Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

gabbi
1. dub 2010

Holky omlouvam se, ze vam sem tak lezu, ale ziju v zahranici a potrebovala bych vedet jaka rikanka na pismenko A je ve Slabikari.
Dekuju moc, Gabina

lucisa
4. dub 2010

Ahoj, holky, omlouvám se, ale nestíhám. V pátek mě z porodky poslali domů, že prý mě moje gyndr. poslala ještě brzy po termínu na vyvolávačku a že se to možná rozjede do pondělí samo, tak mě nechají ještě přes víkend doma.
No a v neděli se to rozjelo, takže od 28.03.2010 od 14.35 hod. přibyla do naší rodiny třetí princezna Amelie Sophie, vážila 3100 g, měřila 47 cm. Ve čtvrtek nás pustily domů a máme doma hektično.
Všem, kteří na mě myslely a držely palečky a pěstičky moc děkuji. Kdo by se chtěl kouknout na naše miminko, najde ho u mě v albu 😉
A kdo se chce kouknout hned, tak malá ukázka 😅

elomanka79
5. dub 2010

Lucisa,mooooc gratuluji,je to krásná princeznička 😵

pavuska
6. dub 2010

lucisa moc velká gratulace ke krásné třetí princezničce...............co na to manžel že má doma čtyři holky 😀

gabbi já jsem našla tuto :

A- písmeno pro tebe,
anděl letí do nebe,
Andělka mu štěstí přála
a šáteškem zamávala.

lucisa
6. dub 2010

dík za gratulace 😉

pavus, manža je spokojený, nám bylo jedno, co to bude, ale on si tak skrytě trochu přál třetí holčičku. jen mladší dcerka chtěla brášku, ale teď říká, že jí to nevadí, hlavně, že už máme miminko doma.....

pavuska
8. dub 2010

Jonášek taky asi chtěl víc setřičku, ale teď by brášku už nevyměnil.............jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží 😀

bajnokova
9. dub 2010

Ahojka moc moc gratuluji k holčičce 🙂

peige
23. dub 2010

Ahojky, Lucise gratuluji k mimískovi 😵 , můj muž říká, že by taky rád ještě třetí princeznu 😵 , ale já už ne 😀 😉
Máme za sebou třídní schůzky, p.učitelka si Ani chválí, že je šikovná a tak 🙂 , je to nádhera poslouchat 😵 , snad to vydrží do dalších let 😉

bajnokova
27. dub 2010

Ahojka Natálka jedou od pondělí do pátku na školu v přírodě, jedou vaše děti taky?Jak jsem se ptala tak spousta škol už nejezdí

pavuska
28. dub 2010

tak u nás se v první třídě nejezdí, ale nevím určitě jak to bude ve vyšších třídách

lucisa
28. dub 2010

ahoj, u nás se jezdí, ale to proto, že jsme malotřídka od 1. - 5. třídy, dohromady 37 dětí, tak jedou všichni najednou, ale myslím, že jezdí ob rok, nevím přesně...

elomanka79
6. čer 2010

Ahoj holky,co je s vámi?Od září budeme muset vytvořit novou místnost Druháčci.Jak se těší ratolesti na prázdniny?A kam jedete na dovču,napište něco.U nás je dneska 27 stupnů,tak se smažíme. 😉

bajnokova
7. čer 2010

No ahoj holky!!!Nějak to tu vázne ☹ tak to už skoro máme za sebou tu první třídu mi dnes měli poslední třídní schuzku u nás vše v poho, Natka se těší hlavně na koupání teda snad se počasí omoudří 😠 , my jedeme hned po vysvědčení do chorvatska

lucisa
7. čer 2010

Ahoj,

@bajnokova no tedy vy se máte, taky bych jela k moři, ale letos se obětujeme kvůli malé, neužila bych si to ani já, ani Sophi.

my už měli poslední třídní schůzky začátkem května (nechápu proč tak brzy), a nedověděla jsem se nic, co bych nevěděla.
čtení v pohodě, psaní fláká, matika jak kdy, prvouka v poho, výchovy v pohodě, výborná paměť.
A v chování máme rezervy, jsme ukecané, chceme být stále první, rozdělovat kámošům práci (nejlépe i paní učitelce), moc neuznáváme autority (pančelku), všechny dirigujeme a jak není po našem, tak se smrtelně urazíme a celý den bojkotujeme školu 😝
Byl nám porazen nějaký psycholog (kde ho shánět???) nebo nějaký kroužek, kde vybije svůj elán a energii a nebude mít potřebu soutěžit a neustále vyhrávat a kde uplatní pamatováka - třeba dramaťák, tak se po něm o prázdninách koukneme a od září přihlásíme.

