Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

ambret
21. zář 2009

BAj, my jsme taky dnes šli dnu. Minulý týden byla ve škole jen v pondělí, tak jsem taky zvědavá s čím přijde

martina26
22. zář 2009

Ahojda tak nakonec jsme to zvládli podle předlohy do prava tak uvidíme. Taky jsme jediný leváci ve třídě. Včera jsem myslela že mne omejou. Mladej přišel ze školy že mají za úkol dodělat semafor a pak z něj vylezlo že ho nechal ve škole a k tomu někde zapomněl penál a láhev na pití. Takže dneska šel do školy bez úkolu a jsem zvědavá s jakou přijde. On si vůbec na svoje věci nedává pozor a co mají za úkol po tom musím vždy pátrat, protože si to nepamatuje. Děs.

bajnokova
22. zář 2009

Ahojka tak mi dobrý některý sešity si p.učitelka nechala u sebe asi na zkontrolování,dokonce Natka donesla včera první 1 v žákovské za čtení 😕 tk jsem se ptala za jaký čtení a ona neví tak nevím za co to dostala 😕 ,tak to mi naštěstí jsme ještě nic ve škole nezapomněli ale to určitě přijde 😀

martina26
22. zář 2009

No mne hlavně nejvíc štve to, že si nepamatuje ty úkoly. Dneska na to pořád myslím co na to učitelka.

karainnkaa
22. zář 2009

Ahojky,Martino,tak co p.uč?U Míši ve třídě se prý už rozdávájí poznámky 😅 Prý jeden chlapeček moooooc zlobí.
A my už dvakrát něco nepřinesli.Myslím,že bych poznámku dostala já.Přece jen Míša si ještě nepřečte co mají druhý den podle rozvrhu,no tak jsem mu zapomněla dát do složky Angličtinu.Jak to máte vy?Chystáte dětem sešity?No a nakonec dnes byl smutný,že neměl zase sešit,ale tohle mou chybou nebylo 🙄
Má na něm napsané LV (což je literární výchova a tu dnes na rozvrhu neměli)ale prý ho dnes i tak měl mít,tak jak to mám teda čmuchat,to nevím 😖
Úkoly taky hledám v sešitech,sice si pamatuje,že nějaký má,ale pak je zmatený z čeho 😀

martina26
22. zář 2009

karainnko ještě nevím, Tomik je ve družině ve tři pro něj jedu tak jsem zvědavá. Já mu tašku podle rozvrhu chystám každý den. jak říkáš, ještě si nepřečte co mají. U nás se rozdávají brouci. Tak uvidím, jestli jednoho dostal. Taky si připadám jako jeden velký detektiv a jsem zvědavá, jestli přijde s penálem a lahví na pití.

martina26
22. zář 2009

Tak jsme kupodivu bez poznámky i brouka, dneska jsme semafor dodělali ale máme další jobovku. Někdo mu ve družině sebral peněženku a měla tam kartičku do automatu na mléko nabitou na 300,-. Jinak penál a láhev se našla. když to tak půjde dál, tak budu za chvíli šedivá. Už jsem psala učitelce email tak snad se zítra vrátí i ta peněženka s kartičkou.

karainnkaa
22. zář 2009

No těbůh tak aˇ/ se to najde 😉
A děcka jsou roztržité,to jo .Když se nejedná o nějakou srdeční záležitost(hračku apod)tak to mají na háku a přijdou třeba naboso 😀

bajnokova
22. zář 2009

Ahojka tak Natka si taky moc nepamatuje co má za ukoly tak prohlížime sešita a hledáme červené tečky tak mají označené ukoly a já taky chystám aktovku podle rozvrhu dám do aktovky podle co mají za předměty včera jsem dala do zásobníku písmeno M a ono tam vubec nemělo být 😕 dnes jsem tam dávala E a musela jsem vyrobit plus a mínus 🙂 Taky mají ve třídě nějakýho zlobivce kterej podkopává dětskám nohy p.učitelka už si s ním neví rady tak jdou k psychologovi
Martina tak to je strašný s těma penězama já mam dát taky peníze Natce 500kč na flétnu tak teda má strach 😒

pavuska
23. zář 2009

taky Jonášovi připravuji každý den tašku a úkoly to je detektivka, oni si udělají u úkolu v sešitu takový křížek, ale někdy ja tak zmatený, že neví kde si ho udělala a ještě ani já občas nepochopím co stím úkolem máme udělat. 😀 😀

