Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

jevel
10. bře 2009

ahojte

tak ako som nebola nadšená známkovaním prváčikov, tak teraz si myslím, že to bolo na niečo dobré.
Fakt môžem povedať, že sa môj syn akotak zmátožil a snaží sa viac ako predtým. Mňa pani učiteľka pred Vianocami upozornila, že nech sa malý viacej hlási, lebo na hodinách akoby spal, že je zabudnutý a keď budú dostávať známky, tak sa môžeme pripraviť aj na 3-ky 😨
ale chvalabohu sa prebral 😀 - máme zatiaľ 16 jednotiek v žiackej knižke 😵 😵 😵 . A učiteľka celá natešená si ma pristavila, že malý spravil obrovský pokrok. no musel si asi zvyknúť a snaha dostať dobrú známku ho prebrala k životu, teda k učeniu 🙂

martinka79
10. bře 2009

jevel u nás se také známkuje. 😀 dcera je stále ve stejném stadiu snahy a úspěchu. Jsem ráda, že vše moc neporžívá a bere to tak nějak pohodově. Občas is doma knikne, že to mohlo být lepší,a le jinak dobrý. 😀

michalienka
10. bře 2009

Ahojte. Dnes ma dcera sutaz "hviezdoslavov kubin", uz som o tom tu pisala. Z triedy boli vybrate 2 dievcata a teraz o 14:00 hod to maju v ramci celej skoly. Tak jej drzim palce. Na basnicky ma dobru hlavu. Polepsila sa aj v diktate naposledy, mala 0 chyb, taka som bola rada, asi radsej ako ona 😀 Dva tyzdne sme doma nepisali cvicny diktat a ona v skole nespravila ziadnu chybu. A ked sme cvicili kazdy den tak spravila az 7 chyb. Asi jej trebalo trocha oddychu 😲 a netlacit na nu kazdy den. U nas sa davaju stale peciatky.

martinka79
10. bře 2009

Taky držím tvé dceři palce ať to vše zvládne.

lucinda7
10. bře 2009

Michalienka,tak ako ste dopadli????držali sme palčeky....

naši sa mali zas naučiť naspamäť tú besn V hore.... 😔

jevel
10. bře 2009

asi každá mama prežíva školské úspechy a neúspechy viac ako dieťa 😀

michalienka - ja som si to tiež všimla, že čím viac ho doma nútim písať , tak to je horšie. ale keď tú prípravu berieme zľahka , tak mu to ide lepšie.

bzuco
10. bře 2009

tak dnes to už bolo lepšie - z písania 1 a pochvala za samostatnú prácu v šlabikári 😉

petrahy
11. bře 2009

nasa dnes doniesla z diktatu 0 chyb uz tretikrat po sebe 🙂 a v opise aj ked spravi chybu tak si to vsimne a opravi sama takze mava jednotky
a to aj prvaci uz chodia na Hviezdoslavov kubin? U nas sa prvaci nemusia ucit az v dalsich rocnikoch

lucinda7
11. bře 2009

u nás nechodia,až od druhej triedy....

michalienka
11. bře 2009

Ahojte. Tak neumiestnila sa na ziadnom z prvych troch miest 😒 , ale nevadi, snaha bola a ma za sebou skusenost. Ucitelka povedala, ze talent ma, len aby sa zdokonalovala. Dostala od nej knizku, aby nebola smutna.A povedala, da jej este sa naucit rozpravku, ked bude sutaz na "Vretienko", tak uvidime. Asi smutnejsia som bola ja 😒

michalienka
11. bře 2009

Dakujem za drzanie palcekov 😉

lucinda7
11. bře 2009

Michalienka,nesmuť,aj to je uspech že ju vybrali reprezentovať triedu 🤐

marianka8004
11. bře 2009

niekedy su rodičia viac sklamany,ak detom niečo navyjde 🙂 ,ale to už je raz tak.

hasleerka
11. bře 2009

michalienka aj my sme boli na vretienku, ale neuspeli sme ... malá bola trochu sklamaná a že ani ja nie som na nu pyšná, ale som jej vysvetlila, že som aj tak na nu pyšná, už len preto že sa vôbec do súťaže prihlásila

maruschka
11. bře 2009

michalienka, malá je jasný talent..A to, že sa neumiestnila nič neznamená..To, že je najlepšia z triedy je obrovský úspech-to sa ráta...Takže jej gratulujeme hlavne k tomu, že je taká šikuľka 😵 😵 😵 hasleerka a Zuzke tiež gratulujeme k triednemu úspechu a obom kočkám aj Veronike aj Zuzke k tomu, že ich vybrali reprezentovať triedu 😵

martinka79
11. bře 2009

se mi líbí jak o svých dětech píšete to já jsme moc kritická asi prac. deformace. nějak si nemyslím o svých dětech to nej. 😀

hasleerka
11. bře 2009

marushka dík za pochvalu, ale naša sa prihlásila sama, no možno jej to aj učka schválila, že ked je taká jazyčnica, možno to niekam dotiahne