Doufám, že druhá třída bude míň infarktová, jinak buď já nebo ona nepřežijeme 😀 😀

lucisa
7. čer 2010

A nějaké nové fotečky, jak rosteme:

bajnokova
8. čer 2010

@lucisa Fotečky krásný, jak se tam krásně usmívá!!!

pavuska
8. čer 2010

ahojky

lucisa......ta je krásná a těch vlásků.....už by už potřebovala kadeřnici 😀 😀 😀

u nás ani rodičák neproběhl, jen konzultační hodiny..........kdo měl nějaký problém, tak se mohl přijít paní účitelky zeptat..........no já nebyla........známky vidím a chování snad dobrý........on je Jonášek spíš takový klidný...teda jen ve škole, doma si to vynahrazuje

jen taková perlička......psali diktát, dostal 3.......vůbec neodděloval slova, takže jedno slovo byla jedna věta a čárky a háčky taky neřešil ............nojo chudák bude po mě a já s češtinou bojuji dodnes

lucisa
8. čer 2010

@bajnokova ,
@pavuska : díky za komplimenty.

@pavuska buď v klidu, naše mladá opisuje větu ze Slabikáře a napíše tam chybu a když jí řeknu, ať si to po sobě znovu přečte, tak mě ujistí, že ona to má napsané dobře, ale ve Slabikáři se spletli, tak ona si to rovnou u sebe opravila.....

Jo a Nelka už si sama i podepsala úlohu, já prý jsem na to zapomněla, tak aby se pančelka nezlobila 😀 Chlop si to nejdřív vyfotil a pak ji šel zdrbnout, že to si nemůže dovolit. A ona, prý až bude umět psát rychleji, tak to zvládne jako já a nic nepoznáme. Ještě byla uražená, vždyť něco za mě udělala!!!!!!!!!!

lucisa
14. čer 2010

Tak teď jsem se pobavila s Nelčou. Říkala mi, že jeden její spolužák nezná samice domácích zvířat, tak mu to psala na papír. Moc jsem nechápala, co tím myslí, tak mi to vysvětlila. Dále její citace:
"Mami, Patrik si myslel, že samice od kozla je kozlice, on prostě nezná kozu. No a pak ještě řekl, že manželka berana je beranice, jako bysme neměli ovci. Chápeš to? Já jsem mu to musela napsat, abysme se mu zase ve škole nesmáli."
To jsou starosti, co?

lucisa
29. čer 2010

Kde jste kdo???

Holkýýýýýýýýýýýý, máme výýýýýýzo (a první třídu zdárně za sebou) a kupodivu samé jedničky, ač jsem z toho do poslední chvíle měla hrůzu, aby byla 1 aspoň z chování. 😀 😀 😀

Co u vás, má už někdo vysvědčení???

lucisa
29. čer 2010

Holky dnes měly ve škole a školce bodypainting a předání výza:

elomanka79
1. črc 2010

ahojky,pěkné fotečky,malý měl jednu dvojku,to psaní nám dělá potíže.Kam jedete na dovču nebo jak budete trávit léto? 😉

pavuska
2. črc 2010

také zdravím,

u nás samé jedničky a velká úleva 🙂....................my razíme v srpnu na moravu Ratíškovice a už se moc těším.....přeji krásné prázdiny

martina26
2. črc 2010

AHoj holky,

teda teď jsem tu pěkně dlouho nebyla, omlouvám se a zdravím.

Na výzo jsme měli samé jedničky. 🙂 🙂 🙂 Takže jsem měla velkou radost. Ta první třída teda utekla a já si oddychla, bylo to náročné než si to vše sedlo, ale kdo ví co nás ještě čeká.

lucisa
2. črc 2010

@martina26 Přesně, kdo ví, co nás ještě čeká 😉
A všem dětičkám gratuluji.
My letos nejedeme nikam, kvůli malé, nechceme ji nikde tahat, chtěli jsme v červenci do Prahy na prodloužený víkend ke známým, ale buď to necháme až na konec srpna, nebo na podzim, jak bude nějaký státní svátek. Malá nesnáší být v autosedačce, tak možná za ty 2 měsíce to bude lepší. A když ne, tak pojedeme až za rok....

A holky taťka bere na točku v kamionu, jezdí záp. Evropu, teď je s Nelkou na cestě domů z Francie. Slíbil jim to, že je o prázdninách vezme.... Tak uvidíme, jak to dají.... 🙂

peige
30. črc 2010

Ahojky, nakukuju. Anička se chystá na tábor, tak si píše adresy... ☹ katastrofa ☹ musím jí to napsat a pak to jakž takž napíše, že bych jí to diktovala, tak to opravdu nehrozí. Až se vrátí z tábora budeme muset cvičit.

lucisa
30. črc 2010

@peige tak ať se jí tam líbí 😉 Já chtěla Nelušu taky letos poslat na tábor, ale jak se o tom začalo doma mluvit, ona dostávala úplné hysteráky, že nikam nepojede. Vůbec jsme to nechápali, na výlety a jiné akce jezdí ráda, až nedávno jsem to z ní tahala, proč tam nechce a prý proto, že by ji tam nutili jíst špenát 😀 😀 Ale kde na to přišla, netuším 😒

peige
30. črc 2010

lucisa, když nechce tak to nemá cenu dramatizovat 😉 , třebas příští rok, taky jsem zvědavá s čím Anička přijede 🙂

lucisa
30. črc 2010

@peige však jo, stejně jsem doma s malou, kdybych neměla hlídání, asi by to musela překousnout.

peige
30. črc 2010

luci, jak děláš prosím Tě to, že v odpovědi je zavináč a pak přezdívka, já jsem v tom novém koníku nevyznám ☹