Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

lucinda7
22. zář 2008

čaaaute
tak ako po víkende???? 😝

naši na výtvarke lepili tie obrázky z prírodovedy do zošita 😵
a dnes idú brať E 😵

arabeska
22. zář 2008

cafte,som tu dlho nenakukla,davidko nakoniec kvoli tomu malemu debilovy meni skolu lebo tam to uz bolo neunosne,len teraz sme xory tak sme doma.

lucinda7
22. zář 2008

Arabeska,dobre si spravila 😝 držím palčeky 😵

lucinda7
22. zář 2008

som zabudla,naši dnes dostávali od primátora knihu a žiacku knižku 😵

verulka
22. zář 2008

ar, super, drzim palce, inak dnes bola reportaz v TN o sikane vraj nejaky chalani zbili mensieho spoluziaka, velke halo z toho robili...treba proti tej nechutnej sikane nejako bojovat 😠

bzuco
24. zář 2008

ahojte

som tu dlho nebola..ale nejako nestíham prispievať
Barborka má o týždeň slávnostnú imatrikuláciu 😀 ...normálne sme dostali pozvánku 🙂
majú tiež šlabikár Lipku...mne sa nepáči, ale čo narobím 😒 ...príde mi taký chaotický
🙄

lucinda7
24. zář 2008

bzučo,jeeej,to je milé že imatrikulačky 😝
my máme tiež LIPKU.....ono celkovo to ich učenie je teraz chaotické......sú vlastne takí "pokusní králici".....
inak píšeme lastovičky a berieme L 😵

verulka
24. zář 2008

bzuco, podla mna h ouz vymakali oproti tomu spred 4rokov ,takze ja som spokojna 😀
mne sa tento novy system dost pozdava 😉 hlavne ze si moze skola vybrat predmety 😉

bzuco
24. zář 2008

luci...tak to ste daleko

babrorka píše tvary ako na písané v
a v šlabikári majú S..včera spájala slabikové listy a robila dvojice 😀

verulka
25. zář 2008

bzuco aj my berieme S 😀 a j púpiseme to na V, dnes som zistovala 😅

lucinda7
30. zář 2008

čaute prváčence 😝
my berieme V 😝 ale vče ra mali tak vela úloh že až 😠 😠 😠
z matiky,zo šlabikára,do matickej písanky,z prírodovedy hodiny vyrobiť....ešte k tomu čítať od začiatku šlabikára 😕 no fakt dosť 😖
ešte sa chcem spýtať ako často dostávajú vaši drobci "odtlačky"????
naša uč.to dosť fláka,za celý mesiac má myslím 2,proste im ich vôbec nedáva,aj ked to má dobre,aj ked krásne napísané,dá iba V-čko 😖 no motivácia nulová....a taaak sa na pečiatky tešil 😢

bardott
30. zář 2008

No tak Lucinda naši prváci majú otlačkov viac ako dosť a okrem toho sa v nich nedá ani vyznať. Máme od včeličky cez motýlika, klobásu, traktor až po potkana snáď všetko 😀 😀 😀 Takže aj u nás je motivácia nulová lebo prváčence u nás vedia, že nech to majú akékoľvek tak pečiatku dostanú. Pani učiteľka nám len povedala, že kohút znamená ZLÝ. A toho našťastie nemáme, tak sa utešujem, že je to OK. Inak naši berú veľké a malé A. Aj slovom aj písmom. Mám taký pocit, že tento rok idú prváci každý inak. Kamoškina malá má prebranú polovicu abecedy ale písať ešte nazačali. Je to tento reformný rok dajaké divné. Nezdá sa Vám?

lucinda7
30. zář 2008

Bardott,tak som to pozerala-my máme nakoniec len 2 včeličky+1 macika+1 motýla...... 😝
tiež sa v tom nevyznám....ale podla malého také vždy dávala všetkým takže tiež nerozoznám ako to je hodnotené vlastne 😖
naši dnes začínajú písať perom....dovolila im Tornáda....ale ja chcem aby písal aspon zo začiatku Stabilom....kvôli uchopu 😵
inak je to veru divné......sú "pokusní králici" 😒

bardott
30. zář 2008

Aj naši už píšu perom. A aký je rozdiel medzi tornádom a stabilom?

lucinda7
30. zář 2008

stabilo je o dooosť drahšie/okolo 250 sk/ale je super že má miesto na správny úchyt pera.....
http://www.stabilo.com/index_sk.php?fl=fl

tornádo je jednorazovka,v podstate lacné a píše tiež ako atramentové.....a nerobí machule 😵
http://www.lacne-hracky.sk/tornado-pero-na-1-po...

obe sú zmizikovatelné 😵

zero
30. zář 2008

Tak to úplně koukám jak to u vás na Slovensku berete hopem. My máme z písmen zatím probrané m,p,s l. Píšou pořád obyčejnou tužkou a zatím pořád jen takové vlky a čárky a kolečka atd. Slabikář u nás nemáme. Mají pracovní sešit - ŽIVÁ ABECEDA. Z matiky mají probráno sčítání a odčítání do 5.
Zato motivace je u nás veliká. Od začátku dostávají známky. Zatím máme samé jedničky- už 15 ale paní učitelka už dává i dvojky a trojky. Razítka dostávají za domácí úkol.