martinka určite máš aj ty osvojich čo pekné napísať, len sa pochvál ... a neboj, ja som sa tu občas na tú moju aj posťažovala, hlavne ked mala obdobie a hrozne škaredo písala 😒

martinka79
11. bře 2009

Hasleerka krásně jdi to napsala. No jé skvělá to ne mě spíše než ode mě těší když mi ji chválí druzí. aa to pí.uč. ráda dělá, nebo když kamarádka pochválí vychování mého zlobivce. 😀 Né je dobr,á čte velmi pěkně a po pravdě vůbec doma nečteme texty co jsou za úkol, ona miluje knih,y takže si čteme jiné a jinak si čte sama takže to je super. 🙂 No na básničky měla vždy pamatováka má totiož fotogenickou pamět a super odoposlech. je to takový malý špion. 😀

no zkrátka divoženka jak má být a prdelín snad bude správný raubíř, aby bylo vidět že je to kluk. 😉 už načerpává energii při spaní asi 2hodiny 😀

martinka79
11. bře 2009

mě dnes ukecala Nikolka, aby mohla být déle v družině atakže přijede až za chvilku já zatím vyrábím moučník hrk hrk si pochutnáme. Prdelín si hraje s autem. 🙂 jsem zvědavá kolik budou mít úkolů, dnes byly na nějaké hudebním triu. 🙂

hasleerka
11. bře 2009

no vidíš ako si ju pekne vychválila ... to ja som dnes smutná, v diktáte mala 2 chyby ... a čo dobré vypekáš?

jevel
11. bře 2009

no sú dni keď sa darí , niekedy nie 😉
môj syn pri odpise spravil tú istú chybu 2-krát . namiesto Bohuš , napísal Rohuš 😀 - to mi robí asi naschvál. mne to bol ostrašne smiešne Rohuš - pupuš 😀 😀

martinka79
11. bře 2009

http://www.mamincinyrecepty.cz/moucniky-na-plec...

s jahodama z plechajdy je to supééééééééééééééér já to tedy dělávám z čerstvého ovoce ale tyto stránky se mi moc líb dfocela často zde najdu inspiraci.

holky tak my dnes pohodově jen místo úklidu pokojíku byla chvilku doma scéna a potom slečna nakráčela a vycídila si ho já jen vysála za skříňkama a tak.

Někdy holt nemají děti den. hasleerka zítra bude lépe. jevel i u vás bude konečně Bohuš.

lenka132
11. bře 2009

Ahoj holky, prosím Vás, v kolik chodí vaši prvňáčkové spát????

maruschka
11. bře 2009

martinka, tak s tým vychvaľovaním: to píšem iba raz za deň, lebo presne toľko ma malá poslúcha.. 😕 V škole je vzorná a poslušná a keď príde domov, tak mi tečú nervy tak, že som niekedy skoro na infarkt 😀 😀 😀 😀

idem pozrieť ten recept, naše decká majú chuť na nejaký koláč, tak musím niečo napiecť..

lenka, neskoro, neskoro..Čo ma teda strašne hnevá, ale nejako nemôže malá zaspať..Tak jej pustím rozprávku a pri nej zaspí...Takže vždy to je tak od 21,00 do 21,30... 😕

martinka79
11. bře 2009

tak u nás e spí do 20hod většinou v 19.30odchází do lelechu a hurá hned spí. 😀 někdy to je dříve.

maruško já to nemyslela zel je krásné číst jak o nic píšete. 🙂 tento recept je fajn,ale musímš mít ten pudink Olé 😀 je to vážně ňamka. jinak ten jogurotvá švestkový s drobenkou je taky dobrota. 🙂
prima večer.

maruschka
11. bře 2009

martinka, to vyzerá byť super..mňam..asi ho urobím na nedeľu-sestra bude krstiť synčeka, tak musíme niečo napiecť pre hostí 🙂 🙂

lucinda7
11. bře 2009

trasenú tortu robievam aj ja....s mandarinkami.....

a v posteli zvykneme byť o 20.00 už aj s prečítanou rozprávkou.....lebo mne ide Panelák a to chcem už klud 😵

michalienka
11. bře 2009

Nasa chodi spat okolo 20,30 hod, tiez jej pustim rozpravku na pocitaci a pri tom zaspi. Ma to nastavene do 21,30 hod. Ale rano nema problem so vstavanim. Ten kolac som robila aj ja s mandarinkami, mozem potvrdit ze je chutny, treba vyskusat.

marianka8004
11. bře 2009

ja by som chcela aby mala bola v posteli už o20 🙂 ale je to dost problem v tej chvili ju boli bruško,treba jej cikať,je smedna a kopec veci si dokaže vymyslieť,len aby nešla do postele.a keby som bola ticho,a neposielala som ju do postele,tak istotne ja zaspim skôr ako ona 😵

jevel
11. bře 2009

my chodíme spať dosť neskoro. napr. ešte teraz nespí. ´Dcérka nechce ešte spať tak môho prváka teraz ešte okupuje v izbe. teraz by sa najviac hrala