Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

verulka
8. zář 2008

fiha, nejaki ste rychli 😕 radko vyfarboval nieco v prac. zositoch a spajal ciary v matike..viec si nepamatam. Zajtra je rodicko ,tak som zvedava 😉

blazula
8. zář 2008

aj my máme zajtra o 16,30 rodičko - som zvedavá čo sa bude riešiť
ale čo zase sa bude voliť rodičovská rada, pumpnú nás o nejaké prachy a hotovo

verulka
8. zář 2008

no mali by nam hovorit o tej zmwnw zakona, lebo sa to tyka hlavne prvakov a myslim piatakov 😉

sonoga
8. zář 2008

aj my mame zajtra rodicko. som rada, lebo v podstate neviem vobec nic ohladom ich "studia". ked som sa nieco opytala ucitelky, tak mi sice odpovedala, ale vzdy potom dodala, ze sa o tom porozpravame na rodicku. takze si myslim, ze to prave ucenie zacne az po rodicku. dali nam zoznam, co vsetko im treba kupit a az na rodicku nam povie, co s tym. aj Mirko si doteraz len kreslil v matike a slabikari. a co som prekvapena( a v podstate aj rada), tak aj ked je cudzi jazyk povinny az od tretieho rocnika, nasa skola ho dala uz od prveho (asi ako vsetky ostatne skoly). takze maju anglinu. lenze co ak niektori rodicia chceli dat svoje dieta na iny jazyk?

blazula
8. zář 2008

niečo mi už učiteľka spomínala - napr. v stredu nebudú mávať domáce úlohy

sonoga
8. zář 2008

nam o tych zmenach povedali uz v utorok. a dvakrat. najprv riaditel povedal len pre rodicov prvakov a potom vsetkym do skolskeho rozhlasu.

blazula
8. zář 2008

bolo tam aj niečo podstatné?

sonoga
8. zář 2008

nic. len ze cca 75% (alebo nejak tak) uciva je pre vsetky skoly rovnake a zvysok si zvoli skola sama, akoze na ake zameranie sa specializuje alebo co. napriklad jazyky, sport, resp. nejake eticke veci ci co. no a je to pre prvakov, piatakov a prvakov na strednej. vlastne prvaci na zakladnej sa budu vyucovat celu skolsk dochadzku uz podla tych novych osnov. viem, ze vraj nejake veci zo stvrteho rocnika so sloviny sa presuvaju do piateho (vybrane slova) a zasa nejake veci v piatom nebudu a budu sa ucit neskor (geometria). to asi preto, lebo zakladne su 9-rocne a mam pocit, ze ten deviaty rocnik bol doteraz len taky akoze.

sonoga
8. zář 2008

ani som velmi nepocuvala. kedze u Mirka nejake zasadne zmeny nenastanu, lebo nastupuje do prveho rocnika.

sonoga
8. zář 2008

no, presne toto hovorili. 😀

sonoga
8. zář 2008

presne ten 1,2 a 3 bod

sonoga
8. zář 2008

a este ze nemozu deti pouzivat mobily 😀

blazula
8. zář 2008

a čo vaši prváci, spia už?
Samo nechce ísť, boli sme sa poobede kolotočovať, tak je ojašený

sonoga
8. zář 2008

mirko tu este vrieska, lebo dnes nebol v skole, kedze vcera mu nieco zle sadlo a cely den vracal a dnes bol taky otapeny a vkuse spal a lezal. teraz sice mu uz zle nie je, ale je nejaky rozsanteny.

sonoga
8. zář 2008

ale uz ich vyhaname. lebo ked nespi Mirko, tak ani Zina nechce spat. vsetko po nom opakuje.

arabeska
9. zář 2008

caute
tak my sme sa vcera ucili basnicku o pismenku A 😀 ale inak tiez stale iba kreslia a vcera mali 1 hodinu anglictiny.

dnes mame tiez rodicko tak som zvedavec zvedavy 😅

bardott
9. zář 2008

Normálne mi je smutno. My ešte namáme ani rozvrh ani rodičko ale zato sa učíme ako keby nás niekto naháňal...... ☹

lucinda7
9. zář 2008

my sme mali rodičko vo štvrtok.....odvtedy máme aj rozvrh.....
dnes už sa veru učili....dokonca aj prvé 2 ulohy sme robili 😀 😀 😀 😀

a majú doniesť 485 sk na knihu+pracovný zošit na angličtinu 😕 😕 😕

od piatka chodia korčulovať na zimák 😵

sonoga
9. zář 2008

ahojte. tak uz aj my mame po rodicku. tiez sme platili a to za tie predpisane a pracovne zosity, za pracovny zosit na anglictinu, triedny fond a este za casopis Vrabcek, ktory budu odoberat. dokopy 526,-. no a zvolili si ma za triedneho dovernika. posielala som mnazela na rodicko, ale nechcel. akokeby som tusila, ze si ma zvolia. totiz, mirko chodi do skoly na sidlisko, kde nebyvame a nikoho tam nepozna, ale ma to na skok ku mne do roboty, do lekarne. a preto si ma vlastne zvolili. vsetci rodicia Mirkovych spoluziakov chodia ku nam do lekarne a vsetci ma poznaju. a to som z nich najmladsia. ta juchu.