sonoga
30. zář 2008

ahojte, teraz neviem, ci to len nasi tak beru, ale pozerala som sa do slabikara a su na V. lenze to nie je akoze ucenie, len nejake precvicovanie. Maju slabikar Lipka a az po tych zopar pismenkach, ktore si precvicili prejdu na ucenie a zacnu A-ckom.Aspon teda tak som to pochopila z obsahu slabikara. A zatial pisu haky-baky ceruzkou. zajtra zacinaju robit lastovicky.

blazula
1. říj 2008

dobré ránko,
tak sonoga, my sme na tom tak isto - šlabikár LIPKA a píšeme lastovičky
Samko dostáva usmiate srdiečka - zo začiatku ich dostávali všetci, teraz už len za pekne napísané alebo za matematiku. Máme ich hodne, ale včeličky máme len dve. Tie sú vraj najlepšie, ale ešte ich nedostávajú, iba za niečo ozaj dobré. Budú asi až za písmenká. K tým perám - ja som kúpila pero tornádo - je od nemeckej firmy HERLITZ a stálo 120 Sk. Má vytvarované uchopenie na prsty a učiteľka ho odporučila ako najlepšie. A má hrot ako klasické atramentové, nie guličkové pero.

lucinda7
2. říj 2008

čaute....
tak naši dnes dopísali prvú písanku 😵
a od zajtra idú na A 😵

bardott
3. říj 2008

Tak ďakujem za vyčerpávajúce odpovede na tému "pero". Ja ani neviem aké pero má synátor. Kúpila som dajaké za 170Sk z irídiovým hrotom. A hneď 2 lebo to bola požiadavka našej pani učiteľky. No tak naši prváčikovia idú úplne inak ako to tu čítam. Prebrali z matiky čísla do 9. Resp. musia určovať čo je väčšie, menšie, rovná sa. Z písania prebrali veľké aj malé písané A a I. Čítajú v šlabikáry, ale len v takom maľovanom, a dopĺňajú doňho prebraté písmenká do slov. No a také, že prírodoveda a nábožestvo tam len maľujú a rozprávajú sa napr. o jeseni a tak. Inak včera mal malý úraz v škole. Na Tv. si rozbil bradu ale našťastie sa to nešilo len zlepilo za pomoci" motýlikov". Takže veselo nám je. 🙂

verulka
5. říj 2008

cafte, Tornado sa da kupit aj super bombickvoe so spravynm uchytom do 100Sk, moja dcera snim pisala 2roky( a to je nicitel) chalani su obaja lavaci, tak maju gumovacie pero( poradila mi to kocka tu na MK) je uzasne- pise ako plniace, nerozmzava sa a da sa gumovat 😀 stalo okolo 90sk +40sk nahradna napln..Radko ale este perom nepisu 😉

petrahy
6. říj 2008

Ahojte tak nasi dnes zacinaju pisat perom a kupila som Tornado tak uvidim vyslo ma 120sk. Mala som kupene nejake obycajne ale v piatok som si zohnalo Tornado, lebo sa mi zda ze mala nema ten spravny uchyt a toto sa pekne da chytit. Je to fajn ako doba pokrocila a niektore veci im mozeme trosku pomoct naucit sa vdaka takymto pomockam.

lucinda7
6. říj 2008

hej,perá s uchytom sú najlepšie 😝
my sme oddnes začali písať do 2-ky zošita.....a berieme A 😵

a pracovný zošit z matiky sa mi vôbec nepáči....otrasný je 😠 😠 😠

andrysek2
8. říj 2008

ahoj zdravim my uz mame druhy ukolnicek a to jako zakovska uz tam ma razitko slunicko za slabiky a jinak my piseme cisla nulu a jednicku a dneska dvojku pismena jeste nee 😀

lucinda7
8. říj 2008

my sme čísla prebrali zatial od 1 do 6 😝
a žiacku tiež máme.....ale dostávame do nej jednotlivo po predmetoch smajlikov 😵

andrysek2
8. říj 2008

tak ada ma dalsi razitko v zakajde opicku 😀 😀

andrysek2
10. říj 2008

ahoj tak muj lumpik je lumpik vubec se me nechtelo dnmeska do skolyy 😀 😀 😀

lucinda7
10. říj 2008

andrysek takých lumpikov je viacero.....aj náš sem tam vymýšla že načo tam musí ísť ked bol včera 😀 😀 😀

andrysek2
10. říj 2008

ajoo no ale vis on dycky jde s takovou radosti a dneska asi mel v sobe certikaa 😀 😀 😀 😀

arabeska
13. říj 2008

caute
xcem sa vas spytat ze ako u vas prebiehaju hodiny anglictiny?nasa pani ucitelka na nix totiz rozprava po anglicky celu hodinu co je sice skvele lenze davidko jej potom nerozumie vobec co po nom xce 😖 ale inak mu to ide,len aj dnes prislo k nedorozumeniu ze on nepoxopil co ma robit,skola celkovo nam ide ,teda az na pisanie to ho nebav 😀 ale tak nemoze ho bavit vsetko 🙂