohla nacvičit, protože fakt jí to nejde 😉
co se týká Natky, držíme palečky. 😔 😉 , hlavně musíte věřit, že se to napraví. Já jsem podepsala úlohu, kde jsem přehlídla chybu 1+3=5, tak to učitelka jen přeškrkla, ale mě by se krve nedořezal..., když jsem to zjistila ☹

pavuska
31. říj 2009

Ahojky všichni,

v úterý 27.10.2009 v 4.15hod.se nám narodil druhý kluk jak buk - Ondřej měl 4kg a 52cm.

elomanka79
31. říj 2009

ahoj pavuska,gratuluju,at pěkně roste a dělá vám jen samou radost 😵

peige
31. říj 2009

Gratulace velká Pavusce a Jonáškovi k bratříčkovi 😵 🙂

bajnokova
2. lis 2009

Přidávám se ke gratulacím Pavuška všem hodně zdravíčka!!

lucisa
2. lis 2009

ahoj, pavuska velká gratulace, hlavně zdravíčko!

lucisa
2. lis 2009

holky, jak vás tak čtu, připadám si jak ve špatném filmu. vážně, bajnokova, napsala učitelka tvé natálce nedbalá úloha? to mi přijde na prvňáčka celkem kruté. vždyť oficiálně to dítě má mít tak max. natrénovaný ze školky správný úchop tužky, ale proč prosím tě po 2 měsících píše takové šílené hodnocení? když si vezmeš, že je to pro ni něco docela nového, co se učí, chtěla bych vidět vaši učitelku, jak začne dělat něco nového a po dvou měsících je z ní hvězda 😠 neříkám, že ji má chválit za "nedbale" napsanou úlohu (v jejích očích), stejně tak to možná natálka trošku odbyla, ale pořád musí brát v úvahu, že je to něco nového, třeba zrovna neměla malá dobrý den, nechtělo se jí, vždyť je to najednou šílená spousta povinností. nejen psaní, ale i čtení, nová písmenka, počítání, prvouka, nám se to jeví jako banalita, ale je to šílený skok. já si vzpomínám na svůj přechod ze základky na gympl, jaký jsem ze všeho měla guláš a první půlrok jsem bojovala s tím, že to vzdám, že jsem asi úplně tupá.
mohla jí třeba ústně říct něco v tom smyslu, že minule to napsala pěkněji, ale věří, že příště si to zase zlepší, motivovat pochvalou, důvěrou a ne takovým hodnocením ☹
moje noemi má taky kolikrát ta písmenka v řádku všelijaká, jedna blecha, druhé slon, sice jí taky říkám, že se má snažit, že zrovna tohle nebo tohle písmenko se jí nepovedlo, ale nikdy jí tam učitelka nic takového nenapsala, max. ji nedala žádnou známku nebo razítko.
měla jsem za to, že aspoň první pololetí budou učitelky spíš chválit a povzbuzovat, snad se nespletu v té naší.... 😉

bajnokova
3. lis 2009

Lucisa ano tak jí to napsala pod tu ulohu.Na konci měsíce vždycky píše učitelka hodnocení za celý měsíc ted tam měla že je šikovná snaživá akorát to psaní a výslovnost R,Ř.V pondělí máme třídní schuzky tak jsem teda zvedavá.Dnes ráno jsme se probudili a on padal sníh Natka už si plánuje jak odpoledne pujde bobovat 😀 řikala jsem jí že se to roztaje.

lucisa
3. lis 2009

Hm, tak to je fakt síla. Naše učitelka také vždycky na konci měsíce píše, jak se mladá snažila. Tedy první měsíc byl obsáhlejší text nalepený v žákajdě, teď jen heslovitě a k tomu razítka smajlíka🙂
Teď po prázdninách dostala dcera písanku ke Slabikáři, kde začínají psát psacím, teď mají malé e a učitelka jí podtrhne písmenko, které se moc nepovedlo a obtáhne jej zvýrazňovačem, aby pochopila, jak to má být, a které je ukázkové, tak k němu namaluje hvězdičku.
To si myslím, že je super řešení. Ale abych jen nechválila, naše dcera je pěkné kvítko, psala jsem to už výše, takže hned první týden v říjnu dostala do žákajdy razítko vařechy s nápisem napomenutí a byla po škole 😀 Teď už se tomu směju s rodinou (ti se tomu smáli od začátku), ale tehdy to se mnou málem švihlo a moc veselé mi to nepřišlo. Holt je svá a nenechá se pošťuchovat ani od kluků a hned si to s nimi vyřizuje.
A co se týče R a Ř, tak s tím bych si taky hlavu nelámala, vím, o čem píšu, já chodila s Noemkou na logopedii 1,5 roku, ještě v únoru na zápisu to stále neuměla (jediná mezi ostatními, ale jsme malá malotřídní škola s 9 prvňáčky), v červnu už jsem z toho byla špatná, stále jsme trénovali, a jazyk byl stále dole a nechtěl kmitnout nahoru. Logopedka jí dala ještě jednu šanci, že jí pak nechá odpočinout a začneme znovu až po prázdninách, že to možná pomůže a najednou jsem zjistila, že Noemi dokáže říc R ve slabikách tr, dr apod., za dva dny už to uměla i uprostřed slova mezi samohláskami a během týdne bys nepoznala, že to ještě před týdnem neuměla. Jakmile jí tam naskočilo R, skočilo i Ř a logopedka ji jen vyzkoušela z typických těžkých slov s R a Ř a rozloučila se snámi po 10 min. spozdravem🙂
A teď mě to čeká s mladší dcerou, včera měla 5 let, jdeme na preventivku a ta kromě R a Ř má ještě problémy s měkkými souhláskami, místo kočička říká kosiska atd. Tak u nás zase bude "tvrdá" dřina.
Držím palečky, taky to tam Natálce skočí, neboj!!!

pavuska
4. lis 2009

ahojky....všem děkuji za gratulace

Jonášek taky neumí r a ř..........chodí ve družině jednou týdně k učitelce, která má specializaci na logopedii........r nám řiká s tr a dr.......jinak ne

jinak naše paní učitelka si zlomila ruku a nohu.....někam doma lezla a spadla..........takže je teď učí jedna z vychovatelek............tak jsem zvědavá co je naučí a jak to dětí zvládnou........paní učitelka prý bude nemocná až do ledna ☹

bajnokova
4. lis 2009

Lucisa děkuji za povzbuzení pěkně jsi to napsala 🙂
Pavuska tak to je teda pěkně blbý 😒
U nás zatím nic nového jsem zvědavá na to pondělí na ty tř.schuzky co se nového dozvím 😕

elomanka79
4. lis 2009

Ahoj holky,taky jste museli linkovat sešit?Jsou to takové pomocné čáry.a u jakého jste písmena?Nás zítra čeká v písance t.

bajnokova
5. lis 2009

Ahojka mi jsme nic linkovat nemuseli 😕 včera psali v písance písmenko a.A píšiu už děti perem?My ještě ne.