verulka
9. zář 2008

my taky po rodicku, penaze nechceli, kedze sme uz vsetko zaplatili min. tyzdne- pisanky, vrabceka...est esa bude platit ZRPS a koniec.
inak radkovej triede v triede 16 total zivych chalanov a len 8 dievcat, z kt. je polovica taka chalanska 😅 fakt nezavidim ucitelke 😝
na AJ zatim nic netrbea, lebo s caka na schalenie nejakeho projektu..jo a dovernik, to ja odmietam vzdy, ,kedze som rada, ze zmaknem rodicka 😝

petrahy
9. zář 2008

my mame rodicko zajtra takze budem porovnavat, cudzi jazyk nemame lebo niet kvalifikovaneho ucitela ale vraj zhanaju

blazula
10. zář 2008

No aj ja som po rodičku - samozrejme zase funkcia, zapisovateľ.
A ku škole - anglinu majú ako povinný krúžok v stredu 6. hodinu, podpisovali sme vzdelávací poukaz, ktorý hradí učenie angličtiny. Samo sú strašne živá trieda, učiteľka takú vraj dávno nemala 😀 😀 😀
Básničku sa mali učiť aj oni, ale vraj sa to neoplatilo dať ako domácu úlohu, všetci to vedeli hneď ako im to prečítala. Dostali za to prvú včeličku

lucinda7
10. zář 2008

aj my sme včera opakovali básničku o Adamovi 😀 😀 😀 😀
naša učka zas hovorila,že ona na nich nestíha,sú takí žhaví že by furt niečo robili 😀 😀 😀

motiilik
10. zář 2008

ahojte...no naši už pomaly preberajú písmeno A a M,ale zatial len tlačené....a píšu tak potrošku tie moje prvé čiary...
🙂

lucinda7
10. zář 2008

naši písali do prvých čiar myslím len raz alebo dva krát,inak píšu do malej písanky 😝
dnes doniesol pracovný zošit z prírodovedy 😵

petrahy
10. zář 2008

ahojte tak mame po rodicku nic co by som neocakavala len ranna skolska druzina u nas v zivote nefungovala a asi ani fungovat nebude 😔 som proste narocna deti maju chodit o tristvrte na osem do skoly 😕 je vidiet ze som byvala v meste 😀 a co sa tyka malej je moc ziva a aktivna tak som ju aj prihlasila na vsetky kruzky t.j. modelarsky, sikovne ruky, anglictina, pocitace a tanecny. Kazdy den nieco som zvedava ci sa konecne unavi a ukludni 😀 minuly rok absolvovala pocitace, tanecny, flautu a to mali vtedy dva krat v tyzdni tanecnu teraz bude len raz.

arabeska
10. zář 2008

ahojte
u nas bolo na rodicku dst rusno,kedze som sa dozvedela ze ten kreten maly co zbil davidka takto mlati celu triedu! 😲 normalne aj dievcata aj xlapcov vsetci sme tam prisli s tym ze co to ma znamenat,takze to vyzera tak ze ten maly bude musiet zo skoly odist kedze je nezvladnutelny a robi stale zle a ucitelke nadava ... 😲samoska ze jeho rodicia na rodicku xybali :-P a dalsix xalan co je z gruzinska a nevie moc po slovensky tak nukal xalanom na wcku cigarety 😲 sak ma tam skoro heglo 😅 ale inak je vsetko v pohode a davidko bude xodit na futbal a na pocitace 🙂

petrahy
12. zář 2008

Arabeska tak vidis ako som pisala vzdy sa to moze obratit v prospech. A co tu vsetci spia? 😔 Ja chodim s malou kazde rano uz aby som ju naucila chodit so susedmi 😀

arabeska
12. zář 2008

petrahy kdeze nespime tom case sme uz na ceste do skoly 🙂 dnes mi davidko normis vynadal ze xodime do skoly neskoro ze uz tam niektory ziaci su a ze on xe xodit prvy 😲 tak som mu hned vysvetlila ze ja odmietam stavat o 5 rano len kvoli jeho skole 😅