Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

blazula
5. zář 2008

no moc ružové to nie je - máme 11 predmetov, niekedy má aj 6 hodín

bardott
5. zář 2008

JA som síce rozvrh synátora ešte nemala česť vidieť, ale ak máte 11 predmetov tak to budeme mať všetcia tak. ☹ To sa mi zdá hrozné. A prváci majú mať 22hodín týždenne, takže je to na školách ako si to zariadia. Myslím, že až 6 hodín, mať nebudeme. Koniec koncov také krpaté deti môžu mať tú 6hodinu ledatak telesnú 🙂 Neviem ako vaše dietky ale ten môj má toho dosť už aj po troch vyučovacích hodinách.....

lucinda7
5. zář 2008

ani u nás ešte ulohy ešte nie sú 😝
dnes dostávali Hudobnú výchovu knihu a zošiť Písanie 😵
predmetov som narátala 9 😝
z toho 9 hodín slovenčiny týždenne 😵 i

paska
5. zář 2008

tak a máme za sebou prvý týždeň aj ulohu z mojich čiar už dostala tak zajtra ideme čiarovať 😀

verulka
5. zář 2008

ako je to mozne, ze11predmetov 😕 mame- pisanie, citanie, matiku, HV, TV, VV, etiku/ nabozko, prvouka, AJ..vioac ich moj nema...ale aj tak dost

lucinda7
5. zář 2008

my máme rovnaké ako Verulka 😵prvouka sa zas po novom volá prírodoveda či jak😕 😕 😕 😕 😕

petrahy
5. zář 2008

Ahojte asi mame prvenstvo mala ma cervenym v slabikari napisane ze si nespravila DU nechala ho totiz vcera v lavici aj s dalsimi dvomi pisankami to sme dopadli 😒
a na vikend mali hned tri DU
my mame tiez len pisanie, citanie, matika, HV, VV, TV, a nabozenstvo, cudzi jazyk ma byt formou kruzku
a tiez mame 9 hodin slovenciny a 5 hodin matematiky

lucinda7
5. zář 2008

peťa,teeda,to sa nerobí ☹ ☹ ☹ to aj také učky sú??? 😒 😒 😒

u nás sa stalo že včera došlo dievčatko do školy s prázdnou taškou....večer ju mamina zbalila a malá si to ráno vyložila 😝

jevel
5. zář 2008

ahojte

my sme zvládli tento týždeň v pohode- ja som mala vačší stres ako malý.
sme 1.B - učiteľka je asi v pohode, uvidíme neskôr.

prvý deň sme išli aj s taškou ako syn chcel ale pred bránou školy si to rozmyslel, lebo nikto nemal tašku , tak som ju šupla do kočíka. 🙂

máme rovnaké predmety ako verulka , do družiny nec hodí a ani na obedy .

v škole sa mu páči - dostáva aj kvetinky , ale dostal aj do slovníčka poznámku, že sa musí doučiť - vľavo -vpravo

inak pohodááá až na to, že si nikdy nevie nájsť v regáloch vrecko a prezuvky. no moták je to 😵

verulka
5. zář 2008

ar, ako bolo v skole? ako dal davidkovi ten hulvat pokoj?

blazula
7. zář 2008

tak upresňujem - matika, slovenčina, prírodoveda, hudobná, telesná, výtvarná, etika, náboženstvo, informatika - asi krúžok, osobnostný a sociálny rozvoj/to je normálny predmet cez týždeň/, angličtina - asi krúžok a šikovné ruky. Dokonca má v rozvrhu aj triednickú hodinu.
slovenčinu máme 9 hodín, matiku 4 hodiny

arabeska
7. zář 2008

verul, nateraz je to vyriesene snad to tak zostane uz navzdy 😝

lucinda7
7. zář 2008

blazula,ale má bud etiku alebo náboženstvo,nie oboje 😝
aj my máme SJ 9x a matiku 4x do týždna 😵

verulka
7. zář 2008

Ar, to dufam aj ja 😉
SJ je tak vela, lebo to su v podstate 2 predmety- citanie a pisanie 😉 ja som hodiny neratala 😅 zajtra poratam 😉

blazula
7. zář 2008

lucinda, ozaj máme oboje - v pondelok etiku ako 7 hodinu-teda v družine a v stredu náboženstvo ako 5 hodinu