Martina to máš teda starosti.......u nás mají třeba kartičky na oběd u sebe učitelky (vychovatelky) z družiny, právě že mají špatné zkušenosti s prvňákama, že je rychle ztrácejí

andrissek
23. zář 2009

😉 Ahoj holky ,tak jsem vás dočetla. s tím zapomínáním věcí taky bojujeme (jednou je to lahev,potom bunda v šatně atd. 😝 ).
Deniska si taky řekne že má ukol,ale nepamatuje si s přesně jakej a vždycky mi říká že mi to doma ukáže. Paní učitelka jim ale ukoly píše do notýsku ,tak to je dobrý.
Dneska jde Denda poprvé na gimnatiku tak jsem na ni zvědavá. včera měla keramiku (tam už chodila ve školce) tak to se ji líbí.
Zítra jdou na plavání ,tak bude klidnější den 😉

andrissek
23. zář 2009

Moc se omlouvám za ti překlepy samozřejmě že jde na gymnastiku 😝

karainnkaa
23. zář 2009

Ahojky, 🙂 Dneska byl Míša se třídou místo tělocviku pouštět draka 😀
Zítra jedou do divadla,tak si trochu oddechne od úkolů.
Koukám,že tady samý sportovec,jojo tak to má být,žádné ulívání!Taky jsem zvědavá,u čeho nakonec zůstane,co ho chytí.Nějaké kroužky má už od školky ale výdrž není bohužel ho moc nechytla Angličtina hrou,měli ji v DDM tak s tím přestal,no škoda.

martina26
23. zář 2009

Tak holky peněženka se našla. Ten klučina mu ji schoval v družině pod kostky. Dneska jsme se za domácí úkol učili básničku a máme jedničku z TV za přeskok přes kozu. To jsem teda koukala. V životě to nedělal.

Jinak mimo fotbalu chodíme na dovedné ruce v družině a od úterka začína s Angličtinou. Tu mají ve škole jako kroužek tak jsem zvědavá.

ambret
23. zář 2009

Ahojík mamči 🙂

Tak mi asi budeme mít nějakou poruchu v učení. Nepoznáme čísla a písmenka. Čísla mají od 1 -10 a pozná jen 1 a 5, písmenka mají A, E, I, O, U a pozná jen A a E. Zítra jdu s učitelkou řešit co dál. Mám úplně strach co mi řekne. Týnka je odkladová, šla o rok déle a mám strach aby nakonec nebyla ve zvláštní. Chjo, jsem z toho celá špatná pořád nad tím přemýšlím ☹

martina26
24. zář 2009

Ahoj holky,

Ambret neboj, třeba to nic nebude, každopádně je dobře že to řešíš včas a učitelka ti určitě poradí.

Jinak já ode dněška marodím, mám angínu tak se budu modlit, aby to nechytli děti.

pavuska
24. zář 2009

dobré ránko,

ambret neboj, já jsem taky něco jako dislekt... (nevím jak se to píše)..........vynechávám písmenka a tečky a háčky nad slovy jsem ve škole taky neřešila............no a udělala jsem gympl 😀 😀

martina to je mi líto, že jsi nemocná........pokud máš antib. tak snad rychle zaberou

bajnokova
24. zář 2009

Ahojka Ambret neboj hlavní je že se na to přišlo co nejdřív a hned vám učitelka poradí co a jak
Natka se taky učí basničky v celku ji to jde že si je zapamatuje včera donesla 3 jedničky

ambret
24. zář 2009

Moc vám všem děkuji za podporu. Týnka dneska přinesla z písmenek ve slabikáři jedničku, ale nějak nevím co si pod tím mám představit, to bylo určo myšleno jen tak že se snažila. Taky jsme se tedy ty písnemka i číslice šrotily, snad to půjde. Učitelka říkala že se domluví s nějakou koleginí, co dělá v psychologicko pedagogické poradně a možná se tam na poradně prý ukážem, ale to my dá všechno prý vědět.

marfuuuska
25. zář 2009

Ahojky všem,
tak jsem sem nakoukla jak to jde vašim prvňáčkům 🙂

Ambret neboj to se časem poddá je fajn, že pani učitelka se snaží individualně pomoct každýmu prvňáčkovi.

To já mám s Matýskem velkou starost. Učení mu jde skvěle, ale to jsem věděla už ve školce vždy byl dost napřed, ale problém je, že pani učitelka vynadala nějakýmu spolužákovi, že chtěl jít o hodině na záchod no a Matýsek mi teď přišl dvakrát počůranej ze školy no ostuda šílená ☹ . Vím, ež musim zajít za učitelkou, ale nevim jak jí to mám říct, aby se nanaštvala nebo tak něco a nezasedla si na Máťu. Nemáte některá nějakou radu?

