Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

bardott
28. srp 2008

Ahojte. Tak pass škoda, že do prvej nenastupujete ale zasa na druhej strane keď to má Riškovi pomôcť prekonať dajakú krízu, tak je to tak asi lepšie. Len sa chcem spýtať, že kedy je Riško narodený? Náš malý je 06/2002. A tiež sme boli u psychologičky, ktorá nenašla dôvod na odklad iba vraj ak zdravotný stav. Kôli zdrav. stavu navrhovala psychologička odklad a synčekov diabetológ bol zasa protichodného názoru. Vraj ho máme dať. Tak náš malý štupel ide od útorka do školy..... snáď to neolutujem, že som ešte rok nepočkala. Mám príšerné obavy a protichodné pocity ale hádam bude dobre. papa

pass
28. srp 2008

verulka - vďaka, snažili sme sa všetko zvážiť 😉

pass
28. srp 2008

bardot - môj je tiež koncom júna, ale vek nebol príčina odkladu 😉

pass
28. srp 2008

a drzime Boriskovi palce, urcite je to sikulko 🙂

verulka
28. srp 2008

pass, isto ste sa spravne rozhodli..
inak radko je az 7/2002, ale zase 2 starsi surodenci robia divy 😉

bardott
28. srp 2008

Ďakujeme pass. A veď ja viem , že ndávate odklad kôli veku. Koniec koncov práve to tu nadškrkla verulka, že mladšie dieťa môže byť niekedy myslovo zdatnejišie ako staršie aj keď u verulky je to úplne jasné, že dvaja starší súrodeci naozaj vplývajú na toho mladšieho lepšie a ja mu pomôžu, keď bude treba. 🙂

verulka
28. srp 2008

bardott, ja som presvedcena, ze amam vie co je najlepsie...moja prvorodena je az v auguste a vsetci ma tlacili do odkladu, ale ja som ho nedala a dobre som spravila 😉 treba verit rodicovskmu instiktu 😉

bzuco
28. srp 2008

ahojte
mala by som sa aj ja zapojiť do debaty...tiež mám prváčku...som zvedavá ako jej to v škole pôjde 😝 ...hádam neurobí mame - učiteľke (dokonca na 1. stupni 😅 ) hanbu 😅 😀 😀 😀

verulka
28. srp 2008

bzuco, caaaaf 😵 pekne sa zapoj 😀

bzuco
28. srp 2008

verulka ahoj 😵

nejdem to tu všetko čítať, čo ste popísali, lebo by som sedela za pc do zajtra 😀
o čom točíte????? nech som v obraze 😎

verulka
29. srp 2008

bzuco, to je tema este z min. roka, takze ani nemusis citat 😉 vsetko s atu preberat odznova 😀 ja som tu taky inventar 😎

bzuco
29. srp 2008

viem, že to tu bežalo minulý rok, ved som občas kukla...
ved ešte teraz, a potom máš na dlhšiu dobu s prváčikom pokoj, kým ti Ron dorastie 😉

bzuco
29. srp 2008

a čo sa týka prezuviek...kúpili sme klasické papučky
ja som tiež v škole nerada videla týchto maličkých chodiť v šlapkách...ledve to chodí a zabíja sa aj na rovnej ceste ...no a ešte šľapky 🙄 .... jasná samovražda 😝

niuska
29. srp 2008

takže sme 1.D trieda 😀 😀 😀 malá má poradové číslo 21 a ideme na to 😅 😅
Prezúvky sme kúpili dreváky spredu uzavreté 😝 nie zrovna stopro bezpečné ale zdravé pre klenbu a nepotiace sa a tašku doniesol Ježiško, len keby si uvedomil, že nesie asi najťažšiu tašku a svete 😒 To som asi fakt prešvihla. Ona je celá vypolstrovaná a neviem čo má všetko ale je ozaj ťažká. Tak som zvedavá do kedy s ňou vydržíme. Podľa ceny do osmičky 😀
Babyyyyyy nosia sa v prvý deň aj nejaké kvetinky????????? Nech nevyzeráme ako šišinky 🙄

bzuco
29. srp 2008

niuska...niektoré deti nosia, niektoré nie...ale vždy kvietky potešia 😎

ja som tiež už nad tým rozmýšľala...ale ked kúpim zajtra, to mi do utorka nevydržia...lebo v hypáčoch čo predávajú...nemám dobré skúsenosti....kytica z ruží za 400,-...kupovali sme ráno a už poobede, ked sme šli blahoželať, už boli hlavičky povädnuté...tak som naklusala do tej predajne a teda...predavačka dostala riadnu hubovú polievku odo mňa 😎

ale rozmýšľam, že v nedeľu bude otvorené normálne u nás 1 kvetinárstvo a tam majú dobrý výber a kvietky odtiaľ vždy vydržia aspoň týždeň 😵 ...tak asi zbehneme po nejaký kvietok tam, lebo v pondelok, ked je sviatok...to bude zrejme zatvorené ☹