lucinda7
7. zář 2008

to fakt????
😕 😕 😕
u nás bud jedno alebo druhé 😵
no ale podla mna je to blbosť....predsa nebude chodiť na náboženstvo neveriace dieťa 😔

blazula
7. zář 2008

u nás také dieťa v triede nebolo 🤐 - to by bola na dedine iná panika

bardott
8. zář 2008

Ahojte. A ja neviem prečo ale do rúk sa mi dodnes dňa nedostal rozvrh!!!!! Šialené. Bohužial. Ja len teda dúfam, že predmetov nebude 11. Máme čo robiť aj s matematikou a tými čiarami. Od dnes malý nastupuje do družiny tak som zvedavá ako sa to bude celé zvládať. Mám z toho také zmiešané pocity. Však som aj družinárkam vysvetlila všetko ohladne jeho zdravotného problému ale vyzeralo to akoby ma nepočúvali. Dúfam, že hbeď prvý deň v družine neskončí v nemicnici. Bojim,bojim. papa

petrahy
8. zář 2008

Ahojte tak uz som konecne deti odprevadila do skoly a skolky a samozrejme dnes je pondelok tak sa detom nechcelo vstavat iba najmensi bol hore od siestej. Veronika si zabudla zobrat aj kabelu aj desiatu taka bola prispata. Musela som jej to pripomenut 😀 Tento tyzden mame rodicko tak uvidim co sa dozviem. Sedela prvy den s kamaratkou a potom ju presadili a sedi s chlapcom ☹ su len styri dievcata a tie dve ucka nechala sediet spolu, dufam ze ich rozsadi lebo to ma fakt nastvalo

lucinda7
8. zář 2008

aj my máme dnešný príchod v pohodke za sebou.....ja som v noci toho moc cez burku nepospala,tak sa mi ráno nechcelo vôôôbec vstávať 😒 😒 😒
dnes máme prvý krát prírodovedu aj etiku 😵

u nás je počet detí delený takmer pol na pol chlapci a dievčatá.....tak nám to na rodičku povedali.....ale zatial ich rozsadila na rovnaké pohlavia-chlapec chlapec,dievča dievča..... 😝

arabeska
8. zář 2008

cauko
my este rozvrh nemame ,vraj ho dostanu az dnes a rodicko mame az zajtra,doteraz sme mali uplnu pohodicku na vikend sme dostali domacu ulohu aj tu sme uspesne spravili 😅
ja normalne cumim ze kolko maju tie deti predmetov,to dufam ze davidko nebude mat 😅 😝

verulka
8. zář 2008

nemajte paniku, tie rpedmety sa napr aj striedaju..teraz maju skoly trochu volnosti pri vybere predmatov..nasim pridali TV, aby sa odreagovali..super.
ja ani neviem ako dnes sli, kedze som uz o 7,09sdela v buse- trenujeme cestovanie do skoly s najstarsou 😝 za chvilku idem po chalanov...

sonoga
8. zář 2008

aj ja sa pridavam. aj my mame prvacika. (neviem ci mam napisat jeeej 🙂 alebo jeeej ☹ )
bazula: aj Mirko ma v rozvrhu 9x SLJ a 4xM a dlho som si lamala hlavu, co to je TH (akoze ma tiez hned napadla triednicka hodina, ale neviem si predstavit, co tam moze ucitelka s tymi detmi riesit)

sonoga
8. zář 2008

pardon, blazula

paska
8. zář 2008

tak už som sa pochvalila na druhákoch tak ešte tu 😀
dneska sme preberali A 😀

lucinda7
8. zář 2008

paska,nejako rýchlo 😝 😝 😝
to ste všetky čiary,vlnovky a "hlavy" preskočili???? 😝

paska
8. zář 2008

nie,robime čiarky a vlnovky to A brali v tom šlabikári 😉

lucinda7
8. zář 2008

tak to my ešte nie 😵

petrahy
8. zář 2008

Aj my sme uz pisali A ciarky robime tiez a mame vediet tu mini basnicku 😀

blazula
8. zář 2008

no ahoj sonoga
baby, mne to pripadá, že stále len kreslia - dokonca aj na matike kreslili obrázok.
iba čiarky robili v piatok a cez víkend doma