bajnokova
25. zář 2009

Ahojka tak to teda Natka muže na zachod když se jí nahodou chce při vyuučování,šla bych normálně za učitelkou a řekla jí to že už se 2x počural tak at ho pustí když se mu bude chtít to je blbý bát se učitelce řícz že se mu chce čurat tak přeji ať se to vyřeší.My jedem dnes na chatu přeji všem krásně sluneční prodlouženej víkend 🙂

peige
25. zář 2009

ambret držíme palečky ať je to vše v pohodě a hlavně ať se to vyřeší 😉

Marfuuusko, určitě bych šla za paní učitelkou, asi by bylo lepší více maminek 😉 , aby děti pouštěla i během hodiny a spoň na začátek, kdy děcka si zvykají na délku hodiny a tak..., je divný, že dětem během hodiny nedovolí jít na záchod ☹ . A co Matýsek nepomohlo by kdyby šel na záchod i když se mu zrovna nechce o přestávce, aby z toho ještě on nebyl špatný.

ještě jsem se ctěla zeptat kolik je dětí ve třídě? u nás 16. 😉

bajnokova
25. zář 2009

U nás 22 13 holek a 9 kluků

martina26
26. zář 2009

Ahoj holky,

tak mám doma maroda. Včera jsme byli s Tomem na pohotovosti a má spálovou angínu a antibiotika do pátku. ☹ Takže budeme muset dohánět. no aspoň že jsou 4 dny.

Dětí mají ve tříde 20. 9 holek a 11 kluků.

marfuuuska
26. zář 2009

Ahojky holky,
tak včera se Matýsek nepočural, chodl na záchod i o přestávce jak jsem mu domluvila a vydržel to. Pani učitelky jsem se jen zeptala jestli je vše v pořádku a působila na mě mile, tak ještě počkám jak to bude dál a Máťovi budu každý den připomínat, že musí na záchod hlavně o přestávce. Byla jsem i u p.doktorky a rači ho vyšetřila a nechala v laboratoři udělat rozbor moči, tak uvidíme. Říkala ať to zatim ve škole neříkám, aby ho pak učitelka před dětma nehonila na záchod a on se necítil trapně.

U nás je ve třídě 28 dětí, tak i to koukám, že je hodně 😒

Martino držim palec ať je Tomáškovi brzy líp.

ambret
26. zář 2009

Ahojky 🙂

U Týnky je jich ve třídě 18. 9 holek a 9 kluků 🙂

Jinak čísla a písmenka stále špamělská vesnice a to příští týden budou číst slabiky a už se učí číst i psací písmena. Vůbec nevím co budem dělat, když ona ty základy neumí ☹

lea028
26. zář 2009

Ahojte, aj ja mám prváčika, chodí rád do školy, je nadšený, ale v stredu mali angličtinu a pani učiteľka iba jemu nedala jednotku , nepochopil domácu úlohu a vyfarbil si len kačičku s vodou a pozadie nie, nie že by zabudol ale nepochopil čo sa od neho chce, a tak mi stašne doma plakal a ja s ním, tak mi ho bolo ľúto 😢 chudiatklo moje, povedala som mu že nabudúce on dostane, je z toho však nešťastný a frustrovaný, poraďte mi čo mám robiť.

bajnokova
28. zář 2009

Ahojka tak prodloužený víkend je pryč ☹ Přijeli jsme s chaty Natka dodělala ještě ukoly nějak jsme to dřív nestihli 😉
Lea vysvětlit mu že příště zase dostane on a jiný třeba nedostane

karainnkaa
30. zář 2009

Ahojky,i my si užívali u babičky a dědy 😵
Ahojky,Lea,vidím,že máte p.uč.sparavedlivou.A úplně Tě chápu,člověk by si zvykl na samé jedničky a potom najednou BUM ☹ .Tak jste si to poprvé skusili,že?U nás si to paní učitelka zjednodušila,dává jedničky s hvězdičkou a když to není perfektní,tak bez hvězdičky 🙂 a už jsem se přistihla jak říkám:"jakto,že nemáš s hvězdičkou?" 😕
Ve třídě mají 11 kluků a 6 holek 😉
Marodům brzké uzdravení! 😉

lprost
30. zář 2009

Ahojda....dlouho jsem se tady na vás nebyla podívat, tak to tady vše pročítám.
Marfuuusko, teda chuděra Matýsek...to pro něho bylo asi těžký před dětma. Snad to byl nějakej výkyv a bude OK!
Já jsem se u našeho Lukyho ze začátku namlsala, že je vše v pohodě, samé jedničky, trpaslíci za dobré chování 😀 . No jen než se tam asi rozkoukal. Minulý pátek jsme měli za chování už jen polojasno....tak jsem to přešla domluvou, ať si dává bacha.....A včera zase přinesl úkol navíc za zlobení 🙄 Tak to už jsem se docela naštvala, manžel mě uklidňuje že je to přece kluk....ale hned v září se takhle zapsat???
Tááák jsem se vypovídala.... je mi líp.
Mějte se a nemocným přeju rychlé uzdravení 😅