bzuco
29. srp 2008

ja vôbec netuším, ktorá trieda je naša, škola má bránu stále zamknutú a na hlavných dverách som ani nejaké zoznamy teda nevidela ☹
mali otvárať len 1 triedu, ale vraj sa im nazbieralo 36, alebo 37 detí...to je veľmi veľa, tak idú deliť....ale to som len počula od jednej známej

niuska
29. srp 2008

hmmmm ráno v utorok sa mi to tiež už nechce riešiť, to by bolo na prvý deň riadneho stresu ako sa poznám 🙂 tak skúsim v pondelok k večeru nejaký hypermarket. Inak bzuco teba si neviem podľa tej milej fotočky predstaviť pri tej hubovej polievke. Škoda že ťa nemáme za triednu 😀 😀 myslím, že decká ťa zbožňujú 😉 Som už tak zvedavá na tú našu.... .

bzuco
29. srp 2008

niuska 😀 ....v rámci slušnosti to bolo...neboj...tak ale nenaštvalo by ťa to???
oni tam kvety držia v kadejakých chladničkách a potom ked ich vyberú na svetlo svety, tak za chvíľu je po nich 😠
a či ma decká zbožňujú?...to sa musíš opýtať ich....ale myslím, že aspoň trošku ma mali radi 😀 😀 😀 😀

niuska
29. srp 2008

..... no jaska, tie zvednuté úbožiatka z hypáča poznám 😝
Idem upratať nech cez víkend máme pokoj. Sa nám tu trošku zchladilo tak to musím využiť. Večer sa zastavím. pa

jevel
29. srp 2008

ahojte

aj my máme doma prváka - tak som zvedavá na vaše zážitky z prvého dňa v škole

takže len taký dotaz - dúfam, že sa prvý deň nemusí do školy trepať školská taška 😀 , lebo môj malý si to nechce dať vytlcť z hlavy a chce si ju vziať.

junovka
29. srp 2008

jevel, Timkini spoluziaci poniektori mali, nakolko si ulozili do nich zosity, Slabikar...., ktore dostali. 😉 Ak chce vziat, tak nech vezme, neber mu radost, ked sa tak tesi 😉 🙂

niuska
29. srp 2008

Jevel len tíško dúfam, že sa naša malá nebude chcieť tiež trepať s tou našou kabeliskou 😀 😀 ale súhlasím s Junovkou, že keď tak nech 😝
Ja som si nie na istom či treba hneď v prvý deň prezúvky 😎 ale snáď nás nevyrazia bez nich????? Teda hlavne dorbcov 😀

paska
29. srp 2008

tak sa pridávam do klubu 😀 slečna už dostala aj list od pani učiteľky a v ňom slnečnicu na pripnutie na tričko aby sa spoznala s pani učiteľkou no mám už nervy za ňu 😅
tiež dufam že netreba brať aktovku ale v liste boli napísané len farbičky tak vari to bude stačiť 🙂

verulka
30. srp 2008

cafte, jevel, jasne ze sa musi trepat taska 😀 moj s nou uz aj spava, takze v ut ju berie 😉 aj s peracnikom..nafasuje slabikar a este par veci, tak si ich pekne odnesie 😉 druhaci uz tasku neberu 😉
bzuco, my mame so slapkami super skusenosti- su rychle a ortopedicke a hlavne, kedze sa im potia nozky, apson sa vetraju 😉 prezuvky netreba 😉

paska
30. srp 2008

no dobre tak tu kabelu zobereme 😀 ved aj tak ju bude niesť tato

verulka
30. srp 2008

paska, u nas nesie tasku prvacik 😉 ja sa strasne tesim 😉 nervy uz akosi nemam 😅

paska
30. srp 2008

verulka, šak ty si už v tomto stará páka 😀 už vieš čo a ako tak maš pohodu 😎 😉

verulka
30. srp 2008

paska, jasneee, stara paka 😀 😀 😀 tak apson tu budem posobit ako antistreser 😀 vsak pohoda, klidek tabacek 😎 ale ked som viedla ajku, tak mi nebolo vsetko jedno 😅

paska
30. srp 2008

ved toto 😅 ale ja sa z toho ulejem budem zarezávať v práci nech si to užije tatino 😀 aj tak chcela isť s ním je to tatkov maznak 😵

verulka
30. srp 2008

ja sm najprv nemala ist s radkom, ale s ajkou- nastupuje na 8r gymko, ale nastastie im posunuli zac. sk. roku na stvrtok, takze stiham aj ZS 😎 inak by siel muz a ja na 2.den by som sa sla na vsetko popytat, lebo on by mi nic nezistil 😀 jo a z nastupu na gympel ma riadny stres a strach, ze ako to zvladne 😅